Diamenty są wieczne

Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: luźne wyplujki

Post autor: michael_s »

jagabaga pisze: 25 stycznia 2018, 11:17
michael_s pisze: 25 stycznia 2018, 11:06
jagabaga pisze: 25 stycznia 2018, 10:47
O Boziu :( Tam są dolce :o Jak to działa? Jak się płaci? Bo jeśli nie w złotówkach, to odpadam :roll:
A o kartach płatniczych Szanowna Pani słyszała? ;)
"Szanowna Pani" słyszała o kartach płatniczych i nawet jedną taką ma, ale ta "nie działa" podczas tego typu zakupów.
Każdy bank z chęcią da Ci taką która "działa"*.











*za odpowiednią opłatą. :)
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5076
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: luźne wyplujki

Post autor: jagabaga »

michael_s pisze: 25 stycznia 2018, 11:48 Każdy bank z chęcią da Ci taką która "działa"*.



*za odpowiednią opłatą. :) :arrow: EDIT by jagabaga: LUPA: *za odpowiednią opłatą. :)
Dziękuję, postoję :P
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5076
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: luźne wyplujki

Post autor: jagabaga »

Marta_002 pisze: 25 stycznia 2018, 11:47 Robiąc tam zakupy poprz4ez aplikację telefoniczną bez problemu płacę za pośrednictwem PayU lub przelewy 24
SUPER! Dzięki :D
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: luźne wyplujki

Post autor: Cyber Killer »

jagabaga pisze: 25 stycznia 2018, 11:17 "Szanowna Pani" słyszała o kartach płatniczych i nawet jedną taką ma, ale ta "nie działa" podczas tego typu zakupów.
Brzmi jak bank PEKAO SA, oni chyba ostatni w tym kraju zostali, którzy wydają karty debetowe bez opcji transakcji internetowych.

Anyway, zawsze zostaje Ci paypal, wysyłasz tam pieniądze na konto przelewem, pojawiają się po 1-2 dniach i płacisz wtedy tymi środkami.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5076
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: luźne wyplujki

Post autor: jagabaga »

Cyber Killer pisze: 25 stycznia 2018, 12:43 Brzmi jak bank PEKAO SA, oni chyba ostatni w tym kraju zostali, którzy wydają karty debetowe bez opcji transakcji internetowych.
Ech, Cyber, zmuszasz "starszą panią" do zagłębienia się w opcje jej karty płatniczej :evil: :lol:
Awatar użytkownika
Krzysztof
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 133
Rejestracja: 05 grudnia 2017, 20:27
Lokalizacja: Oborniki / Poznań

Re: luźne wyplujki

Post autor: Krzysztof »

To już wiem co muszę zamówić chrześnicy, ona uwielbia takie artystyczne zabawy. Czy korzystając z aplikacji rzeczywiście ceny są niższe??
Marta_002
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 224
Rejestracja: 09 października 2017, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: luźne wyplujki

Post autor: Marta_002 »

Krzysztof pisze: 25 stycznia 2018, 13:56 To już wiem co muszę zamówić chrześnicy, ona uwielbia takie artystyczne zabawy. Czy korzystając z aplikacji rzeczywiście ceny są niższe??
Są niższe, ale to raczej groszowe sprawy, jednak przy większych zamówieniach zawsze to coś :)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5076
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: luźne wyplujki

Post autor: jagabaga »

kocuria pisze: 24 stycznia 2018, 15:19 Obrazek
Czy diamencików ilościowo jest co do sztuki, czy w każdym kolorku są jakieś "prozgubne" nadwyżki?
Awatar użytkownika
kocuria
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 123
Rejestracja: 30 grudnia 2017, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: luźne wyplujki

Post autor: kocuria »

