Trefl 3000, Zachód słońca w Bangkoku

SylwesterP
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 187
Rejestracja: 06 grudnia 2016, 05:29
Lokalizacja: Kraków

Trefl 3000, Zachód słońca w Bangkoku

Post autor: SylwesterP »

Witam na swojej pierwszej relacji. Do tej pory zawsze były to puzzle na jedno posiedzenie, więc tylko wstawiało się zdjęcie gotowego :)
Plan jest taki, żeby jutro posegregować i do piątku ułożyć.
Obrazek
Stwierdziłem, że też wystawię waszą wiedzę na próbę :) Podpowiedź w tytule
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2017, 23:24 przez SylwesterP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Olcia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1945
Rejestracja: 22 lutego 2016, 08:45
Lokalizacja: Jura Krakowsko-Częstochowska

Re: 3000

Post autor: Olcia »

Zachód słońca w Bangkoku Trefla
Udanej zabawy ;)
SylwesterP
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 187
Rejestracja: 06 grudnia 2016, 05:29
Lokalizacja: Kraków

Re: 3000

Post autor: SylwesterP »

Podejrzewałem, że nie będzie to trudne do zgadnięcia :) Już kiedyś bawiłem się w 3000 - teraz martwię się jedynie o miejsce = nie mam już stołu pingpongowego
SylwesterP
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 187
Rejestracja: 06 grudnia 2016, 05:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Trefl 3000, Zachód słońca w Bangkoku

Post autor: SylwesterP »

W nocy udało się ułożyć niebo. Wbrew pozorom nie szło posegregować go odcieniami - poza prawą ciemną stroną.
Teraz już powinno pójść z górki, więc możliwe, że do piątku uda się zakończyć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Trefl 3000, Zachód słońca w Bangkoku

Post autor: Aśka300 »

Od ponad dwóch tygodni mam te puzzle; tak jak myślałam - są świetne. Obrazek od razu przykuł moją uwagę dlatego kupiłam, tylko będę układać trochę później ;)
Mam nadzieję, że nie będę strasznie trudne bo jest tu jakby 3 w 1 - żółte niebo, szaro - niebieskie wieżowce i zieleń miejska ;)
Powodzenia :)
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Trefl 3000, Zachód słońca w Bangkoku

Post autor: leżak »

Widzę, że puzzle zrobione tak jakby z 2x1500.
Miałam takie szerokie, rzucające się w oczy dwa pionowe rzędy pośrodku w 3k Ravena - Bombardowaniu Algieru.
Psuło to odbiór obrazka. Jestem ciekawa czy Trefl stosuje takie rozwiązania także przy większych elementacjach.
SylwesterP
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 187
Rejestracja: 06 grudnia 2016, 05:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Trefl 3000, Zachód słońca w Bangkoku

Post autor: SylwesterP »

Tak, obrazek jest z dwóch części - wykrojnik minimalnie przesunięty i te dwa paski faktycznie troszkę psują. Dodatkowo trefl zastosował zabieg który od razu mówi ukladajacemu że tak jest - jutro pokaże foty wyjaśniające o co mi chodzi :)
SylwesterP
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 187
Rejestracja: 06 grudnia 2016, 05:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Trefl 3000, Zachód słońca w Bangkoku

Post autor: SylwesterP »

Kolejny etap prawie zakończony
Obrazek
Obrazek

Z budynkami nie jest wbrew pozorom łatwo - ciężko wybrać elementy z poszczególnego budynku, więc układając miałem wielki miszmasz wszelkich "okien" :D

Wspominałem też, że trefl według mnie zrobił wielką podpowiedź żeby pokazać podobieństwo w wykrojnikach lewej i prawej strony.
Zrobił tam w cięciu takie łuki - nie ma ich w żadnym innym miejscu na układance :)
Obrazek

Dzisiaj jeszcze coś dołożę, ale zakończyć się nie uda. Zdjęcie gotowych puzzli będzie zatem dopiero za tydzień. Góral wraca do rodzimych Tatr bo mu się tęskni :P
Awatar użytkownika
Bimbosz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 561
Rejestracja: 30 marca 2016, 23:43
Lokalizacja: Silesia, Koszęcin

