Castorland 3000 - Tower of Babel

Anna
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 107
Rejestracja: 08 lutego 2018, 22:09
Lokalizacja: Lubuskie

Castorland 3000 - Tower of Babel

Post autor: Anna »

Mój prezent na Dzień Kobiet. Przepiękne!

Obrazek

Już wstępnie posortowane. Nawet udało się coś ułożyć :)

Obrazek
Anna
Awatar użytkownika
zagiel1984
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1371
Rejestracja: 10 marca 2018, 07:37
Lokalizacja: Radzanowo powiat płocki

Re: Castorland 3000 - Tower of Babel

Post autor: zagiel1984 »

Nareszcie ktoś je układa.Obserwuje z uwagą i czekam na opinie :D
Anna
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 107
Rejestracja: 08 lutego 2018, 22:09
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Castorland 3000 - Tower of Babel

Post autor: Anna »

Po drugim wieczorze już mam pewne spostrzeżenia co do puzzli. Obrazek bez wątpienia jest piękny. Puzzle są błyszczące co bardzo utrudnia układanie w sztucznym świetle. A na obrazek nałożona jest dodatkowa warstwa jak by całość była malowana na płótnie. Z jednej strony to jest pomocne bo wiadomo w którą stronę puzzel układać. Ale wydaje mi się że bez tej sztucznej 'struktury' obrazek by zyskał na ostrości. Na pudełku niby jest wszystko ok ale na puzzlach to już casto maziaje.

Obrazek

Rozpisalam się a to drobnostka bo i tak mi się je super układa :) I zauważyłam że jak układam puzzle to prowadzę wewnętrzny monolog albo gadam do siebie :D czy ktoś też tak ma ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Worków nie mieszałam. Z tego względu że mam mało czasu na układanie, a jak bym pomieszała puzzle to segregacja zajęła by mi że dwa lub trzy wieczory. A nienawidzę segregować puzzli! Zresztą tak nie mogłam się doczekać żeby je zacząć układać, że schowałam puzzle które miałam rozłożone na macie i ułożone dopiero tak z 1/3 :D
Anna
Dorcia7979
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 126
Rejestracja: 13 stycznia 2020, 15:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Castorland 3000 - Tower of Babel

Post autor: Dorcia7979 »

Czekają u mnie w kolejce, jak je zobaczyłam, to musiałam kupić. Będę śledzić postępy, powodzenia! A co do gadania do siebie to też tak mam, ale skoro nie tylko ja, to znaczy, że wszystko ze mną w porządku :D
Anna
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 107
Rejestracja: 08 lutego 2018, 22:09
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Castorland 3000 - Tower of Babel

Post autor: Anna »

Dorcia7979 pisze: 06 marca 2020, 08:40 Czekają u mnie w kolejce, jak je zobaczyłam, to musiałam kupić. Będę śledzić postępy, powodzenia! A co do gadania do siebie to też tak mam, ale skoro nie tylko ja, to znaczy, że wszystko ze mną w porządku :D
Ja też tak miałam - jak tylko zobaczyłam te puzzle to już nie szukałam więcej - wiedziałam że to jest to :)
Anna
Awatar użytkownika
ira
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2529
Rejestracja: 11 czerwca 2016, 17:54
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą

Re: Castorland 3000 - Tower of Babel

Post autor: ira »

Bardzo ciekawa propozycja, ładne te puzzle i możliwe, że się skuszę przez wzgląd na tęsknotę za tymi puzzlami http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=278&t=2408, a których na pewno już się nie kupi, a ja żałuję głupia, że je sprzedałam.
Trochę tylko tu za dużo nieba, mogliby trzasnąć jakieś ptaszyska lub "cosik inszego" w tych chmurach.
Anna
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 107
Rejestracja: 08 lutego 2018, 22:09
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Castorland 3000 - Tower of Babel

Post autor: Anna »

Mało czasu miałam w weekend ale i tak jestem z siebie zadowolona. Bardzo przyjemnie się je układa :)

Sobota rano
Obrazek

I niedziela wieczór
Obrazek
Anna
Anna
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 107
Rejestracja: 08 lutego 2018, 22:09
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Castorland 3000 - Tower of Babel

Post autor: Anna »

ira pisze: 06 marca 2020, 15:59 Bardzo ciekawa propozycja, ładne te puzzle i możliwe, że się skuszę przez wzgląd na tęsknotę za tymi puzzlami http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=278&t=2408, a których na pewno już się nie kupi, a ja żałuję głupia, że je sprzedałam.
Trochę tylko tu za dużo nieba, mogliby trzasnąć jakieś ptaszyska lub "cosik inszego" w tych chmurach.
To niebo nie jest takie straszne jak wygląda :)
Anna
Awatar użytkownika
Olcia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1945
Rejestracja: 22 lutego 2016, 08:45
Lokalizacja: Jura Krakowsko-Częstochowska

Re: Castorland 3000 - Tower of Babel

Post autor: Olcia »

Tobie również powodzenia Aniu ;) przyjemności
Też nienawidzę segregacji - robię "szybką wstępną", a resztę odwracam i wydłubuję - choć jak zauważyłam często jest tylko to drugie ;)
Anna pisze: 06 marca 2020, 08:17 (...) jak układam puzzle to prowadzę wewnętrzny monolog albo gadam do siebie :D czy ktoś też tak ma ?
Nie gadam do siebie, ale zdarza mi się khe khe :lol: śpiewać słuchając muzyki. Z oglądaniem jest trochę gorzej, układanie idzie o wiele, wiele wolniej - chyba, że jest to coś co już znam, bądź jakieś nudy. A co do wewnętrznego monologu to zależy... ;)
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Castorland 3000 - Tower of Babel

Post autor: Wojciech »

Piękna segregacja, uwielbiam szczegółową segregację.
:D
Tylko nie toleruję kubka z piciem na warsztacie.
Anna
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 107
Rejestracja: 08 lutego 2018, 22:09
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Castorland 3000 - Tower of Babel

Post autor: Anna »

Wojciech pisze: 09 marca 2020, 18:18 Piękna segregacja, uwielbiam szczegółową segregację.
:D
Tylko nie toleruję kubka z piciem na warsztacie.
Segregacja pomaga :) to są ostatnie kubki na zdjęciach - w niedzielę prawie wylałam kawę na puzzle i myślałam że zawału dostanę... :D
Anna
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Castorland 3000 - Tower of Babel

Post autor: Wojciech »

Anna pisze: 09 marca 2020, 19:22 ... to są ostatnie kubki na zdjęciach - w niedzielę prawie wylałam kawę na puzzle i myślałam że zawału dostanę... :D
Ja zawału dostaje za każdym razem jak widzę kubek przy puzzlach. No ale to już takie moje zboczenie perfekcjonisty. ;) :lol:
Barum
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 154
Rejestracja: 06 września 2019, 20:29
Lokalizacja: Poznań

Re: Castorland 3000 - Tower of Babel

Post autor: Barum »

Od początku mi się spodobały, jak tylko pokazały się jako nowość 😀. Może kiedyś się skuszę, ale wcześniej będę musiał się jeszcze uporać z oryginalną Wieża Babel 4k. Trzymam kciuki i czekam na finał 😁.
Awatar użytkownika
Rav
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 709
Rejestracja: 26 maja 2019, 13:49

Re: Castorland 3000 - Tower of Babel

Post autor: Rav »

A ja mam mieszane uczucia, dla mnie chyba zbyt przekoloryzowane. Pewnie jestem już starym konserwatystą i do mnie bardziej przemawia oryginał. Ale oczywiście są różne gusta więc i tak kibicuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anna”