Grafiki Davida Galchutta

Hamsterek
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 549
Rejestracja: 23 października 2018, 12:28

Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Hamsterek »

Te grafiki są po prostu piękne, wzory, kolory. Idealne do rozświetlenia zimy. Taki puzzlowy poprawiacz humoru na gorszy dzień.
Do tego nie miałam ochoty za szybko ich ułożyć, zamiast segregować powolutku przerzucałam puzzel za puzzlem, ale i tak się ułożyły.
Na razie leżą na podłodze i nie potrafię się zmusić, by spakować je do pudełka ;)

1. MONARCH MADNESS, CASTORLAND 1000 el.

W trakcie z motylkami w pudełku ;)
Obrazek

Całość:
Obrazek

i drobne zbliżenia
Obrazek

Obrazek
rajmunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 369
Rejestracja: 06 listopada 2018, 13:31

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: rajmunda »

Uwielbiam te grafiki Galchutta, są świetne, tak cudnie kolorowe... :)
Awatar użytkownika
szu
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 588
Rejestracja: 23 listopada 2017, 01:00

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: szu »

Pozytywny motyw ;). Też bardzo lubię Galchutta. W swojej ułożonej kolekcji mam sowy, jaskółki i tukany, a papugi czekają na swoją kolej :D.
Jagoda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 6467
Rejestracja: 03 lutego 2019, 22:41

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Jagoda »

A ja sie cały czas zastanawiam nad kupnem tych motyli...
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5092
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: jagabaga »

Jagoda pisze: 27 lutego 2019, 17:46 A ja sie cały czas zastanawiam nad kupnem tych motyli...
Motyle są tak fajnie kolorowe i jednocześnie nie udziwnione, że ja... już się nie zastanawiam ;).
Hamsterek
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 549
Rejestracja: 23 października 2018, 12:28

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Hamsterek »

Następna pozycja z tej serii to tukany, czyli Interlude ;)
Obrazek

Na wspólne układanie puzzli namówiła mnie Jagoda, i wypadło na tą pozycję.
Start w sobotę, jak ktoś ma te puzzle i chce się przyłączyć do wspólnego zachwycania się bądź narzekania to zapraszamy.
Układanie bez presji czasowej, po prostu wymiana wrażeń z zabawy ;)
Hamsterek
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 549
Rejestracja: 23 października 2018, 12:28

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Hamsterek »

Dziś segregacja i kawałek ramki ;) Jutro wyjazd do Pragi więc pewnie ciąg dalszy w poniedziałek ;)
Worek okazał się lewą częścią, na co zapowiadało się po ilości żółtego ;)
Do wiosny tukany na pewno przylecą ;)

Obrazek
Jagoda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 6467
Rejestracja: 03 lutego 2019, 22:41

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Jagoda »

Jak miło zobaczyć coś znajomego:) Płyta idealnie Ci mieści pół obrazka, ja cos źle wymierzyłam i będę musiała pokombinować...
Hamsterek
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 549
Rejestracja: 23 października 2018, 12:28

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Hamsterek »

Jagoda pisze: 02 marca 2019, 23:29 Jak miło zobaczyć coś znajomego:) Płyta idealnie Ci mieści pół obrazka, ja cos źle wymierzyłam i będę musiała pokombinować...
To nie jest płyta, to tektura introligatorska, wymiar 50x70 (wymiar B2 chyba)
Kupione były do docelowo do przyklejania puzzli, a w praktyce bardzo wygodnie się na nich układa i przechowuje ;)
Na 2k z kolei starczy 70x100 (B1), gorzej panoramy i większe, ale tu też powoli coś kombinuję ;)
Hamsterek
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 549
Rejestracja: 23 października 2018, 12:28

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Hamsterek »

Postępy na dzień drugi:
Obrazek

Dzień czwarty:
Obrazek

Najgorszy był początek i punkt zaczepienia. Potem po kawałku coś się składało. Trudniejsze niż motylki bo brak wyraźnych krawędzi i mam wrażenie że puzzle troszkę ciemniejsze niż na pudełku. Jak był brzuszek, dzióbek i kawałki owoców, to się powoli zaczynało to łączyć w całość i jak wreszcie przysiadłam na jakieś 4 godzinki to nabrało kształtu. Obrazek już widać, że będzie piękny, choć pracochłonny, pewnie przed drugim workiem będzie przerwa.
Jagoda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 6467
Rejestracja: 03 lutego 2019, 22:41

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Jagoda »

