Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

O wszystkim
Awatar użytkownika
Bimbosz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 561
Rejestracja: 30 marca 2016, 23:43
Lokalizacja: Silesia, Koszęcin

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Bimbosz »

rozumiem że nie ma opcji uzyskania dostępu ?
może jest możliwość zrobić nowe forum, ale jakoś wszystko co jest tutaj, przenieść na nowe ?
Zapraszam do odwiedzania Mojego profilu :?
Sonne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 03 stycznia 2017, 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Sonne »

Przeniesienie ogólnie jest problematyczne, dodatkowo jeśli już masz uprawnienia do przenoszenia, to poco przenosić, jeśli masz uprawnienia do wszystkiego?
Posiadam: 8 pudełek, 39700 elementów
Dotychczas ułożone: 3 obrazy, 7000 elementów

Aktualnie układam: 6000 Clementoni (36522) Zamek Neuschwanstein: http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=318&t=13596
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: RE: Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Hojny7 »

Bimbosz pisze:rozumiem że nie ma opcji uzyskania dostępu ?
może jest możliwość zrobić nowe forum, ale jakoś wszystko co jest tutaj, przenieść na nowe ?
Wszystko sprowadza się do uprawnień. Koniec końców w przyszłości właściciel może nie opłacić hostingu lub domeny i wszystko przypadnie a ludzie się rozejda
Sonne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 03 stycznia 2017, 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Sonne »

Ale myślę, że jeśli obecny "administrator" dobrze się zna ze starym, to przeniesienie ról nie powinno być problematyczne, tym bardziej, że stary administrator żadnych dóbr z tego tytułu nie czerpie.

Ale jeśli stary administrator ma to w dupie, to trzeba pomyśleć nad nowym rozwiązaniem.
Jeśli było by trzeba, mógłbym się tym zająć. Dodatkowo także mógłbym przenosić tematy ręcznie. Jesli jestem w stanie zrobić spis, to kopiuj wklej też mógłbym.
Dodatkowo uważam, że głównych administratorów powinno być kilku ( najlepiej Ci co mają pojęcie i wkładają swoje fundusze w utrzymanie )
Posiadam: 8 pudełek, 39700 elementów
Dotychczas ułożone: 3 obrazy, 7000 elementów

Aktualnie układam: 6000 Clementoni (36522) Zamek Neuschwanstein: http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=318&t=13596
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: RE: Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Hojny7 »

Sonne pisze:Ale myślę, że jeśli obecny "administrator" dobrze się zna ze starym, to przeniesienie ról nie powinno być problematyczne, tym bardziej, że stary administrator żadnych dóbr z tego tytułu nie czerpie.

Ale jeśli stary administrator ma to w dupie, to trzeba pomyśleć nad nowym rozwiązaniem.
Jeśli było by trzeba, mógłbym się tym zająć. Dodatkowo także mógłbym przenosić tematy ręcznie. Jesli jestem w stanie zrobić spis, to kopiuj wklej też mógłbym.
Dodatkowo uważam, że głównych administratorów powinno być kilku ( najlepiej Ci co mają pojęcie i wkładają swoje fundusze w utrzymanie )
Uprawnienia admina nic Ci nie dadzą jeśli właściciel nie opłaci domeny lub hostingu. Moim zdaniem lepiej już zacząć poważnie nad tym myśleć bo gdy zostaniemy bez niczego będzie to ciężkie w organizacji
Sonne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 03 stycznia 2017, 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Sonne »

Masz rację, ale może poczekajmy aż wypowie się sam nasz administrator ( ten aktywny ) może to jego znajomy z reala i ma pełną władzę nad nim i może kontrolować płatności za hosting/domene.
Jeśli nie ma takiej kontroli, to ja mogę na pewno pomóc.
CK może skołować jakiś tani hosting, zna się na tym więc wie co ma wybrać.
Ja mogę wrzucić forum phpbb2 by przemo, uwielbiam ten styl, bo projekt jest dalej wspierany, jest bardzo dużo atrakcyjnych modów, o których już wspominaliśmy, np. Plusowanie postów, dawanie gwiazdek do każdego tematu, ustawianie rang w dowolnej konfiguracji i naprawdę jeszcze wiele innych.
Posiadam: 8 pudełek, 39700 elementów
Dotychczas ułożone: 3 obrazy, 7000 elementów