-> Aliexpress współpracuje z Przelewy24, nie ma problemu z przewalutowaniem, o ile mi wiadomo (250+ zamówień na moim koncie) opłat za to nie ma :)
-> Ali NIE AKCEPTUJE Paypala!!
-> ilość diamencików jest zaokrąglona w górę do 100, czasem zostanie ci 5, czasem 75, a czasem 250 bo ktoś ci dał za dużo. albo dostaniesz za mało i musisz kombinować, zdarzyło mi się póki co raz, nie chciało mi się czekać miesiąc aż sprzedawca dośle :lol:
-> kanwa jest kleista, ten różowy patyczek to wygodniejsza wersja pęsetki, różowy kwadracik to delikatny gumkoklej który powoduje że diamenciki przyklejają się do patyczka, ale potem bez problemu odklejają się po dotknięciu mocnego kleju na kanwie. wygodna sprawa.
-> appka opłaca się czasem, zwykle obniżki są na kilka-kilkanaście procent i to na taniutkich produktach. biorąc pod uwagę że Ali żyje taniutkimi produktami (z moich +250 zamówień chyba 2 czy 3 były na przedmioty powyżej 50zł - poza haftami diamencikowymi rzecz jasna, a i tutaj nigdy nie przekroczyłam chyba 60zł.) to te ileś procent może się skumulować. ja osobiście wolę kupony które można zdobywać, kupiłam sobie stalowo-cyrkoniową biżu ślubną za ~30gr :mrgreen:
-> pixelart kiedyś się nazywał puentylizmem w malarstwie :) a diamenciki są idealnym przykładem obu :idea:
-> kocuria przeprasza 8-)
-> pamiętajcie, że im więcej detali tym większa musi być kanwa żeby coś było widać. przy tym drzewie nie zeszłabym poniżej 40x60 a i to mogłoby by być za mało.

-> aliexpress jest cudny. oszczędziłam kilkaset? coś poniżej 1k zł na swoim ślubie (torebka, biżu, muszka, etui na pierścionki, mój bukiet!! (robiłam sama z elementów biżuteryjnych) mój gorset!! itp.), oszczędzam regularnie setki na rzeczach do rękodzieł wszelakich, dziesiątki na drobnej elektronice (słuchawki, ładowarki, etui telefonowe, kable itp.), kupuję rzeczy których nie chce mi się szukać stacjonarnie (klamerki zabezpieczające worek na śmieci przed rolowaniem się w koszu. kocham je miłością namiętną), mam cały zestaw do hybrydowych paznokci za cenę niższą niż jedna wizyta u paznokciolożki.
tylko trzeba bardzo, bardzo uważać. jeśli coś ma poniżej 100 opinii, nie kupować. jeśli opinie są mieszane, nie kupować. jeśli sprzedawca ma mało opinii, nie kupować. są perełki, ale można się ostro wtopić.

-> załóżmy osobny temat na diamenciki? w tym tamtym odpowiednim forum?
www.kocuria.pl
yup, i'm crazy. i had myself tested :mrgreen:
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: luźne wyplujki

Post autor: Junka »

kocuria pisze: 25 stycznia 2018, 14:44 -> pamiętajcie, że im więcej detali tym większa musi być kanwa żeby coś było widać. przy tym drzewie nie zeszłabym poniżej 40x60 a i to mogłoby by być za mało.
O nieeeeeeee...
Na pierwszą zabawę wolę nie wydawać jakoś dużo. Mam jeszcze kilka obrazków, które mi się podobają, no ale nie wiem.. to drzewo było pierwsze ;)
kocuria pisze: 25 stycznia 2018, 14:44 -> załóżmy osobny temat na diamenciki? w tym tamtym odpowiednim forum?
O taaaaaaak...
;)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
Awatar użytkownika
kocuria
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 123
Rejestracja: 30 grudnia 2017, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: luźne wyplujki

Post autor: kocuria »

Junka pisze: 25 stycznia 2018, 14:58 O nieeeeeeee...
Na pierwszą zabawę wolę nie wydawać jakoś dużo. Mam jeszcze kilka obrazków, które mi się podobają, no ale nie wiem.. to drzewo było pierwsze ;)
wybierz coś abstrakcyjnego, maziastego, gdzie jak nie będzie widać wyraźnie linii to nie szkodzi. mój pierwszy, 20x25, to był ten, wyszedł cudowny:

https://aliexpress.com/item/3D-Diy-Diam ... 21104.html

nie najtańszy, ale mi zależało na nim właśnie. gdzieś na pewno mam fotki, czeka...

mam:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
www.kocuria.pl
yup, i'm crazy. i had myself tested :mrgreen:
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5076
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: luźne wyplujki

Post autor: jagabaga »

Skąd bierzesz opinie sklepu? Bo przy niektórych jest informacja, że opinie nie są wyświetlane, bo jest ich mniej niż 10. A sam sklep jest na aliexpress od 3-4 lat.
I jeszcze jedno pytanko: czy opakowania bag albo box różnią się zawartością, że np. w box. są plastikowe pudełeczka, a w bag woreczki z diamencikami?
Awatar użytkownika
kocuria
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 123
Rejestracja: 30 grudnia 2017, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: luźne wyplujki

