Puzzle ROKU - DYSKUSJA

Moderatorzy: Vicky, Czak Noris

Rav
Piąty stopień puzzlomaniactwa

Re: Puzzle ROKU - DYSKUSJA

Post autor: Rav »

Ja się w razie czego dorzucam.

Awatar użytkownika
kallarepka

Post autor: kallarepka »

Ja też się mogę dorzucić. Tylko mam poczucie, że bardziej niż osoby układające puzzle, które wygrywają w konkursie, na nagrodę zasługują osoby, dzięki którym możemy się tu w ogóle bawić czyli sponsorzy i administratorzy forum, oraz Ci, którzy konkurs już od miesięcy ogarniają czyli Czak i Puzzabell.

Awatar użytkownika
jagabaga

Post autor: jagabaga »

A ja się nie dorzucam do nagrody... UZASADNIENIE:

W dzisiejszych, tak bardzo materialnych i komercyjnych czasach wielki szacun dla wszystkich, którzy z własnej i nieprzymuszonej woli robią dla szerszego grona osób coś dobrego, miłego, fajnego za free - tu NISKI UKŁON w stronę Puzzabell i Czaka :). Tym fajniejsza i wartościowsza jest zabawa, gdy komuś chce się robić w niej coś za darmo. Jednak zabawa w wybory puzzli została wymyślona z zamiarem, by była zabawą (sama wymyśliłam, więc wiem, jaki miałam zamiar :P) i pomimo że sama zasponsorowałam niespodziankę-drobiazg dla zwycięzcy I edycji 2017 r. (naprawdę drobiazg, bo razem z przesyłką zmieściłam się w kwocie 20 zl), niniejszym jestem przeciwna temu, by wartość nagrody dla "ułożyciela" zwycięskich puzzli stanowiła kwotę porządnych kilkudziesięciu, czy nawet kilkuset złotych. A tak na marginesie warto zwrócić uwagę, że to zabawa w wybór wzoru, więc z jakiej paki nagradzać układacza? ;) I pomimo, że sami wydajemy na zakupy puzzlowe ogromne pieniądze, to dla dobra zabawy osobiście wolałabym, by pozostała ona ZABAWĄ :), a nie przerodziła się w jakiś - o zgrozo! - konkurs :roll:.

Za to chętnie wzięłabym udział w zbiórce na rzecz utrzymania domeny forum i serwera - serwera bez wyskakujących i/lub stałych reklam oraz ze znaczną powierzchnią dyskową na - jakby nie było - NASZE zdjęcia! Bo takiego "wypasu" dostawcy hostingowi nie dają za darmo! Trzeba za to zapłacić realne pieniądze i płacą je nasi założyciele i jednocześnie administratorzy forum. A bawimy i dobrze czujemy się tutaj wszyscy, prawda?? 🤔 :D

PS. Żeby nie było, że chcę pozbawić układacza zwycięskiego wzoru jakiejkolwiek nagrody! Nie, nie, nic z tych rzeczy! Otóż jako nagrodę proponuję lawinę jpg-ów lub gif-ów animowanych przedstawiających GRATULACJE! :lol: Co Wy na to?🤔
# Moja puzzloteka
# Moje puzzlowe podium: * Przywołanie morza * Zegar * Mezzo Goddess *

Awatar użytkownika
Nisia
Kontaktowanie:

Post autor: Nisia »

jagabaga pisze:
07 stycznia 2020, 01:31
A ja się nie dorzucam do nagrody...
Hmmm, w sumie to ma to wszystko sens co napisałaś :)
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2020: układanych 38 obrazków, 41418 elementy
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów

Awatar użytkownika
Vicky

Post autor: Vicky »

Koszty utrzymania forum to inna sprawa. Jeśli osoby dotychczas zajmujące się tym uznają, że czas coś zmienić i wprowadzić formę zbiorki na rzecz dalszego utrzymania/funkcjonowania strony, proszę bardzo - ludzie, którym zależy na tym, na pewno się dołożą.

Doceniam wysiłek osób nadzorujących zabawę w "konkurs", i należy im się na pewno wiele pochwał. W kwestii czy należy fundować komuś nagrodę, czy nie - każdy ma prawo do swojego zdania. W skrócie moje zdanie jest takie - że nie zgadzam się z powyższą argumentacją Jagabagi.

