Hosting puzzleforum.pl

Pomoc techniczna, uwagi, propozycje.
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Hosting puzzleforum.pl

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Drodzy forumowicze

Konsultowaliśmy z Łukaszem sprawę dot. miejsca na dane naszego forum (czyli hosting). Niedługo upływa termin na coroczny abonament za niego.
Dane forum rosną, m.in. za sprawą zdjęć, które zamieszczamy bezpośrednio na nim.

W związku z tym chcieliśmy Was zapytać o możliwość wsparcia finansowego, które posłuży na dalsze opłacanie hostingu forum.

Wysokość wsparcia byłaby oczywiście dobrowolna; co do formy - myśleliśmy o: buycoffee
Pozwoliłoby to na transparentność projektu.

Jeśli ktoś miałby jakieś uwagi czy pytania - piszcie proszę.
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: UncleLion »

Potwierdzam co rzekł Ojciec Założyciel. Forum się rozrasta, od lat jest utrzymywane przez naszą dwójkę.
Chcielibyśmy zachować formułę, czyli m.in to że zdjęcia można wgrywać bezpośrednio na forum, by uprościć jego obsługę użytkownikom. Ale już teraz mamy blisko 40 giga zdjęć.
Forum jest na dobrym hostingu, który sprawdza nam się od lat: zenbox.pl. Nie chciałbym go zmieniać m.in ze względu na dobry i szybki support: ani Marcin ani ja nie jesteśmy IT Ninja więc czasem ratowało nam to sytuacje.
Sam hosting rocznie to 642 zł co jest kosztem odczuwalnym dla portfela. (Termin platnosci: 14 stycznia)Do tego dochodzi domena, która odmówić musimy pod koniec lutego.to około 150 zł .
Długo opierałem się przed zbiórkami, które czasem forumowicze proponowali. Ale po latach chyba dojrzałem do tego. Mój opór wynikał m.in. Ze względu na to, że nie chciałem robić zbiórek, które mogłyby budzić wątpliwości prawne. buycoffe bazuje na darowiznach- zapewniają obsługę płatności i prostą obsługę oraz nie zakładają cykliczności wpłat - jeśli chcesz i kiedy chcesz możesz wesprzeć. Mają także przejrzysty model prowizji: do nich trafia 10% do twórców 90%.
Czy taka forma byłaby akceptowalna przez Forumowiczów ?
Awatar użytkownika
wijkaa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1894
Rejestracja: 29 listopada 2019, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: wijkaa »

Jak dla mnie jak najbardziej, sama proponowałam zrzutkę.
Potrzeba 800 zł, w grudniu ułożyło puzzle 41 osób, czyli niby wychodzi po 20 zł. Zakładając, że nie wszyscy się zrzucą, to tak po 30 zł by można by zapłacić, a jak zabraknie, to zrobimy drugą rundę?
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3552
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: aneta »

Dla mnie też w porządku, myślę, że 30 zł to dobry pomysł :)
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: kallarepka »

Z przyjemnością wesprę forum :) to jest bardzo dobry pomysł.
Awatar użytkownika
ira
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2527
Rejestracja: 11 czerwca 2016, 17:54
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: ira »

Też jestem za zrzutką.
Jagoda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 6501
Rejestracja: 03 lutego 2019, 22:41

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: Jagoda »

Oczywiście, jestem za zrzutka.
bkiaw13
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1490
Rejestracja: 13 marca 2014, 20:36

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: bkiaw13 »

Jestem za.
A musi być uzgodniona kwota - czy nie może każdy wpłacać, ile chce?
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: Marcin S. Puzzler »

bkiaw13 pisze: 07 stycznia 2024, 13:29 A musi być uzgodniona kwota - czy nie może każdy wpłacać, ile chce?
Technicznie rzecz ujmując każdy może wspomóc dowolną kwotą.
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2849
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: Ann999 »

ja też chętnie się dorzucę.
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Andrzej71
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 48
Rejestracja: 15 grudnia 2022, 20:27
Lokalizacja: Chorzów

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: Andrzej71 »

Jestem na forum od ok roku. Też chętnie dorzucę przysłowiową cegiełkę, do dalszego jego działania.
Czerpie też wiedzę z innych forum. Nie chodzi tu o puzzle. Na nich też się pojawia, co roku sprawa hostingu, serwera itp. W większości z nich, jest ogłaszana prośba o pomoc finansową. Zrzutkę na ich działanie. Zazwyczaj, chetni robią wpłatę w dowolnej kwocie. Z doświadczenia wiem, że za pierwszą zbiórką jest uzbierana potrzebna kwota. A nawet zostaje coś na przyszły rok.
Na tym forum , tez dodam swoją cegiełkę 👍😊
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1551
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: Puzzabell »

Oczywiście jestem za.
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
Awatar użytkownika
Rav
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 709
Rejestracja: 26 maja 2019, 13:49

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: Rav »

też się chętnie dorzucę
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5774
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: edorka »

Jak najbardziej jestem "za". Tylko z instrukcją łopatologiczną jak :lol:
Awatar użytkownika
Charlotka90
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 92
Rejestracja: 17 sierpnia 2023, 19:33
Lokalizacja: Śląsk cieszyński

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: Charlotka90 »

Jestem za, mimo że załączam zdjęcia z Flickra. Działanie forum to jest też Wasza duzaaa praca,więc chociaż tak moglibyśmy Was odciążyć. :)
Awatar użytkownika
ann
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 533
Rejestracja: 10 stycznia 2021, 19:23
Lokalizacja: CT

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: ann »

Jestem za :)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5105
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: jagabaga »

