EUROGRAPHICS 1000 - Higasa, by Haruyo Morita.

Moderator: Vicky

Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3918
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

EUROGRAPHICS 1000 - Higasa, by Haruyo Morita.

Post autor: Vicky »

Projekt AZJA EXPRESS, odcinek 8 ;)

Była Ankieta. Miała być SETKA! Miało być wielkie wow! Ale niestety nie wyszło jak sobie wcześniej zaplanowałem.
Mundial, wakacje, abstynencja - a właściwie odwyk :roll: zrobiły swoje. Ciężko mi się zabrać i dokończyć rozpoczęty zamek. Utknąłem i jakoś mi z nim nie po drodze. Niemniej od września powoli wracam do puzzli. Kilka pomniejszych, błyskawicznych zostało już w międzyczasie ułożonych (czekają w kolejce na swoją prezentację). Jednak po namyślę stwierdzam, że żadne z nich nie zasługuje na "przyśpieszone" wyróżnienie. ;)

Z Haruyo Morita sprawa wygląda nieco inaczej. Puzzle tej pani to po prostu istne święto. Małe, czy duże - zawsze to gratka :P
Bohaterką dzisiejszej prezentacji jest więc Higasa. Gejsza z parasolką stojąca (czekająca) na mostku w japońskim ogrodzie. Twarz - tym razem - może nie najpiękniejsza. Ale za to - jak zwykle - śliczne detale. Przepiękne kimono, otoczenie, kwiaty... Słowem cudne okoliczności przyrody. Portret jak ze starego obrazka japońskich mistrzów malarstwa. Kolorystyka puzzli na żywo prezentuje się naprawdę super. Eurographics są pod tym względem zawsze świetne!
Oczywiście małym minusem jest zabawa z wykrojnikiem. Proces układania to huśtawka nastrojów: od mega wkurzenia, po dziką satysfakcję, że jednak znów się udało. Właściwie z tymi puzzlami jest tak, że najtrudniej jest zacząć. Później, jak już uchwyciło się motyw, to elementy same się układają. Rąbek koloru, lub kształtu łatwo dopasować do całości. Jedno po drugim i obrazek gotowy. :D

"Temat na Setkę" chyba nie najgorszy ;) A do Zamku - obiecuję - niedługo wrócimy. Obrazek

Moja ocena: 5,5/6

Galeria:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

* Puzzle Premiera!
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2020, 21:20 przez Vicky, łącznie zmieniany 1 raz.
kasienka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1167
Rejestracja: 29 marca 2016, 10:03
Lokalizacja: Karczew powiat otwocki

Re: EUROGRAPHICS 1000 - Higasa, by Haruyo Morita.

Post autor: kasienka »

Bardzo ładne. A Eurographics kiedyś układałam i polubiłam te dziwne kształty :)
Awatar użytkownika
szu
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 588
Rejestracja: 23 listopada 2017, 01:00

Re: EUROGRAPHICS 1000 - Higasa, by Haruyo Morita.

Post autor: szu »

Super są ;). Ależ Ci zazdroszczę tej całej azjatyckiej kolekcji :)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: EUROGRAPHICS 1000 - Higasa, by Haruyo Morita.

Post autor: jagabaga »

Genialna jest ta seria! Każdy obrazek w pełni zaspokaja moje poczucie estetyki :mrgreen:.
Vicky pisze: 31 października 2018, 20:54 Twarz - tym razem - może nie najpiękniejsza.
Obrazek
Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy piękna, czy niepiękna, ale do złudzenia przypomina emerytowaną już speakerkę z głównego wydania północnokoreańskich wiadomości - tę od tematów ekstra ważnych, ekstra specjalnych :lol:.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Vicky”