OLX - wątek zbiorczy

Ciekawostki wyszperane na Allegro, Ebay itp.
Awatar użytkownika
zagiel1984
Piąty stopień puzzlomaniactwa

Re: OLX - wątek zbiorczy

Post autor: zagiel1984 »

Wojciech pisze:
18 lut 2020, 14:46
Uwielbiam oferty z olx-a. :evil: :x :evil: :x :evil: :x
Nie wiem czy ze mną jest coś nie tak, czy poprostu mam takie szczęście do ludzi którzy wystawiają oferty na olx nie wiadomo po co. :roll:
Od niedzieli próbuje kupić kilka pudełek puzzli. I jeszcze nic nie kupiłem, bo..., albo nie wysyłam, albo nie wysyłam za pobraniem, albo moja ulubiona opcja, nie odbieram telefonu i nie odpisuje na wiadomości. No i jeszcze kilka innych zaskakujących problemów. :evil: :x

Po co takie :x .... :x wystawiają oferty jak nie chcą się rozstać ze sprzedawanym przedmiotem. Albo wciskają ciemnote prosto w oczy.
Dobrze, że nie jestem kobietą, bo niektórzy by mi wmówili, że jestem w ciąży.
Rzadko kupuje, ale jakoś na takich nie trafiłem. Nawet kiedyś wymiana poszła i wszystko było ok. Nie wspomnę, że jak dotąd kompletność 100% :D Może przyciągasz takich delikwentów :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Dawid

Post autor: Dawid »

Wojciech pisze:
18 lut 2020, 14:46
Od niedzieli próbuje kupić kilka pudełek puzzli. I jeszcze nic nie kupiłem, bo..., albo nie wysyłam, albo nie wysyłam za pobraniem, albo moja ulubiona opcja, nie odbieram telefonu i nie odpisuje na wiadomości. No i jeszcze kilka innych zaskakujących problemów. :evil: :x
Co do meritum, to zgoda, ale za pobraniem ja też nie wysyłam. Więcej z tym zachodu, a niestety ludzi bywają niepoważni i raz mi przesyłka wróciła. Dlatego teraz jeśli w ogóle dam się namówić na pobranie, to tylko z zaliczka na przesyłkę. Zresztą naprawdę, jakbym chciał oszukiwać kogoś na olx, to nie na puzzlach za dwie dychy.
A co do samej wysyłki, to ja nie mam z nią problemu, bo nadaję z paczkomatu koło domu lub z kioosku ruchu koło pracy, więc luzik. Natomiast jak ktoś nie ma tych opcji w pobliżu i musi iść na pocztę i stać w kolejce, żeby nadać paczkę puzzli, to jestem w stanie zrozumieć, że mu się nie chce.
W 2015: 4 pudełka / 7500 elementów
W 2016: 31 pudełek / 39528 elementów
W 2017: 25 pudełek / 28670 elementów
W 2018: 9 pudełek / 7000 elementów
W 2019: 22 pudełek / 22315 elementów
W 2020: 7 pudełek / 6860 elementów

Wojciech

Post autor: Wojciech »

zagiel1984 pisze:
18 lut 2020, 15:50
Rzadko kupuje, ale jakoś na takich nie trafiłem.
... Może przyciągasz takich delikwentów :lol: :lol: :lol:
Też rzadko kupuje na olx, raptem kilka, może kilkanaście razy w życiu. Ale w przypadku puzzli prawie zawsze trafiam na takich delikwenów.

Wojciech

Dawid pisze:
18 lut 2020, 16:39
...
Ja wszystko rozumiem, ale jak ktoś nie chce wysłać paczki za pobraniem bo nie ma do mnie zaufania (co jest oczywiste, bo sam sobie nie ufam :lol:) to niech nie oczekuję ode mnie, że mu wyślę kasę na konto bez żadnych gwarancji (to nie Caritas).

Wczoraj gość z olx-a chciał, żebym mu 100zł przelał na konto, a nie chciał podać nawet numeru telefonu. Nie wspominając już, że kręcił w sprawie puzzli.
Z innym w niedzielę się dogadałem, miał w poniedziałek wysłać ale nie wysłał. Za to usunął jeden wzór, tłumacząc się, " zapomniałem że sprzedałem", ale jak uzgodniliśmy wysyłkę to miał. I w sumie nadal nie wiem na czym stoję bo nie potwierdził wysyłki.

To tylko dwa przykłady odnośnie wysyłki, a w ostatnim czasie miałem jeszcze ciekawsze "egzemparze".

Awatar użytkownika
Dawid

Wojciech pisze:
18 lut 2020, 18:37
Dawid pisze:
18 lut 2020, 16:39
...
Wczoraj gość z olx-a chciał, żebym mu 100zł przelał na konto, a nie chciał podać nawet numeru telefonu. Nie wspominając już, że kręcił w sprawie puzzli.
Z innym w niedzielę się dogadałem, miał w poniedziałek wysłać ale nie wysłał. Za to usunął jeden wzór, tłumacząc się, " zapomniałem że sprzedałem", ale jak uzgodniliśmy wysyłkę to miał. I w sumie nadal nie wiem na czym stoję bo nie potwierdził wysyłki.
Jeżeli ktoś kręci, a kwota jest już na tyle duża, że stanowi czynnik ryzyka, to oczywiście też bym nie wysyłał. Ale jednak 99% przypadków tak na olx nie wygląda.
Ja się staram jako sprzedawca dość precyzyjnie pisać co i jak, więc oczekuje jednak od kupującego odrobiny zaufania. Zresztą powtórzę się: są lepsze metody na oszustwo niż względnie tanie puzzle.
Inna sprawa, że czasem się coś zadeklaruje - np. wysyłkę tego samego dnia, a z różnych prozaicznych czasem przyczyn się nie da. No też trzeba być elastycznym. Kupowanie na olx to jednak nie jest kupowanie w sklepie.

Mnie też czasem tam ludzie denerwują, zwłaszcza chamy, co w wiadomości nie potrafią napisać "dzień dobry", no ale trzeba przyjąć, że to po prostu taki folklor.

Wojciech

Zeszło na temat wysyłki, a nie o to do końca chodziło.
Teraz podam najciekawszych przypadek ostatnich dni.

Pani wystawiła na sprzedaż niedostępne już puzzle z przed wielu lat z opisem "nowe". Myślę sobie "mało prawdopodobne" no ale może "trafiło się ślepej kurze ziarno" bo cena była dość duża.
Po rozmowie niezbyt chętnie przysłała mi zdjęcia na których oczywiście nic nie było widać, ale było widać, że puzzle 1000el są spakowane w dwa woreczki strunowe. No to pytam się Pani w jakim stanie są puzzle tak naprawdę i czy są kompletne bo widzę, że nowe nie są.
A Pani nadal mi wciska kit, że puzzle są nowe, fabrycznie zapakowane.
Po krótkiej wymianie zdań Pani stwierdziła, że to ja mówię nieprawdę i jak jej nie wierzę to mam się odp.... :lol:

pol
Drug stopień puzzlomaniactwa

Post autor: pol »

Mam nadzieję, że się odp...ś ostatecznie? Po wielkopolsku :lol: :lol: :lol:

Wojciech

pol pisze:
18 lut 2020, 20:19
Mam nadzieję, że się odp...ś ostatecznie? Po wielkopolsku :lol: :lol: :lol:
:lol: Oczywiście. Podsumowując wszystko w sms-ie, żeby sobie na spokojnie poczytała. ;)

Awatar użytkownika
KonradPuzzle

Post autor: KonradPuzzle »

Podłączę się do tematu odnośnie wysyłki za pobraniem na OLX. 

