Puzzle 2018 - dyskusja wstępna

Moderatorzy: Vicky, Czak Noris

Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: PUZZLE MIESIĄCA - MARZEC 2018

Post autor: Vicky »

No... mogę w końcu napisać, że wyniki były odzwierciedleniem moich gustów. Miesiąc marzec naprawdę przyniósł bogactwo ładnych obrazków/wzorów i było w czym wybierać. W zasadzie bardziej spodobał mi się obrazek "Przywołanie morza", ale na "Ratyzbonę" również oddałem swój głos. Prawie równorzędny :lol:

Na koniec kamyczek do ogródka... :twisted:
Jest też w moim odczuciu pewien niedosyt (mogę śmiało napisać żal!). Niestety po tych trzech miesiącach zauważam, że króluje powszechna tendencja zgłaszania i oddawania głosów na duże elementację (w przeważającej mierze na giganty!). Wiem, że w ten sposób chce się kogoś docenić za poświęcenie, czas pracy, włożony trud, itp. Ale bez przesady. Jakość artystyczna tychże prac... nieraz bywa taka sobie. A cały czas stoję na stanowisku - choć wielu z Was się oburzy - że jak już robimy te konkursy, to należy wybierać przede wszystkim piękne rzeczy.
Wiem... każdy ma swój gust, ale jakiś obiektywizm i wyczucie piękna też tu chyba ma działać?
Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

Re: PUZZLE MIESIĄCA - MARZEC 2018

Post autor: yarkoos »

W takim razie muszę zabrać głos (kontrgłos). Zdecydowanie popieram popieranie (docenianie) dużych elementacji. Zgadzam się, że wybierać należy jakość artystyczna (niech dowodem będą moje głosy, w tym miesiącu, na Dalego (1500), świnkę (1000) i Fascynującą Ziemię). Jednak serdecznie gratuluję i popieram układających duże elementacje. Mimo, że w tym miesiącu nie dostały mojego głosu (wyjątkowo mi Harring nie podchodzi a do zwierzątek zabrakło mi czwartej możliwości głosu), to jednak muszę przyznać, że potężna układanka z puzzli robi niesamowite, przytłaczające i zdumiewające wrażenie. Nawet jeśli grafika nie jest nadmiernie artystyczna (a to już rzecz gustu).

Ułóż, Vicky, jakąś dużą elementację. Przyjrzyj jej się z bliska i daleka; pogładź dłońmi te zdumiewające płaszczyzny. Zobacz, jak gra na nich światło naturalne a jak sztuczne. Naprawdę, to jest coś znacznie więcej niż sama, występująca na nich, grafika. To jest przeżycie. Jest w tym także artyzm.

Rozmiar ma znaczenie.
I still play with cars and puzzles.
Awatar użytkownika
mpiat1
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 299
Rejestracja: 30 grudnia 2012, 22:42
Lokalizacja: Chodzież, wielkopolskie

Re: PUZZLE MIESIĄCA - MARZEC 2018

Post autor: mpiat1 »

Vicky pisze: 10 kwietnia 2018, 20:36 No... mogę w końcu napisać, że wyniki były odzwierciedleniem moich gustów. Miesiąc marzec naprawdę przyniósł bogactwo ładnych obrazków/wzorów i było w czym wybierać. W zasadzie bardziej spodobał mi się obrazek "Przywołanie morza", ale na "Ratyzbonę" również oddałem swój głos. Prawie równorzędny :lol:

