JR puzzles 500 - Great Tew Post Office

Awatar użytkownika
ira
Piąty stopień puzzlomaniactwa

JR puzzles 500 - Great Tew Post Office

Post autor: ira » 02 lip 2018, 17:40

Przesympatyczna układanka na jedno popołudnie :D

Zaintrygowało mnie słowo "Tew" z tytułu puzzli (a może to skrót?) i sprawdzałam za pomocą translatora google - niestety on też nie wie, co to znaczy w języku angielskim. Kto wie o co chodzi? Bo ja nie wiem :oops:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
aer
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa

Re: JR puzzles 500 - Great Tew Post Office

Post autor: aer » 02 lip 2018, 20:00

ira pisze:
02 lip 2018, 17:40
Zaintrygowało mnie słowo "Tew" z tytułu puzzli (a może to skrót?) i sprawdzałam za pomocą translatora google - niestety on też nie wie, co to znaczy w języku angielskim. Kto wie o co chodzi? Bo ja nie wiem :oops:
Great Tew jest nazwą wioski. Idąc tym tropem, na wikipedii wyczytałam, że:
Duns Tew is a village and civil parish about 7 1⁄2 miles (12 km) south of Banbury in Oxfordshire. The 2011 Census recorded the parish's population as 478.[1]

With nearby Great Tew and Little Tew, Duns Tew is one of the three villages known collectively as "The Tews". A 'tew' is believed to be an ancient term for a ridge of land.

Czyli coś jakby grań, wał. A odchodząc od tematów leksykologicznych to mimo że nie mam w zwyczaju układać zdjęć czy widoczków to podoba mi się w tych puzzlach to, że są takie zwyczajne ;p pokazują pocztę w jakieś zapyziałej wiosce a mimo to są całkiem fajne.

Awatar użytkownika
ira

Re: JR puzzles 500 - Great Tew Post Office

Post autor: ira » 02 lip 2018, 21:21

aer pisze:
02 lip 2018, 20:00

Great Tew jest nazwą wioski. Idąc tym tropem, na wikipedii wyczytałam, że:
Duns Tew is a village and civil parish about 7 1⁄2 miles (12 km) south of Banbury in Oxfordshire. The 2011 Census recorded the parish's population as 478.[1]

With nearby Great Tew and Little Tew, Duns Tew is one of the three villages known collectively as "The Tews". A 'tew' is believed to be an ancient term for a ridge of land.

Czyli coś jakby grań, wał. A odchodząc od tematów leksykologicznych to mimo że nie mam w zwyczaju układać zdjęć czy widoczków to podoba mi się w tych puzzlach to, że są takie zwyczajne ;p pokazują pocztę w jakieś zapyziałej wiosce a mimo to są całkiem fajne.
Dziękuję serdecznie za wyjaśnienia, jakoś sama nie wpadłam na to, żeby wpisać to w przeglądarkę, zgłupiałam przez ten translator :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ira”