#2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

d3sign
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 93
Rejestracja: 12 grudnia 2017, 18:16

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: d3sign »

Moi Drodzy!

Mam przyjemność ogłosić, że At the waterhole zostało ułożone!

Poniżej ułożona część D.
Obrazek


Układać zacząłem około 11 listopada 2017, skończyłem 24 marca 2018. Czy to szybko czy nie to już pojęcie względne. W tym czasie sporo sie wydarzyło i nie zawsze był czas na puzzle - urodziło mi się drugie dziecko, zmieniłem pracę. Bywało że cały tydzień nawet nie siadałem do puzzli. W związku z tym, że te puzzle to mój prezent dla synka to plan był taki aby wyrobić się z ułożeniem do jego urodzin które są w połowie maja więc jak widać wyrobiłem się ze sporym zapasem. Ale nie czas w jakim zostały ułożone jest tu najważniejszy tylko frajda i satysfakcja która jest ogromna!!! :)

Teraz tylko zaplanować ostatecznie rozkład mebli u synka w pokoju i w kwietniu wieszamy na ścianie.

Co do samych puzzli - w skali 1-10 oceniam na mocne 9+. Jeśli chodzi o spasowanie to bywały miejsca, że puzzle wchodziły luźno a niektóre przez całą długość trzeba było trochę wciskać. Grafika w 99% bardzo ostra, zdarzyło się kilka puzzli na których było widać piksele. Ale to sporadyczne przypadki. Co do samego wzoru to cóż - o gustach się nie dyskutuje :) Mi się podobają, jak na drugie puzzle które ułożyłem to myślę, że całkiem nieźle. Oczywiście uważam ze Wildlife są ładniejsze ale niestety mam ograniczenia przestrzenne i tak duże puzzle nie miałyby swojego miejsca w moim mieszkaniu.

Najtrudniejsze były części A i C. Trochę trzeba było się nagimnastykować ze słoniem :) Część B to była bułka z masłem, chyba w 3 tyg ułożyłem :)

Ogromne podziękowania dla mojej żony bez której ten projekt by się nie udał. Wytrwale walczyła razem ze mną na początku przy części A ale później ciążowy brzuszek już jej nie pozwalał na układanie puzzli. Pozostało jej wspieranie mnie duchowo i wyrozumiałość kiedy spędzałem tyle godzin przy układaniu :) Żona która rozumie i akceptuje Twoje hobby to największy Skarb!

Myślę, że teraz zrobię z miesiąc przerwy, ewentualnie ułożę jedne z trzech puzzli Castorland 4000 elementów które dostałem.
Następne większy projekt w kolejce to Educa Life 24000 elementów, które już czekają w szafie od lutego. Żona już nie może się doczekać bo bardzo podoba jej się wzór więc mam nadzieje ze od początku do końca będziemy układać razem :)

Zdjęcia całości i lepsze zdjęcia poszczególnych elementów zrobię jak już będą w całości na ścianie. Wyciągnę lustrzankę i mam nadzieję ze wyjdzie dużo lepiej niż telefonem. Pokój w którym będą ma 12 m kw więc mam nadzieję, że uda mi się zrobić zdjęcie całości :)

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za kibicowanie!
Łukasz

Aktualnie układam => Life, The Greatest Challenge [Educa, 24 000 el.]
Ostatnio ułożone => At the waterhole [Ravensburger, 18000 el.]
Moja Galeria => Link
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: kallarepka »

Brawo!!!! Świetna historia! Świetny pomysł i wykonanie. :)
Chętnie zobaczę cały obraz powieszony na ścianie.

A to wytłuszczone zdanie pokazałam mężowi, ma sobie je przypominać za każdym razem kiedy schodzi do piwnicy albo rozgląda się w sypialni. ;)
Awatar użytkownika
keto81
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 440
Rejestracja: 27 grudnia 2017, 15:08
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: keto81 »

d3sign pisze: 24 marca 2018, 22:12 Żona która rozumie i akceptuje Twoje hobby to największy Skarb!

Gratulację, piękny obrazek. No i to zdanie :D.
Pozdrawiam
Artur

Dotychczas ułożone: 21 604 elementów.
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: ridibunda »

Piękny obrazek i piękne podsumowanie, wielkie gratulacje. A co na to synek, podoba mu się?
Justka
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 23
Rejestracja: 24 marca 2018, 14:54
Lokalizacja: Białystok

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: Justka »

Niezmiernie podziwiam osoby, które mają cierpliwość układać takie wielkie elementacje. Brawo, brawo, brawo!!! :shock: :D
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: XeniaRodefsky »

Gratuluję - zobaczymy niebawem całość prawda? Przepiękne są te puzzle i mega trudne jak dla mnie :)

PS. Mam takie same szare krzesła w kuchni.
d3sign
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 93
Rejestracja: 12 grudnia 2017, 18:16

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: d3sign »

Po Swietach biore sie za montaz na scianie, wtedy wstawie zdjecia calosci :) I tak naprawde dopiero wtedy bede wiedzial czy synkowi sie spodobaly. Poki co widzial zlozone czesci A i B to byl zachwycony, zdjecia wrzucilem kilka postow wczesniej :)

Aktualnie układam => Life, The Greatest Challenge [Educa, 24 000 el.]
Ostatnio ułożone => At the waterhole [Ravensburger, 18000 el.]
Moja Galeria => Link
Awatar użytkownika
Madzia3478
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 473
Rejestracja: 04 marca 2018, 11:31
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: Madzia3478 »

Puzzle wyglądają super. Czekam na zdjęcie całości.
Gratuluję wytrwałości, cierpliwości i córeczki :)
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: chrumcia91 »

Gratulacje :-)
Awatar użytkownika
Kiero
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 127
Rejestracja: 15 marca 2018, 11:31
Lokalizacja: Szczecin

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: Kiero »

Widać, że raven trzyma jakość. Przepięknie będzie prezentować się całość. Czekam na montaż :).
Znalazły Ci się brakujące elementy ?
Awatar użytkownika
keto81
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 440
Rejestracja: 27 grudnia 2017, 15:08
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: keto81 »

Kiero pisze: 25 marca 2018, 18:02 Widać, że raven trzyma jakość. Przepięknie będzie prezentować się całość. Czekam na montaż :).
Znalazły Ci się brakujące elementy ?
Polemizowałbym, chyba, że chodzi o duże elementacje, dla mnie ta firma to dramat jeżeli chodzi o jakość, niedługo napiszę coś więcej jak skończę układać bieżące puzzle to wrzucę do galerii. No ale się offtop trochę zrobił.
Pozdrawiam
Artur

Dotychczas ułożone: 21 604 elementów.
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: Junka »

Gratulacje! Na pewno będzie się pięknie prezentował na ścianie ten obrazek :)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
d3sign
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 93
Rejestracja: 12 grudnia 2017, 18:16

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: d3sign »

Kiero pisze: 25 marca 2018, 18:02 Znalazły Ci się brakujące elementy ?
Niestety nie... ale zwróciłem się z prośbą do koleżanki z forum o dorobienie dwóch brakujących elementów. Patrząc na jakość jej prac jestem przekonany, że nikt nie zauważy na pierwszy rzut oka że te elementy były dorabiane :)

Aktualnie układam => Life, The Greatest Challenge [Educa, 24 000 el.]
Ostatnio ułożone => At the waterhole [Ravensburger, 18000 el.]
Moja Galeria => Link
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5091
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: jagabaga »

d3sign pisze: 26 marca 2018, 11:47
Kiero pisze: 25 marca 2018, 18:02 Znalazły Ci się brakujące elementy ?
Niestety nie... ale zwróciłem się z prośbą do koleżanki z forum o dorobienie dwóch brakujących elementów. Patrząc na jakość jej prac jestem przekonany, że nikt nie zauważy na pierwszy rzut oka że te elementy były dorabiane :)
Inna wersja: możesz zaproponować piwo temu, kto znajdzie ;) (świetna zabawa podczas spotkań ze znajomymi) :D
d3sign
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 93
Rejestracja: 12 grudnia 2017, 18:16

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: d3sign »

Dorobione puzzle właśnie zostały dostarczone do domu więc jest juz komplet :)

Aktualnie układam => Life, The Greatest Challenge [Educa, 24 000 el.]
Ostatnio ułożone => At the waterhole [Ravensburger, 18000 el.]
Moja Galeria => Link
Awatar użytkownika
Kiero
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 127
Rejestracja: 15 marca 2018, 11:31
Lokalizacja: Szczecin