Oj poszalałaś, ja mam mniej, ale fotki wrzucę jutro, bo jeszcze dzisiaj krótko przysiądę. I to nie wrażenie z tymi innymi kolorami na pudełku, moim zdaniem różnia się dość znacznie, co mnie momentami ogłupia. I masz rację, mimo trudności już widać, że brazek będzie fajny.
Hamsterek
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 549
Rejestracja: 23 października 2018, 12:28

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Hamsterek »

Jagoda pisze: 08 marca 2019, 00:32 Oj poszalałaś, ja mam mniej, ale fotki wrzucę jutro, bo jeszcze dzisiaj krótko przysiądę. I to nie wrażenie z tymi innymi kolorami na pudełku, moim zdaniem różnia się dość znacznie, co mnie momentami ogłupia. I masz rację, mimo trudności już widać, że brazek będzie fajny.
A już myślałam, że mam złudzenia optyczne ;) Wczoraj jeszcze więcej poszalałam, została zieleń, czarne piórka i troszkę kwiatków i reszty.
Ogólnie jest chwila stagnacji gdy myślę jaki nowy fragment brać, a potem nagle idzie z górki - szybko dokłada się fragmenty zielono/żółte, czaro/czerwone itp ;)
Na weekend przerwa, bo wraca moja druga połowa, tak więc dogonisz spokojnie ;)
Hamsterek
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 549
Rejestracja: 23 października 2018, 12:28

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Hamsterek »

Połowa tukanów doleciała ;) Prezentują się przepięknie:

Dzień 6:
Obrazek

I całość:
Obrazek

Z drugą połową czekam na towarzystwo ;)

To co by sobie poukładać w przerwie.... innego Galchutta z bajecznymi kolorami ;)
FELINE FIESTA
Piękne puzzle, kolorowe, pełne wzorków i kształtów. Za oknem paskudnie i leje, a ja łapkami przebieram barwne kawałki tektury, od razu poprawia się nastrój ;) Co ciekawe - wzór niby podobny a zupełnie inny, po pierwsze zrezygnowałam z segregacji, bo za dużo kolorów i nie wiadomo na co dzielić, a po drugie jak się napatrzę na obrazek wiem już czego szukać i tak na bieżąco wyciągam fragmenty różnych części obrazka. Puzzle rozłożone na 6 kartonów, czasami jakiś fragment układany bezpośrednio w kartoniku i przenoszony potem na tekturę z całością. I tak powoli do przodu ;)
Trudno mi ocenić trudność układania, bo układam "przy okazji" po 10-15 minut jak mam wolną chwilkę. Ale bardzo przyjemne do składania, raczej nie ma problemu, że nie wiadomo skąd jaki puzzel, a jak czegoś nie można znaleźć to znajduje się przy kolejnym przeszukiwaniu pudełek.

Dzień 1
Obrazek

Dzień 2, powoli coś widać ;)
Obrazek
Jagoda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 6467
Rejestracja: 03 lutego 2019, 22:41

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Jagoda »

Ciekawe jest to, że niby każda z nas układa te tukany osobno, a jak porównasz nasze fotki, to idziemy dokładnie w tej samej kolejności z poszczególnymi fragmentami. Wyglądają pięknie, już nie mogę się doczekać, gdy u mnie też takie cudo będzie na stole:) Że już nie wspomnę o całości:) A koty - cudne:) Ja równocześnie z tukanami różne podmorskie układam, uwielbiam podwodne motywy...
Hamsterek
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 549
Rejestracja: 23 października 2018, 12:28

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Hamsterek »

Oj koteł dawno skończony ale zapomniałam dodać ;)

Dzień 3:
Obrazek
Dzień 4:
Obrazek
Puzzle przepiękne, bardzo kolorowe i pełne pozytywnej energii - początek chaotyczny, bo wszystko jest "skądś" ;) Zaczęłam od kociej mordki, a potem po kolei różne fragmenty, troszkę kwiatki na końcu wymagały wysiłku po kształtach ale też nie było tego aż tak dużo,
Efekt końcowy piękny. Ogólnie przepiękne są te grafiki i idealnie nadają się na puzzle.

