Clementoni Magnificent Mount St Michael 1000 elementów

elmirka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 314
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 08:24
Lokalizacja: Tychy

Clementoni Magnificent Mount St Michael 1000 elementów

Post autor: elmirka »

Miałam kupić wersję na ciemnym, niebieskim tle, bo urzekła mnie od pierwszego wejrzenia, ale to wzór na m.in. Polskę, a ten poniżej był jeden jedyny na allegro, więc nie mogłam się oprzeć :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Puzzle bardziej matowe od serii Romantic Italy, ale i tak tyłka nie urywają (w świetle sztucznym masakra (pierwsze dwa zdjęcia), trzeba się ustawić pod odpowiednim kątem do źródła światła :P ) :P Generalnie szło szybko, nie dało się pomylić miejsca (pojawiają się podobne kształty, ale są jednak nieco inne), wydruk dość ostry. Tylko po ułożeniu doszłam do wniosku, że trochę za pstrokate, więc zastanawiam się nad odsprzedażą :)
Ostatnio zmieniony 17 maja 2017, 12:24 przez elmirka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Clementoni Magnificent Mount St Michael 1000 elementów

Post autor: chrumcia91 »

No ładnie ładnie ;D
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5091
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Clementoni Magnificent Mount St Michael 1000 elementów

Post autor: jagabaga »

Nie widzę obrazków :|
elmirka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 314
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 08:24
Lokalizacja: Tychy

Re: Clementoni Magnificent Mount St Michael 1000 elementów

Post autor: elmirka »

Kurcze raz widać, raz nie... nie mam teraz chwili żeby to ogarnąć, ale następne zdjęcia będę w takim razie inaczej wstawiać :?
Awatar użytkownika
madi9011
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 949
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 16:16
Lokalizacja: Jarosław / Przeworsk/Siennów
Kontakt:

Re: Clementoni Magnificent Mount St Michael 1000 elementów

Post autor: madi9011 »

elmirka pisze:Kurcze raz widać, raz nie... nie mam teraz chwili żeby to ogarnąć, ale następne zdjęcia będę w takim razie inaczej wstawiać :?

Mam ostatnio ten sam problem z Google zdjęcia . Początkowe zdjęcia pamięta ale z ok ostatniego miesiąca cały czas mi znikaja. muszę tak jakby dodawac od nowa do albumu utworzonego, jest dobrze i problem pojawia się ponownie za kilka dni
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość, to nie jest to czas zmarnowany"
...
obecnie zajmuje się dziećmi <3 syn21.05.2019 i córka 02.01.2021r <3 .... wrócę do Was ;)
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2277
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Clementoni Magnificent Mount St Michael 1000 elementów

Post autor: Cyber Killer »

Powiem Wam coś, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy. To nasze forum jest szalenie popularne, nie tylko pośród żywych ludzi, ale też pośród automatów (crawlerów) z różnych wyszukiwarek, które przeglądają internet i go indeksują oraz innych automatycznych narzędzi. To powoduje że wstawione obrazki są ładowane dziesiątki albo i setki razy dziennie. Dlatego np limit transferu na fotosiku znika tak prędko, ale myślę że to też może być przyczyną że google odcina dostęp do obrazków osadzonych tutaj - są zbyt dużo razy otwierane.

Na przykład, mamy dopiero 1/3 miesiąca, a z mojego serwera gdzie wrzucam obrazki już poszło 5GB transferu (nie wszystko tu na forum, ale znaczna część).
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
elmirka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 314
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 08:24
Lokalizacja: Tychy

Re: Clementoni Magnificent Mount St Michael 1000 elementów

Post autor: elmirka »

CyberKiller niestety trochę mi czarną magią powiałeś, gdzie w takim razie najlepiej wrzucać fotki? Czytałam wątek o tym i najłatwiej dostępne było dla mnie google...
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2277
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Clementoni Magnificent Mount St Michael 1000 elementów

Post autor: Cyber Killer »

Wątek o obrazkach jest przestarzały, noszę się z zamiarem napisania swojego własnego tutoriala o obrazkach, bo jak widzę że każda kolejna nowa osoba na forum odbija się od tych samych problemów to aż mi smutno.

Odpowiadając na pytanie gdzie: fotosik.pl jest z grubsza ok, pod warunkiem że wstawia się kody linkujące do miniaturek albo wersji 500px (bo jak się wstawia pełny rozmiar to limit transferu potrafi się skończyć w ciągu paru dni; z 2 strony dodatkowy limit kosztuje jakieś groszowe kwoty więc też nie ma co płakać, a za to są dość fajne możliwości np edycji obrazków, dodawania napisów, poprawek itp); dużo osób bardzo chwali sobie flickr, ale o tym wiele powiedzieć nie mogę, bo sam używałem dawno temu. Niektórzy umieszczają obrazki na imgur lub innych wstaw.org i też jakoś im to wychodzi (nie widziałem żeby ktoś na to narzekał). Ja sam postawiłem swój własny serwis do umieszczania obrazków, bo te powszechnie dostępne były mi zbyt uciążliwe i grzecznościowo mogę dać też innym osobom tam dostęp (ale nie daję żadnych gwarancji). Można też sobie jakiś własny hosting dla www sprawić (są też darmowe) i tam wrzucać obrazki luzem bez żadnych złożonych narzędzi (minus będzie taki, że nie będzie automatycznych wersji w różnych rozmiarach itp).

Czego unikać: cloudowych serwisów jak google drive, dropbox itp - te są fajne żeby przechowywać swoje pliki i nikomu ich nie pokazywać, ale do osadzania na forum się nie nadają. Unikać też serwisów społecznościowych jak facebook albo instagram - obrazki z nich bardzo trudno osadzić gdzie indziej i na dodatek wszystko wysłane na ich serwery staje się ich własnością (serio - poczytajcie regulaminy), więc już kompletnie nie ma się nad tym kontroli. Dedykowane serwisy dla grafików/fotografów jak deviantart albo 500px też nie ułatwiają osadzania obrazków na stronkach zewnętrznych, wiec raczej nie uda się to zbyt skutecznie (te serwisy wręcz skupiają się na tym żeby obrazki można było oglądać tylko na nich, w portfolio danego autora).
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
elmirka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 314
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 08:24
Lokalizacja: Tychy

Re: Clementoni Magnificent Mount St Michael 1000 elementów

Post autor: elmirka »

Ok, dziękuję, pogrzebię :)

edit: spróbuję skorzystać z fotosika, ale musiałam usunąć stare konto i założyć nowe, niestety trwa to ok tygodnia, więc chwilowo będzie bez fotek :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „elmirka”