500 - 3D Ogród Kolibry [Trefl] (dzieci)

Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

500 - 3D Ogród Kolibry [Trefl] (dzieci)

Post autor: yarkoos »

Ni z tego ni z owego dzieci, choć do tej pory nie przejawiały inklinacji, rozpakowały puzzle:

Obrazek

W tym przypadku nawet pudełko trudno fotografować. Puzzle są faktycznie z efektem 3D - takim trochę jak ze starych pocztówek. Jak to układać, skoro klocek pod różnymi kątami wygląda inaczej? Dzieci rozsypały radośnie na dywanie i nie przejmując się niczym zaczęły układać.

Obrazek

Sądziłem, że dobór wzoru i terenu układania zawali projekt. Nie poddawali się jednak. Nawet, gdy wybraliśmy się na imprezę wzięli układanie ze sobą.

Obrazek

No i w końcu ułożyli. Konsekwentnie i bez braków mimo podróżnego charakteru układania.

Obrazek

Namówili mnie również na naklejanie swego dzieła i zawieszenie im w pokoju.

Obrazek

Ciekawe, czy się wciągną w puzzle. Pierwszy koliber wiosny nie czyni.
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2019, 13:00 przez yarkoos, łącznie zmieniany 1 raz.
I still play with cars and puzzles.
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: 1000 - 3D Ogród Kolibry [Trefl] (dzieci)

Post autor: Aśka300 »

Ale, że w ogóle chciały układać takie trudne dla nich puzzle :o Gratulacje :)
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1000 - 3D Ogród Kolibry [Trefl] (dzieci)

Post autor: Junka »

Kurczaki, a ja fotek nie widzę.
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

Re: 1000 - 3D Ogród Kolibry [Trefl] (dzieci)

Post autor: yarkoos »

Junka pisze: 17 stycznia 2019, 07:57 Kurczaki, a ja fotek nie widzę.
Ja widzę w kilku przeglądarkach, pod różnymi systemami i na różnych urządzeniach. Spotkałem się kiedyś z sytuacją, gdy sieć firmowa blokowała możliwość oglądania zdjęć google - może jest tak w Twoim przypadku? Nie widzisz tylko w tym, moim albumie czy w żadnym?
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2019, 13:00 przez yarkoos, łącznie zmieniany 1 raz.
I still play with cars and puzzles.
Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

Re: 1000 - 3D Ogród Kolibry [Trefl] (dzieci)

Post autor: yarkoos »

Aśka300 pisze: 16 stycznia 2019, 23:46 Ale, że w ogóle chciały układać takie trudne dla nich puzzle :o
Sam się dziwię. Mają jeszcze, z tej serii, Tygrysy i Jaguary. O, Jaguary wyglądają tak:
Obrazek

Zobaczymy, czy wystarczy im cierpliwości. Strajk w szkole sprzyja zajęciom domowym...
I still play with cars and puzzles.
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: 1000 - 3D Ogród Kolibry [Trefl] (dzieci)

Post autor: Aśka300 »

yarkoos pisze: 17 stycznia 2019, 10:56
Aśka300 pisze: 16 stycznia 2019, 23:46 Ale, że w ogóle chciały układać takie trudne dla nich puzzle :o
Sam się dziwię. Mają jeszcze, z tej serii, Tygrysy i Jaguary. O, Jaguary wyglądają tak:
Obrazek

Zobaczymy, czy wystarczy im cierpliwości. Strajk w szkole sprzyja zajęciom domowym...
Ciekawość to pierwszy stopień do piekła... Ale mam kilka pytań:
- ile lat mają dzieci, ile dzieci układało ten obrazek i jak długo??? :lol:
- co miałeś na myśli przez określenie "strajk w szkole"? Ferie? :lol:
- co to za seria Trefla, na stronie internetowej firmy nie ma ich, skąd i z którego roku to puzzle? ;)
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: 1000 - 3D Ogród Kolibry [Trefl] (dzieci)

Post autor: Aśka300 »

yarkoos pisze: 17 stycznia 2019, 10:56
Aśka300 pisze: 16 stycznia 2019, 23:46 Ale, że w ogóle chciały układać takie trudne dla nich puzzle :o
Sam się dziwię...
Ja to też napisałam bo wczoraj uważałam, że są to puzzle 1000 elementowe, jak w tytule Twojego posta. Ale po przyjrzeniu się zdjęciu pudełka widzę, że to układanka 500 elementowa ;) Mimo tego brawo, że ułożyły do końca :D
Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