Post autor: kocuria »

jagabaga pisze: 25 stycznia 2018, 15:13 Skąd bierzesz opinie sklepu? Bo przy niektórych jest informacja, że opinie nie są wyświetlane, bo jest ich mniej niż 10. A sam sklep jest na aliexpress od 3-4 lat.
I jeszcze jedno pytanko: czy opakowania bag albo box różnią się zawartością, że np. w box. są plastikowe pudełeczka, a w bag woreczki z diamencikami?
jeśli jest mniej niż 10 to uciekaj w przeciwnym kierunku :) dobre sklepy mają tysiące opinii.
plastikowe pudełeczka musisz kupić sama, diamenciki zawsze przychodzą zapakowane w jednorazowe folijki które trzeba porozcinać i przesypać. segregacja przez rozpoczęciem projektu może zająć cały wieczór :lol:
mając do wyboru zawsze biorę box bo to dodatkowe zabezpieczenie a potem ułatwia przechowywanie i transport. aczkolwiek i w boxach i w bagach zdarzały mi się uszkodzenia kanwy, niestety, dlatego teraz często wolę zapłacić trochę więcej i mieć pewność że kanwa będzie w jako-takiej całości. choć szczerze, nigdy nie bazowałam decyzji na tym czy box czy bag :mrgreen:
www.kocuria.pl
yup, i'm crazy. i had myself tested :mrgreen:
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: luźne wyplujki

Post autor: Junka »

kocuria pisze: 25 stycznia 2018, 15:09 wybierz coś abstrakcyjnego, maziastego, gdzie jak nie będzie widać wyraźnie linii to nie szkodzi. mój pierwszy, 20x25, to był ten, wyszedł cudowny:
Fajne to drzewo. Co potem robisz z takim "obrazem"?
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: luźne wyplujki

Post autor: Marcin S. Puzzler »

kocuria pisze: 25 stycznia 2018, 14:44 -> załóżmy osobny temat na diamenciki? w tym tamtym odpowiednim forum?
Jest u Ciebie z tytułem roboczym. Jeśli chcesz go zmienić daj znać.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5076
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: luźne wyplujki

Post autor: jagabaga »

kocuria pisze: 25 stycznia 2018, 15:20
jagabaga pisze: 25 stycznia 2018, 15:13 Skąd bierzesz opinie sklepu? Bo przy niektórych jest informacja, że opinie nie są wyświetlane, bo jest ich mniej niż 10. A sam sklep jest na aliexpress od 3-4 lat.
jeśli jest mniej niż 10 to uciekaj w przeciwnym kierunku :) dobre sklepy mają tysiące opinii.
W takim razie, w którym miejscu na stronie znajdują się oceny sprzedawcy (?), bo pod podanym linkiem do drzewa, gdy "najedzie się" na nazwę sklepu (w lewym górnym rogu pod logo AliExpress), pojawia się okienko, w którym też jest napisane: "Szczegółowe oceny sprzedawcy są niedostępne, gdy otrzymał on mniej niż 10 ocen". Pod linkiem Junki tak samo. I tak jest w przypadku WSZYSTKICH wstępnie wyselekcjonowanych przeze mnie wzorów :? . Mam aż takiego pecha, czy źle szukam informacji o sprzedawcy?
Awatar użytkownika
kocuria
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 123
Rejestracja: 30 grudnia 2017, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: luźne wyplujki

Post autor: kocuria »

jagabaga pisze: 26 stycznia 2018, 11:02
kocuria pisze: 25 stycznia 2018, 15:20
jagabaga pisze: 25 stycznia 2018, 15:13 Skąd bierzesz opinie sklepu? Bo przy niektórych jest informacja, że opinie nie są wyświetlane, bo jest ich mniej niż 10. A sam sklep jest na aliexpress od 3-4 lat.
jeśli jest mniej niż 10 to uciekaj w przeciwnym kierunku :) dobre sklepy mają tysiące opinii.
W takim razie, w którym miejscu na stronie znajdują się oceny sprzedawcy (?), bo pod podanym linkiem do drzewa, gdy "najedzie się" na nazwę sklepu (w lewym górnym rogu pod logo AliExpress), pojawia się okienko, w którym też jest napisane: "Szczegółowe oceny sprzedawcy są niedostępne, gdy otrzymał on mniej niż 10 ocen". Pod linkiem Junki tak samo. I tak jest w przypadku WSZYSTKICH wstępnie wyselekcjonowanych przeze mnie wzorów :? . Mam aż takiego pecha, czy źle szukam informacji o sprzedawcy?
Obrazek
Junka pisze: 25 stycznia 2018, 15:24
kocuria pisze: 25 stycznia 2018, 15:09 wybierz coś abstrakcyjnego, maziastego, gdzie jak nie będzie widać wyraźnie linii to nie szkodzi. mój pierwszy, 20x25, to był ten, wyszedł cudowny:
Fajne to drzewo. Co potem robisz z takim "obrazem"?
daję w prezentach, nie mam ścian w domu bo wszystko zawalone książkami i włóczką :twisted:
poproszę mamę żeby upubliczniła filmik z oprawionego prezentu gwiazdkowego.
www.kocuria.pl
yup, i'm crazy. i had myself tested :mrgreen:
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5076
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Diamenty są wieczne

