2021

Manana
Piąty stopień puzzlomaniactwa

Re: 2021

Post autor: Manana »

Cudny motyw i piękne kolory :)
Awatar użytkownika
Diarmuid

Post autor: Diarmuid »

Puzzle z 1991 roku, więc starsze nawet ode mnie. 🙈 Niestety, ale dwa braki. Cztery miesiące walki i dzisiaj po godzinach męki w końcu się udało!

34. MB 1000 - Bon Appetit by Jan Baldwin
3.jpg
I bonus xD
1a.jpg
Awatar użytkownika
Diarmuid

Wydawały się takie trudne, a tutaj zaskoczenie! Puzzle grube, wykrojnik różnorodny. Nie było miejsca na pomyłkę. Bardzo żywe kolory. Szczerze mówiąc to nie spodziewałam się po nich takiej jakości. Układało się fenomenalnie. ;)

35. Cotswold Cottage Garden 1000
2.jpg

Tak bardzo się ich bałam, a wcale niepotrzebnie. Jednak tym razem trafiły mi się puzzle cienkie, lekko powyginane i po ułożeniu nie ma efektu "tafli", bo noski odstają. Do tego mega luźne, ale finalnie układało się je szybko i całkiem nieźle. Na szczęście kompletne. 8-)

36. Waddingtons 500 - Museums Year 1989
9.jpg
Awatar użytkownika
Diarmuid

Skończyły mi się domki, więc czas na kolejny maraton. Tym razem na płytę wlatują Waddingtonsy. Zaczęłam od tych, wydają się najłatwiejsze. :)

37. Waddingtons 1000 - "The piano recital" E.G. Oakdale
1.jpg
Awatar użytkownika
Ethiel

Post autor: Ethiel »

Bardzo ładna kompozycja. Powinno się tak jak napisałaś łatwo układać. Sporo łatwych do odróżnienia kolorów. Przy moim ostatnim obrazku miałam ciemne, te niebieskie, te ciemnoniebieskie, niebieskie z czymś, niebieskie bliżej i niebieskie dalej :roll:
Awatar użytkownika
Diarmuid

Ethiel pisze: 20 kwietnia 2021, 07:56 Bardzo ładna kompozycja. Powinno się tak jak napisałaś łatwo układać. Sporo łatwych do odróżnienia kolorów. Przy moim ostatnim obrazku miałam ciemne, te niebieskie, te ciemnoniebieskie, niebieskie z czymś, niebieskie bliżej i niebieskie dalej :roll:
Też mam takie i to w dużej ilości elementów, ale je zostawię sobie na koniec. Boję się do nich podejść i wierzę w to sto odcieni ciemnoniebieskiego. Plusem jest to, że czasem leci się po kształtach. 8-)

A ta kompozycja poszło bardzo szybko. :)
Oto jak wygląda całość:
5.jpg
A na płycie ląduje wiejska scenka z widoczkiem w tle już mi znanym z maratonu domków. :)
7.jpg
Awatar użytkownika
Diarmuid

Coraz bardziej lubię ten ich wykrojnik. Dwa dni dłubania, ale tutaj układanie nieba to sama przyjemność. Najtrudniejsze były same domki. Dobra muzyka do posłuchania i samo poszło. Na szczęście kompletne, bo to zakup z Marivo. :)

38. Waddingtons 1000 - Thatching by Brian Eden
2.jpg
Awatar użytkownika
Diarmuid

Jeszcze świeże, bo wczoraj skończone. :)
Powróciłam do pracy i wszystko wraca do normalności, więc układanie całymi dniami musi poczekać na sierpniowy urlop lub weekendy. Co do tych - bardzo przyjemny wzór do układania, ale jestem rozczarowana końcowym efektem. Z Waddingtonsami to jest bardzo różnie. Raz są fajniutkie - grubiutkie i nie są za luźne, tak te drugie mają puzzle cienkie i co najgorsze - powyginane. Efekty widać na zdjęciach. Starałam się je odginać zanim włożyłam, ale to nie robiło na nich wrażenia. Tak jakby wracały do swojego stanu pierwotnego. :D

Puzzle nawet po ułożeniu są mega sypkie, miałam problemy z przesuwaniem ich na płycie. Mimo wszystko nie żałuję ich ułożenia. :) Udało mi się nawet wykorzystać dobre światło dzienne do robienia zdjęć postępów, więc tak nietypowo zrobiłam z tego animację. Chciałabym tak robić z każdymi, ale no niestety - często się nie da.