Aktualnie układam: 6000 Clementoni (36522) Zamek Neuschwanstein: http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=318&t=13596
Awatar użytkownika
Bimbosz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 561
Rejestracja: 30 marca 2016, 23:43
Lokalizacja: Silesia, Koszęcin

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Bimbosz »

Jak coś to dobrym pomysłem chyba byłoby zrobienie ewentualnie dobrowolnej zrzutki czy tam "cegiełki" na działanie forum i ewentualnie w zamian za to np jakaś ranga dodatkowa czy odznaka "pomagam forum" czy coś ..
Podobnie jest np na forum alfaholików. od czasu do czasu gdy się przenosi na nowy serwer czy opłaca abonament to robią zrzutkę .
Zapraszam do odwiedzania Mojego profilu :?
Sonne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 03 stycznia 2017, 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Sonne »

Bimbosz pisze:Jak coś to dobrym pomysłem chyba byłoby zrobienie ewentualnie dobrowolnej zrzutki czy tam "cegiełki" na działanie forum i ewentualnie w zamian za to np jakaś ranga dodatkowa czy odznaka "pomagam forum" czy coś ..
Podobnie jest np na forum alfaholików. od czasu do czasu gdy się przenosi na nowy serwer czy opłaca abonament to robią zrzutkę .
Jesteś alkoholikiem? :twisted:
Posiadam: 8 pudełek, 39700 elementów
Dotychczas ułożone: 3 obrazy, 7000 elementów

Aktualnie układam: 6000 Clementoni (36522) Zamek Neuschwanstein: http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=318&t=13596
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2277
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Cyber Killer »

phpbb2 jest jedną wielką dziurą bezpieczeństwa, jeśli cokolwiek to phpbb3 lub jeszcze lepiej smf. Anyway, miało być o puzzlach, a nie jakichś apokaliptycznych wizjach.

Jak Hojny odwołuje to ja sam zrobię event na podobę tego, który przepadł, ot co.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Hojny7 »

Serwer nie jest drogi domeny też. Obecnie żaden admin nie jest aktywny społecznie w naszym gronie. Przemo jest fajne jeśli chodzi o "gadżety" myślę że jak by się nam udało nakreslic jakiś plan (osoba odpowiedzialna, kosztorys itp..) to by się udało. Zakładając że z obecnym adminem nie uda się nawiązać kontaktu.
Awatar użytkownika
Bimbosz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 561
Rejestracja: 30 marca 2016, 23:43
Lokalizacja: Silesia, Koszęcin

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Bimbosz »

Sonne pisze:
Bimbosz pisze:Jak coś to dobrym pomysłem chyba byłoby zrobienie ewentualnie dobrowolnej zrzutki czy tam "cegiełki" na działanie forum i ewentualnie w zamian za to np jakaś ranga dodatkowa czy odznaka "pomagam forum" czy coś ..
Podobnie jest np na forum alfaholików. od czasu do czasu gdy się przenosi na nowy serwer czy opłaca abonament to robią zrzutkę .
Jesteś alkoholikiem? :twisted:

Przez chwilę myślałem że napisałem prawdę...

Nieee, chodzi o Alfoholików, klub alfy romeo :)
Zapraszam do odwiedzania Mojego profilu :?
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Junka »

A ja takie piękne zielone cyfry i strzałki narysowalam a tu taka historia..
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1303
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Dawid »

Aha, czyli pomysłodawca strzelił focha z przytupem, a ja zostałem nazwany hejterem :shock: , bo wyraziłem SWOJĄ OPINIĘ i poddałem pomysł KONSTRUKTYWNEJ KRYTYCE? Dżizas...

