Trefl 6000 Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 25 lutego 2017, 18:21

Trefl 6000 Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: aerial »

Czas na kolejne puzzle, tym razem 50% więcej elementów niż poprzednie (wieża babel 4000, czeka rozłożona na segmenty w pudełku na przyklejenie do płyty). Jeden worek rzecz jasna.

Obrazek

Obrazek

Obrazek po złożeniu ten sam wymiar do zestawy 4 tysiące elementów od trefla, ale puzzli jest 2000 więcej, czyli są mniejsze, dość sporo mniejsze.
Zacząłem to wstępnie sortować, na początek tak 20%, trochę mnie to zniechęciło. Jest tego sporo :x
Generalnie to chciałbym uniknąć wertowania przez te puzzle dziesięć razy i posortować raz, maksymalnie dwa, a dobrze, ale bez wcześniejszych doświadczeń z układaniem tego konkretnego obrazka, ciężko się zorientować do jakiej kategorii przypisać większość elementów. Dlatego pewnie będzie musiało się skończyć na wybraniu powiedzmy 50% tych charakterystycznych, i powrót do reszty później w celu ponownego sortowania. W poprzednich puzzlach które układałem, ten wstępny zgrubny podział był łatwy, z 25% całości zajmowało bardzo odróżniające się od reszty niebo, było bardzo łatwe do wydzielenia (do układania już takie sobie, bo mamy z tysiąc puzzli w jednolitym odcieniu bez detali).
W tych puzzlach nie ma czegoś takiego, jest to jeden z tych obrazków gdzie mamy nawał powtarzających się szczegółów.
Jakieś pomysły jak się do tego zabrać, co zacząć i jak sortować?

Zdjęcie wykrojnika gotowych puzzli w dużej rodzielczości:
miniatura:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 30 kwietnia 2017, 09:27 przez aerial, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1551
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: Puzzabell »

aerial pisze:Czas na kolejne puzzle, tym razem 50% więcej elementów niż poprzednie (wieża babel 4000, czeka rozłożona na segmenty w pudełku na przyklejenie do płyty). Jeden worek rzecz jasna.
Gratulacje podjęcia wyzwania i powodzenia :)

aerial pisze: Jakieś pomysły jak się do tego zabrać, co zacząć i jak sortować?
Ja bym zaczęła od kolorów, których jest relatywnie mało - osobno czerwone, zielone, niebieskie, itp. - czyli takie układanie kawałkami, kolorowymi plamami (suknia, kawałek ubrania, trawa, itd.).
Potem skośne sklepienia.
Potem marmurowe figurki i kolumny.

Potem samo pójdzie :)

Stworzenie Adama wychodzi mi na oko na 400 elementów - ciekawe doświadczenie byłoby dla układających 13200 ;)
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1303
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: Dawid »

Świetne puzzle :) Moje pierwsze (i jak dotąd jedyne :P ) 6000. Zastanawiam się tylko, czemu Trefl pakuje je teraz w te białe pudełka. Czarne były moim zdaniem znacznie ładniejsze.
aerial pisze: Jakieś pomysły jak się do tego zabrać, co zacząć i jak sortować?
Ja poszedłem na żywioł i układałem bez sortowania :P Zacząłem po prostu od czerwonej barwy. W sumie gdybym dzisiaj to robił, to odrzuciłbym wszystkie te szare elementy architektoniczne. Ewentualnie można pewnie od nich zacząć i sobie zrobić taką fajną siatkę.
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 9 pudełek / 5259 el.
aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 25 lutego 2017, 18:21

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: aerial »

Sortowanie skończone wczoraj. W sumie 18 grup: ramka, czerwone, niebieskie ciemne, niebieskie jasne, zielone, złote, złote tarcze, białe, krawędzie na białym tle, brązowe, części ludzi, jednolite szare, czarne, brązowo-zielone, skośny "murek", prosty murek, elementy ozdobne szare (posągi), pozostałe.
W kategorii pozostałe, jest z tysiąc elementów.
Ramka została ułożona, brakuje kilku elementów, źle posortowane.