Worek z tukanami otwarty :D
Obrazek

Trzeba rozsegregować i zacząć dokładać. Myślałam, że otworzę wcześniej i będę równolegle z mapą układać, ale mapa okazała się zbyt czasochłonna. Tak więc worek startuje w tym tygodniu :)
Jagoda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 6467
Rejestracja: 03 lutego 2019, 22:41

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Jagoda »

Kot jest cudny, a z tukanami - no cóż, ciekawe, kiedy mnie przegonisz:) Początek łatwy w z drugim workiem, ale o zieleni jeszcze strach myśleć:)
Hamsterek
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 549
Rejestracja: 23 października 2018, 12:28

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Hamsterek »

Jagoda pisze: 04 kwietnia 2019, 11:00 Kot jest cudny, a z tukanami - no cóż, ciekawe, kiedy mnie przegonisz:) Początek łatwy w z drugim workiem, ale o zieleni jeszcze strach myśleć:)
Posegregowałam wczoraj, stęskniłam się za tymi malutkimi elementami. Mają swój urok (jak się po nie sięga ze świadomością :lol: ).
Troszkę zaskoczyło mnie dużo większe kolorystyczne zróżnicowanie puzzli z worka, ale może masz rację - przy zieleni będzie gorzej.

A z ciekawostek - zamontowano mi wreszcie większą szafę. I lukę przy ścianie zabudowałam półeczkami na których będą leżeć puzzle, tak więc szykuje się stos do sufitu. I jeszcze "pawlacz" na górze w szafie pewnie na pudełka pójdzie. Tylko drabinkę dokupić :)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5092
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: jagabaga »

Hamsterek pisze: 04 kwietnia 2019, 13:49 lukę przy ścianie zabudowałam półeczkami na których będą leżeć puzzle, tak więc szykuje się stos do sufitu.
Czekam na fotoprezentację :).
Hamsterek
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 549
Rejestracja: 23 października 2018, 12:28

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Hamsterek »

Drugi worek rozpakowany i przez weekend układany.

Takie tam początki:
Obrazek

I efekt na wczoraj:
Obrazek

Bardzo przyjemnie się układa, łatwiej niż pierwszy, nawet zieleń mocno zróżnicowana ;) I się naprawdę stęskniłam za tymi małymi puzzelkami ;)
Jagoda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 6467
Rejestracja: 03 lutego 2019, 22:41

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Jagoda »

Faktycznie motylki poszły Ci błyskawicznie, moje jeszcze lataja po pudełku w częściach:)
Hamsterek
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 549
Rejestracja: 23 października 2018, 12:28

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Hamsterek »

Jagoda pisze: 09 kwietnia 2019, 00:16 Faktycznie motylki poszły Ci błyskawicznie, moje jeszcze lataja po pudełku w częściach:)
Ułożone patrząc na obrazek, bez rzeczywiście troszkę ciężko było ;) Teraz walka z zielenią i brązem, którą o dziwo da się z doskoku ;)
Hamsterek
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 549
Rejestracja: 23 października 2018, 12:28

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Hamsterek »

Moje Tukany też wczoraj doleciały ;)

Obrazek

I dziś korzystając z przerwy w malowaniu zostały złożone:
Obrazek

Piękny obraz, bardzo miło się patrzy. I mam te same odczucia - drugi worek łatwiejszy - błyskawicznie poszedł. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia się, czy też większe zróżnicowanie zielonego. W pierwszym pamiętam że odsegregowałam trzy kupki: żółte/zielone/czarne. A tutaj dużo więcej.

Następna w kolejce sowa, a potem papugi ;)
Jagoda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 6467
Rejestracja: 03 lutego 2019, 22:41

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Jagoda »

Piękne te nasze puzzle:)
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Wojciech »

Jagoda pisze: 13 kwietnia 2019, 23:06 Piękne te nasze puzzle:)
Oj tak! Piękne i barwne, jak ich właścicielki. :D
rajmunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 369
Rejestracja: 06 listopada 2018, 13:31

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: rajmunda »

Cudeńko :) i super równym tempem układałyście, bardzo fajny pomysł z tym układaniem we dwójkę :) dużo raźniej i miło się oglądało u was obu postępy.
Jagoda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 6467
Rejestracja: 03 lutego 2019, 22:41

Re: Grafiki Davida Galchutta

Post autor: Jagoda »

rajmunda pisze: 14 kwietnia 2019, 10:50 Cudeńko :) i super równym tempem układałyście, bardzo fajny pomysł z tym układaniem we dwójkę :) dużo raźniej i miło się oglądało u was obu postępy.
A żeby było śmieszniej, to wspólnie ustaliłyśmy tylko datę rozpoczęcie i ja worek wzięłam ten sam, co Hamsterek. Tempa w ogóle nie ustalałyśmy, ale fajnie, że skończyłyśmy równo. I takie układanie we dwie było super, na pewno to powtórzymy, mamy jeszcze jakieś identyczne puzzle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamsterkowo”