Marzec 2017

Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Marzec 2017

Post autor: XeniaRodefsky »

Trochę trzeba nadgonić z relacjami z układania, bo coś tam się cały czas układa, tylko ciężko zgrać zdjęcia z karty z aparatu...

Takie tam Heye (pierwsze w karierze):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spodziewałam się jakiegoś fajniejszego wykrojnika, a tu większość puzzli: dwie wypustki, dwa wgłębienia. Przy takim obrazku to nie problem i układało się dobrze, ale wyobrażam sobie, że przy dużych jednolitych powierzchniach może to być utrudnienie. Plus za wykrzywione "dzióbki", ale można mieć i dzióbki, i różne kształty puzzli, jak Clementoni na przykład.
Na plus również to, że mimo relatywnej cienkości tych puzzli, żaden się nie rozwarstwił. Obrazek dało się podnieść w całości, ale też bezszkodowe "rozebranie" go było najłatwiejsze ze wszystkich puzzli, jakie układałam dotychczas. Na pewno jeszcze kupię jakieś Heye, ale postaram się o jakieś łatwe :)
Ostatnio zmieniony 13 marca 2017, 23:34 przez XeniaRodefsky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: Marzec 2017

Post autor: XeniaRodefsky »

Parę zbliżeń jeszcze, zanim przejdziemy do kolejnych puzzli...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: Marzec 2017

Post autor: XeniaRodefsky »

No i wypróbowałam puzzle firmy Tactic. Na dworze zimno, więc żeby złapać trochę słoneczka, udałam się na tajską wyspę Koh Poda:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To zdecydowanie najgorsze jakościowo puzzle, jakie układałam. Nigdy nie widziałam tylu fabrycznie źle porozcinanych puzzli, oczywiście rozdzielanie nie obyło się bez ofiar. Cienkie. Bez kleju nie podchodź, obawiam się też, że mogą nie przeżyć rozbiórki. Zupełnie gładkie, żadnej faktury lnu czy czegokolwiek. Wykrojnik - przeważnie dwie wypustki, dwa wgłębienia, mało innych kształtów, zupełnie jak w Heye. Przy niebie kilka puzzli pasuje w to samo miejsce, ciągłe wątpliwości, czy to tu. I chociaż zdjecie przyjemne, to jednak tą firmę szerokim łukiem omijać. Ja będę musiała się zmierzyć jeszcze z jednym obrazkiem, ale potem między mną a Tactic to już będzie koniec.
I gdyby przyszło mi kiedyś do głowy narzekać na Trefla czy Castora, to będę sobie te puzzle przypominać.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2277
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Marzec 2017

Post autor: Cyber Killer »

No proszę, a tak dobrze się zapowiadało, że ze skandynawii itp. Mam ten obrazek + jeszcze jeden Tactic'a na wishliście, ale po takiej antyrekomendacji chyba je zepchnę na dół tej listy.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marzec 2017

Post autor: Junka »

XeniaRodefsky pisze: Obrazek
Ktoś (coś?) tu chyba aparatu ortodontycznego potrzebuje ;)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5092
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Marzec 2017

Post autor: jagabaga »

XeniaRodefsky pisze:No i wypróbowałam puzzle firmy Tactic. Na dworze zimno, więc żeby złapać trochę słoneczka, udałam się na tajską wyspę Koh Poda:
Obrazek
I chociaż zdjecie przyjemne
Przyjemne jak przyjemne ;) Ale na pewno ostatnie w galerii tego obrazka. Wstawisz fotkę całości?
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: Marzec 2017

Post autor: XeniaRodefsky »

Jak skończę :)
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: Marzec 2017

Post autor: XeniaRodefsky »

Cyber Killer pisze:No proszę, a tak dobrze się zapowiadało, że ze skandynawii itp. Mam ten obrazek + jeszcze jeden Tactic'a na wishliście, ale po takiej antyrekomendacji chyba je zepchnę na dół tej listy.
Spychaj śmiało, nic nie stracisz ;)

Co prawda nie mogę powiedzieć, że puzzle nie zaczynają ładnie wyglądać i jakaś tam przyjemność jednak jest (te kolorki!!!!), ale jeśli chodzi o ten konkretny obrazek, to widziałam b. podobnego Ravensburgera, chyba nawet te same okolice, bo też były takie łódki/łódka.
Artur
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 381
Rejestracja: 05 grudnia 2016, 12:09

Re: Marzec 2017

Post autor: Artur »

Junka pisze:
XeniaRodefsky pisze: Obrazek
Ktoś (coś?) tu chyba aparatu ortodontycznego potrzebuje ;)
Prawa dwójka się rusza temu misiu :D
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Marzec 2017

