Książki

czyli Wasze hobby, pasje, przepisy na dobrze spędzony czas...
DarkVeroni
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 732
Rejestracja: 24 stycznia 2015, 01:58
Lokalizacja: Śląsk

Książki

Post autor: DarkVeroni »

Ja jak robię sobie przerwę w układaniu puzzli bo np mi coś nie idzie to czytam książki ggłównie o wampirach hehe przeczytałam całą Sage Zmierzch, Akademię Wampirów, Kroniki Krwi, Intruza, czytam jeszcze Pamiętniki Wampirów i Cykl Dom Nocy oraz dla odmiany Igrzyska Śmierci ;).
Galaksar
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 29
Rejestracja: 06 stycznia 2015, 21:28
Lokalizacja: dom w lesie

Re: Książki

Post autor: Galaksar »

Polecam

Obrazek

Ja nie lubię czytać między przerwami w układaniu puzzli, bo chcę dać oczom trochę odpoczynku, co nie oznacza że na sam wieczór nie przeczytam chociaż rozdziału.
DarkVeroni
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 732
Rejestracja: 24 stycznia 2015, 01:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Książki

Post autor: DarkVeroni »

Zdarza mi się nie układać ponad tydzień a nawet miesiąc w czasie tej przerwy nawet nie czytam. Oczka odpoczywają bo muszą :-)
daro
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1057
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 20:32

Re: Książki

Post autor: daro »

Też bardzo dużo czytam. Jestem mulidyscyplinarny i czytam wszystko..no może za wyjątkiem romansów, słowników i zbiorów zadań. Odkąd zaopatrzyliśmy się z żoną w czytniki, wielokrotnie przekraczamy w czytelnictwie średnią przypadająca na jednego rodaka.
herma
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 307
Rejestracja: 16 października 2015, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Książki

Post autor: herma »

Też lubię czytać książki moje ulubione serie to "pamiętniki wampirów" , "jeżycjada"," Ania z Zielonego Wzgórza". "Zmierzch" czytałam ale nie przypadł mi do gustu.
DarkVeroni
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 732
Rejestracja: 24 stycznia 2015, 01:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Książki

Post autor: DarkVeroni »

herma pisze:Też lubię czytać książki moje ulubione serie to "pamiętniki wampirów" , "jeżycjada"," Ania z Zielonego Wzgórza". "Zmierzch" czytałam ale nie przypadł mi do gustu.
Polecam "Akademię wampirów" oraz " Kroniki krwi" ;)
romanov21
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 22
Rejestracja: 30 stycznia 2016, 01:51

Re: Książki

Post autor: romanov21 »

Wiele naprawdę wiele książek głównie fantasy ( Pieśń Lodu i Ognia, Eragon, Archiwum Burzowego Światła, Pan Lodowego Ogrodu, Wiedźmin, Kroniki Jakuba Wędrowycza, Samozwaniec, Trylogia Husycka, Korona Śniegu i Krwi, Niewidzialna Korona, Władca Pierścieni,) jak również sensacyjne ( Nielegalni, Niewierni, Nieśmiertelni, Bardzo Dużo Toma Clancy'ego, Roberta Ludluma),czy też Sci-Fi lub jak kto woli alternatywna historia ( http://www.1939.com.pl, Major, http://www.1944.waw.pl, http://www.ru2012.pl, http://www.afgan.com.pl Wszystkie Książki Vladimira Wolffa oraz Piotra Langenfelda) odkąd mam czytnik e-booków czytanie to przyjemność, a wymienione przezemnie to tylko te które pozostały w pamięci ;)
Awatar użytkownika
Olcia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1945
Rejestracja: 22 lutego 2016, 08:45
Lokalizacja: Jura Krakowsko-Częstochowska

Re: Książki

Post autor: Olcia »

z fantastyki nie czytałam nic... jedynie z horrorów Graham Masterton i Stephen King :) jednak moim ulubionym pisarzem jest Paulo Coelho :D
nowinka19
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 163
Rejestracja: 27 stycznia 2016, 13:18

Re: Książki

Post autor: nowinka19 »

A ja lubię poczytać sobie różne powieści miłosne i nie tylko.Ostatnio ,,pożeram" Katarzyna Michalak.z tym ze po 2-3 książkach musze przeczytać coś innego bo od nadmiaru szczęścia czasem mdli :lol:
Awatar użytkownika
Olcia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1945
Rejestracja: 22 lutego 2016, 08:45
Lokalizacja: Jura Krakowsko-Częstochowska

Re: Książki

Post autor: Olcia »

dlatego nie czytam romansidłów :lol: z takiej literatury jedynie zaliczyłam Wyznania Gejszy
od tego lepszy jest Clarkson :lol:
Awatar użytkownika
martam
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 311
Rejestracja: 12 lutego 2016, 00:29

