Ravensburger 3000 - World Map

solisie
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 42
Rejestracja: 24 grudnia 2016, 22:56

Ravensburger 3000 - World Map

Post autor: solisie »

Kupiłem w kramie, chciałem ułożyć coś większego i do tego myślałem o mapie, więc aukcja wydawała się idealna, cena o połowę mniejsza od nowych egzemplarzy więc wziąłem. Puzzle zostały wyprodukowane w 1994 roku we Francji, więc swoje lata już mają. Zdziwiłem się trochę datą produkcji zważając na to, że puzzle dalej są produkowane, najwyraźniej ten wzór wyjątkowo się udał. Sortowanie zajęło mi około 2 godzin, co ciekawe pierwszy raz sortowałem puzzle, wiedziałem, że to przyśpieszy trochę układanie. Może nie zrobiłem tego bardzo dokładnie, ale wydaje mi się, że posortowanie na ramkę, mapkę, obrazki dookoła mapki, napisy i górną część z konikami z pewnością wystarczy.
Aktualny postęp:
Obrazek
Miałem zakończyć na sortowaniu, a potem skończyć Dohę, aby zwolnić matę, ale w ostateczności zdecydowałem się ułożyć napisy na biurku. Pierwsze odczucia bardzo pozytywne, puzzle są dobrej jakości i zachowały się w dość dobrym stanie.
Poza tym zauważyłem, że nowsze wydania tego wzoru (z niebieskim puzzlem na pudełku) mają bardziej nasycone kolory i sam obrazek jest chyba bardziej "wyretuszowany" niż wydania z pomarańczowym puzzlem na pudełku. Jak skończę to postaram się zrobić porównanie mojego obrazka ze zdjęciami forumowiczów którzy również układani te puzzle.
Awatar użytkownika
klipol
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 388
Rejestracja: 02 stycznia 2016, 16:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Ravensburger 3000 - World Map

Post autor: klipol »

Moje mają niebieską tekturke od spodu puzzla ;) i są ze Stuttgardu.

Obrazek
....
solisie
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 42
Rejestracja: 24 grudnia 2016, 22:56

Re: Ravensburger 3000 - World Map

Post autor: solisie »

Pewnie są jeszcze z późniejszego okresu, kiedy ravensburger zaczął produkować te puzzle z granatową tekturą od spodu. ;)
Artur
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 381
Rejestracja: 05 grudnia 2016, 12:09

Re: Ravensburger 3000 - World Map

Post autor: Artur »

Układałem i polecam. To była moja pierwsza mapa i pierwsze 3k, ach te wspomnienia :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Solisie”