"La Ghirlandata" Dante Gabriel Rossetti | Gold Puzzle | 1000

Awatar użytkownika
LiliMadlene
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 47
Rejestracja: 02 lutego 2016, 10:46
Lokalizacja: Poznań

"La Ghirlandata" Dante Gabriel Rossetti | Gold Puzzle | 1000

Post autor: LiliMadlene »

Piękny i tajemniczy zarazem obraz angielskiego malarza należącego do bractwa prerafaelitów. To jest jeden z moich ulubionych malarzy, więc gdy tylko wyszperałam te puzzle, to zamówiłam bez zastanowienia. Oczekiwania więc miałam bardzo wysokie, niestety spotkało mnie spore rozczarowanie :( Reprodukcja obrazu jest według mnie bardzo średniej jakości - szczegóły są nieco niewyraźne i całość sprawia wrażenie ciut rozmemłanego obrazu. Wygląda to jakby producent nie dysponował dobrym źródłem, bo nawet na opakowaniu wygląda to kiepsko :/. Co do jakości samych puzzli - pyliły się tak bardzo, że wszystkie ciemne puzzle musiałam wycierać z pyłu, żeby w ogóle zobaczyć odcień :evil: Jedyny plus to taki, że materiał jest dość solidny, elementy się trzymają, ale ten wszędobylski pył doprowadzał mnie do szału - cały obraz trzeba było porządnie wytrzeć po ułożeniu. Ostatnią rzeczą, do której się przyczepię, to ta dziwna powłoka na nadruku - jakiś rodzaj nieudanego laminatu, który bardzo odbijał światło sztuczne. Domyślam się, że miał ochraniać nadruk przed klejem (który był dołączony do zestawu).

Naprodukowałam się jak męczybuła, no ale te puzzle naprawdę mogłyby by być lepsze :roll: Albo po prostu za bardzo się czepiam... ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tymczasowy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1228
Rejestracja: 23 listopada 2015, 16:39

Re: "La Ghirlandata" Dante Gabriel Rossetti | Gold Puzzle | 1000

Post autor: Tymczasowy »

Kiepska recenzja (kiepska dla puzzli, a nie że Ty napisałaś kiepską ;) ) kupiłem ten obrazek plus Poranny spacer Sargenta, żeby zobaczyć co oferują ciekawego tureccy producenci, te drugie nawet zacząłem segregować i zgadzam się, że pylą, są też kiepsko wycięte, mają poszarpaną tekturkę od spodniej strony, ale poza tym sprawiały dobre wrażenie, powierzchnia elementów jest o tyle ciekawa - co widać dobrze na drugim zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu, że ma wtopione jakieś nitki czy włókna lub coś w tym stylu.
Karyane
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 92
Rejestracja: 08 marca 2016, 11:27

Re: "La Ghirlandata" Dante Gabriel Rossetti | Gold Puzzle | 1000

Post autor: Karyane »

Ale obraz jest naprawdę śliczny. Szkoda, że jakość Cię nie zadowala...
A, że pylą... Bardziej niż wszystkie inne puzzle? Bo z moich doświadczeń wynika że pył jest wszędzie. Ja go zbieram rolką do ubrań - taką co jej używam do zbierania kocich włosów z moich ciuchów. Sprawdza się perfekcyjnie. A jeśli klej z rolki jest za mocny, to wystarczy raz przejechać po ubraniu i już jest idealnie i cały puzzlowy pył się przykleja bez problemu :D
Awatar użytkownika
LiliMadlene
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 47
Rejestracja: 02 lutego 2016, 10:46
Lokalizacja: Poznań

Re: "La Ghirlandata" Dante Gabriel Rossetti | Gold Puzzle | 1000

Post autor: LiliMadlene »

Pyłu było dość dużo i powłoka puzzla bardzo przyciągała te paprochy. Jakoś w innych puzzlach z czymś takim się nie spotkałam, pomimo tego, że też pyliły. Dlatego najbardziej lubię Castora, bo tam pyłu brak :D
Karyane
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 92
Rejestracja: 08 marca 2016, 11:27

Re: "La Ghirlandata" Dante Gabriel Rossetti | Gold Puzzle | 1000

Post autor: Karyane »

Nie układałam jeszcze niczego z Castorlandu. Będę musiała wypróbować :) Bo te które miałam już w ręku miały sporo pyłu i myślałam, że wszędzie jest podobnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LiliMadlene”