CASTORLAND 500 - Port, by Roch Urbaniak.

Moderator: Vicky

Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

CASTORLAND 500 - Port, by Roch Urbaniak.

Post autor: Vicky »

Coś, co koniecznie trzeba mi było sprawdzić. ;)

Obrazek

Nowy styl, nowa szata graficzna, nowa sztuka od Castora. Motyw może się podobać, choć nie wiem, czy każdemu przypadnie do gustu.
Sam nie wiedziałem, czy to będzie dla mnie. Stąd zaledwie najmniejszy spośród dostępnych. Na próbę.

Moja ocena: (-)5/6.

Galeria:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Puzzle Premiera*
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5105
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: CASTORLAND 500 - Port, by Roch Urbaniak.

Post autor: jagabaga »

Vicky, jestem rozczarowana tak krótką recenzją bądź co bądź premierowych puzzli Castora (a wiedz, że bardzo lubię czytać te Twoje recenzje :)). Byłam pewna, że na końcu, pod obrazkami, będzie ciąg dalszy...
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5774
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: CASTORLAND 500 - Port, by Roch Urbaniak.

Post autor: edorka »

Najładniejszy z serii moim zdaniem.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: CASTORLAND 500 - Port, by Roch Urbaniak.

Post autor: Vicky »

jagabaga pisze: 12 września 2023, 10:56 Vicky, jestem rozczarowana tak krótką recenzją bądź co bądź premierowych puzzli Castora (a wiedz, że bardzo lubię czytać te Twoje recenzje :)). Byłam pewna, że na końcu, pod obrazkami, będzie ciąg dalszy...
W skrócie... puzzle jakościowo te same, lub bardzo podobne. Nie sądzę, zeby przy tej okazji Castor pokusił się o jakiś technologiczny postęp. Nie ma zmian faktury, struktury, itp., itd. Ale ja ich puzzle bardzo lubię, więc ogólnie zadowolony jestem z jakości. Na plus podoba mi się, że wzór na pudełku jest na całym obszarze. Te normalne czerwone obwódki trochę są irytujące.
Co do obrazka... nie da się ukryć, że Roch Urbaniak ma swój rozpoznawalny styl. Nie do końca powiedziałbym, że oryginalny, ale na pewno ciekawy. Piękna, różnorodna kompozycja - tak pod wzgleme barw, jak i szczegółów. Troche fantastyki. I ogolnie jest klimat. Port podoba mi się, choć są w nim elementy, które zdecydowanie nie pasują do całości (latające statki).
Pasjonuje się anime (i tzw. Japońskimi ilustracjami). I tam tego typu stylistyka jest codziennością. Dlatego, mimo wszystko grafiki Urbaniaka uważam jednak za nieco wtórne i drugorzędne. Ciekawe jak na polskie standardy, ale na mnie nie robią tego efektu Wow!

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem i spełniłem oczekiwania. ;)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5105
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: CASTORLAND 500 - Port, by Roch Urbaniak.

Post autor: jagabaga »

Vicky pisze: 12 września 2023, 13:19 Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem i spełniłem oczekiwania. ;)
Zdecydowanie TAK :mrgreen:. Dziękuję :).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Vicky”