Post autor: ridibunda »

O rany, weszłam do tego albumu i aż się przestraszyłam, ale paszcza!
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: Marzec 2017

Post autor: XeniaRodefsky »

No i skończone Koh Poda:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I super jakość Tactic:

Obrazek

No dobra, jednak te kształty nie były takie na jedno kopyto, dało się układać i mimo wspaniałej jakości miło wspominam, świetne zdjęcie dali i w ogóle... nadruk też bdb... mam jeszcze jedne Tactic i jak mnie coś poniesie to mooooże jeszcze ze dwa jednak kupię...
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: Marzec 2017

Post autor: XeniaRodefsky »

Zaczęłam też kolejne puzzle, tym razem na warsztat poszedł pierwszy w życiu Piatnik. Podobają mi się te puzzelki, widać, że solidne i mają ciekawy zapach. A w ogóle to - wąchacie puzzle? Mój ulubiony zapach to Clementoni :)

Wracając do Piatnika - genialne zdjęcie, wdzięczna tematyka i takie, hmmm, energetyczne:

Obrazek
Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Re: Marzec 2017

Post autor: mariareis »

Tego pierwszego paszczaka dostałam omyłkowo w ramach rekompensaty za inny zdekompletowany wzór. Czeka na mnie :D.
Drinki Piatnika - chyba tylko jedna osoba wcześniej je ułożyła.
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: Marzec 2017

Post autor: XeniaRodefsky »

Chyba dojrzałam już do tej decyzji - nie kończę tego Piatnika. Wrzucę tylko zdjęcia tego, co ułożyłam. Mam dość czarnego tła, którego za nic nie mogę od tygodni ruszyć. W kolejce czekają piękne widoczki, za które chciałabym się wziąć a z "Drinkami" utknęłam dokumentnie. A tak się fajnie zapowiadało i te kolorowe elementy układały się świetnie :(
elmirka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 314
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 08:24
Lokalizacja: Tychy

Re: Marzec 2017

Post autor: elmirka »

Widze kolejna ofiara Piatnika :P co do zapachu to mnie on drażni akurat, dość mocny i jakby kwaśny... a odpowiadając na pytanie - celowo puzzli nie wącham, ale mam ciut bardziej wyczulony nos niż większość znanych mi osób (poza moją mamą), więc siłą rzeczy czuję jak układam :P
Artur
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 381
Rejestracja: 05 grudnia 2016, 12:09

Re: Marzec 2017

Post autor: Artur »

Kurczę, dopiero teraz piszecie takie rzeczy o Piatniku? Akurat jak kupiłem sobie dwa pudelka od nich? :D
Pomyślałem niedawno, że trzeba wpłynąć na nieznane wody i padło właśnie na tą firmę. Będę dobrej myśli i się nie poddam :)
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: Marzec 2017

Post autor: XeniaRodefsky »

Zależy, co tam kupiłeś, może nie będzie tak źle. My mamy takie obrazki po prostu.
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Marzec 2017

Post autor: Daff »

Artur pisze:Kurczę, dopiero teraz piszecie takie rzeczy o Piatniku? Akurat jak kupiłem sobie dwa pudelka od nich? :D
Pomyślałem niedawno, że trzeba wpłynąć na nieznane wody i padło właśnie na tą firmę. Będę dobrej myśli i się nie poddam :)
Układałam Piatnika i nie miałam do niego żadnych zastrzeżeń. Zerknęłam na Słoneczniki Van Gogha wiszące u mnie na ścianie i kształty elementów są bardzo zróżnicowane. Tak że nie powinno być zbyt ciężko, chyba, że wykrojniki się zmieniły ;)
elmirka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 314
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 08:24
Lokalizacja: Tychy

Re: Marzec 2017

Post autor: elmirka »

Oj to u mnie kiepsko, tak jak w Castorlandzie np dwa puzzle o podobnym kształcie są jednak różne, tak że nie pasują w jedno miejsce, to tutaj dość często się mylę :x popołudniu wrzucę efekty :P
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: Marzec 2017

Post autor: XeniaRodefsky »

Dalsza część "Drinków":

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i cóż, jednak skończyłam, potrzebowałam po prostu okrągłej godziny na układanie, co mi się praktycznie nie zdarza. Co ciekawe, górna prawa ramka "ułożyła się" prawie na samym końcu.

Obrazek

Parę uroczych szczegółów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Marzec 2017

Post autor: Vicky »

Jednak udało się :D
Co prawda nie gustuje w takich drinkach :) ale warto pochwalić za wytrwałość i niebanalny wzór.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XeniaRodefsky”