Bora Bora, Południowy Pacyfik. Ravensburger 1000, 70x50

jola
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 370
Rejestracja: 22 stycznia 2018, 18:04
Lokalizacja: Łódź

Bora Bora, Południowy Pacyfik. Ravensburger 1000, 70x50

Post autor: jola »

#14. Bora Bora, Południowy Pacyfik; Ravensburger 1000.jpg

Bora Bora – wyspa na Południowym Pacyfiku w Polinezji Francuskiej, koralowy atol otaczający powulkaniczny stożek. Położenie: 6 tys. km na wschód od Australii, 8 tys. km na zachód od Ameryki Południowej. Luksusowy i jeden z najdroższych ośrodków turystycznych na świecie, czysta woda oceanu zapewnia widoczność do 50 m. Światowe centrum hodowli czarnych pereł.

1.jpg

Niespodzianka przy układaniu: szukając charakterystycznych cech na składowych puzzelkach obrazka, trafiłam na widok rudych wiechci, wyraźnie odcinających się na tle otaczającej zieleni. Na powiększonej fotce z układanki to ten fragment w czerwonej obwódce. Dłuuuugo trwało szukanie odpowiednika na wzorcowym obrazku. Długo i bezskutecznie. Wyjaśniło się? Wyjaśniło. Na wzorze w ogóle nie ma tego elementu, na powiększonej fotce poniżej ten sam fragment z obrazka wzorcowego. Grafik się zagalopował. Często Wam się to zdarza? Nie zagalopowanie, ale zauważenie takiego zagalopowania. I to u Ravensburgera.

A mówi stare polskie przysłowie: nie wierz przysłowiom. Nawet tym o przysłowiowej niemieckiej dokładności.

2.jpg
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2019, 03:36 przez jola, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Bora Bora, Południowy Pacyfik. Ravensburger 1000, 70x50

Post autor: yarkoos »

A to ciekawostka (z tym wiechciem)! Ja nigdy nie trafiłem na taką niespodziankę. Owszem, widywałem fragmenty, które "wystawały" z obrazka bądź na obrazku były przesłonięte jakimś napisem bądź dodatkową grafiką. Ale takich, nieoczekiwanych odrostów jeszcze nie widziałem. Może to jest pomysł na uatrakcyjnienie układanek? Wally'ego nie znalazłaś?
I still play with cars and puzzles.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Bora Bora, Południowy Pacyfik. Ravensburger 1000, 70x50

Post autor: jagabaga »

Ale numer!!! :o
yarkoos pisze: 17 kwietnia 2018, 10:48 Może to jest pomysł na uatrakcyjnienie układanek?
...Znajdź różnice między obrazkami ;)
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Bora Bora, Południowy Pacyfik. Ravensburger 1000, 70x50

Post autor: Cyber Killer »

Przypomina mi sie jak układałem widoczek z Seszeli - obrazek na pudełku i na puzzlach był w wielu miejscach inny, ot jak 2 fotki zrobione parę sekund zaraz po sobie jak wiatr inaczej zawiał.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
jola
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 370
Rejestracja: 22 stycznia 2018, 18:04
Lokalizacja: Łódź

Re: Bora Bora, Południowy Pacyfik. Ravensburger 1000, 70x50

Post autor: jola »

yarkoos pisze: 17 kwietnia 2018, 10:48 Wally'ego nie znalazłaś?
Na to nie wpadłam. ;) A szansa była duża, bo przestoje miały znacznie więcej niż po minucie. Teraz to już nie ma sensu szukać... :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „jola”