Fontanna di Trevi, Castorland 3000

Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Fontanna di Trevi, Castorland 3000

Post autor: ridibunda »

Starszy chyba jakiś Castorland, niektóre elementy łączą się tak ciasno, że wręcz trudno je dopasować. Maziaje, więc idzie powoli. Na początku miałam nawet chwilę zwątpienia, ale coraz lepiej się już w nich orientuję. Zdjęcie sprzed kilku dni, teraz już dom stoi, kwiaty kwitną i jeziorko fontanny się pojawia, ale trudne są.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2018, 16:46 przez ridibunda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zagiel1984
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1366
Rejestracja: 10 marca 2018, 07:37
Lokalizacja: Radzanowo powiat płocki

Re: Fontanna di Trevi, Castorlnad 3000

Post autor: zagiel1984 »

Raczej nie starszy, ostatnio rozbierałem 3k Castora i trzymały się dużo lepiej niż 1,5k :) Obrazek super, lubię maziaje Castora :)
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fontanna di Trevi, Castorlnad 3000

Post autor: ridibunda »

zagiel1984 pisze: 18 sierpnia 2018, 05:53 Raczej nie starszy, ostatnio rozbierałem 3k Castora i trzymały się dużo lepiej niż 1,5k :) Obrazek super, lubię maziaje Castora :)
Ale ten jest jakiś dziwny, niektóre fragmenty łączą się normalnie, a niektóre bardzo ciasno. W Dubaju wszystko było jednakowo.
No ten maziaj daje popalić :)
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fontanna di Trevi, Castorlnad 3000

Post autor: ridibunda »

Moje postępy, ekstra bałagan an płycie i ciasnota niektórych kawałków poniżej (tymi kawałkami można machać, nic się nie odczepi ani nie odpadnie):

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fontanna di Trevi, Castorlnad 3000

Post autor: Junka »

Faktycznie, obrazek niełatwy. Ale przynajmniej starczy na więcej niż dwa popołudnia ;)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Fontanna di Trevi, Castorlnad 3000

Post autor: jagabaga »

Świetny jest ten obrazek, a puzzlowe płaszczyzny Castora czasem aż "nie do uwierzenia" ;)
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fontanna di Trevi, Castorlnad 3000

Post autor: ridibunda »

jagabaga pisze: 20 sierpnia 2018, 11:53 Świetny jest ten obrazek, a puzzlowe płaszczyzny Castora czasem aż "nie do uwierzenia" ;)
No właśnie, aż oglądałam te puzzle dokładnie, czy aby nie są czymś zalane albo coś, ale wygląda, że nie - po prostu są takie kawałki, i tyle. Kawałki, bo inne części trzymają się normalnie.
Junka pisze: 20 sierpnia 2018, 10:41 Faktycznie, obrazek niełatwy. Ale przynajmniej starczy na więcej niż dwa popołudnia ;)
No tak, starczy na pewno :) Tym bardziej,że najłatwiejsze ułożone, zostały ecru i szare i weź coś z tym zrób.
Chwilowo nawet na znacznie dłużej, bo mam w domu akcje remontowo - gościową i w związku z tym musiałam je co najmniej na tydzień zwinąć, a przed zwinięciem posprzątać matę. Stan na dziś rano przedstawia się tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
ira
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2488
Rejestracja: 11 czerwca 2016, 17:54
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą

Re: Fontanna di Trevi, Castorlnad 3000

Post autor: ira »

Dobre kilka lat nie układałam nic z Castorlandu, chyba się przeproszę z nimi. Ta fontanna niczego sobie i ten poprzedni również.
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fontanna di Trevi, Castorlnad 3000

Post autor: ridibunda »

Żeby nie było, że nic nie robię ;) :

Obrazek

A ten bałagan na macie to dlatego, że leżą tam puzzle które na pewno gdzieś w tym miejscu mają być. Na pewno!!!
Po czym się okazuje, że pasują dokładnie z drugiej strony obrazka.
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fontanna di Trevi, Castorlnad 3000

Post autor: ridibunda »

