EDUCA 2000 - The Terrace at Sainte-Adresse, by Claude Monet.

Moderator: Vicky

Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

EDUCA 2000 - The Terrace at Sainte-Adresse, by Claude Monet.

Post autor: Vicky »

Obrazek
Trochę klasyki na puzzlach. Obraz Moneta (Terrasse à Sainte-Adresse, ala Jardin à Sainte-Adresse)

Puzzle z rodzaju tych trudnych. Właściwie dolna połowa była dość przyjemna. Za to górna połowa - linia morza i niebo, okropnie upierdliwe. Całość okazała się sporym wyzwaniem (a mówili, że to proste). Mimo tych trudów muszę jedno przyznać, że Educa daje satysfakcję z układania. Jakość super. Fajny połysk. Wzornik specyficzny, dla wymagających, ale jak już się opanuje reguły, to można zauważyć meandry wzoru. :lol:

Sam obraz nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia. Ale ja się tam nie znam. ;)

Moja ocena: 5/6

Galeria:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: EDUCA 2000 - The Terrace at Sainte-Adresse, by Claude Monet.

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Wg mnie zgubili światłocień oryginału, który jest bardziej kontrastowy. Na rzecz trochę jarmarcznych kolorów. Ale takie obrazy docenia się z bliska ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: EDUCA 2000 - The Terrace at Sainte-Adresse, by Claude Monet.

Post autor: Vicky »

Przeglądałem wcześniej Internet w poszukiwaniu zdjęć oryginału. To, co mnie od razu uderzyło, to dwie kwestie. Po pierwsze jest kilka różnych zdjęć i nie wiadomo, który z nich jest bliższy oryginałowi (zwłaszcza jeśli nie widziało się go z bliska). A druga sprawa, że Educa rzeczywiście zmieniła tonację barw na puzzlach. I raczej na pewno nie jest to idealne odwzorowanie.
Po trzecie, zdjęcia robiłem w pochmurny zimowy dzień, z lekkim doświetleniem. Nie wyszły zbyt pięknie, więc dokonałem obróbki! Efekt - jaki widać - nie jest idealny. Choć wydaje mi się, że na niektórych zdjęciach udało mi się oddać tą kolorystykę puzzli w 70-80%. Zatem nie sugerował bym się aż tak bardzo moimi zdjęciami. ;)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5105
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: EDUCA 2000 - The Terrace at Sainte-Adresse, by Claude Monet.

Post autor: jagabaga »

Obrazek wygląda tak, jakby był "malowany po numerach" ;).
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: EDUCA 2000 - The Terrace at Sainte-Adresse, by Claude Monet.

Post autor: kallarepka »

Obraz piękny. Ale w takiej wersji kolorystycznej dla mnie nie do przyjęcia. Nawet biorąc poprawkę na obróbkę graficzną kolory dla mnie za bardzo odjechane w porównaniu do oryginału.
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3553
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: EDUCA 2000 - The Terrace at Sainte-Adresse, by Claude Monet.

Post autor: aneta »

One nie mają tak odjechanych kolorów ;) Układałam je (chyba to nawet ten sam egzemplarz) i kolory były znacznie bardziej stonowane. Wtedy zdjęcia robiłam gorszym telefonem niż teraz, ale w miarę oddawał kolorystykę na zdjęciach.
https://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php?t=12402
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2850
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: EDUCA 2000 - The Terrace at Sainte-Adresse, by Claude Monet.

Post autor: Ann999 »

Piękne puzzle. Ja po moim ostatnim doświadczeniu z Enjoy vs doświadczenie z nocną strażą stwierdziłam, że wybaczam producentom podkręcone kolory...
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: EDUCA 2000 - The Terrace at Sainte-Adresse, by Claude Monet.

Post autor: Vicky »

Ann999 pisze: 10 kwietnia 2024, 13:02 (...) wybaczam producentom podkręcone kolory.
Ja tam, po wielu latach stwierdzam, że nie ma niczego złego w takim sztucznym obrabianiu obrazka. Jeśli chodzi o puzzle, to nawet lepiej, bo w przypadku jednolitego tła można w ten sposób stosować gradację odcieniem.
Jeśli zaś chodzi o fotki. Tak. Od kilku lat stosuję obróbkę graficzną. Nie zawsze mi to wychodzi, bo nie mam profesjonalnych narzędzi, ani wiedzy. Ale z przyjemnością oglądam podkręcone kolory i uwypuklone graficzne detale. Które są zwykle przyjemniejsze dla oka.
Nieraz obserwując foto-relacje mój wzrok przyciągają efektywne obrazki. A często te lepsze, przy słabej prezentacji, wyglądają po prostu mdło i słabo. Jestem wzrokowcem. I co zrobić. :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Vicky”