Puzzle Ravensburger 1000 elementów " Portrait of the Earth "

Mlecko
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 37
Rejestracja: 01 stycznia 2013, 10:34

Puzzle Ravensburger 1000 elementów " Portrait of the Earth "

Post autor: Mlecko »

--- 13.11.2015 ---
Puzzle Ravensburger 1000 elementów " Portret Ziemi / Portrait of the Earth "
Producent :Ravensburger
Wymiar :69.9 x 49.7 cm
Kod kreskowy / Barcode : 400556192885
Wyprodukowane w Niemczech
Numer katalogowy puzzli : 19 288 5


Puzzle zakupiła moja żona w sklepie Sainsbury's , za jak się jej wydawało okazyjne £10 .
Miały być zabawą dla całej rodziny jak i wstępem do poznawania świata przez dzieci .
Do puzzli była dołączona kartka wielkości A4 z wydrukiem puzzli . Lecz wydruk pozostawał wiele do życzenia.
W zasadzie nie była przydatna, a to za sprawą słabej jakości wydruku i braku ostrości .
Układanie jak to przy innych "tysiączkach" to kwestia 2 wieczorów .
W pierwszej kolejności ułożone zostały ramki , potem pole z flagami .Kolorowe duże państwa i tak zmniejszając liczbę puzzli doszliśmy do oceanów i niezliczonych wysepek Polinezji i Oceanii .
Tutaj sporym ułatwieniem był , telefon z mapą Google . Wystarczyło wziąć do ręki puzzel , odczytać co na nim się znajduję , a resztę już wujek Google podpowiedział.

Zdjęcia wyszły słabo . Robiłem je do góry nogami, myśląc ,że uda mi się je potem w komputerze po prostu obrócić o 180° . Ale obraz obrócony , był jeszcze gorszy od tego , co Wam tutaj zaprezentowałem .Ponownych zdjęć nie udała mi się zrobić , bo puzzle schowane są już w pudełku.Zapamiętam sobie tą wpadkę na następny raz ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia wykonane telefonem komórkowym z aparatem 16 MP .
Mam nadzieję ,że się podobało :oops:
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: Puzzle Ravensburger 1000 elementów " Portrait of the Earth "

Post autor: Ania »

Mlecko pisze:Mam nadzieję ,że się podobało
Jasne :) fajne puzzle. Jedyne co mnie odstrasza w nich to widoczność łączeń, ale to może być też kwestią tego że leżą na macie która nie jest "równa jak stół" ;)
Mlecko
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 37
Rejestracja: 01 stycznia 2013, 10:34

Re: Puzzle Ravensburger 1000 elementów " Portrait of the Earth "

Post autor: Mlecko »

A tak puzzle prezentują się po przyklejeniu do płyty. Zawisły u syna w pokoju. Spełniają funkcję ozdobne, jak i edukacyjne. Liczę na to, że się dzieci się mimowolnie opatrzy na mapę świata i coś zapadnie w pamięci na stałe.

Przerw między puzlami nie są jakoś specjalnie wielkie, to może złudzenie, bo zdjęcia robiłem z bliskiej odległości.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mlecko”