#4 Majesty of the Mountains [Castorland 4000]

d3sign
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 93
Rejestracja: 12 grudnia 2017, 18:16

#4 Majesty of the Mountains [Castorland 4000]

Post autor: d3sign »

Cześć!

Po ułożeniu At the Waterhole miałem zrobić z miesiąc przerwy ale jakoś tak dziwnie było bez układania puzzli :) A że jakiś czas temu wszedłem w posiadanie 3 pudełek Castorlandu, każde po 4000 el. to stwierdziłem że zanim wezmę się za Educę Life to ułożę coś mniejszego.

Te 3 pudełka Castorlanda dostałem od mojej mamy. Kiedy układałem At the Waterhole akurat przyjechała odwiedzić wnuki i została na weekend. Ja jak co wieczór jak dzieci pójdą spać to wyciągam puzzle i układam parę godzin. No i mama dosiadła się do mnie. Miałem już wszystko wcześniej pięknie posortowane więc dałem jej do ułożenia kieł słonia. Tak jej dobrze szło, że po powrocie do domu sama kupiła 3 pudełka Castorlanda. Otworzyła jedne z nich i trochę sie przeraziła. Próbowała układać ze 2 tyg ale kompletnie jej nie szło i stwierdziła, że to nie dla niej. Oddała mi wszystkie 3 pudełka :)

Układanie Castorlanda po ułożeniu Ravensburgera to jak przesiąść się z najnowszego Mercedesa do 30-letniego Poloneza... Jestem bardzo negatywnie zaskoczony jakością nadruku - strasznie widać piksele, obraz mało ostry więc i układanie nie jest najłatwiejsze. W związku z kiepską jakością obrazu i aktualnym brakiem płyt hdf postanowiłem nie mieszać worków (4000 elementów jest podzielone na 3 worki po około 1350 el.), ułożyć wszystkie 3 pudełka, oprawić i dać mamie - do dnia matki powinno się udać :)

Ponizej efekt prac po dwoch wieczorach. Z drzewami będzie niezła jazda :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
Łukasz

Aktualnie układam => Life, The Greatest Challenge [Educa, 24 000 el.]
Ostatnio ułożone => At the waterhole [Ravensburger, 18000 el.]
Moja Galeria => Link
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: #4 Majesty of the Mountains [Castorland 4000]

Post autor: chrumcia91 »

Piekny jest ten wzór :)
d3sign
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 93
Rejestracja: 12 grudnia 2017, 18:16

Re: #4 Majesty of the Mountains [Castorland 4000]

Post autor: d3sign »

Mały update.

Obrazek

Powiem szczerze ze te drzewa to jakaś masakra więc wziąłem się za wodę. Do jutra powinna być skończona bo idzie całkiem sprawnie. Co do samych drzew to rzeźbienia trochę będzie, strasznie utrudnia mało wyraźny nadruk. Patrząc dokładnie na puzzle z bliska nie ma się pojęcia gdzie ten element mógłby być ułożony.

Jedno jest pewne - ułożę te 3 pudełka które już mam i puzzli Castorlanda więcej nie kupie :)

Aktualnie układam => Life, The Greatest Challenge [Educa, 24 000 el.]
Ostatnio ułożone => At the waterhole [Ravensburger, 18000 el.]
Moja Galeria => Link
Awatar użytkownika
sekurek
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 106
Rejestracja: 20 kwietnia 2017, 07:13
Lokalizacja: Jarosław

Re: #4 Majesty of the Mountains [Castorland 4000]

Post autor: sekurek »

to o co chodzi z tym Castorem? Ja własnie kończę układać 2 k i rozglądam się za jakimiś nowymi od tego producenta,bo układa mi się świetnie.
Mam rozumieć, że ich puzzle na 4k są gorszej jakości niż 2 k?
d3sign
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 93
Rejestracja: 12 grudnia 2017, 18:16

Re: #4 Majesty of the Mountains [Castorland 4000]

Post autor: d3sign »

Nie widzialem jak wyglada jakosc 2 k. Moze chodzi tez o wzor ktory jest dosc trudny. Wieczorem zrobie zdjecie w zblizeniu to sam porownasz.