Awatar użytkownika
pumatti

Post autor: pumatti »

Chwilę nie było mnie na forum i wiele rzeczy mi umknęło :?
Widzę, że gdzieś w dyskusji wywołaliście mnie do tablicy, więc odpowiem :lol:

Moim zdaniem fajnie byłoby uhonorować zwycięzcę rocznego konkursu (plebiscytu) jakąś nagrodą. To byłoby miłe :)
Jeśli nie chcemy iść w kierunku materialnych nagrów, to nagrodą może być przecież chociażby dyplom czy np. okolicznościowa statuetka lub pucharek.
Taka pamiątka na zawsze, bo przecież nie chodzi o kolejne wymarzone puzzle, ale o pamiątkę tego wydarzenia - i tyle, albo AŻ tyle .

Nie sądzę też, żeby ktoś z nas układał puzzle z zamiarem zgarnięcia głównej nagrody (ale może sie mylę :? )

Moim zdaniem nagrody w konkursie czy plebiscycie to też prestiż danego konkursu, jego rozpoznawalność i reklama, taka wartość dodana - siła napędowa.

Oczywiście pula nagród w każdym konkursie jest tak wysoka, jak silni i hojni są jego sponsorzy.
Czytałem, że nagrody w poprzednich edycjach ufundowała jedna z firm produkujących puzzle na zamówienie (nie znam szczegółów), dlatego nie chciałem sie wypowiadać w tym temacie.

Ale skoro jestem już przy głosie, to chcę zadeklarować chęć wsparcia i sponsoringu. Mam kilka pomysłów i trochę możliwości, więc jeśli jednak nagrody będą się miały pojawić, to piszcie na priv - omówimy szczegóły ;)
Aktualnie układam: CLEMENTONI 13200 - Christian Riese Lassen, Lahaina Visions
viewtopic.php?f=427&t=8982

Awatar użytkownika
Czak Noris

Post autor: Czak Noris »

Wybaczcie opóźnienie, ale ankietę finałową (koniecznie z obrazkami ;)) ogarnę najwcześniej w weekend, może trochę później.

Jeśli ktoś ma ochotę, oczywiście może przeprowadzić wybory wcześniej, w zamian zyska dozgonną wdzięczność Czaka :D
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)

Awatar użytkownika
Junka

Post autor: Junka »

Pomysł z dyplomem - super!!! Nawet na edycję miesięczna :)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317

Awatar użytkownika
Vicky

Czak Noris pisze:
15 stycznia 2020, 12:39
Wybaczcie opóźnienie, ale ankietę finałową (koniecznie z obrazkami ;)) ogarnę najwcześniej w weekend, może trochę później.

Jeśli ktoś ma ochotę, oczywiście może przeprowadzić wybory wcześniej, w zamian zyska dozgonną wdzięczność Czaka :D
Oczywiście mogę pomóc. Z tym, że dziś już nie (padam z nóg) - ale jutro popołudniu, jak najbardziej.
Mogę przysłużyć się Idei :)

Awatar użytkownika
Czak Noris

Dzięki Vicky za ofertę pomocy. Jeśli mogę o coś prosić, to niech ankieta będzie z obrazkami, Wielki Finał na to zasługuje. Gdyby było z tym jednak za dużo roboty, spróbuję zrobić wybory w weekend, a jak się nie uda, to najpóźniej do wtorku.

Awatar użytkownika
Vicky

Czak Noris pisze:
16 stycznia 2020, 10:30
Dzięki Vicky za ofertę pomocy. Jeśli mogę o coś prosić, to niech ankieta będzie z obrazkami, Wielki Finał na to zasługuje. Gdyby było z tym jednak za dużo roboty, spróbuję zrobić wybory w weekend, a jak się nie uda, to najpóźniej do wtorku.
"Admirale" . Melduje gotowość Ankiety. ;)

Awatar użytkownika
Mikson
Kontaktowanie:

Post autor: Mikson »

Vicky pisze:
16 stycznia 2020, 15:17
Nie chcę za bardzo marudzić, ale przeglądam forum na telefonie i ankieta jest dość mocno rozjechana, zdjęcia są bardzo duże i nie widać okienek do zaznaczenia ptaszka. Jeśli włączę tryb komputerowy przeglądarki, to wtedy je widzę, ale zdjęcia nadal są ogromniaste :?

