Heye Historia Comica - Opus 1

Ciekawostki wyszperane na Allegro, Ebay itp.
Awatar użytkownika
KonradPuzzle
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 100
Rejestracja: 28 listopada 2016, 07:49
Lokalizacja: Warszawa

Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: KonradPuzzle »

Trafiłem dziś na te ogłoszenie z OLX:

https://www.olx.pl/oferta/puzzle-heye-4 ... oG6v4.html

Rozmawiałem z panią, która ma je na sprzedaż i dowiedziałem się, że puzzle są nowe, w zamkniętym worku. Sam miałem zamiar je kupić, ale pomijając brak dobrego miejsca do układania tak wielkich puzzli, w chwili obecnej budżet domowy nie pozwala mi na ich zakup .
Może ktoś skorzysta z okazji, bo cena wydaje mi się atrakcyjna. Istnieje też możliwość wysyłki puzzli.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: jagabaga »

Dziwna ta osoba sprzedająca jest. Najpierw pisze, że ogłoszenie aktualne, podaje namiary na odbiór osobisty, a za chwilę, że czeka na przelew od kogoś innego...
D4MON
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 493
Rejestracja: 03 września 2017, 17:30

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: D4MON »

może się wyjaśni,też do niej napisałem,dam znać jak odpisze
Posiadam: 277 pudełek 365480 elementów
Dotychczas ułożone: 28 obrazki 24490 elementów
Aktualnie układam: Trefl 1000 Pejzaż z wulkanem
Awatar użytkownika
KonradPuzzle
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 100
Rejestracja: 28 listopada 2016, 07:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: KonradPuzzle »

jagabaga pisze:Dziwna ta osoba sprzedająca jest. Najpierw pisze, że ogłoszenie aktualne, podaje namiary na odbiór osobisty, a za chwilę, że czeka na przelew od kogoś innego...
Spokojnie ten przelew to miał być ode mnie, ale na pewno dojdzie do transkacji między Wami.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: jagabaga »

Nie dojdzie, bo oferta juz nieaktualna. Ktoś kupił i mam wrażenie, że zaproponował wyższą cenę.
D4MON
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 493
Rejestracja: 03 września 2017, 17:30

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: D4MON »

Do mnie też odpisała po kilku godzinach,że nieaktualna ale to było dziwne bo była w międzyczasie dostępna i jak miała kogoś to mogła napisać coś o dostępności czy cokolwiek
Posiadam: 277 pudełek 365480 elementów
Dotychczas ułożone: 28 obrazki 24490 elementów
Aktualnie układam: Trefl 1000 Pejzaż z wulkanem
Awatar użytkownika
klipol
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 388
Rejestracja: 02 stycznia 2016, 16:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: klipol »

Dajcie spokój bo rozkręci się zaraz afera puzzlegate jak z hojnym7 :twisted:
To ja kupiłem te puzzle. Pól godzinki po pojawieniu się tego tematu poprosiłem o numer konta i koszt wysyłki. Po następnym pół godzinki w międzyczasie jak odbierałem dzieciaka z przedszkola poszedł przelew. Na pewno nie liczyłem na to że uda się mi je kupić ale się udało. A kupiłem za 80 pln jak pisało w ogłoszeniu!
....
Awatar użytkownika
KonradPuzzle
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 100
Rejestracja: 28 listopada 2016, 07:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: KonradPuzzle »

Faktycznie sprawa się trochę pogmatwała. Miałem kupić te puzzle, ale zrezygnowałem i dałem link z ogłoszeniem na forum. Chwilę później dostałem od sprzedającej wiadomość z lepszą ofertą cenową :). Zastanawiałem się nawet czy nie zrobić od razu przelewu, ale sprzedająca wspomniała po chwili o pani z Sosnowca, która miała do jutra potwierdzić odbiór puzzli (zapewne chodziło o "jagabaga"). Po tej informacji napisałem, że się nie obrażę jak sprzeda komuś innemu (wyższa kwota i nie trzeba pakować , wysyłać) i że w takim razie zrezygnuje z zakupu. Byłem przekonany, że jagabaga jest osobą, która je kupiła, stąd mój wcześniejszy post.
Też mnie trochę dziwi zaistniała sytuacja, bo myślałem, że sprzedającej bardziej zależało na odbiorze osobistym niż wysyłce. Jeśli przedziały czasowe podane przez klipol są prawidłowe to wychodzi na to, że w tej samej chwili sprzedawała te puzzle przynajmniej 3 osobom, stąd takie zamieszanie.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: jagabaga »

