Też puzzle :) Sobór Wasyla Błogosławionego 3D [708 Wrebbit]

Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1298
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Też puzzle :) Sobór Wasyla Błogosławionego 3D [708 Wrebbit]

Post autor: Dawid »

Dawno nic nie wrzucałem, a to właśnie dlatego, że zagrzebałem się w tym oto dziele.
Kupiłem za bezcen u "pewnego sprzedawcy na pewnym portalu aukcyjnym" ;) i jak otworzyłem i zacząłem układać... to się załamałem. Nigdy nie układałem puzzli 3D i szczerze myślałem, że to będzie lajcik na jeden wieczór, a tu się okazało, że były to jedne z najtrudniejszych puzzlowych wyzwań. Nie motywował fakt, że poprzedni właściciel ewidentnie zaczął je układać (poznałem po oznaczeniach jego postępu na zdjęciach), ale nie doszedł nawet do połowy.
Leżały jakiś miesiąc zanim się zebrałem, wróciłem i je w końcu pokonałem.
Żeby uświadomić skalę problemu wytłumaczę, że w zwykłych puzzlach mamy jedną płaszczyznę, w tych dla odmiany płaszczyzn jest około 200. Trzeba je ze sobą połączyć pod odpowiednim kątem, trzeba zadbać, żeby się to jako tako trzymało, bo każda warstwa to fundament pod kolejną, no i trzeba zadbać o kolejność układania, żeby nie trzeba było demontować pół konstrukcji, żeby poprawić coś na dole (co parę razy mi się zdarzyło).
Nie ułatwia zadania fakt, że nadruk elewacji jest taki "techniczny", co oznacza, że żadne detale nie są odwzorowane i kawałki tych samych elementów wyglądają identycznie. Jakość zdjęć z pudełka też raczej nie pomogła.
A jak już przezwyciężyłem wszystkie kryzysy, udało się zakończyć etap ścian i myślałem, że najgorsze za mną, to jeszcze przyszły te cholerne kopułki. One dla odmiany są kartonowe (puzzle są z pianki) i żeby nadać im taki cebulkowy kształt, trzeba było je odpowiednio pozaginać i połączyć, co przy ich rozmiarach i moich grubych paluchach było zadaniem dosyć karkołomnym. Zanim się nauczyłem to robić, to już taśma klejąca musiała pójść w ruch :)
Niemniej efekt mi się podoba. Oczywiście nie wygląda to jak na zdjęciach z pudełka, ale jest ładne - na razie nie demontuję i dumnie sobie stoi w pokoju. Jak ktoś nie próbował jeszcze puzzli 3D to polecam się pomęczyć - satysfakcja gwarantowana. Oczywiście wymagane jest minimum wyobraźni przestrzennej. Sorry dziewczyny ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 7 pudełek / 4599 el.
Awatar użytkownika
Olcia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1942
Rejestracja: 22 lutego 2016, 08:45
Lokalizacja: Jura Krakowsko-Częstochowska

Re: Też puzzle :) Sobór Wasyla Błogosławionego 3D [708 Wrebbit]

Post autor: Olcia »

Może nie układałam takich wypasionych, ale Big Ben Ravensburger 216 elementów zaliczyłam :) jedyne co mnie wkurzało to kiepska stabilność konstrukcji
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Też puzzle :) Sobór Wasyla Błogosławionego 3D [708 Wrebbit]

Post autor: jagabaga »

No proszę, jakie cacuszko :D 780 kawałków - było co dziergać :D
abee
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 934
Rejestracja: 18 września 2015, 23:57

Re: Też puzzle :) Sobór Wasyla Błogosławionego 3D [708 Wrebbit]

Post autor: abee »

Dawid pisze: wymagane jest minimum wyobraźni przestrzennej. Sorry dziewczyny ;)
się nie poczuwam :D
Z testów na przestrzenność, inteligencję i wyobraźnię w tym zakresie miałam maks jeszcze w szkole. Żaden facet u mnie tyle nie miał :D

Świetne te puzzle. Wiele razy prawie kupiłam puzzle 3D ale zawsze udało mi sie powstrzymać. Obawiałam się, że wsiąknę w nowy nałóg. A na stawianie moich dzieł tego typu, to naprawde nie mam miejsca.
Awatar użytkownika
Imp
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 681
Rejestracja: 20 lipca 2015, 13:35

Re: Też puzzle :) Sobór Wasyla Błogosławionego 3D [708 Wrebbit]

Post autor: Imp »

Super to wygląda!
Chyba się skuszę na jakieś 3D.
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1298
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Też puzzle :) Sobór Wasyla Błogosławionego 3D [708 Wrebbit]

Post autor: Dawid »

abee pisze:
Dawid pisze: wymagane jest minimum wyobraźni przestrzennej. Sorry dziewczyny ;)
się nie poczuwam :D
Z testów na przestrzenność, inteligencję i wyobraźnię w tym zakresie miałam maks jeszcze w szkole. Żaden facet u mnie tyle nie miał :D

Świetne te puzzle. Wiele razy prawie kupiłam puzzle 3D ale zawsze udało mi sie powstrzymać. Obawiałam się, że wsiąknę w nowy nałóg. A na stawianie moich dzieł tego typu, to naprawde nie mam miejsca.
A to przepraszam :D
To jak tak, to już Ci mówię, że się wkręcisz, więc lepiej nie zaczynać :)
Ja już szukam kolejnych, ale patrzę raczej na używki, bo ceny nowych trochę odstraszają. Duże zaczynają się od 120zł. A te w idealnym stanie kupiłem za niecałe trzy dychy :)
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 7 pudełek / 4599 el.
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5335
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Też puzzle :) Sobór Wasyla Błogosławionego 3D [708 Wrebbit]

Post autor: Marcin S. Puzzler »

abee pisze: Wiele razy prawie kupiłam puzzle 3D ale zawsze udało mi sie powstrzymać. Obawiałam się, że wsiąknę w nowy nałóg. A na stawianie moich dzieł tego typu, to naprawde nie mam miejsca.
...jak np ta pani:
http://www.puzz3d.org/puzzleroom.asp
abee
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 934
Rejestracja: 18 września 2015, 23:57

Re: Też puzzle :) Sobór Wasyla Błogosławionego 3D [708 Wrebbit]

Post autor: abee »

Marcin S. Puzzler pisze:
abee pisze: Wiele razy prawie kupiłam puzzle 3D ale zawsze udało mi sie powstrzymać. Obawiałam się, że wsiąknę w nowy nałóg. A na stawianie moich dzieł tego typu, to naprawde nie mam miejsca.
...jak np ta pani:
http://www.puzz3d.org/puzzleroom.asp
:lol: :lol: :lol: popatrzyłam na zegar w kącie... i jakoś tak pomyślałam: dlaczego piszesz "pani" skoro piszesz o sobie! No ale Ty masz chyba tylko jeden taki zegar, więc to nie Ty :)
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Też puzzle :) Sobór Wasyla Błogosławionego 3D [708 Wrebbit]

Post autor: kallarepka »

Woow! Musiałabym półki na całej klatce w bloku przymocować....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dawid”