Post autor: jagabaga »

Ze wstydem stwierdzam, że nie łapię :oops: :roll: - raz opinie są, za chwilę TEN SAM sklep <10, albo sklep ma "medal" Top Brand, a opinii <10. Wymiękłam :roll:
Awatar użytkownika
kocuria
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 123
Rejestracja: 30 grudnia 2017, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Diamenty są wieczne

Post autor: kocuria »

jagabaga pisze: 26 stycznia 2018, 12:43 Ze wstydem stwierdzam, że nie łapię :oops: :roll: - raz opinie są, za chwilę TEN SAM sklep <10, albo sklep ma "medal" Top Brand, a opinii <10. Wymiękłam :roll:
klikasz koło procentów na górze (positive feedback u mnie, bo po angielsku) potem klikasz jeden z wyników (np. 4,9 above average) i pokaże ci się cała strona z tysiącami ocen. powinna w każdym razie.

edit: albo samo kliknięcie na procenty powinno cię przenieść na tą zbiorczą stronę.
www.kocuria.pl
yup, i'm crazy. i had myself tested :mrgreen:
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5076
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Diamenty są wieczne

Post autor: jagabaga »

kocuria pisze: 26 stycznia 2018, 12:45
jagabaga pisze: 26 stycznia 2018, 12:43 Ze wstydem stwierdzam, że nie łapię :oops: :roll: - raz opinie są, za chwilę TEN SAM sklep <10, albo sklep ma "medal" Top Brand, a opinii <10. Wymiękłam :roll:
klikasz koło procentów na górze (positive feedback u mnie, bo po angielsku) potem klikasz jeden z wyników (np. 4,9 above average) i pokaże ci się cała strona z tysiącami ocen. powinna w każdym razie.

edit: albo samo kliknięcie na procenty powinno cię przenieść na tą zbiorczą stronę.
Czasem są procenty, a za chwilę TEN SAM sklep ma "Brak ocen", a gdy się wejdzie do sklepu, to tam wyświetla się mnóstwo komentarzy, pomimo że w nagłówku wciąż jest "brak ocen". Na mój węch niemożliwością jest, by sklep był od kilku lat na Ali, miał kilka tysięcy zamówień danego przedmiotu, a ocen <10. Istny obłęd w ciapki, ale u mnie wyświetla się to tak (wzięłam jeden z popularnieszych przedmiotów i sklep Top Brand):
Obrazek
Awatar użytkownika
kocuria
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 123
Rejestracja: 30 grudnia 2017, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Diamenty są wieczne

Post autor: kocuria »

jagabaga pisze: 26 stycznia 2018, 13:05 Czasem są procenty, a za chwilę TEN SAM sklep ma "Brak ocen", a gdy się wejdzie do sklepu, to tam wyświetla się mnóstwo komentarzy, pomimo że w nagłówku wciąż jest "brak ocen".
prawdopodobnie jakiś błąd skryptu, raczej tymczasowy bo nigdy się z tym nie spotkałam :)
wejdź do sklepu i w zakładkach u góry (store home, products, sale items itp.) na końcu będzie 'feedback' :)
www.kocuria.pl
yup, i'm crazy. i had myself tested :mrgreen:
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Diamenty są wieczne

Post autor: Junka »

Wczoraj w końcu przyszła długo oczekiwana paczka i przepadłam! Jak dla mnie boska zabawa i jeśli efekt mi się spodoba to na pewno zamówię coś jeszcze! Nie wiem tylko, kto posegreguje mi puzzle.. ;)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
bkiaw13
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1479
Rejestracja: 13 marca 2014, 20:36

Re: Diamenty są wieczne

Post autor: bkiaw13 »

A jakie wzory lepiej się prezentują - naturalne zdjęcia czy wytwory wyobraźni (chodzi o zwierzęta)?
ODPOWIEDZ

Wróć do „kocuria”