Na koniec kamyczek do ogródka... :twisted:
Jest też w moim odczuciu pewien niedosyt (mogę śmiało napisać żal!). Niestety po tych trzech miesiącach zauważam, że króluje powszechna tendencja zgłaszania i oddawania głosów na duże elementację (w przeważającej mierze na giganty!). Wiem, że w ten sposób chce się kogoś docenić za poświęcenie, czas pracy, włożony trud, itp. Ale bez przesady. Jakość artystyczna tychże prac... nieraz bywa taka sobie. A cały czas stoję na stanowisku - choć wielu z Was się oburzy - że jak już robimy te konkursy, to należy wybierać przede wszystkim piękne rzeczy.
Wiem... każdy ma swój gust, ale jakiś obiektywizm i wyczucie piękna też tu chyba ma działać?
to może wprowadzić oceny jak w łyżwiarstwie figurowym, jedna za wartość techniczna, drugą za wrażenia artystyczne? albo kategorie np. <3000, albo >3000? no bo jak porównać coś układane w 5 godzin z czymś układanym 5 miesięcy? albo zamów u producentów "rzeczy piękne" z 30000 kawałków....

dziękuję Michałowi za nominacje, wszystkim za głosy, miło znaleźć się na pudle ;)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: PUZZLE MIESIĄCA - MARZEC 2018

Post autor: Vicky »

Żeby nie było niedomówień. I jakiejś obrazy po kątach...
Tak. Między innymi o to co układałeś chodzi. Z jednej strony należą ci się brawa i podziw. Nawet sporo braw. Za ułożenie, za poświęcenie, za chęci. Ale z drugiej strony z czystym sumieniem powiem, że nie podobają mi się te puzzle. I uważam, że na pewno można było znaleźć w to miejsce kilka ładniejszych. I to samo można odnieść do wcześniejszych miesięcy. Więc nie jest to jakaś specjalna "wycieczka" w Twoim akurat kierunku.

Oczywiście istnieje - i od samego początku była o tym mowa - problem jak zrównoważyć wkład ludzi, którzy układają wielkoformatowe puzzle w stosunku do tych co zadowalają się mniejszymi. Pytanie o indywidualne wrażenia artystyczne. I na to każdy musi odpowiedzieć sobie sam.
Stoję na stanowisku by był to jednak wybór spośród najfajniejszych i najładniejszych w miesiącu.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: PUZZLE MIESIĄCA - MARZEC 2018

Post autor: Vicky »

yarkoos pisze: 11 kwietnia 2018, 11:35 Ułóż, Vicky, jakąś dużą elementację. Przyjrzyj jej się z bliska i daleka; pogładź dłońmi te zdumiewające płaszczyzny. Zobacz, jak gra na nich światło naturalne a jak sztuczne. Naprawdę, to jest coś znacznie więcej niż sama, występująca na nich, grafika. To jest przeżycie. Jest w tym także artyzm.

Rozmiar ma znaczenie.
Jestem zdania, że bez problemu mógłbym znaleźć takie puzzle wielkoformatowe, które są bardzo piękne. Przykładowo za takie uważam 1 i 2 miejsce tego miesiąca. Nie jest to moja osobista niechęć do dużych formatów. Przeciwnie - sam dotychczas nie zaprezentowałem takich, ale kilka większych też posiadam. Nie napiszę tu, że moje są tylko piękne, a kogoś innego brzydkie. Napisałem, że denerwuje mnie ta prosta zależność - ułożył ktoś duże puzzle, to od razu robi się z tego wielkie WOW.
"Rozmiar ma znaczenie" - Rozmiar nie ma żadnego znaczenia, jeśli coś jest niefajne.
Awatar użytkownika
Olcia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1945
Rejestracja: 22 lutego 2016, 08:45
Lokalizacja: Jura Krakowsko-Częstochowska

Re: PUZZLE MIESIĄCA - MARZEC 2018

Post autor: Olcia »

Zgodnie z zasadami dyskusja nie powinna być w tym wątku, ale cóż... pociągnę temat (Marcin/Czaki przeniosą). Osobiście! głosuję na puzzle, które mnie się podobają - nie biorę pod uwagę włożony wkład w układanie czy format. W końcu taki był zamiar "puzzli miesiąca / roku" wybieramy "naj". Poprzednio zagłosowałam na Maestra i Zwiastowanie, więc przepaść elementacyjna dość spora. Jak widać każdy kieruje się inną zasadą głosowania i nominacji, albo tylko tak Ci się Vicky wydaje i jest zbieżność ostatnich wygranych...? Kolejna ankieta - czym kierujemy się nominując i głosując? :lol:
W każdym bądź razie tak jak i małe tak i duże może być piękne ;) każdy ma inny gust.