Obrazek
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: Czak Noris »

Jestem ciekawy efektu końcowego.
Te wszystkie sklepienia średnio mi się podobają, ale Astrologia Ravensburgera też mi się nie podobała, a teraz czeka na swoją kolej :D
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5092
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: jagabaga »

Ja też jestem ciekawa efektu końcowego, ale również tego, co ludzie robią z tymi "sklepieniami" - tzn. układają i chowają do pudełka, czy wieszają, a jeśli wieszają, to gdzie (ściana, sufit)?
aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 25 lutego 2017, 18:21

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: aerial »

Kwestia gustu, podobają mi się te freski (chyba nie jestem odosobniony), wrażenie jakie to robi na żywo to już w ogóle opad szczęki. Moim zdaniem będzie wyglądać dobrze do powieszenia normalnie jako obraz. Mam chyba podobny gust co użytkownik Dawid, bo układam już drugie te same puzzle.

postęp:

Obrazek
aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 25 lutego 2017, 18:21

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: aerial »

Elementy "skośne" na pierwszy ogień. Myślę że dalej ułożę te proste 2 "murki" idące poziomo przez środek obrazka. Z wszystkich posortowanych pojemników ten jest największy.

Obrazek
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1303
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: Dawid »

aerial pisze:Mam chyba podobny gust co użytkownik Dawid, bo układam już drugie te same puzzle.]
Zaryzykuję twierdzenie, że dzielimy bardzo dobry gust :lol:
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 9 pudełek / 5259 el.
aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 25 lutego 2017, 18:21

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: aerial »

Jedziemy dalej.
Sortowanie poziomych murków, kształt puzzli, i orientacja obrazka na puzzlu względem jego kształtu. Zauważalnie ułatwiło układanie.
Nieśmiertelny karton od lodówki :twisted:

Obrazek

I tak to wygląda po dniu układania. Zostało kilkadziesiąt elementów, trzeba będzie na spokojnie dopasować, więcej mi się nie chciało układać.
Jakość słaba bo robione tanim telefonem w ciemnym pomieszczeniu.

Obrazek

Teraz pytanie - co dalej? Inne fragmenty już się składają z wielu kategorii na które sortowałem.
Myślę może dodać te złote elementy i posągi, powinno to połączyć całą siatkę która się zarysowała.
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: Junka »

Szacun za sortowanie :) Wiem, że to dobre podejście, ale trzeba cierpliwości do tego ;)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 25 lutego 2017, 18:21

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: aerial »

Postępy słabe, ciężko idzie. Dołożyłem trochę do tych poprzecznych pasów, po czym kolej padła na kamienne posągi, i złote kolumny pod nimi (nie pod wszystkimi są). W kilku miejscach połączyło to środek z ramką. Te posągi słabo się układa, to jeden z tych momentów, gdzie kłania się niska rozdzielczość zdjęcia na puzzlach. Mamy jakieś szare plamy, nie wiadomo co to w zasadzie na nich jest. Siedzisz nad tym, w końcu widzisz jakiś puzzel, myślisz "to nie może być ten.." ale próbujesz i.. pasuje :x

Obrazek

Dalej nie wiem co zrobię, można ślęczeć nad tym, żeby pozbyć się większości szarych elementów, ale to będzie wymagało przesortowania ponownie innych pojemników. Może zrobię coś prostszego teraz, np. czerwone szaty, duże czerwone obiekty są w 4 miejscach.
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: michael_s »

Teraz to już z górki... ;)
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 25 lutego 2017, 18:21

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: aerial »

taa.. praktycznie samo się układa :D

Postępy:
- dołożone trochę puzzli do poprzecznych ramek i narożników
- zabudowanie szarymi elementami podstaw pod posągami
- połączenie dwóch połówek na środku przy użyciu białego tła (element łączący wypada dokładnie w miejscu styku palca adama i boga :) )

Obrazek
aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 25 lutego 2017, 18:21

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: aerial »

Dołożyłem pionowe linie w środkowej części, które układałem na boku od jakiegoś czasu.
Jaskrawo czerwone ubranka i trochę niebieskich, woda/niebo, zużyłem praktycznie wszystkie wyraźnie niebieskie puzzle.