Przypominam, że jest to forum dyskusyjne. Dys-ku-syj-ne. Czyli każdy ma prawo wypowiedzieć się na dany temat. Gdybym uważał, że pomysł jest totalnie do niczego, to bym go olał. Zamiast tego podzieliłem się swoją opinią i poddałem pomysł na jego uatrakcyjnienie i dopracowanie - to jest krytyka konstruktywna. Kon-stru-kty-wna. A że dopracowania wymaga, to widać po samym przebiegu dyskusji - 2 strony deliberacji nad interpretacją zasad (nie nad zasadami, bo to by jeszcze było słuszne, tylko właśnie nad ich interpretacją).

Krótko mówiąc: pomysł ma szansę rozhulać forum, ale wymaga dopracowania. Niczego nikt nigdy nie dopracował, ani nie ulepszył obrażając się na krytykę.

Aha, i to:
Kolejny miał być w przyszłości z nagrodą ( Ravensburger 9000 underwater paradise) ale przy takim podejściu wątpię żebym go kiedyś zorganizował [emoji4]
Jeśli chcesz coś zrobić, to to zrób. Jeśli nie, to nie mów o tym, co byś chciał zrobić, gdybyś się nie obraził. Kobiety (i to też takie księżniczki z natury) mogą sobie pozwolić na takie teksty. Mężczyźni nie.
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 9 pudełek / 5259 el.
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Dawid pisze: Krótko mówiąc: pomysł ma szansę rozhulać forum, ale wymaga dopracowania. Niczego nikt nigdy nie dopracował, ani nie ulepszył obrażając się na krytykę.
Generalnie b. mi się podoba Twój post Dawidzie ale posłużyłem się powyższym cytatem aby poddać pod rozwagę jedną, małą kwestię:

Czy tego typu pomysły i dyskusje mają rozhulać forum? Być może tylko w jakim kierunku?
Bo ja zauważyłem coś zupełnie odmiennego.

Coraz mniej merytoryki i puzzli w tym wszystkim.
Awatar użytkownika
Bimbosz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 561
Rejestracja: 30 marca 2016, 23:43
Lokalizacja: Silesia, Koszęcin

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Bimbosz »

wypraszam sobie, ja dziś fotkę ze swoich postępów wrzuciłem :lol:
Zapraszam do odwiedzania Mojego profilu :?
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: XeniaRodefsky »

Coś chyba panowie się nam rozhulali :D Jeśli o mnie chodzi, to nie potrzebuję niczyich lajków ani rozbudowanych rang, nie z tego powodu tu jestem, tylko po to, żeby pogadać o puzzlach. Mój stopień puzzlomaniactwa na forum jest mi całkowicie obojętny, sama wiem, na ile jestem opętana tym hobby :lol:

A co do zabawy w Jumbo 150.000 - gdyby dało się przedstawić siatkę tych puzzli 150 i każdy, kto ułożyłby 1000 miałby prawo odsłonięcia puzzla (tak, jak w oryginalnym pomyśle), ale dostawałby tego puzzla na siatce w prywatnej wiadomości tak, że widziałby tylko elementy, na które "zasłużył", oraz info, które elementy zostały odsłonięte przez innych, to osoba, która najwięcej ułoży miałaby największą szansę na odgadnięcie obrazka. Czy to byłoby możliwe? Pewnie przez jakieś hocki-klocki z programem graficznym, ale może...?
Taka luźna myśl :)
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: RE: Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Hojny7 »

Dawid pisze:Szczerze przyznam, że nie kumam do końca sensu. Zasady rozumiem, ale sensu nie widzę.