Re: 1000 - 3D Ogród Kolibry [Trefl] (dzieci)

Post autor: yarkoos »

Aśka300 pisze: 17 stycznia 2019, 11:20 Ja to też napisałam bo wczoraj uważałam, że są to puzzle 1000 elementowe, jak w tytule Twojego posta. Ale po przyjrzeniu się zdjęciu pudełka widzę, że to układanka 500 elementowa ;) Mimo tego brawo, że ułożyły do końca :D
Słuszna uwaga - już poprawiłem temat główny (o ile to jeszcze zadziała).
I still play with cars and puzzles.
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1000 - 3D Ogród Kolibry [Trefl] (dzieci)

Post autor: Junka »

yarkoos pisze: 17 stycznia 2019, 10:37
Junka pisze: 17 stycznia 2019, 07:57 Kurczaki, a ja fotek nie widzę.
Ja widzę w kilku przeglądarkach, pod różnymi systemami i na różnych urządzeniach. Spotkałem się kiedyś z sytuacją, gdy sieć firmowa blokowała możliwość oglądania zdjęć google - może jest tak w Twoim przypadku? Nie widzisz tylko w tym, moim albumie czy w żadnym?
Możliwe, że to przez sieć firmową. Sprawdzę w domu. Weszłam w inny wątek i tam widziałam fotki, ale może były na innym serwerze.
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

Re: 500 - 3D Ogród Kolibry [Trefl] (dzieci)

Post autor: yarkoos »

Aśka300 pisze: 17 stycznia 2019, 11:06 Ciekawość to pierwszy stopień do piekła... Ale mam kilka pytań:
- ile lat mają dzieci, ile dzieci układało ten obrazek i jak długo??? :lol:
- co miałeś na myśli przez określenie "strajk w szkole"? Ferie? :lol:
- co to za seria Trefla, na stronie internetowej firmy nie ma ich, skąd i z którego roku to puzzle? ;)
Pytajcie a będzie Wam odpowiedziane...

Dzieci mają (ha! Wiem!) 14, 11 i 9 lat. W zasadzie układali głównie młodsi, bo nastolatek coraz częściej skupia się na 3 podstawowych, dla nastolatków, rzeczach. Układali "z doskoku" dwa dni (pewnie dali by radę w jeden, ale czasem trzeba zagnać dzieci do spania).

Co mam na myśli przez strajk w szkole? Cóż, strajkiem określam podejście do swoich obowiązków nauczycieli - obecnie w Łodzi ponad 1700 nauczycieli jest na L4. Tzw. grypa belferska. Dziwie im się - czy nie wiedzą, jak władze podeszły do problemu chorych dzików?

Faktycznie, Trefl się do tej serii przesadnie nie przyznaje. Rzadko się spotyka zdjęcia tych puzzli (pewnie specyfika fotografowania 3D nie pomaga). Puzzle zostały podarowane przez Mikołaja; do tej pory dzieci raczej ignorowały takie prezenty więc ciężko pochodzenie i wiek Mikołaja zidentyfikować. Mógł to być zarówno Mikołaj zeszłoroczny (wątpliwe) jak i któryś z 3 poprzednich. Osobiście obstawiam limitowaną serię, produkowaną dla Lidla.

Trefl ma więcej serii z efektem 3D with visual echo technology. Jest z pewnością wyżej wymieniona zwierzęca, ale kojarzę również bajkową, może nawet dwie.

Dodam jeszcze, że puzzle łączą się na solidny wcisk i trzymają się bardzo mocno sąsiadów.
I still play with cars and puzzles.
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: 500 - 3D Ogród Kolibry [Trefl] (dzieci)

Post autor: Aśka300 »

Dziękuję :) Te odpowiedzi jak najbardziej satysfakcjonują mnie :lol:

A co do Trefla - wiem, że raczej to nie możliwe, ale bardzo bym chciała, żeby wydali katalog ze wszystkimi puzzlami jakie zrobili od początku istnienia firmy. Oczywiście tymi pod szyldem "Trefl" bo firma zrobiła jeszcze wiele innych obrazków na zamówienie innych firm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „yarkoos”