Re: Książki

Post autor: martam »

Ja za to kryminały łykam jeden za drugim, Jo Nesbo niestety nie nadąża dla mnie pisać :D Z ciekawości nad zachwytem nad serialem Gra o Tron, przeczytałam Pieśń Lodu i Ognia i muszę przyznać, że czytało się świetnie.
Poza tym wracam często do LOTR, Mistrza i Małgorzaty i Ojca Chrzestnego-raz na rok, półtorej zawsze święta trójka jakoś mi sama w ręce wpada :)
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: Książki

Post autor: Czak Noris »

Też kiedyś robiłem LOTRa raz na rok, ale już mi przeszło - licznik stanął gdzieś na 8 przeczytaniach i jest tylko jedna książka, która bije ten wynik: Dzieci z Bullerbyn.

Dziś czytam raczej coś, czego jeszcze nie znam. Gatunek nie ma znaczenia, czytam wszystko oprócz romansideł itp.
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
martam
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 311
Rejestracja: 12 lutego 2016, 00:29

Re: Książki

Post autor: martam »

Dzieci z Bullerbyn! Masz rację, chyba nie do zliczenia, ile razy przerzucałam kartki najbardziej zmaltretowanego egzemplarza ever :)
Co do LOTR, 8 razy jeszcze nie stuknęło,więc wszystko przede mną, może wtedy się zatrzymam ;) Teraz "na tapecie" Z. Miłoszewski, gorąco polecam :) !
Awatar użytkownika
kusiukus
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 18 lutego 2016, 22:57
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Książki

Post autor: kusiukus »

Są na forum jacyś fanii serii Universum Metro? Bardziej piję tutaj do oryginałów Gluchovskiego. 2033 to była bomba, później już coraz słabiej. Jestem w połowie 2035 no i czuję się oszukany i zawiedziony, chyba, że końcówka skrywa coś co mnie wyrwie dosłownie z kapci - okaże się. ;)
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Książki

Post autor: Marcin S. Puzzler »

kusiukus pisze:Są na forum jacyś fanii serii Universum Metro? Bardziej piję tutaj do oryginałów Gluchovskiego. 2033 to była bomba, później już coraz słabiej. Jestem w połowie 2035 no i czuję się oszukany i zawiedziony, chyba, że końcówka skrywa coś co mnie wyrwie dosłownie z kapci - okaże się. ;)
Mam i czytałem wszystko po polsku :)

Też jestem w +/- połowie 2035 roku (po akcji na Teatralnej) i widzę, że jest b. nierówno. Słabsze niż poprzednie. Ale seria bardzo mi odpowiada. Zresztą rosyjscy pisarze to mnie 80% biblioteki :)
Awatar użytkownika
kusiukus
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 18 lutego 2016, 22:57
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Książki

Post autor: kusiukus »

Świetnie byłoby umieć czytać po rosyjsku, bo to co mamy to są niestety tylko tłumaczenia. To tak jak z Sapkowskim, ma swój unikatowy styl pisania, ale po przetłumaczeniu na inny język nie brzmi to już tak dobrze, można powiedzieć, że traci swój sens. Ja doszedłem dalej i stwierdzam, że bije ogromnym smutkiem z tej książki. Doczytałbym, ale trzeba układać puzzle. :D W kolejce mam FUTU.RE też Gluchovskiego, recenzje niby dobre.
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Książki

Post autor: Marcin S. Puzzler »

kusiukus pisze: W kolejce mam FUTU.RE też Gluchovskiego, recenzje niby dobre.
Dobra pozycja ale też Cię mocno zasmuci.

Wyszedł kolejny tytuł z serii "Metro" :)
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: Książki

Post autor: Lwik-puzz »

Ja ostatnio rzadko czytam, ale jak już to coś popularnonaukowego - coś typowo przyrodniczego lub z nauk kognitywistycznych, ewentualnie psychologii społecznej. I tu mogę polecić parę książek, które wyjątkowo mi się spodobały :D Same tytuły to oczywiście "czysty marketing", ale zawartość super ;)

1. Porady seksualne dr. Tatiany dla wszystkich stworzeń dużych i małych, Olivia Judson, biologia - bardzo zabawna książka :D Autorka w żartobliwy sposób opisuje zachowania seksualne/sposoby rozmnażania różnych zwierząt. Ma to formę "listów" od przedstawicieli różnych gatunków, do redaktorki jakiegoś pisma, dr Tatiany, która na nie odpowiada.* Mega rozrywka :lol: a przy okazji przystępna wiedza (choć np. może komuś obrzydzić jedzenie fig - jak ktoś lubi, a chciałby przeczytać, może pominąć strony 75-79 ;))

