1500 elementów - 2017

maniaczek
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 21:44

1500 elementów - 2017

Post autor: maniaczek »

Obecnie układam Castorland 1500 - Still Life with Violin and Flowers.
Układam niecodziennie i dość krótko, więc nie idzie za szybko, ale nie spieszy mi się :)

Obrazek

Postępy - na dniach pewnie skończę:
Obrazek

Bardzo dobrze się układa, kolorystyka bardzo ładna. Są to chyba jedyne puzzle powyżej 1000, których wstępnie nie sortowałam a i tak układają się prawie same :)
Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Re: 1500 elementów - 2017

Post autor: mariareis »

Całkiem przyjemna martwa natura, faktycznie, kolory całkiem ładne i nawet jakoś niespecjalnie przesadzone jak na Castorland.
Piękne piwonie... Kiedy znowu będzie lato (wzdycha)?
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 1500 elementów - 2017

Post autor: leżak »

Bardzo fajnie się prezentuje. Jednak uważam, że ten świecznik władowali niepotrzebnie. Ale to kwestia gustu...
maniaczek
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 21:44

Re: 1500 elementów - 2017

Post autor: maniaczek »

Nareszcie skończone. Choć "nareszcie" nie jest adekwatne, ponieważ całość powstała właściwie za jednym posiedzeniem.
leżak pisze:Bardzo fajnie się prezentuje. Jednak uważam, że ten świecznik władowali niepotrzebnie. Ale to kwestia gustu...
Świecznik pomaga bardzo bo nie lubię układać ciemnych plam :)

Całość:
Obrazek

Szczegóły:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
maniaczek
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 21:44

Re: 1500 elementów - 2017

Post autor: maniaczek »

Poniżej zdjęcia puzzli, które mnie prawie pokonały ;) Układałam w sumie jakieś 3-4 miesiące i na pewno pobiłam swój rekord najdłuższego układania puzzli o elementacji 1500. Po 'jasnej plamie' ułożonej w ciągu dwóch wieczorów mineło bardzo wiele dni do ostatecznego zwycięstwa. A gdy się udało, okazało się, że brakuje jednego elementu :evil: .
No to się człowiek zdenerwował i schował szybko obrazek do pudełka. Po kilku dniach zaginiony puzzel się znalazł :)

Chyba jednak malarstwo to nie moja bajka... A może to wina Rembrandta? ;)

1500 - Ravensburger - The Night Watch

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2825
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: 1500 elementów - 2017

Post autor: Ann999 »

Bardzo piękny obraz ale na pewno poprzeczkę sobie wysoko postawiłaś :)
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3925
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: 1500 elementów - 2017

Post autor: Vicky »

Problem z tym obrazem jest taki, że jest cholernie ciemny. Dużo przestrzeni w brązowo-czarnych barwach. Maziaki. niewyostrzone kontury. No po prostu mega trudny. Nieraz się zastanawiałem nad nim - brać, czy nie?! - ale ostatecznie zawsze dominowało u mnie lenistwo i niechęć do takiego rodzaju uprzykrzania sobie życia.
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 1500 elementów - 2017

Post autor: leżak »

Nawet nie chce mi się wierzyć, że niektórzy ułożyli to w 5000 :P
maniaczek
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 21:44

Re: 1500 elementów - 2017

Post autor: maniaczek »

Dzięki za komentarze. Czy ja wspominałam, że ułożenie tego obrazka to 'krew, pot i łzy"? :D
Vicky pisze: 26 października 2017, 22:51 Problem z tym obrazem jest taki, że jest cholernie ciemny. Dużo przestrzeni w brązowo-czarnych barwach. Maziaki. niewyostrzone kontury. No po prostu mega trudny. Nieraz się zastanawiałem nad nim - brać, czy nie?! - ale ostatecznie zawsze dominowało u mnie lenistwo i niechęć do takiego rodzaju uprzykrzania sobie życia.
Trafione w 10! Miałam dokładnie te same obawy. Wolałabym układać chyba 1500 nieba (ale z chmurkami ;) ) niż takie ciemności. Zdecydowałam się tylko dlatego, że kilka lat temu była promocja w znanym markecie (były za 18 zł :o ). Raven 1500 za 18? Biorę i już! Nawet pani kasjerka się zdziwiła i pytała czy jeszcze są.

leżak pisze: 27 października 2017, 18:47 Nawet nie chce mi się wierzyć, że niektórzy ułożyli to w 5000 :P
:shock: Ten wzór już chyba niedostępny? Jak dla mnie również mission impossible.

Teraz czeka na mnie Bombardowanie Algieru (ale w wersji 3000 ;) ). Po komentarzach na forum wnioskuję że może w jakiś rok się uwinę. Niestety Algier odkładam na "kiedyś" bo jakoś nie mam czasu załatwić płyty HDF (a na takiej układam) w odpowiednim rozmiarze. Największe jakie się mieszczą to 3000 Trefla (jak człowiek kupował i przycinał to nie pomyślał, że inny producent = inny rozmiar).
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 1500 elementów - 2017

Post autor: leżak »

Z Bombardowaniem 3k nie było wcale tak źle. Z tego co pamiętam efekt nie bardzo przypadł mi do gustu.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3925
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: 1500 elementów - 2017

Post autor: Vicky »

Jak za 18 zeta i to nówki to też bym pewnie kupował :D Poza tym "Straż nocna" jest już sama w sobie klasykiem, na skalę Neuschwanstein, wspomnianego "Bombardowania", czy "Antycznej mapy świata". Ale przyznam, że z tego wszystkiego "Straż" jest chyba najtrudniejsza :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maniaczek”