Puzzle 2018 - zabawa alternatywna

Moderator: Czak Noris

Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa

Puzzle 2018 - zabawa alternatywna

Post autor: jagabaga » 07 lut 2018, 11:04

Może trochę za wcześnie na moje pytanie, bo pomysł dotyczyłby całego roku ale... co byście powiedzieli na zabawę (równoległą "z poważną zabawą" prowadzoną przez Czaka :) ), która miałaby polegać na "egoistycznym" typowaniu własnych puzzli NAJ (1 szt.) z własnej galerii (uwaga: wzory niepowtarzalne w 2018 r.), a potem suwerenowi podsunęłoby się ankietkę ;) ( :?: :?: ). Można by oddać 2 głosy, w tym 1 z jawną możliwością oddania go na swój wzór. Zobaczylibyśmy, co wyszłoby w efekcie. A ten, moim zdaniem, może być całkiem sympatyczny :)
Jeśli uważacie, że to bez sensu, to walcie prosto z mostu - biorę na klatę :)
# Moja puzzloteka
# Moje puzzlowe podium: * Przywołanie morza * Zegar * Mezzo Goddess *

Awatar użytkownika
Marzena

Re: Puzzle 2018 - zabawa alternatywna

Post autor: Marzena » 07 lut 2018, 11:17

Ja bym tam w to poszła 8-) haha głosowań nigdy za wiele a tym sposobem, który proponujesz, każdy będzie mógł zaprezentować swoją perełkę (gdyby jakimś trafem nikt jej nie dostrzegł i nie nominował na puzzle miesiąca/roku) :twisted: już oczami wyobraźni widzę tam swoją Josephinę :lol: :lol: :lol: 8-) (której nota bene jeszcze nie mam) ;)

Awatar użytkownika
Puzzabell
Kontakt:

Post autor: Puzzabell » 07 lut 2018, 11:22

Jestem generalnie za.
Szczegóły do dopracowania w trakcie burzy mózgów.
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli
Album Flickr

Awatar użytkownika
Czak Noris

Post autor: Czak Noris » 07 lut 2018, 12:54

Fajnie, jestem ciekawy jak by się miało takie egoistyczne głosowanie do wyboru Najlepszego z Najlepszych :)
Przewiduję spore zainteresowanie, zwłaszcza wśród osób, które w miesięcznicach zajmą niższe miejsca na podium.
Od razu spytam, co zrobisz, jak do zabawy zgłosi swoje puzzle 47 uczestników? Jedna wielka ankieta?
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)

Awatar użytkownika
jagabaga

Post autor: jagabaga » 08 lut 2018, 10:19

Czak Noris pisze:
07 lut 2018, 12:54
jak by się miało takie egoistyczne głosowanie do wyboru Najlepszego z Najlepszych :)
Z teoretycznego złożenia egoizmu byłoby tylko 50%. No chyba że ktoś będzie tak zapatrzony w puzzle swoje i tylko swoje, to odda 1 głos. I tutaj pcha się "na usta" pytanie do Prezydenta Forum :) - czy można zrobić tak, że aby głos był ważny, to będzie musiała zostać oddana maksymalna dopuszczalna ilość głosów?
Czak Noris pisze:
07 lut 2018, 12:54
Od razu spytam, co zrobisz, jak do zabawy zgłosi swoje puzzle 47 uczestników? Jedna wielka ankieta?
"Nie chcę o tym teraz myśleć. Jeżeli zacznę o tym myśleć teraz, będę się musiała martwić. Nie ma powodu, aby sprawy nie miały się ułożyć tak, jak tego chcę" [Scarlett O’Hara] ;)

A na poważanie - mam jakieś wstępne koncepcje rozwiązań (do dopracowania), na wypadek, gdyby Administracja okazała się Łokrutna i odmówiła modyfikacji standardowej ankiety w zakresie ilości pozycji :)
# Moja puzzloteka

Awatar użytkownika
qatro3
Czwarty stopień puzzlomaniactwa

Post autor: qatro3 » 08 mar 2018, 18:24

Dobre to by było. Tylko co trzeba brać pod uwagę przy wyborze. Moim zdaniem efektywność unikatów i tempo układania powinno vyć na uwadze. Ja puzzle ostatnią wieczerzę szukałem 2 lata nie tracąc nadziei nawet na moment. Mimo że zeszli z produkcii to zdobyłem i układam jak maniak z żona. W albumie macie resztę info. Jeśliby doszło do tej zabawy to dla rozrywki chciałbym zaistnieć.

Awatar użytkownika
jagabaga

Post autor: jagabaga » 09 mar 2018, 8:28

qatro3 pisze:
08 mar 2018, 18:24
Dobre to by było. Tylko co trzeba brać pod uwagę przy wyborze. Moim zdaniem efektywność unikatów i tempo układania powinno vyć na uwadze.
Jeśli zabawa dojdzie do skutku, to o nominowaniu puzzli będzie decydował właściciel wg WYŁĄCZNIE WŁASNYCH KRYTERIÓW. Jeśli uznasz, że w ciągu całego roku Twoim "naj" jest Ostatnia Wieczerza, to po prostu ją wskażesz :) . Unikalność ułożonego wzoru jest warunkiem wzięcia udziału w zabawie, natomiast tempo układania niekoniecznie. Ale o tym to już sobie zdecyduje każdy indywidualnie :) .
# Moja puzzloteka

Awatar użytkownika
qatro3

Post autor: qatro3 » 10 mar 2018, 20:25

A myślałem że jakaś będzie rada w decydowaniu Babojago

ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle miesiąca/roku”