39. Waddingtons 1000 - "The Brioche" by Victor Gilbert
7.jpg
Obrazek

W ogóle jaką dałam plamę, że nie wrzuciłam do zdjęć tej kredki! Nie sprawdziłam co to za autor, a tutaj całkiem niezłe obrazy ów artysta posiada! Ahh, tamte pudełka to były w sumie takie "no name". Ehh, nauczka na przyszłość by sprawdzać tytuł. :D
Awatar użytkownika
Diarmuid

Minął tydzień od końca kwarantanny i człowiek musi się skupić na pracy oraz życiu codziennym. Na układanie nie miałam ostatnio czasu. Nie sądziłam, że sprzedawanie czegokolwiek może być tak męczące. Z mojej kolekcji ubyło ponad pięćdziesiąt pudełek. Kilka jeszcze zostało, bo niektórzy chętni raczyli mnie zignorować i nie odczytywać na wiadomości. Po trzech dniach pakowania, drukowania etykiet i ogólnie tego syfu z kartonami obleczonego taśmą stwierdzam: będę sprzedawać na bieżąco. To jest nie na moje nerwy. :lol:

W końcu czas na przystąpienie do konkursu malarstwa. Tym razem sprawdziłam co mam na blacie, więc na zdjęciach będzie pojawiać się kredka. Żółta, bo tak jakoś brakuje mi słońca ostatnio. Majówka minęła mi na błogim nic nie robieniu i czuję, że to był czas zmarnowany. No trudno, jakoś nadrobię w tygodniu. ^^

40. Waddingtons 1000 - The Egg Stall by Fritz Schnitzler
1.jpg
6.jpg
I całość bez kredki:
1a.jpg
Awatar użytkownika
Diarmuid

Najnowszy nabytek z Marivo. Idealnie nadają się na zadanie z kredką. :)
Truskaweczki były trudniejsze niż samo tło. Było przy nich trochę dłubania, ale finalny obrazek robi mega wrażenie. No i są to moje pierwsze puzzle z ptactwem, bo dostać ten motyw na licytacjach to prawdziwy fart. ^^

41. King 500 - A Feast of Strawberries by Eloise Harriet Stannard
14.jpg
14b.jpg
Awatar użytkownika
Ethiel

Post autor: Ethiel »

Ale mi się te truskawki podobają! Aż mi smaka narobiłaś. Nic tylko iść i szukać truskaw w sklepie.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2021, 19:48 przez Ethiel, łącznie zmieniany 1 raz.
aneta

Post autor: aneta »

Baaardzo ładne puzzelki :)
Awatar użytkownika
Diarmuid

Dzisiaj na szybko wrzucam puzzle ułożone jeszcze w niedzielny wieczór. Mam dużo malarstwa tematycznie nawiązującego do konkursu, ale chwilowo skupię się na tej drobnicy. :)

42. Jumbo 500 - Garden Enjoyment by John Atkinson Grimshaw
1.jpg
3.jpg
Awatar użytkownika
Diarmuid

Słodziutki obrazek, ale mam dreszcze gdy patrzę w oczy tym króliczkom. :D
Wbrew pozorom puzzle są bajecznie proste i układały się jak marzenie. Gdyby nie to, że obiecałam je już komuś z grupy na fejsie to zostawiłabym do powieszenia na ścianie. :)

43. Waddingtons 500 - Alice in Wonderland
1.jpg
Awatar użytkownika
Diarmuid

Puzzle grube, wzór banalnie prosty i piękny po ułożeniu. Nie ma to jak sprawdzony Castorland na płycie. :)
Zaczął mnie uwierać ten karton walający się po pokoju z kąta w kąt, więc rozpoczynam maraton Castorlandowy. Pewnie od czasu do czasu wleci coś innego. Cel też jest szczytny - chcę większość z nich przekazać na bazarek dla kotów, chyba że znajdą się chętni na puzzle bez pudełek. ;)

44. Castorland 1000 - The Charm of the South Seas, Hawaje
2.jpg
aneta

Kurczę, na takich puzzlach ludzie mi trochę wadzą :D Sam widoczek chętnie bym układała, bo tak poza tym jest super :P

Pamiętaj o mnie z tymi Castorami! :)
Awatar użytkownika
Diarmuid

aneta pisze: 17 maja 2021, 18:21 Kurczę, na takich puzzlach ludzie mi trochę wadzą :D Sam widoczek chętnie bym układała, bo tak poza tym jest super :P

Pamiętaj o mnie z tymi Castorami! :)
Pamiętam i właśnie mnie to motywuje do układania! :D
Chwilowo ułożę te prostsze wzory, bo jednak zimowe widoki zapowiadają się na tygodniowe dłubanie. ;)
aneta

Diarmuid pisze: 17 maja 2021, 18:23 Pamiętam i właśnie mnie to motywuje do układania! :D
Chwilowo ułożę te prostsze wzory, bo jednak zimowe widoki zapowiadają się na tygodniowe dłubanie. ;)
Bardzo się cieszę :D Ja się chyba wezmę za Wang :)

Rozumiem, zimowe pewnie będą gorsze.