Mpiat1 chyba zrobiłoby się za dużo zamieszania, ale nie ja tu jestem od ustalania zasad.

Ps. Żebym tylko nie zapomniała nominować w kwietniu mróweczki Bkiaw13 ;)
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: PUZZLE MIESIĄCA - MARZEC 2018

Post autor: michael_s »

Vicky pisze: 11 kwietnia 2018, 12:16 Ale z drugiej strony z czystym sumieniem powiem, że nie podobają mi się te puzzle.
I masz do tego pełne prawo. Ale są ludzie którym ten obraz się podoba i też mają do tego prawo. Nie Tobie mówić innym co ma się im podobać.
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5092
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: PUZZLE MIESIĄCA - MARZEC 2018

Post autor: jagabaga »

Większość forumowiczów wie, jak to było z pomysłem zabawy wyboru puzzli NAJ. Wpadł mi on głowy spontanicznie, gdy zobaczyłam wazony Marcina. Pomimo że wazony jak wazony, to jednak w mojej głowie wybuchło wielkie ŁAŁ, bo wazony były czymś, czego jeszcze na forum NIE BYŁO (były z puzzli, „działały” jak prawdziwe wazony, były w „mojej wersji kolorystycznej”, a na dodatek zostały bardzo estetycznie zaprezentowane). No i tak sobie wymarzyłam zabawę w wybieranie perełek:-). Ale już na początku zgłaszania nominacji moje marzenia legły w gruzach, bo niektóre nominacje „poszły w inną stronę”. Uzmysłowiłam sobie, że gustów nie da się ukierunkować. Myślę, że już samo załapanie się do grupy nominowanych, bez względu na „powód nominowania”, jest wyróżnieniem, a o reszcie decyduje indywidualny gust głosujących. A że głosuje kilkadziesiąt osób, to wydaje mi się, że wynik jest w miarę optymalny :)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: PUZZLE MIESIĄCA - MARZEC 2018

Post autor: Vicky »

Tak jak Michael_s napisał każdy ma swój głos (w domyśle gust). Podejrzewałem, że moje wcześniejsze stwierdzenia nie zostaną całkiem bez echa, ale na to też liczyłem. Bo poniekąd pisałem to z myślą - taki apel - o większą dbałość w wyborze "najlepszego".

Nawet jeśli komuś się moje stanowisko nie spodoba. W myśl wcześniejszej zasady jest to zwykła opinia, którą również można skontrować.
Nie widzę problemu. Nie obrażam się, ani celowo nikogo nie atakuje. Tak samo nie widzę powodu, by nie można było skomentować w tym akurat miejscu wyników miesiąca. W końcu dyskusja czasem może być pożyteczna. Na przyszłość.
Ostatnio zmieniony 11 kwietnia 2018, 13:32 przez Vicky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5092
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: PUZZLE MIESIĄCA - MARZEC 2018

Post autor: jagabaga »

Dodam jeszcze, że chciałabym zaapelować o większą aktywność podczas nominowania! :) Wtedy "mniejsze" perełki zaistnieją, zostaną zapamiętane :D
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: PUZZLE MIESIĄCA - MARZEC 2018

Post autor: Vicky »

jagabaga pisze: 11 kwietnia 2018, 13:32 Dodam jeszcze, że chciałabym zaapelować o większą aktywność podczas nominowania! :) Wtedy "mniejsze" perełki zaistnieją, zostaną zapamiętane :D
Również jest to problem.
Odniosłem wrażenie, że co miesiąc bierze udział zaledwie garstka osób.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5092
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: PUZZLE MIESIĄCA - MARZEC 2018

Post autor: jagabaga »

Vicky pisze: 11 kwietnia 2018, 13:33
jagabaga pisze: 11 kwietnia 2018, 13:32 Dodam jeszcze, że chciałabym zaapelować o większą aktywność podczas nominowania! :) Wtedy "mniejsze" perełki zaistnieją, zostaną zapamiętane :D
Odniosłem wrażenie, że co miesiąc bierze udział zaledwie garstka osób.
Hmmm... to było do przewidzenia... :? Ale, hehe, mam receptę na rozwiązanie problemu: zwiększyć ilość nominacji z 1 do 2 na osobę :lol: .
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: PUZZLE MIESIĄCA - MARZEC 2018

Post autor: Czak Noris »

jagabaga pisze: 11 kwietnia 2018, 13:09 Myślę, że już samo załapanie się do grupy nominowanych, bez względu na „powód nominowania”, już jest wyróżnieniem, a o reszcie decyduje indywidualny gust głosujących. A że głosuje kilkadziesiąt osób, to wydaje mi się, że wynik jest w miarę optymalny :)
Ale chyba właśnie to boli Vicky'ego, że każdy może sobie zagłosować jak chce, a mało kto bierze pod uwagę artyzm obrazu. Rozwiązaniem byłaby wyczulona na piękno speckomisja, która doceniałaby puzzlowych Mozartów, a wybijających się jedynie posturą Pudzianów z automatu wywalała do kosza. Mielibyśmy wtedy głosowania jak na filmowych festiwalach, gdzie krytycy wybierają irańskie arcydzieło o obieraniu ziemniaka, a publiczność docenia Szybcy i Prędcy 13 ;)

Można wprowadzić kategorie wagowe i co miesiąc przeprowadzać kilka głosowań.

Można uwzględniać "kary za wiatr" dla dużych elementacji.

Ale czegokolwiek się nie zrobi, zawsze ktoś pozostanie niezadowolony, dlatego najlepiej chyba pozostać przy prostocie i równych szansach dla każdego obrazu.
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5092
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: PUZZLE MIESIĄCA - MARZEC 2018

Post autor: jagabaga »

Czak Noris pisze: 11 kwietnia 2018, 13:39 Rozwiązaniem byłaby wyczulona na piękno speckomisja
Myślę, tak jak napisałam powyżej, że rozwiązaniem byłaby większa liczba nominacji :) .
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: Puzzle 2018 - dyskusja wstępna

Post autor: Czak Noris »

Suweren powiedział temu pomysłowi wyraźne NIE ;)
No i nominacja nie rozwiąże problemu braku głosów w czasie wyborów :)
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5092
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Puzzle 2018 - dyskusja wstępna

Post autor: jagabaga »

"Wtedy" ja też powiedziałam wyraźne NIE. Ale "wtedy" nominacji było od zarypania, a teraz jest garstka, która bez zmiany zasad jeszcze może zmaleć :?
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5092
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Puzzle 2018 - dyskusja wstępna

Post autor: jagabaga »

Czak Noris pisze: 11 kwietnia 2018, 13:49 No i nominacja nie rozwiąże problemu braku głosów w czasie wyborów :)
Ilość głosów podczas wyborów jest całkiem spoko. Po prostu głosy bardziej by się rozłożyły i dały większe szanse na docenienie "maluchów" :)
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: Puzzle 2018 - dyskusja wstępna

Post autor: Czak Noris »

Niekoniecznie.
Duzi mogliby dostać swoje, bo jak ktoś ceni sobie przede wszystkim rozmiar, technikę stawia na drugim miejscu.
A mali pozabijaliby się w bratobójczej walce.
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5092
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Puzzle 2018 - dyskusja wstępna

Post autor: jagabaga »