Kiedyś, było to przed samymi świętami Bożego Narodzenia, wystawiłem na sprzedaż konsolę do gier. Odezwał się do mnie "facet", który autentycznie wręcz błagał mnie o ekspresową wysyłkę za pobraniem. Nasłuchałem się historii o płaczących dzieciach, o spieprz.. świętach dla nich itp. itd. Poruszony tym co usłyszałem, jeszcze tego samego dnia poleciałem na pocztę i wysłałem konsolę ekspresem za pobraniem. Wyobraźcie sobie jakie było moje zdziwienie jak następnego dnia w śledzeniu przesyłki zauważyłem adnotację "odmowa przyjęcia przesyłki".
Dzwonię do typa, a ten nie odbiera, po kilku telefonach zadzwoniłem z innego numeru i o dziwo odebrał. No i tu już zaczął się prawdziwy cyrk, ponieważ idiota udawał, że mnie nie słyszy. No mówię Wam, niby dorosły facet, żona, dzieci, a poziom intelektualny na poziomie przedszkolaka. Dopiero następnego dnia dzwoniąc z jeszcze innego numeru usłyszałem tekst i powód nie odebrania paczki, wiecie jaki ? Nie wysłałem mu przesyłki z możliwością sprawdzenia (choć nawet o to nie prosił), taką sobie bajkę wymyślił po 2 dniach unikania kontaktu ze mną. Powiem szczerze, że byłem tak "zdenerwowany", że jakby typ nie mieszkał 200 km od mnie, to bym pojechał i obił mu mordę. Oczywiście cała "zabawa" kosztowała mnie kilkadziesiąt złotych o zwrocie których nie było nawet mowy. Od tamtej pory nikomu nie wysłałem i nie wyślę niczego za pobraniem.

Awatar użytkownika
jagabaga

Post autor: jagabaga »

KonradPuzzle pisze:
19 lut 2020, 7:32
Od tamtej pory nikomu nie wysłałem i nie wyślę niczego za pobraniem.
Również po przygodzie z nieodebraniem paczki przez odbiorcę nie wysyłam za pobraniem. Jak komuś tak bardzo, bardzo, bardzo zależy na czasie, to niech zleci bankowi realizację przelewu ekspresowego. Czasem zdarza mi się wysyłać na potwierdzenie przelewu, ale nie potwierdzenie zlecenia przelewu (przelew zlecony można "wycofać"), lecz potwierdzenie jego realizacji przez bank.

edorka

Post autor: edorka »

https://www.olx.pl/oferta/puzzle-4000-C ... c690ab2f07
Trefl, 4000 za 10 zł - Toruń, właściciel niestety nie wysyła...

Awatar użytkownika
chrumcia91

Post autor: chrumcia91 »

Słuchajcie, muszę się z Wami tym podzielić no bo po prostu nie wierzę :lol:
Czytałam nie raz różne konwersacje z olx z 'dzbanowatymi" ofertami tzn januszy olx, ale przedwczoraj i dzisiaj mam podobną sytuację :lol:
wystawiłam swoje puzzle Ravensburger Moonlight Beach 3000 z 1 brakiem za 30 zł. Jak wiadomo Raven jest "droższą" firmą i dlatego nie zeszłam ponizej 30 zł pomimo tego braku(w trelfach czy castoracch zawsze schodze nizej z ceną). Jak komus nie pasuje to po prostu wychodzę z założenia że nie kupi, moze sie myle....no ale
tutaj link do ogloszenia: https://www.olx.pl/oferta/puzzle-ravens ... E7rDr.html
Sytuacja nr 1
1.jpg
Na olx jest opcja przy cenie "do negocjacji"- nie zaznaczyłam jej, więc chyba mnie negocjowanie nie dotyczy a poza tym mozna spytac po prostu czy zejdę niżej. ja to odebrałam jako takie hamskie wymuszanie na mnie zebym z ceny zeszła.... wymiary obrazka to jest dla mnie hit :P wystarczy wpisać w google firme i elementacje i w internecie jest ok razu....no ale ok, to wybaczam.
Ale skoro Pani ma wyksztłacenie lekarskie....(myslalam ze lepiej by brzmiało medyczne no ale nie znam sie....nie mam ani takiego ani takiego :lol: ) to moze o te 6 zł nie ma co walczyć?
w sumie paczkomatem by wyszło te 6 zł taniej ale skoro Pani się zastanowi .... Zawsze mi najbardziej pasował kurier bo duzo innych paczek nadawłam kurierem ale w obecnej sytuacji na swiecie jestem gotowa poswiecic sie na paczkomat :lol:

Dzień później napisał do mnie jakiś Pan w sprawie tego samego ogloszenia jaka jest ostateczna cena, napisałam mu grzecznie że 30 zł + wysyłka 16 jak w ogloszeniu ale mogę sprawdzic po ile by był paczkomat jesli Panu by taka forma bardziej odpowiadała, Pan powiedział, że woli paczkomat, sprawdziłam, odpisałam, Pan odczytał wczoraj i nic nie odpisał do dzisiaj, no trudno - nie wiem czy to nie ta sama osoba tak na prawdę....Ale mniejsza o to....