Potwierdzam, że te stare Castory były grubsze. W dodatku tak mocno spasowane, że niektóre obrazki wręcz da się podnieść w całości :) Na przykład tutaj: link
Awatar użytkownika
Diarmuid

Jak ja uwielbiam Castorlandy. <3

45. Castorland 1000 - Bang Pa-In Royal Palace, Tajlandia
2.jpg
46. Castorland 500 - Bridge Cottage
5.jpg
Awatar użytkownika
Esmeralda

Post autor: Esmeralda »

Super te 500! Fajna, sielska chatka i nieprzaładowana sztucznością :p
Nie widziałam tego wzoru castorków.
Awatar użytkownika
Diarmuid

Esmeralda pisze: 20 maja 2021, 08:44 Super te 500! Fajna, sielska chatka i nieprzaładowana sztucznością :p
Nie widziałam tego wzoru castorków.
Też właśnie nie widziałam go nigdy. Od razu musiałam go kupić, nawet jeden brak mi nie przeszkadzał.
Będą szukały nowego domu jak coś. :D

Kolejne puzzle bez pudełka na płycie. Nie wiem co ma w sobie ten Castorland, ale układa się go błyskawicznie szybko. Dwa wieczory i już mam komplet! Zacieram ręce i biorę się za następne. Wpadłam w jakąś fazę jeśli idzie o tę markę. Chciałabym ułożyć je wszystkie i zrobić porządny album ze zdjęciami już ułożonych obrazów. :P

46. Castorland 1000 - Zinalrothorn, Wallis, Switzerland
1.jpg
aneta

Diarmuid pisze: 21 maja 2021, 20:19 Nie wiem co ma w sobie ten Castorland, ale układa się go błyskawicznie szybko.
Oj tak! :) A te też układałam i baaardzo miło je wspominam, świetnie się je układało, fragment po fragmencie, tak że wiem, o czym mówisz z tą szybkością :)
Fajne perełki Ci się trafiły w tej paczce :]
Awatar użytkownika
Diarmuid

Puzzle z serii - zacznijmy od różowego, reszta pójdzie później.
Finalnie różowe kwiaty zostały na końcu, bo były piekielnie trudne. :D Nawet ta zielenina była nie zrobiła na mnie wrażenia, szłam z nimi jak burza. ^^
To już któryś tam zestaw puzzli Castorland i nadal jestem zaskoczona ich jakością. Są grube i po ułożeniu można je nawet podnieść! Dlaczego nie mogło tak zostać do dzisiaj?

47. Castorland 1000 - Alps, Switzerland
2.jpg
Awatar użytkownika
Diarmuid

Ugh. Wydawały się takie proste i niespecjalnie trudne. Po kilku dniach walki mam to! Ułożone! :mrgreen:
48. Castorland 1000 - Portofino, Italy
1.jpg
Awatar użytkownika
Diarmuid

Tak się ich bałam, a tutaj ledwo dwa wieczory i skończone! :mrgreen:
Najgorsze tutaj jest drzewko. Oj, najwięcej czasu na to poleciało. Ale efekt jest mega! :D

49. Castorland 1000 - Gerold Bavarian, Alps, Germany
1.jpg
Manana

Post autor: Manana »

Piękne 😊
Awatar użytkownika
Diarmuid

Nie takie zimowe widoczki straszne jak wyglądają! Gdyby nie to, że czas na układanie mam tylko wieczorami i różnice w odcieniach widać dopiero przy dziennym świetle to skończyłabym je szybciej. Drzewka okazały się prostsze od tych z poprzedniego widoczku. Efekt super. 🙂
No i stare Castorlandy to sama przyjemność dla układania.

50. Castorland 1000 - Schleswig-Holstein, Germany
1.jpg
Awatar użytkownika
wijkaa

Post autor: wijkaa »

układałam je i byłam równie pełna zachwytu.
Awatar użytkownika
Diarmuid

Szybki i przyjemny widoczek. Nic nie sprawiło tutaj trudności. Miałam go skończyć w sobotę, ale wypadło mi coś innego. To kolejne puzzle z kartona bez pudełka. Jeszcze tylko dwa obrazki po tysiąc i kilka sztuk po tysiąc pięćset. A na allegro już wypatrzyłam kolejne w okazyjnej cenie. ;)

51. Castorland 1000 - Himeji Castle, Japan
1.jpg
Awatar użytkownika
Składanka
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa

Post autor: Składanka »

Diarmuid pisze: 30 maja 2021, 19:38 Tak się ich bałam, a tutaj ledwo dwa wieczory i skończone! :mrgreen:
Najgorsze tutaj jest drzewko. Oj, najwięcej czasu na to poleciało. Ale efekt jest mega! :D

49. Castorland 1000 - Gerold Bavarian, Alps, Germany
1.jpg
Cudowna śnieżna zima, układałabym 🙂
ODPOWIEDZ

Wróć do „Diarmuid”