Nie piszę tego, żeby robić aferę (nie te puzzle kupię, to kupię inne :D ), lecz żeby podzielić się "takim jakby" nie fair ze strony sprzedającej. Ja napisałam do niej o 13.35, a zatem chyba wcześniej, niż klipol. Zapytałam, czy ogłoszenie jest aktualne i napisałam, że też jestem z Sosnowca. Po niespełna godzinie (14.23) dostałam odpowiedź, że aktualne i było w niej wskazanie, gdzie dokładnie pani mieszka; zapytała też, czy interesuje mnie odbiór osobisty. Gdy odpowiedziałam, że mieszkam praktycznie na tym samym osiedlu, więc jak najbardziej odbiór osobisty, ona wtedy odpisała, że czeka na przelew od innej osoby. Rozmawiając z nią emailowo, długo czekałam na jej odpowiedzi, więc odniosłam wrażenie, że jednocześnie korespondowała z kimś innym. No i wg tej pani słowo "aktualne" oznacza "aktualne dla wszystkich".
Aaa, i nie umawiałam się na potwierdzanie czegokolwiek. W drodze z pracy chciałam po prostu "wpaść po puzzle"...
Awatar użytkownika
KonradPuzzle
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 100
Rejestracja: 28 listopada 2016, 07:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: KonradPuzzle »

Bo tak jak napisałem, sprzedająca robiła w tym czasie transakcje z kilkoma osobami na raz. Ze mną, z Tobą i z klipol. Ja jeszcze o 14:25 dostałem wiadomość o takiej treści "Mam tylko jeszcze jedną chętną Panią z Sosnowca. Ma mi dać znać do jutra" (źle się wyraziłem z tym potwierdzeniem, ale tak po prostu wywnioskowałem z treści wiadomości). I ja dla tej osoby zrezygnowałem z zakupu (choć miałem już dane do przelewu itp.), a wychodzi na to, że w tym czasie była już umówiona na przelew z klipol.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: jagabaga »

A to kłamczucha!!!
Awatar użytkownika
KonradPuzzle
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 100
Rejestracja: 28 listopada 2016, 07:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: KonradPuzzle »

A co jeszcze lepsze (przejrzałem dokładnie korespondencje) i dane do przelewu przysłała mi o godz: 14:17 czyli już po tym jak była umówiona na przelew z klipol i Twoim odbiorem osobistym. Jeszcze stwierdziła, że mam je zarezerwowane. Gdzie tu sens i logika ? Kobieta faktycznie zakręciła nieźle całą sytuacją.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3918
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: Vicky »

Nie dotyczy mnie to bezpośrednio - nie brałem udziału w tym olx - ale dziwi mnie ta ostra zajadłość. Tak jakby sprzedawczyni oszukała was na pieniądze? Czego przecież nie zrobiła. Nie chcę jej tłumaczyć, bo nie mam pojęcia czym się kierowała, ale załóżmy tylko, że mogła nie być na 100% pewna, czy pierwszy kupujący dotrzyma słowa. Mogła być też trochę zakręcona w tym wszystkim... Ale nikogo nie naciągnęła - co nie?
Tymczasem te komentarze to coś więcej niż objaw zawodu z doświadczonej "porażki". To trochę tak, jak jakaś kampania z negatywną nagonką (afera jak ujął to Klipol). Każdemu chyba takie sytuację się zdarzają. Mnie przynajmniej kilka, kilkanaście takich okazji umknęło sprzed nosa w ciągu ostatniego półrocza...
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: jagabaga »

Wiesz, Vicky... wg mojego prywatnego kodeksu moralnego nienaciągnięcie kogoś na pieniądze nie jest równoznaczne z fair play. Ale ja z tego "naiwnego" pokolenia z zasadami. I poniekąd o tych zasadach tu sobie rozmawiamy. Rozmawiamy, a nie robimy aferę.
Awatar użytkownika
KonradPuzzle
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 100
Rejestracja: 28 listopada 2016, 07:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: KonradPuzzle »