2. Umysł nakręcony. Zagadkowa mechanika myślenia., Edward de Bono, psychologia/kognitywistyka - prosty język; fajnie napisana; uczy spojrzenia na pewne zagadnienia z innej perspektywy, np. po lekturze tej książki czytałam dwie o manipulacji i wydaje mi się ze zupełnie inaczej odebrałam to co tam było zawarte mając wiedzę z książki pana de Bono, niż gdybym przeczytała bez tej wiedzy. Oprócz tej ciekawej perspektywy uświadamia np. dlaczego o czymś zapominamy, czy dlaczego trudno zmienić nam swoje nawyki. Moim zdaniem lektura obowiązkowa! :D

3. Przedrzeźniać przedrzeźniacza, Raymond Smullyan, logika kombinatoryczna - książka z zagadkami logicznymi, typu "spotykasz dwie osoby, jedna z nich zawsze kłamie, druga zawsze mówi prawdę; możesz zadać jedno pytanie by dowiedzieć się kto mówi prawdę, jak ono będzie brzmiało"; jest to druga książka tego autora o takiej tematyce; nie czytałam pierwszej, ale ta jest dla mnie super :) - i nie trzeba czytać pierwszej, żeby przejść do tej. Autor nie tylko podaje takie zagadki, ale i wyjaśnia rozwiązania, rozważa różne warianty. Tutaj trochę trzeba się pogłowić ;)

4. Samolubny gen, Richard Dawkins, biologia/filozofia - tu podobnie, jak po lekturze książki Edwarda de Bono, zmienia się perspektywa spostrzegania. Książka potrafi wywrzeć ogromne wrażenie i nawet zmienić sposób w jaki ktoś rozmawia o pewnych rzeczach. I jest to naprawdę widoczne! :D Zdarzyło mi się być na pewnym wykładzie z biologii, nauczycielka o czymś mówiła (nie ważne co, ważne w jaki sposób), a mnie to tak strasznie się skojarzyło z tą książką, więc zapytałam czy czytała i odpowiedziała twierdząco oraz dodała, że przeczytała wszystkie książki tego autora ;) Potem zdarzyło mi się być na innym wykładzie z innym nauczycielem - okazało się, że też czytał książkę Dawkinsa, choć nie przepada za nim z powodu jego poglądów, to jednak książka nie przeszła bez echa ;) Jeszcze jeden przykład - podczas czytania jakiejś książki o psychologii też odczułam wpływ Samolubnego Genu - klika (kilkanaście?) stron dalej autor napisał, że go przeczytał, lol do kwadratu :D

*Przykładowe listy do dr Tatiany:
"Droga Dr Tatiano,
Jestem muchą rudzicą gnojową i słyszałem, że w moim gatunku jaja same wybierają sobie plemniki. Czy to prawda, a jeśli tak, to co mogę zrobić, by moje były bardziej atrakcyjne?
Dandys z krowiego placka"
----
"Droga Dr Tatiano,
Nazywam się Jeremiasz i jestem kokoszką wodną. Bardzo mnie martwią obyczaje panujące wśród dziewcząt mego gatunku.To nie są słodkie istotki, to brutale! Z najmniejszego powodu podskakują i okładają się pazurami. Skąd w nich tyle agresji i jak mógłbym je powstrzymać, żeby się nie pozabijały?
Zatroskany o dziewczyny z Norfolk."
----
"Droga Dr Tatiano,
Jestem śliczniutką młodą samiczką myszaka kalifornijskiego i właśnie mam ochotę na seks. I wiesz co? Ale numer! Facet z sąsiedztwa w ogóle nie chce na mnie spojrzeć. Jego żona jest już stara i brzydka, a on wciąż jest szaleńczo w niej zakochany. Co zrobić żeby ten koleś, no - wiesz co?
Namiętna z Berkeley"
Awatar użytkownika
klipol
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 388
Rejestracja: 02 stycznia 2016, 16:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Książki

Post autor: klipol »

Zapodaj fragmenty ze strony 75-79 ;)
....
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: Książki

Post autor: Lwik-puzz »

klipol pisze:Zapodaj fragmenty ze strony 75-79 ;)
Hehe, nie no taka zła nie będę ;)
MgQ
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 185
Rejestracja: 13 marca 2015, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

Post autor: MgQ »

Jeżeli chodzi o książki to jestem wielkim fanem Stephena Kinga. Posiadam aktualnie 20 jego pozycji, lecz systematycznie kupuję kolejne...:)
Rewelacyjnie potrafi opowiedzieć każdą historię, także czyta się jednym tchem... No może przesadziłem, ale można się wciągnąć. Jeżeli ktoś lubi literaturę grozy,horroru oraz fantastyki to szczerze polecam:)
Uwielbiam również książki z Uniwersum Metro 2033, oraz opowieści o Dexterze;)
mija
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 168
Rejestracja: 07 grudnia 2012, 11:39

