08.2020, Ravensburger, 200, Horse Whispers

Awatar użytkownika
Ethiel
Piąty stopień puzzlomaniactwa

08.2020, Ravensburger, 200, Horse Whispers

Post autor: Ethiel »

Po całym dniu inwentaryzacji i patrzeniu się na puzzle aż mnie palce świeżbiły żeby coś ułożyć. Układanki z 200 elementami nie będą u mnie raczej często gościć. Kto wie, może to pierwsza i ostatnia? Pierwsze pudełko okazało się kompletne oby to był dobry omen. :)

Bardzo uroczy "rysunkowy" obrazek:
200_Ravensburger_Horse_Whispers_done.jpg
Ciekawostka - rogi są na rewersie podpisane lewo/prawo i góra/dół :
200_Ravensburger_Horse_Whispers_done_2.jpg

edorka

Re: 08.2020, Ravensburger, 200, Horse Whispers

Post autor: edorka »

Ja kiedyś miałam puzzle, na których górna krawędź nieba była ponumerowana od lewej do prawej. Czysty błękit musiał pierwotnie nieźle dać komuś w kość ;)

Awatar użytkownika
Kotti32

Post autor: Kotti32 »

Do mnie nie przemawia pisanie po puzzlach.. Chyba, że puzzle zostają u tej osoby to ok. Ale jeśli puszczam dalej to takie wydaje mi się nie na miejscu dostać popisane puzzle. :?

Miłym gestem natomiast według mnie jest oddzielnie ramki od reszty lub podział obrazka na pół lub więcej części. :) ma się wtedy wybór czy mieszać czy układać tak jak jest ;)
2020: 72 obrazków - 73 200 elementów
2019: 15 obrazków - 17 840 elementów

Awatar użytkownika
jagabaga

Post autor: jagabaga »

Jeśli już opisywać puzzle rogowe tego obrazka, to miałoby to sens dla rogów górnych. Bo dołu nie sposób pomylić :)
Kotti32 pisze:
04 sierpnia 2020, 12:15
Do mnie nie przemawia pisanie po puzzlach.. Chyba, że puzzle zostają u tej osoby to ok. Ale jeśli puszczam dalej to takie wydaje mi się nie na miejscu dostać popisane puzzle.
Z tego wątku (poz. 20) wynika, że to puzzle z kolekcji starszego pana, który zmarł. Dopóki żył, trzymał je u siebie. Zatem można wybaczyć temu panu pisanie po puzzlach :).

Koniki są śliczne :). Kompletnie nie znam się na rasach koni, ale raz widziałam "innego" konia, który ogromnie mi się spodobał (dowiedziałam się, że to był koń huculski) i ten rudziak ze skrajnej prawej strony jest do niego podobny :). Ktoś potwierdzi/zaprzeczy, że to hucuł?
# Moja puzzloteka
# Moje puzzlowe podium: * Przywołanie morza * Zegar * Mezzo Goddess *

Awatar użytkownika
Ethiel

Post autor: Ethiel »

jagabaga pisze:
04 sierpnia 2020, 12:54
Jeśli już opisywać puzzle rogowe tego obrazka, to miałoby to sens dla rogów górnych. Bo dołu nie sposób pomylić :)
Nie chciałam się tutaj dzielić swoimi niezbyt pozytywnymi przemyśleniami co do tych puzzli /rogów, ale jednak swoje 3 grosze dorzucę. Znacie tę zagadkę : co najpierw chodzi na czterech nogach, potem na dwóch a na końcu na trzech?

Mi się bardzo smutno zrobiło jak zobaczyłam te podpisane rogi. Zobaczyłam przed sobą starszego pana, który całe życie był zapalonym puzzlarzem. Z wiekiem i oczy już nie te - te drobne elementy tak trudno rozróżnić przecież, ręce też już nie te - a to siły brak, a to drżą. Co tu zrobić jak się tak kocha puzzle? Kiedyś układało się krajobrazy po 1500 elementów, a teraz zostały układanki z dużymi elementami po 200 elementów. Żeby móc łatwiej ponownie ułożyć mimo ograniczeń nałożonych przez wiek... podpisane.

Awatar użytkownika
ridibunda

Post autor: ridibunda »

Ethiel pisze:
04 sierpnia 2020, 16:16
jagabaga pisze:
04 sierpnia 2020, 12:54
Nie chciałam się tutaj dzielić swoimi niezbyt pozytywnymi przemyśleniami co do tych puzzli /rogów, ale jednak swoje 3 grosze dorzucę. Znacie tę zagadkę : co najpierw chodzi na czterech nogach, potem na dwóch a na końcu na trzech?

Mi się bardzo smutno zrobiło jak zobaczyłam te podpisane rogi. Zobaczyłam przed sobą starszego pana, który całe życie był zapalonym puzzlarzem. Z wiekiem i oczy już nie te - te drobne elementy tak trudno rozróżnić przecież, ręce też już nie te - a to siły brak, a to drżą. Co tu zrobić jak się tak kocha puzzle? Kiedyś układało się krajobrazy po 1500 elementów, a teraz zostały układanki z dużymi elementami po 200 elementów. Żeby móc łatwiej ponownie ułożyć mimo ograniczeń nałożonych przez wiek... podpisane.
Tak, jak patrzę na tę Twoją kolekcję, to też mi żal tego Pana :( Dobrze, ze chociaż Jego puzzle dostały nowe życie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ethiel”