Ta-dammm!
Skończyłam!
I jestem zachwycona! Piękny obrazek, fantastycznie się prezentuje na żywo w całości! Układanie dało mi w kość, dawno się już tak z żadnymi puzzlami nie męczyłam, ale efekt jest - wow!
Jak nie wieszam puzzli na ścianie, to te może powieszę, są obłędne. Kolorystyka i wygląd z daleka, no miodzio.
Niestety, żeby nie było tak super, są 2 braki, mało widoczne, ale są. Puzzle kupowane tu na forum, co prawda nie od stałego bywalca, ale jednak. Z tym, że mogła to być też moja wina - te puzzle rodziły się w wielkich bólach, były układane na macie, przenoszone z miejsca na miejsce, zwijane i odkładane na szafę - mogły się gdzieś te puzzle zawieruszyć.
Ale pomimo tego, podobają mi się bardzo. Zdjęcia nie oddają ich uroku, bo dziś bardzo ciemno, układałam pod skosem w pokoju, trudno tam o dobre światło.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zagiel1984
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1366
Rejestracja: 10 marca 2018, 07:37
Lokalizacja: Radzanowo powiat płocki

Re: Fontanna di Trevi, Castorlnad 3000

Post autor: zagiel1984 »

Gratuluje.Po twojej opinii postanowiłem się kiedyś zmierzyć z tymi puzzlami :) Oczywiście w dalekiej przyszłości :lol:
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fontanna di Trevi, Castorlnad 3000

Post autor: ridibunda »

zagiel1984 pisze: 07 listopada 2018, 19:38 Gratuluje.Po twojej opinii postanowiłem się kiedyś zmierzyć z tymi puzzlami :) Oczywiście w dalekiej przyszłości :lol:
Dzięki :)
Chyba jeszcze żadne puzzle mnie tak nie wkurzały, jak te, ale jak zobaczyłam, co wyszło, to zakochałam się w nich okrutnie. Polecam, ale tylko osobom o mocnych nerwach i anielskiej cierpliwości :)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Fontanna di Trevi, Castorlnad 3000

Post autor: jagabaga »

O mały włos, a przegapiłabym finał :oops:. Rzeczywiście maziaje najwyższych lotów, ale dzięki nim łączeń prawie nie widać :). Bardzo fajny, naturalny obrazek, tylko ciekawi mnie, jak powstał - czy to obraz, czy może zwykła fotka przerobiona graficznie na maziaje? Jest jakaś informacja na pudełku odnośnie potencjalnego artysty-malarza?
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fontanna di Trevi, Castorlnad 3000

Post autor: ridibunda »

jagabaga pisze: 08 listopada 2018, 11:37 O mały włos, a przegapiłabym finał :oops:. Rzeczywiście maziaje najwyższych lotów, ale dzięki nim łączeń prawie nie widać :). Bardzo fajny, naturalny obrazek, tylko ciekawi mnie, jak powstał - czy to obraz, czy może zwykła fotka przerobiona graficznie na maziaje? Jest jakaś informacja na pudełku odnośnie potencjalnego artysty-malarza?
Właśnie te łączenia też mi się podobają - nie lubię puzzli, w których nie widać obrazka tylko poszczególne klocki, a tu jest po prostu całość.
Na pudełku nic nie ma o malarzu.
Awatar użytkownika
szu
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 588
Rejestracja: 23 listopada 2017, 01:00

Re: Fontanna di Trevi, Castorlnad 3000

Post autor: szu »

Bardzo fajne ;)
jagabaga pisze: 08 listopada 2018, 11:37 O mały włos, a przegapiłabym finał :oops:. Rzeczywiście maziaje najwyższych lotów, ale dzięki nim łączeń prawie nie widać :). Bardzo fajny, naturalny obrazek, tylko ciekawi mnie, jak powstał - czy to obraz, czy może zwykła fotka przerobiona graficznie na maziaje? Jest jakaś informacja na pudełku odnośnie potencjalnego artysty-malarza?
Z tego co się orientuje to jest to dzieło takiego pana jak Richard Macneil. Castor ma więcej jego obrazów m.in. flower shop viewtopic.php?f=459&t=5999 :)
Awatar użytkownika
boni19
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 391
Rejestracja: 26 września 2018, 18:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Fontanna di Trevi, Castorland 3000

Post autor: boni19 »

Bardzo fajnie się prezentują. Co chwila wpadam na ten wzór, ale jeszcze nie widziałam go po ułożeniu. Świetne.
Wszystko się ułoży... Album Puzzle 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ridibunda”