Re: Książki

Post autor: mija »

np:

Obrazek

nowy nabytek :D
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: Książki

Post autor: Ania »

Też lubię Dick'a :)

Z serii Rebisu, którą też bardzo lubię, mamy całą Diunę - Herberta (plus coś tam Herberta Juniora) i trochę Dick'a właśnie :)
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Książki

Post autor: Marcin S. Puzzler »

kusiukus pisze:Są na forum jacyś fanii serii Universum Metro? Bardziej piję tutaj do oryginałów Gluchovskiego. 2033 to była bomba, później już coraz słabiej. Jestem w połowie 2035 no i czuję się oszukany i zawiedziony, chyba, że końcówka skrywa coś co mnie wyrwie dosłownie z kapci - okaże się. ;)
I jak wrażenia po końcówce?
Mnie nie wyrwało z kapci (bo nie noszę ;) )

Kończę Szabałowa i czyta się przyjemnie. Dobry jest w opisach uzbrojenia 8-)
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Książki

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Ania pisze:Też lubię Dick'a :)

Z serii Rebisu, którą też bardzo lubię, mamy całą Diunę - Herberta (plus coś tam Herberta Juniora) i trochę Dick'a właśnie :)
Piękne są te wydania Rebisa 8-)

Jakiś czas temu sprzedałem te z Phantom Press i szarpnąłem się na te. Na półce wyglądają bosko. Troszkę gorsze do czytania (waga); no i ilustracji Siudmaka mogłoby być ciut więcej ;)
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: Książki

Post autor: Ania »

Czytałam Diunę w tym wydaniu. Fakt nie jest to wydanie do pociągu/autobusu/dowolnego środka lokomocji, ale w zaciszu domowym czy na wakacjach nie miałam problemu :)
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2277
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Cyber Killer »

A na GoodReads ktoś siedzi? Mój profil: https://www.goodreads.com/user/show/129 ... ber-killer

Od kiedy kupiłem czytnik parę lat temu, to ilość czytanych książek skoczyła u mnie ekspotencjalnie. Polecam każdemu.

A i warto siedzieć na takich serwisach jak GR, można pogadać z autorami, czasem niektórzy podrzucą swoją książkę za darmo, bo zachodni rynek ebooków indie jest taki fajny ;-).
kusiukus pisze:Są na forum jacyś fanii serii Universum Metro? Bardziej piję tutaj do oryginałów Gluchovskiego. 2033 to była bomba, później już coraz słabiej. Jestem w połowie 2035 no i czuję się oszukany i zawiedziony, chyba, że końcówka skrywa coś co mnie wyrwie dosłownie z kapci - okaże się. ;)
Czytałem 2033 (free pdf z polskiej strony serii), nie porwało mnie, ale było całkiem przyzwoite. Mam na liście do przeczytania 2 zbiorki fanowskich opowiadań, są w publio czy virtualo za darmo.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
kusiukus
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 18 lutego 2016, 22:57
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Książki

Post autor: kusiukus »

Fanowskie opowiadania nie trzymają takiego poziomu.
Mallie
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 40
Rejestracja: 22 stycznia 2018, 22:49

Re: Książki

Post autor: Mallie »

Oprócz układania puzzli, też uwielbiam czytać książki, no i jeszcze rozwiązywać sudoku.
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Książki

Post autor: ridibunda »

MgQ pisze: 16 marca 2016, 12:48 Jeżeli chodzi o książki to jestem wielkim fanem Stephena Kinga. Posiadam aktualnie 20 jego pozycji, lecz systematycznie kupuję kolejne...:)
Rewelacyjnie potrafi opowiedzieć każdą historię, także czyta się jednym tchem... No może przesadziłem, ale można się wciągnąć. Jeżeli ktoś lubi literaturę grozy,horroru oraz fantastyki to szczerze polecam:)
Uwielbiam również książki z Uniwersum Metro 2033, oraz opowieści o Dexterze;)
Przeglądam sobie porannie forum i znalazłam tę wypowiedź. Tez jestem fanką Kinga, na dzień dzisiejszy mam 41 jego książek, brakuje mi jeszcze paru, np. z bestsellerów nie mam "Wielkiego Marszu". I niespecjalnie lubię cykl "Mroczna Wieża".
To rewelacyjny pisarz, on wciąga w powieść tak, że trudno się oderwać.
Właśnie we wtorek kupiłam "Śpiące królewny", zapowiada się super.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jeżeli nie puzzle to....”