Obrazek
Awatar użytkownika
Bimbosz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 561
Rejestracja: 30 marca 2016, 23:43
Lokalizacja: Silesia, Koszęcin

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: Bimbosz »

Tak z ciekawości, ile godzin dziennie układasz puzzle ?
Zapraszam do odwiedzania Mojego profilu :?
aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 25 lutego 2017, 18:21

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: aerial »

Teraz mniej niż przy poprzednich. Myślę że średnio z 4 godziny wychodzi.
Dalej efektywność nie jest taka jak powinna, jakby mieć kilka dużych płyt, na których można wszystkie puzzle wyłożyć posortowane, to by znacząco jeszcze przyśpieszyło układanie. A tak to zawsze mi zostanie ileś puzzli z jakiejś partii którą układam, nie wiem co z nimi zrobić, lądują znowu w pojemniku, i wykładam kolejne. W ten sposób sporo czasu się marnuje na wyjmowanie i ponowne sortowanie na kształty itp.
aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 25 lutego 2017, 18:21

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: aerial »

Dodałem trochę zielonego i wziąłem się za "gołych ludzi". Nie znoszę układać tego typu wzorów, papka brązowo czarnych plam.
Mnóstwo czasu kosztowało, postępy nędzne.
Chciałbym dojść do momentu gdzie wyłożę sobie wszystkie pozostałe elementy i normalnie to układać od którejś strony, ale ciągle jest tego o wiele za dużo.

Obrazek
ancys
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 9
Rejestracja: 26 marca 2017, 12:52

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: ancys »

Robi wrażenie, ja narazie nie mam odwagi na układanie wiecej elementów niż 3000, Podziwiam i podgladam jak idzie praca
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: XeniaRodefsky »

Heh, takie coś to bym miesiącami układała. A tu całkiem sprawnie idzie
aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 25 lutego 2017, 18:21

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: aerial »

zmiana strategii, wszystko co zostało - wyłożone na wierzch i posortowane

Obrazek
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: Junka »

Trochę tego jest, ale rozumiem powody zmiany strategii ;)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 25 lutego 2017, 18:21

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: aerial »

Prace trwają. Zmiana podejścia na wyjęcie wszystkich elementów była nieco przedwczesna, co spowodowało, że początkowo układało się w ten sposób baaaardzo wolno..
Ale wiadomo, im dalej, tym mniej elementów, i ta pula się już nie zmieni, także idzie łatwiej.
Niezły wycisk dają te puzzle, 6000 to już nie są żarty :) Następne jakie będę układał, na pewno będę chciał mniejszy worek niż 6k.

Obrazek

Jeszcze niepokojąca rzecz. Na 100% brakuje jednego elementu (4 wypustki, takich jest garstka, i na pewno nie ma tego jednego)

Obrazek

Trzeba będzie po złożeniu zerwać podłogę żeby to znaleźć :lol:
Na mój gust brakuje więcej, wprawdzie jak mam na stole ~600 elementów danego typu i nie mogę znaleźć to jeszcze zakładam że może tam jest, okaże się dopiero po złożeniu całości. Ale ten duży element na 100% go wśród puzzli nie ma. Zakładam że gdzieś jest w pokoju, będziemy szukać. Winowajcą może być kot, który jak przebiegnie po puzzlach, to zauważyłem że czasem przyczepi mu się do łapy puzzel i jest w stanie go przenieść o nawet kilka metrów. Np. wskakuje na wzmacniacz audio (który jest ciepły i jest na nim kratka wentylacyjna gdzie puzzel możne spokojnie wpaść). Trzeba będzie rozkręcić :) jeden z tropów.
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: Junka »

Trzymam kciuki za znalezienie. Ja nie raz miałam sytuację, że byłam przekonana, że jakiegoś puzzla brakuje, a koniec końców okazywało się, że jednak jest ;)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1303
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: Dawid »

Doświadczenie uczy, że w układaniu z kotem w domu najtrudniejsze jest nie układanie samo w sobie, tylko odpowiednie zabezpieczenie puzzli ;)

Kartony i książki kładłem na puzzlach, a mój kot i tak coś potrafił wygrzebać :D
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 9 pudełek / 5259 el.
aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 25 lutego 2017, 18:21

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: aerial »

Myślałem że jak zacznie ubywać elementów, tempo znacznie wzrośnie, niestety następuje to baaardzo powoli :)
Rezultat kolejnych 2 dni dość intensywnego układania:

Obrazek
aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 25 lutego 2017, 18:21

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: aerial »

Już zaczyna być widać koniec, ilość elementów która została jest niewielka.
Jutro powinien być ostatni dzień.