Również chętnie dorzucę się do opłat :). Nie ma opcji zbiórki bezprowizyjnej? (jestem finansistką, więc kłują mnie wszelkie prowizje; 8 dych prowizji byłoby na opłacenie połowy rocznego kosztu domeny)
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: kallarepka »

jagabaga pisze: 08 stycznia 2024, 11:45 Również chętnie dorzucę się do opłat :). Nie ma opcji zbiórki bezprowizyjnej? (jestem finansistką, więc kłują mnie wszelkie prowizje; 8 dych prowizji byłoby na opłacenie połowy rocznego kosztu domeny)
Wydaje mi się, że zrzutka.pl jest darmowa.
I popieram opcję bez opłat. Jeśli się tak da, to tym lepiej. Szybciej uzbieramy na utrzymanie forum.
Nie wiem, czy zrzutka różni się jakoś specjalnie od buycofee. Na zrzutce też wpłacający może samodzielnie decydować o kwocie.

https://zrzutka.pl/costs
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2279
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: Cyber Killer »

Pieruńsko drogi to hosting. Na OVH taka ilość pomieści się na poziomie PERSO (i jeszcze 60GB luzu zostanie), który kosztuje dyszkę za miesiąc, a to tylko jeden przykład, przemyślcie czy ten Zen to taka dobra opcja.

Anyway, jak będzie link do miejsca wpłat to też coś sypnę.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
k4si4
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 543
Rejestracja: 29 grudnia 2014, 09:37
Lokalizacja: Orland Park

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: k4si4 »

jestem za :D
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: UncleLion »

jagabaga pisze: 08 stycznia 2024, 11:45 Również chętnie dorzucę się do opłat :). Nie ma opcji zbiórki bezprowizyjnej? (jestem finansistką, więc kłują mnie wszelkie prowizje; 8 dych prowizji byłoby na opłacenie połowy rocznego kosztu domeny)
jest i nie ma. w sensie rozwiązania, które podała kallarepka teoretycznie jest, ale nawet zrzutka się z czegoś utrzymuje - a utrzymuje się z darowizn od osób, które zakładają zrzutki. Ja finansistą nie jestem, finanse mnie zawsze przerażają szczególnie jak pisze mi o nich US lub inna instytucja, która mówi o paragrafach językiem niezrozumiałym dla zwykłego śmiertelnika ;) Ja z koeli jestem socjologiem i tu mi się włączają mechanizmy zasady wzajemności i (trudnego w naszych polskich realiach) funkcjonowania inicjatyw społecznych, charytatywnych, opartych na dobrowolności. Więc czułbym się dziwnie uruchamiając zrzutkę na Forum, po to by je utrzymać, zakładając, że ktoś inny wykonując pracę i dając nam pewną wartość z tego nic nie ma. Wiem, dziwny jestem :) Ale Marcin też jest dziwny dzięki czemu tknęło nas kiedyś by założyć forum :)

Jedno chce podkreślić bardzo mocno. My nie uzależniamy funkcjonowania forum od zrzutki. Uważamy, że to piękne miejsce w polskim internecie. Chcemy, by ono było, było dla was bezpłatne. Stawiamy na pełną dobrowolność - jak się nie zbierze i tak będzie. Jak zbierze z nawiązką, będzie na przyszły rok...

Dlaczego też myśleliśmy o "kawie"? Gdyż nie jest to zrzutka jednorazowa - ktoś dołączy do forum za pół roku, albo wróci i będzie chciał wrzucić 3 groszę - będzie miał możliwość. Ktoś może teraz nie może. Może ma inne plany.

Cyber - co do hostingu też mam z roku na rok coraz większy dylemat. Z jednej strony lubię ZEN - oni naprawdę, w razie potrzeby pomagają. Ale powoli ich ceny nie są ZEN. Natomiast nie wiem, czy w ciągu 3-4 dni będę w stanie ogarnąc kwestie migracji treści z jednego hostingu na drugi.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: Vicky »

Jeżeli chodzi o pomoc dla Forum i datki - nie ma problemu. Kwestia dogadania się ws sposobu realizacji przelewu. Pozdrawiam.

P. S.
Cyber - co do hostingu też mam z roku na rok coraz większy dylemat. Z jednej strony lubię ZEN - oni naprawdę, w razie potrzeby pomagają. Ale powoli ich ceny nie są ZEN. Natomiast nie wiem, czy w ciągu 3-4 dni będę w stanie ogarnąc kwestie migracji treści z jednego hostingu na drugi.
Zaglądnąłem na stronę OVH. Nie znam się, na tym co tam dokładnie za co i dlaczego tyle. Ale czy te skromne, deklarowane 11 zł/miesiąc, nie jest swego rodzaju pułapką? Chodzi mi o potencjalnie mniejszy zakres profesjonalnych usług, oraz o realne koszta odnowienia po roku działania. Szczerze mówiąc zdziwił bym się gdyby koszt utrzymania miejsca w sieci o tak dużej przestrzeni zasobów dyskowych za jedyne 130 zł rocznie był prawdziwy. I wydaje mi się to nietypową ofertą. Zakładam, że musi być gdzieś haczyk.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2279
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Hosting puzzleforum.pl

Post autor: Cyber Killer »

To jest normalny hosting na OVH, ale w trybie shared zasobów, nie dostaje się całego serwera dla siebie, a jedynie katalog na dysku i określone gotowe konfigi, konkretnie odpalanie php, jest też mysql w zestawie. Mają też większe oferty, ale była mowa o 40 GB, więc tyle wystarczy. Można tez u nich wziąć pełnego VPSa czy całe środowisko cloudowe albo serwery dedykowane, ale to wszystko kosztuje znacznie więcej i nie jest potrzebne dla jednego forum.

https://www.ovhcloud.com/pl/web-hosting/personal-offer/

Co do przeniesienia w 3-4 dni, to się da, ale trzeba by urlop wziąć ;-).
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uwagi dotyczące forum”