O jakiej "ostrej zajadłości" piszesz ? O jakim zawodzie z doświadczonej "porażki" ? Pijesz do kogoś konkretnego ? Ja mogłem kupić te puzzle (nawet po niższej cenie niż były wystawione) i nie dawać tego ogłoszenia na forum, ale sam z nich zrezygnowałem. Cała moja rozmowa ze sprzedawcą była bardzo miła i kulturalna (nawet dostałem kilkukrotnie podziękowania za pomoc w sprzedaży, bo jeszcze przed dodaniem ogłoszenia na forum, poinformowałem panią, że zrobię jej tutaj reklamę). Nie wiem skąd wysnułeś wnioski, że czuje się oszukany czy raczej okradziony (skoro piszesz już o pieniądzach).

Kurde, pomogłem kobiecie sprzedać puzzle, dałem link na forum, jedna osoba została szczęśliwym posiadaczem tych puzzli, a tu jeszcze kubeł pomyj człowiek dostaje na głowę, bo śmie o sprawie podyskutować.
Awatar użytkownika
KonradPuzzle
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 100
Rejestracja: 28 listopada 2016, 07:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: KonradPuzzle »

O jakiej "ostrej zajadłości" piszesz ? O jakim zawodzie z doświadczonej "porażki" ? Pijesz do kogoś konkretnego ? Ja mogłem kupić te puzzle (nawet po niższej cenie niż były wystawione) i nie dawać tego ogłoszenia na forum, ale sam z nich zrezygnowałem. Cała moja rozmowa ze sprzedawcą była bardzo miła i kulturalna (nawet dostałem kilkukrotnie podziękowania za pomoc w sprzedaży, bo jeszcze przed dodaniem ogłoszenia na forum, poinformowałem panią, że zrobię jej tutaj reklamę). Nie wiem skąd wysnułaś wnioski, że czuje się oszukany czy raczej okradziony (skoro piszesz już o pieniądzach).

Kurde, pomogłem kobiecie sprzedać puzzle, dałem link na forum, jedna osoba została szczęśliwym posiadaczem tych puzzli, a tu jeszcze kubeł pomyj człowiek dostaje na głowę, bo śmie o sprawie podyskutować.
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: chrumcia91 »

Mogę sie wtrącić?
Moim zdaniem tez to jest troche nie fair...
Skoro 1 osoba napisala, to Pani powinna dla niej zarezerwowac te puzzle, jak napisala druga to powinna jej odpisać ze przed chwila zostaly zarerezwowane dla kogos innego, powinna napisac do 1 osoby i dac jej znac ze ma np. czas do ktorejs tam godziny zeby potwierdzic albo przelac pieniadze, bo jak nie to ma innego kupca juz w kolejce i tej drugiej osobie dac o tym znac - ja tak robilam na OLX... pierwsza osoba ktora wyslala zapytanie ma pierwszenstwo - przynajmniej dla mnie....
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3918
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: Vicky »

KonradPuzzle pisze:Pijesz do kogoś konkretnego ?
Nie piję do nikogo konkretnego. Ale uniosłeś się po tym poście dumą jakbyś był nie wiadomo co... Skomentowałem to w sposób wyraźny. Bo takie są wrażenia z tych powyżej postów. Tyle. Chcesz to potraktować jako prywatną obrazę, twoja sprawa.
Awatar użytkownika
KonradPuzzle
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 100
Rejestracja: 28 listopada 2016, 07:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: KonradPuzzle »

Vicky pisze:
KonradPuzzle pisze:Pijesz do kogoś konkretnego ?
Nie piję do nikogo konkretnego. Ale uniosłeś się po tym poście dumą jakbyś był nie wiadomo co... Skomentowałem to w sposób wyraźny. Bo takie są wrażenia z tych powyżej postów. Tyle. Chcesz to potraktować jako prywatną obrazę, twoja sprawa.
No to znaczy, że pijesz między innymi do mnie, bo skoro dwie osoby dyskutują, a ty piszesz "was", no to siłą rzeczy do mnie też.
Jestem zwykłym człowiekiem, a nie, nie wiadomo co. Mam swoją dumę, ale to akurat nie powinno cię interesować, tak samo jak mnie nie interesuje co rozumiesz przez słowo "duma". Nie potraktowałem tego jako obrazę, po prostu jak mi ktoś pluje w twarz, nie udaję, że deszcz pada. No i jest tak jak napisałeś/łaś, to tylko twoje prywatne wrażenia.
Glabisia
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 129
Rejestracja: 04 września 2017, 18:49
Lokalizacja: Rzeszów/Lublin