Czak Noris pisze: 11 kwietnia 2018, 13:56 Niekoniecznie.
Duzi mogliby dostać swoje, bo jak ktoś ceni sobie przede wszystkim rozmiar, technikę stawia na drugim miejscu.
A mali pozabijaliby się w bratobójczej walce.
Oj, Czaku, wychodzi z Ciebie stronniczość ;) . Wpierw " :) " przy Harringu, a teraz wizje bratobójczej walki między "małymi"... ;)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: PUZZLE MIESIĄCA - MARZEC 2018

Post autor: Vicky »

Czak Noris pisze: 11 kwietnia 2018, 13:39
Mielibyśmy wtedy głosowania jak na filmowych festiwalach, gdzie krytycy wybierają irańskie arcydzieło o obieraniu ziemniaka, a publiczność docenia Szybcy i Prędcy 13 ;)
Nieco kpiąco i nie do końca o to chodzi...

Nie zakładam w tej chwili zmian, bo już te 4 konkursy pokazały jak ciężko jest coś tu wprowadzić. Sama autorka przyznała się, że nieco inaczej jej idea poszła.
Nie postuluje o grono znawców. Odwołuje się do odczuć estetycznych każdego. Przysłowiowego everymena.

Puzzle bliżej są związane z malarstwem, ale idąc torem porównań filmowych, nie miałbym nic przeciwko wygranej "skromnego irańskiego ziemniaka", w opozycji do "rozpasanego wielkobudżetowego hitu".
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzle 2018 - dyskusja wstępna

Post autor: Vicky »

jagabaga pisze: 11 kwietnia 2018, 13:54
Czak Noris pisze: 11 kwietnia 2018, 13:49 No i nominacja nie rozwiąże problemu braku głosów w czasie wyborów :)
Ilość głosów podczas wyborów jest całkiem spoko. Po prostu głosy bardziej by się rozłożyły i dały większe szanse na docenienie "maluchów" :)
Ostatnio oddano 133 głosy. Biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość głosuje na 2 lub 3 obrazki wychodzi około 50 osób które zagłosowały. To średnia liczba biorąc pod uwagę, że aktywnie działających jest więcej.
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: PUZZLE MIESIĄCA - MARZEC 2018

Post autor: Czak Noris »

Vicky pisze: 11 kwietnia 2018, 14:04 Nieco kpiąco i nie do końca o to chodzi...
Jeśli uraziłem, przepraszam, ale tak to widzę. Everyman w swej masie zawsze wybierze Sławomira i Wygibańce na lodzie ;)
Tak jest zawsze i wszędzie, dlaczego na naszym forum miałoby być inaczej? Mamy tu kilku koneserów sztuki, ale np. taki Czak, choć za Sławomirem i Wygibańcami nie przepada, zmysłu artystycznego ma tyle, co dętka od roweru ;)
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

Re: PUZZLE MIESIĄCA - MARZEC 2018

Post autor: yarkoos »

Czak Noris pisze: 11 kwietnia 2018, 14:20 Jeśli uraziłem, przepraszam, ale tak to widzę. Everyman w swej masie zawsze wybierze Sławomira i Wygibańce na lodzie ;)
Tak jest zawsze i wszędzie, dlaczego na naszym forum miałoby być inaczej? Mamy tu kilku koneserów sztuki, ale np. taki Czak, choć za Sławomirem i Wygibańcami nie przepada, zmysłu artystycznego ma tyle, co dętka od roweru ;)
Dziwi mnie zawsze pycha tych, którzy uważają, że coś jest "bardziej artystyczne" pomimo opinii większości.
Parafrazując klasyka: "zwycięstwo (w liczbie głosów) się sprawdza, przegrana (jako brak nominacji, nie mała liczba głosów) się nie sprawdza".
Choćby miał to być Sławomir.
I still play with cars and puzzles.
Awatar użytkownika
mpiat1
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 299
Rejestracja: 30 grudnia 2012, 22:42
Lokalizacja: Chodzież, wielkopolskie