Przed chwilą sytuacja nr 3 do tych samych puzzli....
dostaje wiadomość na olx o tresci" Za 20 zł chętnie kupię te puzzle czy będzie ok ?"
:lol:
no juz nie wymagam dzien dobry/witam czy cokolwiek ale znowu ktos mi cene narzuca :lol:
odpisałam Panu...
Dzien dobry.
Cena jest podana w ogloszeniu-30zl jeśli Odbiór osobisty, na te chwile jedynie w Mogilanach. Wysyłka 13 zł paczkomaten, lub 16 zł kurierem

narazie cisza...
aż po prostu nie wierzę że w ciągu tak krótkiego czesu takie sytuacje....boję się co będzie dalej :lol:

a Wy co tym sądzicie?

Awatar użytkownika
ridibunda

Post autor: ridibunda »

To zjawisko ma nazwę - to jest pasywna, bierna agresja. Odpowiedziałaś normalnie, żadnego braku kultury tam nie ma, a ktoś zaczyna nagle robić jakieś docinki, uwagi, abstrakcyjne zarzuty. Nie mam już 20 lat, pracuję z ludźmi i po wielu tego typu sytuacjach wypracowałam sobie strategię - unikam jak to jest najbardziej możliwe, jest tyle fajnych osób dookoła, że naprawdę nie musimy się z takimi osobnikami spotykać. Czasem nie nie da - vide praca - ale takich kupujących omijam szerokim łukiem, nie wdaje się w dyskusję, nie odpowiadam i adieu.

edorka

Post autor: edorka »

OLX to niestety kopalnia takich osobistości :roll:
Ja miałam swego czasu wiele mniej lub bardziej ciekawych konwersacji. Najbardziej wkurzają mnie osoby, które wystawiają, dowiaduję się, że ogłoszenie aktualne, proszę o dane kontaktowe (telefon, adres jeśli lokalnie) - i dowiaduję się, że: umówić się można za pośrednictwem wiadomości OLX. Po czym najlepiej nie odbierać / nie odpisywać. Miałam tez osobę, podającą adres klatki sąsiedniej (przyszła i poszła do właściwej, widziałam skąd przyszła, o co chodziło - pojęcia nie mam....).

W sumie jeśli trafiam na tego typu janusza czy grazyne (pisownia zamierzona, sorry, ale nie chcę obrazić żadnego Janusza czy Grażyny, którzy nie są dzbanowaci ;) ) to w nielicznych przypadkach staram się dogadać, ale przeważnie odpuszczam sobie. szkoda czasu, energii i nerwów.

Awatar użytkownika
kallarepka

Post autor: kallarepka »

Na olx dostaję zawsze mnóstwo wiadomości od zainteresowanych/ rezerwujących JUŻ / błagających, żeby nie sprzedawać, a potem rezygnujących z zakupu. Myślę, że ludzie się po prostu rozmyślają, bo zapytać łatwo, a jak trzeba wykonać już jakiś ruch lub wydać kasę to następuje ostateczna weryfikacja, czy "ja naprawdę chcę te puzzle" albo "czy mi się chce". ;)
Pogodziłam się z tym.