Re: Trefl 3000, Zachód słońca w Bangkoku

Post autor: Bimbosz »

Ciekawe, ja mam trefla 4tyś, i oglądałem wstępnie puzzle i nie zauważyłem czegoś takiego, zobaczymy jak zabiorę się do układania, bo 4tyś też powinno się składać z np 2x2tyś elementów.
Zapraszam do odwiedzania Mojego profilu :?
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Trefl 3000, Zachód słońca w Bangkoku

Post autor: Aśka300 »

Albo tak szybko układacie, albo macie bardzo dużo czasu ;)
A tak na poważnie - gratulacje Sylwester, idziesz jak burza :)
Ja przy swoim tempie spowodowanym przez natłok zajęć będę "Zachód ... " układać miesiąc a może i ponad ;)
SylwesterP
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 187
Rejestracja: 06 grudnia 2016, 05:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Trefl 3000, Zachód słońca w Bangkoku

Post autor: SylwesterP »

Układanie w dwie osoby jednolitych połaci idzie sprawnie :) do puzzli zazwyczaj siadamy wieczorem - i czasem do 1-2 z przerwami. Więc żaden wyczyn :D

Na forum są osoby które układają znacznie szybciej i w pojedynkę :D

A zacząłem od nieba ponieważ łatwo wyróżnić przejście z nieba na miasto. Od dołu idąc nie da się wybrać puzzli oddzielajacych :)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5092
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Trefl 3000, Zachód słońca w Bangkoku

Post autor: jagabaga »

Ciekawe, jak to jest z dzieleniem przez Trefla układanek 3k. Układam obecnie również 3k, a moj zestaw nie byl podzielony. Zatem losują, czy jak ;) ?
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Trefl 3000, Zachód słońca w Bangkoku

Post autor: michael_s »

jagabaga pisze:Ciekawe, jak to jest z dzieleniem przez Trefla układanek 3k. Układam obecnie również 3k, a moj zestaw nie byl podzielony. Zatem losują, czy jak ;) ?
Trefl 3k na worki nie dzieli. Ale wykrojnik lewej i prawej strony układanki jest identyczny, tylko obrócony o 180 stopni.
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
SylwesterP
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 187
Rejestracja: 06 grudnia 2016, 05:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Trefl 3000, Zachód słońca w Bangkoku

Post autor: SylwesterP »

A jeśli chodzi o te dwie szerokie kolumny na środku to jak kiedyś ukladalem 3k to ich nie było (dolomity). Nie wiem czy we wszystkich nowych treflach tak jest. Czytałem gdzieś na forum, że w 6k trefla się pojawiły :)
Awatar użytkownika
alpenliebe
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 243
Rejestracja: 12 października 2016, 13:25
Lokalizacja: Bydgoszcz/Berlin

Re: Trefl 3000, Zachód słońca w Bangkoku

Post autor: alpenliebe »

SylwesterP pisze:A jeśli chodzi o te dwie szerokie kolumny na środku to jak kiedyś ukladalem 3k to ich nie było (dolomity). Nie wiem czy we wszystkich nowych treflach tak jest. Czytałem gdzieś na forum, że w 6k trefla się pojawiły :)
Tak, w obu, które ukladałam, dwa rzędy dorodnych, szerokich puzzelków :D
'Find what you love and the let it kill you, cause there is no other way.'
SylwesterP
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 187
Rejestracja: 06 grudnia 2016, 05:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Trefl 3000, Zachód słońca w Bangkoku

Post autor: SylwesterP »

Przyznam że takiego epitetu w odniesieniu do puzzli jeszcze nie słyszałem :D podoba mi się
SylwesterP
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 187
Rejestracja: 06 grudnia 2016, 05:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Trefl 3000, Zachód słońca w Bangkoku

Post autor: SylwesterP »