Dawid pisze:Aha, czyli pomysłodawca strzelił focha z przytupem, a ja zostałem nazwany hejterem :shock: , bo wyraziłem SWOJĄ OPINIĘ i poddałem pomysł KONSTRUKTYWNEJ KRYTYCE? Dżizas...
Zasady były opisane najprościej jak się da, zamiast dodawać puzzle bo o nich jest forum lub pytać o sprawy niejasne, zaczęła się burzliwa dyskusja na temat czy ma to sens czy nie.
XeniaRodefsky pisze: A co do zabawy w Jumbo 150.000 - gdyby dało się przedstawić siatkę tych puzzli 150 i każdy, kto ułożyłby 1000 miałby prawo odsłonięcia puzzla (tak, jak w oryginalnym pomyśle), ale dostawałby tego puzzla na siatce w prywatnej wiadomości tak, że widziałby tylko elementy, na które "zasłużył", oraz info, które elementy zostały odsłonięte przez innych, to osoba, która najwięcej ułoży miałaby największą szansę na odgadnięcie obrazka. Czy to byłoby możliwe? Pewnie przez jakieś hocki-klocki z programem graficznym, ale może...?
Taka luźna myśl :)
Po jednym już byś znala wzór niema ich za wiele
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1303
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: RE: Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Dawid »

Hojny7 pisze:
Dawid pisze:Szczerze przyznam, że nie kumam do końca sensu. Zasady rozumiem, ale sensu nie widzę.
Zasady były opisane najprościej jak się da, zamiast dodawać puzzle bo o nich jest forum lub pytać o sprawy niejasne, zaczęła się burzliwa dyskusja na temat czy ma to sens czy nie.
Aha, i nic dalej nie napisałem? Nic nie zaproponowałem? W moim poście było tylko te dwa zdania, które zacytowałeś? Czy może dalej nie czytałeś, bo one wystarczyły, żebyś strzelił focha?

Natomiast jeśli zasady były opisane "najprościej jak się tylko da", to skąd się wzięły te pytania o ich interpretację? I dlaczego sam napisałeś kilka postów wcześniej, że...
Hojny7 pisze:Sprawy organizacyjne są dość haotyczne
Po polsku pisze się "chaotyczne", ale już niech tam... Pomyłki się zdarzają. Niemniej sam widzisz, że jednak z zasadami coś nie tak.

Wpadłeś na pomysł, wcale niegłupi, rzekłbym nawet, że z potencjałem. Rzuciłeś temat na żywioł, kompletnie bez jego analizy i przemyślenia. Następnie kiedy ktoś Ci wypomina te luki, to się obrażasz i robisz z siebie męczennika. Przypomnę raz jeszcze, że to jest forum dyskusyjne i jeśli się ktoś się z Tobą w czymś nie zgadza albo proponuje coś w zamian, to ma do tego prawo i niekoniecznie znaczy to, że ma Cię za idiotę, a Twoje pomysły za kretyńskie.
Mniej emocji, więcej dyskusji i można coś fajnego wypracować.
Marcin S. Puzzler pisze: Generalnie b. mi się podoba Twój post Dawidzie ale posłużyłem się powyższym cytatem aby poddać pod rozwagę jedną, małą kwestię:

Czy tego typu pomysły i dyskusje mają rozhulać forum? Być może tylko w jakim kierunku?
Bo ja zauważyłem coś zupełnie odmiennego.

Coraz mniej merytoryki i puzzli w tym wszystkim.
Oczywiście, zawsze warto mieć z tyłu głowy, że istotą forum o puzzlach jest układanie puzzli :)
Ale wszystkie akcje dookoła, które mają jakąś wartość dodaną, a nie wypaczają "core" mogą być miłym dodatkiem. Mnie na przykład mobilizuje zdrowa rywalizacja (jak w WPD) i jeśli jej nutkę wprowadzilibyśmy na forum za pomocą jakiejś zabawy, to ja bym nie miał nic przeciwko.
Ale też przeżyję bez tego, jeśli okazałoby się, że nie wszystkim to pasuje ;)
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 9 pudełek / 5259 el.
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Hojny7 »

Dawid Twoj post był przykładem, poprostu irytujące jest gdy chcesz coś zrobić a większość osób wpis zaczyna od stwierdzenia że niema to sensu. Na pomysł wpadłem w pracy, tak więc w niej też się nim z wami podzielilem. Wszystkie posty poza fotorelacjami pisze z telefonu. Więc pewne kwestie konkursu mogły być mało zrozumiałe.