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: Glabisia »

Chyba właśnie zaczynamy osiągać poziom afery, a tego chcieliśmy uniknąć. Ja popieram chrumcię, Pani sprzedająca mogła określić ilość czasu na podjęcie decyzji, mogła spokojnie napisać, że ma w tej chwili inną osobę zainteresowaną i rezerwację do konkretnej godziny, ale wolała ciągnąć kilka srok za ogon. Może bała się, że wszyscy się rozmyślą, tego nie wiem
Awatar użytkownika
KonradPuzzle
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 100
Rejestracja: 28 listopada 2016, 07:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: KonradPuzzle »

Glabisia pisze:Chyba właśnie zaczynamy osiągać poziom afery, a tego chcieliśmy uniknąć.
Byłaby zwykła dyskusja w sumie tylko między mną i "jagabaga" (czyli osobami w temacie), ale jak widać ktoś jeszcze musiał podzielić się swoimi "wrażeniami".
Awatar użytkownika
klipol
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 388
Rejestracja: 02 stycznia 2016, 16:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: klipol »

Oczywiście że mogła mi napisać że jest osoba chętna na odbiór osobisty i żeby poczekać np. do wieczora czy odbierze. Zwłaszcza że jak jagababa pisze że to to samo osiedle. Osobiście wolał bym poczekać na miejscu tej kobiety niż dymać na pocztę czy do paczkomatu.
A szczęśliwym posiadaczem jeszcze nie jestem ;) oby się nie okazało że to jakiś wałek :lol:
....
Awatar użytkownika
KonradPuzzle
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 100
Rejestracja: 28 listopada 2016, 07:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: KonradPuzzle »

klipol pisze:A szczęśliwym posiadaczem jeszcze nie jestem ;) oby się nie okazało że to jakiś wałek :lol:
W razie czego jagababa się do niej przeleci na miotle, bo daleko nie ma i odbierze kasę, przy okazji odbierając puzzle :lol: .

Ale spokojnie nie wydaje mi się, żeby kobieta była jakimś oszustem,chyba po prostu strasznie zakręciła się przy sprzedaży i taka dziwna sytuacja z tego wynikła.
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: chrumcia91 »

JagabaGa a nie jagabaBa.... :P
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: jagabaga »

chrumcia91 pisze:JagabaGa a nie jagabaBa.... :P
Dzięki, chrumciu, za wstawiennictwo i interwencję, bo ja już czasem oko przymykam na tę "jagębaBę" :lol:
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: chrumcia91 »

nie ma problemu :P
Awatar użytkownika
klipol
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 388
Rejestracja: 02 stycznia 2016, 16:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: klipol »

jagabaga pisze:
chrumcia91 pisze:JagabaGa a nie jagabaBa.... :P
Dzięki, chrumciu, za wstawiennictwo i interwencję, bo ja już czasem oko przymykam na tę "jagębaBę" :lol:
Oo jaaa odkąd jestem na forum to myślałem że jesteś jagababa :lol:
To przez tą miotłę ;)
....
Awatar użytkownika
KonradPuzzle
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 100
Rejestracja: 28 listopada 2016, 07:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: KonradPuzzle »

Sorry, pisząc wychodzi mi babajaga (jeszcze podprogowo w głowie siedzi mi ten avatar) , potem poprawiam na jagababa i zapominam, że prawidłowo jest jagabaga.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Heye Historia Comica - Opus 1

Post autor: jagabaga »

"jagabaga" ma swoją etymologię ;) I to wszystko jest "winą ;) " mojego dziecka, który jako maluszek był zakręcony na punkcie "Jasia i Małgosi". No i, jak to dzieciak, on na Babę Jagę z przejęciem mówił Jaga-Baga :) A mamusia zawłaszczyła "dziecięce przekręcenie" i stała się internetową zewoluowaną jagąbagą ;) . Niemniej avatarową miotłę w roli atrybutu pozostawiła :lol:

EDIT: Niniejszym przepraszam wszystkich za avatarową zmyłkę i mylący zlepek podobnych liter, ale jestem JAGABAGA - przez "dwa G" :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aukcje”