Zawsze się zastanawiałem jak ktoś pisał: "nie mogłem układać - choroba mnie dorwała", że przecież to idealny moment na układanie. W końcu pełno czasu. Zapalenie gardła rozwiało wszelkie moje wątpliwości :) Puzzle siedziały 16 dni bez ruszenia. (Tydzień wyjazdu i tydzień choroby) Dzisiaj jednak w końcu się zebrałem w sobie.
A ciężko było. Zieleń. Resztki choroby. Rozpraszający pies:
Obrazek
Ale się udało :)
Puzzle nie były trudne. Jednak bardzo dezorganizowały moje studenckie życie w kawalerce, nie było jak na balkon wyjść. Kupiona ława okazała się być rozkładana. Tylko swoje już przeżyła i konieczne było użycie ścisków aby była mniej więcej równa powierzchnia.
Lepsze zdjęcia oraz ewentualne zbliżenia pojawią się jutro przy dziennym świetle.
Jutro zaczniemy też coś nowego. Zostać przy 3k czy może znowu jakieś tysiączki? :lol:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 marca 2017, 18:44 przez SylwesterP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Trefl 3000, Zachód słońca w Bangkoku

Post autor: Aśka300 »

Puzzle super, jak przewidywałam :)
Ja odłożyłam je na nieokreślony czas późniejszy ;)

Gratuluję, nie przejmuj się poślizgami - najważniejsza jest satysfakcja :)

Też jestem trochę wnerwiona bo jak pisałam w albumie o "Wesołych delfinach" 10 godzin po ułożeniu delfiny nie wytrzymały z zazdrości o rajską rodzinę tygrysów, weszły w zmowę z moim łóżkiem i płytą MDF i postanowiły rozłożyć się na nowo dokonując nie małej destrukcji w moim pokoju i wielkiego BUM :!: :!: :!:

A Twój Pies jest przeuroczy - w styczniu, zaraz po tym jak zalogowałam się na forum, mój Brat był jeszcze w domu (rodzinnym ;) ) i wówczas miał okres nasilonej krytyki mojego układania :evil:
Starałam się mu wtedy pokazać zdjęcia Waszych prac oraz to, że Panowie też układają.
Wtedy zainteresował się tylko Twoim zdjęciem przedstawiającym pieska i stos pudełek z puzzlami ;)
Zaczął oglądać dokładnie jakie masz wzory bo zobaczył na zdjęciu tego psa :)
Cieszę się, że teraz już nie krytykuje wcale bo około miesiąc temu wybrał się z kolegą do znajomego tegoż kolegi i ten znajomy układał jakieś puzzle 6k (podobno z serii DISCOVERY - nie wiem, czy takie są ... ). Taki zbieg okoliczności :o
To, że chłopak około 30-stki układa puzzle i to takie ogromne, jak powiedział Brat, zrobiło na nim naprawdę piorunujące wrażenie.

Także, jak było to pisane w innych wątkach - zgadzam się z tym całkowicie, że ludzie, którzy śmieją się, że układanie puzzli to dziecinada powinni zobaczyć na własne oczy ogrom pracy z tym związany ... i wtedy docenią :D
SylwesterP
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 187
Rejestracja: 06 grudnia 2016, 05:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Trefl 3000, Zachód słońca w Bangkoku

Post autor: SylwesterP »

Niestety zbliżeń nie będzie - dziewczyna schowała puzzle do pudełka :D (nie zbyt się jej spodobały i nie chciała "cieszyć" już nimi oka)
Na ścianę mogłyby iść ale w jakimś przedsionku, gdzie nie ma dużo dziennego światła - w dziennym wyglądają w moim odczuciu bardzo niekorzystnie :)

Kilka kolejnych projektów będzie mniejszych, chcemy z dziewczyną nacieszyć się tym dodatkowym metrem naszej kawalerki.
Aśka300 pisze:Gratuluję, nie przejmuj się poślizgami - najważniejsza jest satysfakcja :)
Poślizgi się zdarzają - po prostu przeszkadzał nam brak miejsca :)

Kiedyś zdecydowanie będę potrzebował pokoju, który będzie przeznaczony do tego jednego celu :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „SylwesterP”