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: Kiero »

d3sign pisze: 26 marca 2018, 16:11 Dorobione puzzle właśnie zostały dostarczone do domu więc jest juz komplet :)
no i super :) koleżanka robi dobrą robotę w dorabianiu puzzli , więc będę wypatrywał zdjęć z bliska ;)
d3sign
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 93
Rejestracja: 12 grudnia 2017, 18:16

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: d3sign »

Czym lepiej kleic wieksze elementacje do hdf? Tasma czy klej typu vikol? Kupilem tasmy i zrobilem juz okolo 50% czesci D ale zastanawiam sie czy nie kleic jednak klejem. Puzzle kleje pojedynczo, nie stosowalem takiego patentu jak kolega z Niemiec przy klejeniu Wildlife. Obawiam sie ze krzywo przyloze plyte i bedzie pozniej problem z odklejaniem a nie mam nikogo do pomocy. Teoretycznie klejac klejem mozna sie obawiac lekkiego wygiecia plyty od mokrego kleju ale i tak plyta hdf bedzie przymocowana do drewnianej ramy wiec plyta sie naprostuje. A klejac klejem zawsze jest wygodniejsza mozliwosc korekty.

Jestem sklonny zerwac te 50% czesci D ktore juz zrobilem i przejsc na klej. Klejac klejem mozna przyklejac na raz wieksze czesci wiec szybko nadrobie straty czasu zwiazane z odrywaniem puzzli.

Dajcie znac jakie sa Wasze doswiadczenia i co polecacie.

Aktualnie układam => Life, The Greatest Challenge [Educa, 24 000 el.]
Ostatnio ułożone => At the waterhole [Ravensburger, 18000 el.]
Moja Galeria => Link
d3sign
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 93
Rejestracja: 12 grudnia 2017, 18:16

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: d3sign »

Tak to wyglada w niektorych miejscach. Pewnie jeden puzzel troche krzywo zostal przyklejony i tak pozniej juz leci. Niby z daleka nie bedzie widac tych przerw ale jednak chce zeby ladnie to wyszlo. Co byscie robili w takiej sytuacji?

Obrazek

Aktualnie układam => Life, The Greatest Challenge [Educa, 24 000 el.]
Ostatnio ułożone => At the waterhole [Ravensburger, 18000 el.]
Moja Galeria => Link
Ponia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 466
Rejestracja: 06 października 2017, 16:56

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: Ponia »

Ja bym użyła kleju. Swoje 6k mam wkład nie tak powieszone i bardzo się ciesze, że była możliwość lekkiego przesuwania przy przyklejaniu.później takie nierówne rzędy mogą sie tylko pogłębiać i nie dasz rady puzzla dołożyć.
Moja płyta się nie odginala. Puzzle przyklejałam do niej kawałkami powiedzmy 15×15 (mam taka małą silikonową deskę do krojenia) i na takie wieksze fragmenty od razu książki kladlam. I tak póki się książki lub siły się skończyły
W roku 2018 ułożyłam 31 obrazów, łącznie 54500 elementów.
W roku 2019 ułożyłam 8 obrazy, łącznie 28500 elementów
W roku 2020 ułożyłam 2 obrazy, łącznie 6900 elementów
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5091
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: jagabaga »

Moja Astrologia 9000 została podzielona na prostokąty mieszczące się na płycie 100x70, które zostały odwrócone, puzzle pościeśniane i podklejone kartkami A4. Do rozsmarowywania kleju nakładanego "wielkościami" ok. A4 używałam starej karty bankomatowej. Naklejona kartka byla delikatnie dociskana, aby pozbyć się największych bąbli powietrza (po wyschnięciu cała reszta bąbli znika, a kartka A4 zostaje zassana przez tekturę puzzlową). Na płytę hdf (ja mialam w jednym kawałku 192x138) zostaly naklejone te 4 przygotowane wcześniej płachty. Tylko my popełniliśmy błąd robiąc kilkunastodniową przerwę między podklejeniem kartkami a naklejeniem na płytę, bo fragmenty za bardzo wyschły i "się ściągnęły", co spowodowało, że podczas łączenia w całość była spora szczelina - odcinkami nawet ok 1 cm. Trzeba było nawilżać, naciągać i dopiero wtedy można było prawidlowo złączyć.
Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: yarkoos »

Ja użyłem kleju przy 9000 Wieży Babel ( fotorelacja, także z klejenia ), konkretnie kleju do tapet. Dodatkowo polakierowałem z wierzchu czymś do zabezpieczania przeciw blaknięciu. Wygięcie płyty było potężne i silne więc nie ma co zwlekać z przymocowaniem do stelażu.
I still play with cars and puzzles.
Awatar użytkownika
keto81
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 440
Rejestracja: 27 grudnia 2017, 15:08
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: keto81 »

yarkoos pisze: 09 kwietnia 2018, 14:55 Ja użyłem kleju przy 9000 Wieży Babel ( fotorelacja, także z klejenia ), konkretnie kleju do tapet. Dodatkowo polakierowałem z wierzchu czymś do zabezpieczania przeciw blaknięciu. Wygięcie płyty było potężne i silne więc nie ma co zwlekać z przymocowaniem do stelażu.
Mógłbyś napisać co to za lakier dokładnie?
Pozdrawiam
Artur

Dotychczas ułożone: 21 604 elementów.
Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: yarkoos »

keto81 pisze: 09 kwietnia 2018, 16:14 Mógłbyś napisać co to za lakier dokładnie?
Nazywa się to-to Fix-Puzzle. Nie jest tak wydajny, jak to pokazują na pudełku, ale na 2 malowania 3m2 zużyłem minimalnie ponad 1 opakowanie.
Obrazek

Nie jest to, wbrew temu co często piszą, klej. Jest to preparat konserwujący, zabezpieczający przed UV i blaknięciem.
I still play with cars and puzzles.
Awatar użytkownika
keto81
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 440
Rejestracja: 27 grudnia 2017, 15:08
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: keto81 »

yarkoos pisze: 10 kwietnia 2018, 02:24
keto81 pisze: 09 kwietnia 2018, 16:14 Mógłbyś napisać co to za lakier dokładnie?

Nie jest to, wbrew temu co często piszą, klej. Jest to preparat konserwujący, zabezpieczający przed UV i blaknięciem.
Dzięki.
Pozdrawiam
Artur

Dotychczas ułożone: 21 604 elementów.
d3sign
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 93
Rejestracja: 12 grudnia 2017, 18:16

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: d3sign »

Cześć!

W ostatni weekend udało mi się skończyć montaż na ścianie. Trochę to zajęło ale myślę, że efekt nie jest najgorszy.

Był to pierwszy montaż puzzli w tak dużej elementacji i nie obyło sie bez kilku błędów nowicjusza. Wyciągnąłem z tego wnioski i przy montażu Life nie powinno już być takich problemów.

Efekt na chwilę obecną poniżej. W przyszły weekend dorobię jeszcze ramke, mam juz listewki tylko trzeba je dociąc i pomalować.

Obrazek

W wolnej chwili dodam więcej zdjęc zbliżeń na detale. Niestety pokój w którym wiszą nie jest jakis duży (około 12 m kw) i nie mam aparatu z tak szeroką ogniskową aby zrobić zdjęcie oddające wielkość tych puzzli. Zresztą, żadne zdjęcia nie odadzą tego jak wygląda to na żywo :)

Najważniejsze że synkowi się podobają i wyrobiłem sie przed jego urodzinami :)

Pozdrawiam,
Łukasz

Aktualnie układam => Life, The Greatest Challenge [Educa, 24 000 el.]
Ostatnio ułożone => At the waterhole [Ravensburger, 18000 el.]
Moja Galeria => Link
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1551
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: Puzzabell »

d3sign pisze: 23 kwietnia 2018, 14:02 Najważniejsze że synkowi się podobają i wyrobiłem sie przed jego urodzinami :)
Wielkie gratulacje i dużo uciechy dla synka.
Fajnie mieć taki zwierzyniec w pokoju :)

Chętnie poczytam o poradach i błędach przy montażu, bo mnie też to czeka niedługo.
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
Awatar użytkownika
Pawel
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 94
Rejestracja: 28 stycznia 2018, 23:01

Re: #2 At the waterhole [Ravensburger 18000]

Post autor: Pawel »

Brawo. Taki obraz na ścianie robi wrażenie. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „d3sign”