Awatar użytkownika
Vicky

Mikson pisze:
16 stycznia 2020, 16:46
Vicky pisze:
Nie chcę za bardzo marudzić, ale przeglądam forum na telefonie i ankieta jest dość mocno rozjechana, zdjęcia są bardzo duże i nie widać okienek do zaznaczenia ptaszka. Jeśli włączę tryb komputerowy przeglądarki, to wtedy je widzę, ale zdjęcia nadal są ogromniaste :?
Niestety robiłem to w wersji na Komputer! :P
Właśnie chciałem, żeby zdjęcia wyszły w miarę duże i widoczne. W jednym wspólnym wymiarze 640x480. Zapomniałem o tej przykrej właściwości, że wersja mobilna nie obsługuje za dobrze "tak dużych" rozmiarów. Wybacz, ale nie zmienię już tych obrazków, poniekąd dlatego, że nie jestem w 100% pewny, czy nie rozwali to wyników ankiety. I czy nie trzeba byłoby na nowo oddawać głosy. Poza tym zawsze można ten jeden raz skorzystać z kompa do przeglądnięcia ankiety i zagłosowania. ;)

Awatar użytkownika
jagabaga

Vicky pisze:
16 stycznia 2020, 21:05
zawsze można ten jeden raz skorzystać z kompa do przeglądnięcia ankiety i zagłosowania. ;)
Niestety, nie zawsze można :|. Czasem jest się skazanym na li jedynie telefon komórkowy. Szczęście w nieszczęściu, że dane komórkowe to w zasadzie standard :D.
# Moja puzzloteka

Awatar użytkownika
Czak Noris

Vicky pisze:
Super, wielkie dzięki!
Niech chciałbyś przejąć tronu po abdykacji Czaka? Mnie na Forum już prawie nie ma, ostatnio pojawiam się tu głównie z powodu ankiet, to niedobrze. Ktoś, kto prowadzi taką akcję, powinien być aktywny i czuć Forum.

Awatar użytkownika
Vicky

Cóż, pomyślę o Twojej propozycji. Nie wiem czy czuje forum :D , ani nie gwarantuje, że zawsze jestem/będę obecny, ale jeśli trzeba pomóc, to mogę tymczasowo być p.o. Czaka. ;)

Awatar użytkownika
Czak Noris

Ok, pomyśl, tylko nie o tymczasowym zastępstwie, a rocznym (co najmniej) prezesowaniu ;)
Roboty z tym aż tak dużo nie ma, ja rezygnuję dlatego, że z puzzlami mi ostatnio nie jest po drodze i zupełnie nie jestem w temacie co się na forum dzieje.

No a jak nie Ty, to może ktoś inny jest chętny? Jest na forum sporo aktywnych układaczy.

Ale i tak wszystko zależy od jednej osoby, bo bez list nikomu nie chce się nominować :)

EDIT: Dostałem potwierdzenie od Puzzabell, nigdzie się nie wybiera i w dalszym ciągu będzie nas męczyć swoimi listami, tak więc nie ma przeszkód, by konkurs w 2020 r. też się odbył.

Zatem kto chętny na jego prowadzenie?

Awatar użytkownika
kallarepka

Jeśli Vicky się nie zdecyduje, ja chętnie pomogę. Możemy się też np podzielić miesiącami czy jakoś tak. Anyway zgłaszam wsparcie dla tej zacnej inicjatywy. :)

Awatar użytkownika
Nisia
Kontaktowanie:

Post autor: Nisia »

Ja mogę być drugim backupem. Tak permanentnie to ciężko jest się zdeklarować, ale od czasu do czasu myślę, że mogłabym pomóc :)
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2020: układanych 38 obrazków, 41418 elementy
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów

Awatar użytkownika
Vicky

kallarepka pisze:
18 stycznia 2020, 10:24
Jeśli Vicky się nie zdecyduje, ja chętnie pomogę. Możemy się też np podzielić miesiącami czy jakoś tak. Anyway zgłaszam wsparcie dla tej zacnej inicjatywy. :)
Może umówmy się w ten sposób, że rzeczywiście najlepiej byłoby podzielić to zadanie. Mogę np. zadeklarować, że przez pierwsze sześć miesięcy ja będę odpowiedzialny za prowadzenie comiesięcznej "ankiety wyborczej", a przez kolejne sześć ktoś inny się tym zajmie. Chodzi mi o to, że zwykle do wakacji jestem obecny i bardziej aktywny na forum, a od lipca/sierpnia zazwyczaj mnie nie ma, robię sobie dłuższą przerwę, albo nie mam kompletnie głowy do puzzli i tych spraw. Dlatego nie chciałbym się deklarować na cały rok, bo mimo wszystko (mimo całej zaszczytności funkcji) wiem, że ciężko byłoby mi dotrzymać obietnicy.

Awatar użytkownika
kallarepka

Vicky pisze:
18 stycznia 2020, 16:06
kallarepka pisze:
18 stycznia 2020, 10:24
Może umówmy się w ten sposób, że rzeczywiście najlepiej byłoby podzielić to zadanie. Mogę np. zadeklarować, że przez pierwsze sześć miesięcy ja będę odpowiedzialny za prowadzenie comiesięcznej "ankiety wyborczej", a przez kolejne sześć ktoś inny się tym zajmie. Chodzi mi o to, że zwykle do wakacji jestem obecny i bardziej aktywny na forum, a od lipca/sierpnia zazwyczaj mnie nie ma, robię sobie dłuższą przerwę, albo nie mam kompletnie głowy do puzzli i tych spraw. Dlatego nie chciałbym się deklarować na cały rok, bo mimo wszystko (mimo całej zaszczytności funkcji) wiem, że ciężko byłoby mi dotrzymać obietnicy.
Oki. :)

Awatar użytkownika
Vicky

To wstępnie deklaruję na najbliższe miesiące podjąć się zadania. ;)
A tymczasem nie zwlekajcie. Kto jeszcze nie był na wyborach - Marsz głosować. :twisted:

Awatar użytkownika
Czak Noris

Elegancko, jest troje chętnych, czuję się więc zwolniony z udziału w komisji wyborczej :)

Marcinie, proponuję nadać Vickiemu prawa administratora do działu konkursowego, przydadzą się do porządków ;)

Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Czak Noris pisze:
18 stycznia 2020, 22:34
Marcinie, proponuję nadać Vickiemu prawa administratora do działu konkursowego, przydadzą się do porządków ;)
Chyba gra :)

Awatar użytkownika
Vicky

Drodzy Forumowicze. Zegar nieubłaganie odlicza godziny do zakończenia głosowania w Naszej wspólnej zabawie. Zostało niecałe dwa dni i jak widzę nie wszystko zostało ostatecznie wyjaśnione. Kilka typów ma wciąż szansę zgarnąć laur zwycięstwa. ZAPRASZAM. Liczy się każdy głos! ;)

Awatar użytkownika
jagabaga

Nie wiem, czy Wam też, ale mnie w tym roku brakuje na "arkuszu wyborczym" linków do relacji z układania. Jako że obrazki, na które głosujemy, bardzo zyskują dzięki zaprezentowanym w wątkach zbliżeniom, oddając głos zawsze jeszcze raz przeglądałam relację :). Dlatego w tym roku bardzo brakuje mi "łatwego kliknięcia". Vicky, czy jest szansa na dołożenie linków?
# Moja puzzloteka

Awatar użytkownika
Vicky

Szansa jest. Czemu nie. ;)
Nie dawałem ich z dwóch powodów.
1) wyszedłem z założenia, że nie osoba "ukladacza" (i jego relacja) ma tu znaczenie, co sam obrazek. Czyli wizualnie - albo się on podoba, albo nie - puzzle się liczą. :)
2) starałem się zachować minimalistyczny wygląd, żeby cała ankieta się nie rozjeżdżała, i żeby przejrzyście to wyglądało.

Male wyjaśnienie. W kwestii zblizeń. Miniaturkę można bez problemu powiększyć. Oczywiście jest to tylko zdjęcie główne puzzli, ale zawsze widać więcej niż na tym kawałeczku.

V.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle miesiąca/roku”