Awatar użytkownika
Vicky

Post autor: Vicky »

Prawie każdy z Nas styka się z OLX. Zarówno od strony kupującego, jak i zapewne od strony sprzedającego.
Nie będę ukrywał, że nie raz zaczynam konwersację od negocjacji. Przyznam, że chyba jestem jednak za mało chamski, bo nie zdarzyło mi się podawać propozycji z kosmosu. Jeśli ktoś np chce za puzzle 50 zł, a ja mu wyjeżdżam z kwotą 20! :D
Ale w drugą stronę - owszem - dostałem tego typu (i podobne) zapytania. Zwykle jednak są to pytania, na które odpowiadam (choć to przecież głupie pytania), wszak może jednak przekona się do mojej ceny, ale konwersacja kończy się po 1-2 wymianie wiadomości.
Nie waham się być chamsko opryskliwy, kiedy otrzymuje tego typu niedorzeczne "z dupy wzięte" pisma. Naprawdę nieraz wyprowadza mnie to z równowagi. No i wychodzę z założenia, że w miarę dobrze znam realną wartość przedmiotów, wiem za ile chcę/godzę się wystawiać. A jak ktoś nie kupi, to trudno. Nie muszę nic. A za "darmo" nie ma też nic, więc nie czuję żadnych skrupułów odmawiając komuś przyjemności, gdy mnie biorą pod włos, na tzw. litość.
W kwestii osobowości... nie obrażam się, gdy mi ktoś przy tym wymyśla. Choć nie zdarzyło mi się kwestionować niczyjej inteligencji. Zwykle nie reaguje. Nie on, to kto inny. Ale wkurza mnie brak kontaktu, zmiana cen, lub próba naciągania. Nie jestem święty i pewnie ktoś poskarży się na mnie - bo w końcu zależy to od punktu widzenia. No i do tego jest jednak nieraz stresik, że kupiony przedmiot nie dojdzie, lub "super kompletne" okazuje się z dziurami, jak ser szwajcarski.
Uroki OLX'a.

Malwina

Post autor: Malwina »

chrumcia91 pisze:
02 kwie 2020, 20:12
a Wy co tym sądzicie?
o matko, nie wiem może Cie pocieszę, ale nie widzę w Twojej odpowiedzi, która oburzyła tak mocno, niedoszłego kupującego, nic nieuprzejmego :)

Awatar użytkownika
Dawid

Ja bym to krótko ujął tak:
Zawsze piszę na olx do kogoś w ten sposób, w jaki chciałbym, żeby ktoś pisał do mnie. Zazwyczaj ogranicza to krzywe akcje do minimum.

Awatar użytkownika
zagiel1984

Post autor: zagiel1984 »

Ta sytuacja mniej więcej obrazuje jacy są teraz ludzie( nie wszyscy oczywiście). Trzeba do tego przywyknąć i porostu ich olać.

Awatar użytkownika
yarkoos

Post autor: yarkoos »

chrumcia91 pisze:
02 kwie 2020, 20:12
a Wy co tym sądzicie?
Olx... To wspaniałe pole do spotykania się z ciekawą gamą osobowości. Zazwyczaj zamykamy się (bardziej lub mniej świadomie) w swoistej bańce z ludźmi o podobnym poziomie kultury a tymczasem, na wspomnianym serwisie, możemy wyjść z tej strefy (komfortu?) i zderzyć się z innymi umysłowościami. Ja jestem z urodzenia negocjatorem (słyszałem o sobie (pośrednio) wiele słów pełnych uznania w krajach arabskich) i, mimo iż staram się tę cechę powściągnąć, czasem negocjuję wyłącznie dla przyjemności; brak zaznaczenia opcji o cenie do negocjacji niewiele dla mnie znaczy. Staram się kształtować cenę (zarówno jako sprzedawca jak i kupujący) elastycznie. Przecież do transakcji dojść nie musi - nerwy nie są potrzebne. Nie dziwi mnie propozycja niższej ceny niż oferowana (np. przeze mnie). Jest wiele sytuacji, które to naturalnie uzasadniają. Np. w klasie odbywają się Mikołajki i dzieci mają limit na koszt prezentu a starają się trafić w zainteresowania obdarowywanego próbując zachować limit mimo, że bez OLX nie byłoby to możliwe.
Sądzę, że najlepiej jest jak żadna ze stron nie trzyma nic sztywnego w ostatnich partiach przewodów pokarmowych.
I still play with cars and puzzles.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aukcje”