Aktualnie układam => Life, The Greatest Challenge [Educa, 24 000 el.]
Ostatnio ułożone => At the waterhole [Ravensburger, 18000 el.]
Moja Galeria => Link
Awatar użytkownika
sekurek
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 106
Rejestracja: 20 kwietnia 2017, 07:13
Lokalizacja: Jarosław

Re: #4 Majesty of the Mountains [Castorland 4000]

Post autor: sekurek »

na zdjęciach nie wygląda to źle. Będę musiał się sam przekonać
Elisska
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 67
Rejestracja: 13 marca 2018, 21:52
Lokalizacja: Lubliniec

Re: #4 Majesty of the Mountains [Castorland 4000]

Post autor: Elisska »

Ja bardzo lubię układać puzzle tej firmy, a mam różne elementacje (500, 1000, 1500, 3000 i 4000), ale każdy ma swój gust ;)
Zapraszam do mojego albumu: viewforum.php?f=462 :)
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: #4 Majesty of the Mountains [Castorland 4000]

Post autor: chrumcia91 »

Ja bardzo lubię układac Castora, ale 4k od nich jeszcze nie mialam przyjemnosci ukladac
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: #4 Majesty of the Mountains [Castorland 4000]

Post autor: Cyber Killer »

sekurek pisze: 05 kwietnia 2018, 17:51 to o co chodzi z tym Castorem? Ja własnie kończę układać 2 k i rozglądam się za jakimiś nowymi od tego producenta,bo układa mi się świetnie.
Mam rozumieć, że ich puzzle na 4k są gorszej jakości niż 2 k?
Raczej kwestia tego że różni ludzie mają różne pojęcie "jakości" i co dla jednego jest w porządku, to innemu będzie doskwierać, bo nie jest idealne pod wszelkimi względami. Plus różną wiedzę o fotografii i np nie rozumieją że drzewa oddalone o pół kilometra nie mogą być ostre na zdjęciu jeśli focus jest na bliższych elementach.

Układałem Castora 1-3k, 4k widziałem na fotkach tu z forum i wyglądają że są identycznie wykonane.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: #4 Majesty of the Mountains [Castorland 4000]

Post autor: Junka »

d3sign pisze: 30 marca 2018, 09:56 Otworzyła jedne z nich i trochę sie przeraziła. Próbowała układać ze 2 tyg ale kompletnie jej nie szło i stwierdziła, że to nie dla niej. Oddała mi wszystkie 3 pudełka :)
O nieeee! Może musisz mamie sprezentować jakąś mniejsza elementację, bo widać, że tam mogła zaiskrzyć jakaś pasja! ;)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
d3sign
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 93
Rejestracja: 12 grudnia 2017, 18:16

Re: #4 Majesty of the Mountains [Castorland 4000]

Post autor: d3sign »

OK, może trochę za szybko wydałem opinię o tej firmie. Być może to kwestia tego wzoru a nie samego producenta. Największy problem jest z drzewami, kompletnie nie ma tam ostrości i każdy puzzel wygląda tak samo :) Wczoraj posiedziałem 2 h i ułożyłem całą wodę, zostały jeszcze tylko drzewa. Zdjęć w zbliżeniu nie udało mi się robić bo skończyłem o 1.30 i trzeba było szybko kłaść się spać :)
Cyber Killer pisze: 06 kwietnia 2018, 08:08 O nieeee! Może musisz mamie sprezentować jakąś mniejsza elementację, bo widać, że tam mogła zaiskrzyć jakaś pasja!
Sprezentuje coś prostszego, jakiś 1000 z łatwym wzorem :) Kiedyś lubiła układać puzzle ale mówi, że teraz oczy już nie te i nie jest tak łatwo.

Aktualnie układam => Life, The Greatest Challenge [Educa, 24 000 el.]
Ostatnio ułożone => At the waterhole [Ravensburger, 18000 el.]
Moja Galeria => Link
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: #4 Majesty of the Mountains [Castorland 4000]

Post autor: chrumcia91 »

d3sign pisze: 06 kwietnia 2018, 09:17 OK, może trochę za szybko wydałem opinię o tej firmie. Być może to kwestia tego wzoru a nie samego producenta. Największy problem jest z drzewami, kompletnie nie ma tam ostrości i każdy puzzel wygląda tak samo :) Wczoraj posiedziałem 2 h i ułożyłem całą wodę, zostały jeszcze tylko drzewa. Zdjęć w zbliżeniu nie udało mi się robić bo skończyłem o 1.30 i trzeba było szybko kłaść się spać :)
Cyber Killer pisze: 06 kwietnia 2018, 08:08 O nieeee! Może musisz mamie sprezentować jakąś mniejsza elementację, bo widać, że tam mogła zaiskrzyć jakaś pasja!
Sprezentuje coś prostszego, jakiś 1000 z łatwym wzorem :) Kiedyś lubiła układać puzzle ale mówi, że teraz oczy już nie te i nie jest tak łatwo.
Gwarantuje Ci, że w Dolomitach Clementoni drzewa też były jakąś masakrą....jak je zobaczyłam je zywo to im środkowy palec pokazałam :lol:
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: #4 Majesty of the Mountains [Castorland 4000]

Post autor: Junka »

d3sign pisze: 06 kwietnia 2018, 09:17
Cyber Killer pisze: 06 kwietnia 2018, 08:08 O nieeee! Może musisz mamie sprezentować jakąś mniejsza elementację, bo widać, że tam mogła zaiskrzyć jakaś pasja!
Sprezentuje coś prostszego, jakiś 1000 z łatwym wzorem :) Kiedyś lubiła układać puzzle ale mówi, że teraz oczy już nie te i nie jest tak łatwo.
Haha czy to nie jest ciekawe, że d3sign cytował mnie, a wyświetliło się, że cytuje Cyber Killer ;) Magia normalnie ;)))

Z tymi oczami to się w sumie nie dziwię.. Czyli najlepiej żadnych mazajców i malutkich szczególików ;)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
Awatar użytkownika
Mrs_Wayne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 609
Rejestracja: 15 listopada 2017, 11:44
Lokalizacja: Bośnia i Hercegowina

Re: #4 Majesty of the Mountains [Castorland 4000]

Post autor: Mrs_Wayne »

Ten wzor czeka u mnie w kolejce :) piekny jest
d3sign
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 93
Rejestracja: 12 grudnia 2017, 18:16

Re: #4 Majesty of the Mountains [Castorland 4000]

Post autor: d3sign »

Próbowałem, starałem się ale jednak nic z tego... Zawieszam układanie tych puzzli do odwołania. Z reguły nie jestem osobą która porzuca coś w trakcie tylko stara sie doprowadzic to do końca - ale w tym przypadku istniało ryzyko, że przez ich układanie puzzle staną sie dla mnie męczarnią a nie przyjemnością... A przecież nie o to w tym chodzi. Jak dla mnie naprawde słaba jakość, nie polecam.

Dlatego tez puzzle wróciły do pudełka, nawet nie dbałem jakoś specjalnie o już ułozoną część. A ja wziąłem się za coś o wiele przyjemniejszego - Educa, Life 24000 el. :)

Aktualnie układam => Life, The Greatest Challenge [Educa, 24 000 el.]
Ostatnio ułożone => At the waterhole [Ravensburger, 18000 el.]
Moja Galeria => Link
ODPOWIEDZ

Wróć do „d3sign”