Ravensburger 9000 Astrologia

Artur
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 381
Rejestracja: 05 grudnia 2016, 12:09

Re: Ravensburger 9000 - Astrologia

Post autor: Artur »

Kawał dobrej roboty. Twoja relacja nie brzmi zachęcająco, ale pomimo tego nadal jestem dobrej myśli, że mi uda się ułożyć te puzzle równie szybko. Tylko najpierw muszę uporać się z mniejszą elementacją, bo trzeba zrobić trochę miejsca ;)
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: Ravensburger 9000 - Astrologia

Post autor: Czak Noris »

I tak poszło szybko. 10 dni na 4500 elementów to bardzo dobry wynik.
Dobrze, że wziąłeś się za te puzzle , bo już zapomniałem, że ułożone wyglądają dużo fajniej niż na pudełku, a też je mam w kolekcji i powoli przechodziła mi na nie ochota.
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 25 lutego 2017, 18:21

Re: Ravensburger 9000 - Astrologia

Post autor: aerial »

Nie licząc tego nieba fajnie się to dość układa, mogli wydać takie puzzle sam ten środek, w kształcie dwunastokąta foremnego.
Chociaż zależy co kto lubi, niektórzy lubią pasować jednolite puzzle po kształcie, w tempie 1 na 10 minut ;)

Tak a propos czasu układania, zobaczcie to:
http://www.puzzlesypiezas.com/foro/view ... =44&t=1206

według tego co podaje to pierwszą połowę zrobił w 16 godzin, drugą w 14..
z czego całe niebo w zasadzie w 5 godzin
Ten gościu to jakiś superman. Jeszcze w tle te półki zapełnione pudełkami :)
SylwesterP
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 187
Rejestracja: 06 grudnia 2016, 05:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Ravensburger 9000 - Astrologia

Post autor: SylwesterP »

Czyli średnio segreguje jednego puzzla na sekundę, a co 12s dokłada kolejnego. Dla mnie 500 ciężko ułożyć w takim tempie :D
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2263
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ravensburger 9000 - Astrologia

Post autor: Cyber Killer »

Gratulacje!!!

Ciesz się że to Ravensburger, z ich ręcznie robionym wykrojnikiem szansa na złe wpasowanie puzzla jest dość mała. Co by było gdyby to był jakiś inny producent? :-)
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5064
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Ravensburger 9000 - Astrologia

Post autor: jagabaga »

Cyber Killer pisze:Ciesz się że to Ravensburger, z ich ręcznie robionym wykrojnikiem szansa na złe wpasowanie puzzla jest dość mała. Co by było gdyby to był jakiś inny producent? :-)
Mnie się zdarzyła zamiana miejscem (na niebie po razie na każda połówkę i 1 zamiana w ramce), aerial też musiał dokonać korekty, więc to wcale nie jest takie hop-siup. Ravensburger niby ma ręcznie robiony wykrojnik, ale z drugiej strony stosunkowo luźne spasowanie, więc czasem naprawdę jest zgryz.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5064
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Ravensburger 9000 - Astrologia

Post autor: jagabaga »

aerial pisze:Tak a propos czasu układania, zobaczcie to:
http://www.puzzlesypiezas.com/foro/view ... =44&t=1206

według tego co podaje to pierwszą połowę zrobił w 16 godzin, drugą w 14..
z czego całe niebo w zasadzie w 5 godzin
Ten gościu to jakiś superman. Jeszcze w tle te półki zapełnione pudełkami :)
Gratuluję :D przede wszystkim tempa :D. Ale tak układać jak osoba z linku, to bym nie chciała - gdzie relaks układaniowy, gdzie delektowanie się rozrywką :?
aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 25 lutego 2017, 18:21

Re: Ravensburger 9000 - Astrologia

Post autor: aerial »

jagabaga pisze:
Cyber Killer pisze:Ciesz się że to Ravensburger, z ich ręcznie robionym wykrojnikiem szansa na złe wpasowanie puzzla jest dość mała. Co by było gdyby to był jakiś inny producent? :-)
Mnie się zdarzyła zamiana miejscem (na niebie po razie na każda połówkę i 1 zamiana w ramce), aerial też musiał dokonać korekty, więc to wcale nie jest takie hop-siup. Ravensburger niby ma ręcznie robiony wykrojnik, ale z drugiej strony stosunkowo luźne spasowanie, więc czasem naprawdę jest zgryz.
Dokładnie, wcale nie jest trudno źle wpasować element, mam wrażenie że nawet łatwiej niż w treflu. Za przyczynę bym wskazał bardzo dużą ilość elementów o tym samym kształcie, wydaje się że jest przez to mniejsza różnorodność. Jeszcze do tego puzzle mają lekki luz, i łatwiej wpasować do siebie elementy które nie są identyczne, gdzie przy ciasnych puzzlach się tego nie da zrobić.

Chociaż jakość samej tektury na plus, praktycznie nie ma rozwarstwionych czy skrzywionych puzzli, są mocniejsze, i nadruk ma wyższą rozdzielczość, co bardzo ułatwia układanie, w miejscach gdzie patrzymy co jest na puzzlach :) w przypadku nieba akurat ta zaleta dużo nie pomaga.
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ravensburger 9000 - Astrologia

Post autor: chrumcia91 »

brawo :)
ja mam chwilową przerwę w układaniu.....może jutro wznowię
aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 25 lutego 2017, 18:21

Re: Ravensburger 9000 - Astrologia

Post autor: aerial »

Spakowanie puzzli do pudełka okazało się wykonalne. Kartki a4, fragmenty nieco mniejsze, także jedna część kartki zagięta, co ułatwia potem złapanie i wyjęcie z pudełka.
Pod te puzzle ciężko wsunąć np. linijkę bo się natychmiast coś rozwarstwia, dlatego najlepiej najpierw wsunąć kartkę, a potem pod nią linijkę, idzie bez problemu.

Obrazek

Obrazek
ciacho1982
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3
Rejestracja: 27 marca 2019, 07:28

Re: Ravensburger 9000 Astrologia

Post autor: ciacho1982 »

Hejka.

Mam takie pytanie bo właśnie się zastanawiam nad kupnem tych puzzli "Astrologia 9000".
O co chodzi dokładnie z tym nie mieszaniem worków z elementami.
Ja na razie największe to robiłem 3000 szt. i nigdy nie patrzyłem na to żeby ich nie mieszać.
One są w jakiś sensowny sposób ułożone w tych woreczkach czy wszystko jest losowo.

Dodatkowo chciałbym wiedzieć jaki wymiar mają gotowe puzzle już skończone. Muszę znaleźć odpowiednie miejsce żeby na początek weszła cała ramka.

Pozdro
Łukasz
aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 25 lutego 2017, 18:21

Re: Ravensburger 9000 Astrologia

Post autor: aerial »

ciacho1982 pisze: 27 marca 2019, 07:32 Hejka.

Mam takie pytanie bo właśnie się zastanawiam nad kupnem tych puzzli "Astrologia 9000".
O co chodzi dokładnie z tym nie mieszaniem worków z elementami.
Ja na razie największe to robiłem 3000 szt. i nigdy nie patrzyłem na to żeby ich nie mieszać.
One są w jakiś sensowny sposób ułożone w tych woreczkach czy wszystko jest losowo.

Dodatkowo chciałbym wiedzieć jaki wymiar mają gotowe puzzle już skończone. Muszę znaleźć odpowiednie miejsce żeby na początek weszła cała ramka.

Pozdro
Łukasz
Wymiary powinny być na opakowaniu.
Podział na worki jest dokładnie przez środek, dwie połówki obrazka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „aerial”