Re: PUZZLE MIESIĄCA - MARZEC 2018

Post autor: mpiat1 »

michael_s pisze: 11 kwietnia 2018, 13:01
Vicky pisze: 11 kwietnia 2018, 12:16 Ale z drugiej strony z czystym sumieniem powiem, że nie podobają mi się te puzzle.
I masz do tego pełne prawo. Ale są ludzie którym ten obraz się podoba i też mają do tego prawo. Nie Tobie mówić innym co ma się im podobać.
Amen.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzle 2018 - dyskusja wstępna

Post autor: Vicky »

Dziwi mnie naiwność. Wiara w to, że wszystko z założenia ma być równe, sprawiedliwe, i że ogół wie najlepiej.
Myślę, że w tej dyskusji mówimy o szeroko pojętej sztuce. I biorąc inne znane powiedzenie jako cytat napisze, że całe szczęście, iż sztuka sama się obroni. I to czas zweryfikuje co jest dobre, a co złe.
Awatar użytkownika
sekurek
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 106
Rejestracja: 20 kwietnia 2017, 07:13
Lokalizacja: Jarosław

Re: Puzzle 2018 - dyskusja wstępna

Post autor: sekurek »

A mnie dziwi ta cała dyskusja...
Forum to jest zlepkiem różnych ludzi o różnych gustach, a nawet możliwościach dotyczących puzzli. Każda z osób tu zgromadzonych ma inne poczucie piękności i zgubne by było narzucanie kanonów.
Według mnie należy zostawić wybory w formie takiej jakiej są obecnie. To przecież nie ma służyć jakiejś niepotrzebnej rywalizacji tylko zabawie.
Ktoś chce to głosuje na takie obrazki jakie mu się podobają i to jest w tym fajne. Nie psujcie tego, bo z założenia ma to być proste i dostępne dla wszystkich.
abee
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 934
Rejestracja: 18 września 2015, 23:57

Re: Puzzle 2018 - dyskusja wstępna

Post autor: abee »

To i ja dołożę swoje 3 grosze:
Mnie akurat dyskusja nie dziwi.
Nie biorę udziału ani w nominowaniu, ani w głosowaniach, bo z mojego punktu widzenia nia ma to żadnego sensu. Każdy ma inny gust, inne rzeczy mogą się podobać. A i nominowanie i głosowanie odzwierciedla gust osób biorących w nich udział. Nie jest powodem do chwały, ale zabawą dla tych, których to bawi. A jak kogoś bawi - to niech sobie będzie.
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2846
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Puzzle 2018 - dyskusja wstępna

Post autor: Ann999 »

Mam nadzieję, że to właściwe miejsce żeby podziękować Puzzabell za to, że się Jej po raz kolejny chciało przygotować listę puzzli układanych w miesiącu :D
😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍
uwielbiam takie zestawienia, niezależnie od tego że ułatwiają nominacje ;)
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: Puzzle 2018 - dyskusja wstępna

Post autor: XeniaRodefsky »

Ann999 pisze: 02 czerwca 2018, 10:25 Mam nadzieję, że to właściwe miejsce żeby podziękować Puzzabell za to, że się Jej po raz kolejny chciało przygotować listę puzzli układanych w miesiącu :D
😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍
uwielbiam takie zestawienia, niezależnie od tego że ułatwiają nominacje ;)
Dołączam się - gdyby nie to, nie brałabym udziału w zabawie. No i widać od razu, ile kto układa (i że muszę podgonić :lol: ) Żartuje, to akurat nie jest ważne, każdy układa tyle, ile może, ale fajnie zobaczyć, kto co skończył w danym miesiącu.
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Puzzle 2018 - dyskusja wstępna

Post autor: Aśka300 »

Dziękuję bardzo flamingo222 za nominację :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle miesiąca/roku”