Obrazek
Awatar użytkownika
spursik
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 447
Rejestracja: 26 września 2016, 23:08
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: spursik »

Nigdy nie przepadalem za tego typu obrazkami, no ale coraz bardziej się podoba. W przyszłości może się skusze ;)
aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 25 lutego 2017, 18:21

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: aerial »

Tak jak przypuszczałem - koniec. 17 dni układania.
Co ciekawe, nie zabrakło żadnego puzzla! Nawet nie musiałem szukać.
Nieszczęsny zielony o którym pisałem kilka dni wcześniej, okazuje się że był cały czas w pojemniku z tym typem, widziałem go, ale na tle innych puzzli wydawał się żółty, nie zielony, żółty jak sporo tła na którym są ludzie w tym obrazku. Przez myśl mi nie przeszło że to może być ten. A jednak, jak się go wyjmie i położy na tej trawce, pasuje idealnie. Może mam jakąś wadę wzroku i nie rozróżniam tych kolorów :)
Podejrzenia które padły na kota okazały się bezpodstawne. Obejdzie się też bez rozkręcania wzmacniacza.

Obrazek

Po złożeniu wszystkiego, dołączeniu ostatniej sekcji do całości, miałem jeszcze z 10 puzzli jako pojedyncze braki w różnych miejscach. Nie liczyłem ile brakuje także to była niewiadoma czy zostanie jakaś luka i zacznie się szukanie. Okazało się że nie. Został jeden puzzel który kształtem pasował w ostatnie puste miejsce, ale już nadrukiem nie. Znany problem - jego odpowiednik musiał być gdzieś włożony i przeoczony że tam nie pasuje.

Ostatni puzzel vs ostatnie miejsce:

Obrazek

Winowajca znaleziony:

Obrazek


I całość:

Obrazek

Jak pisałem, lepsze zdjęcia lustrzanką zrobię jak oprawię do powieszenia.
Co do puzzli, układałem 17 dni (poprzednie wieża babel 7 dni, 4000 elementów). Wtedy układałem więcej godzin każdego dnia, ale mimo wszystko ostatnie puzzle były zdecydowanie trudniejsze do ułożenia. Oprócz oczywistej przyczyny jaką jest 50% więcej elementów, puzzle są mniejsze co nie pomaga w układaniu, dochodzi jeszcze obrazek. Jest to do pewnego stopnia kwestia preferencji, ale myślę że większość się zgodzi, że paradoksalnie wcale najgorzej się nie układa dużego tła (chyba że jest całkowicie jednolite), niż obrazka który ma dużą (wręcz przytłaczającą) ilość powtarzających się szczegółów. Jak ktoś wspominał w obrazkach przedstawiających dno morskie czy akwarium, mnóstwo identycznych małych rybek rozsianych po całej powierzchni. Tutaj mamy posągi, siedzących ludzi, wszystko z bardzo podobnych puzzli, ale nie można tego budować od jednej strony, ale są właśnie rozdzielone po całym obrazku. Takie coś układa się ciężko. Zresztą widać po postępach, początek, czyli poskładanie tych murków, które stanowią duży % całości, zajęło raptem 2 dni, w porównaniu z resztą bardzo szybko.

Co do dalszych planów, na pewno odpoczynek. Nie mam obecnie żadnych puzzli w kolejce, także musiałbym coś kupić. Raczej bym chciał zejść z ilością puzzli w worku nieco niżej.. :) jest to logistycznie bardzo uciążliwe w sortowaniu. Duża elementacja - ok, ale nie w paczkach po 6k :)
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2277
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Trefl 6000 - Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej

Post autor: Cyber Killer »

Gratulacje!!!

A co do sprawy kolorów, to nie masz wady wzroku, to jest kwestia tego jak działa ludzki mózg. Jakieś 2 lata temu w sieci rozpętała się wojna o to jakie kolory kto widzi na fotografii jednej sukienki i po tym wiele osób przekonało się na własnej skórze jak mózg płata figle z kolorami, mimo że dana osoba jest absolutnie zdrowa i ma świetny wzrok.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „aerial”