Twoja wypowiedź jak każda inna przeczytałem cała.
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1303
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Dawid »

Przyzwyczaj się - zawsze gdy wpadniesz na pomysł i opowiesz go komuś, ta druga osoba będzie szukać jego minusów. Wtedy albo się poddajesz albo znajdujesz rozwiązania, które udoskonalą Twoją ideę. Jeśli ktoś pisze, że coś nie ma sensu, to znaczy, że w tej formie nie ma sensu. Ale w innej już może mieć.

Na bazie Twojego pomysłu, CyberKiller właśnie uruchomił bardziej dopracowaną zabawę, która być może będzie się cieszyć popularnością. Są klarowne zasady, jest rywalizacja, czyli się da. Tylko nie trzeba się obrażać :)
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 9 pudełek / 5259 el.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2277
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Cyber Killer »

Dobra, może obaj odpuśćcie, bo już wygląda to jak kłótnia, a lada moment będzie wybuch.

MI ten pomysł się spodobał, więc go zreanimowałem, z lekkimi zmianami w zasadach, do których myślę że tu dotarlibyśmy za około kolejną stronę dyskusji. Zrobiłem to tylko dlatego że Hojny go tu oficjalnie odwołał, tak to bym nie hijackował pomysłu.

Swoją drogą wiem jakie to uczucie, kiedy coś się zrobi/stworzy, pokaże ludziom i leci krytyka. Ludzie na ogół skupiają się na wytykaniu tego co im się nie podoba, a na to co jest ok raczej tylko milcząco kiwną głową. Co gorsze, wiele osób odruchowo woła słowa "bez sensu" "kompletnie do bani" itp na cały pomysł nawet jeśli mają zastrzeżenia tylko do jakiegoś drobnego szczegółu. To boli twórcę, całkiem słusznie z resztą. Wymaga to z jego strony poniekąd odpowiedniej twardości tyłka, jaką się nabywa po wystawieniu na krytykę wielu pomysłów. Wielu twórców się szybko przez to zniechęca i nic więcej sami nie tworzą.

Dlatego ogólna prośba do wszystkich: jeśli gdzieś w sieci ktoś coś nowego pokazuje czy proponuje i coś w tym się Wam nie podoba, to nie mówcie że coś jest źle. Zamiast tego neutralnym tonem powiedzcie, że fajnie, a ten element byłby ciekawszy/fajniejszy gdyby cośtam (tzn Wasza propozycja jak coś poprawić). Dzięki takiemu pozytywnemu podejściu dana rzecz zostanie prawdopodobnie naprawiona, a wszyscy zyskają coś nowego. Współczesne jak i historyczne media oraz lobby praw autorskich wykreowały obraz twórcy jako jednostki, która sama w całości coś wybitnego stworzy. Tak się nie dzieje, ludzie dużo lepiej tworzą kiedy w proces jest zaangażowane wiele osób, nawet pracujących osobno (ktoś zrobi 1 etap, ktoś inny go zmodyfikuje itd), oraz osoby oceniające i dające feedback jak coś poprawić.

PS. żeby nie było że ktoś znajdzie gdzie ja coś skrytykowałem - nie jestem wolny od wyżej opisanych zachowań, czasem też mi się palce na klawiaturze omskną, jestem tylko człowiekiem
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: RE: Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Hojny7 »

Dawid pisze:
Na bazie Twojego pomysłu, CyberKiller właśnie uruchomił bardziej dopracowaną zabawę, która być może będzie się cieszyć popularnością. Są klarowne zasady, jest rywalizacja, czyli się da. Tylko nie trzeba się obrażać :)
Nie obrażam, ale mimo wszystko dzięki [emoji4]
Sonne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 03 stycznia 2017, 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Sonne »

Bimbosz pisze:
Nieee, chodzi o Alfoholików, klub alfy romeo :)
A tych ludzi od testowania warsztatów samochodowych? Dobra koniec ze zgryźliwością :).

@CK
phpbb2 jest jedną wielką dziurą bezpieczeństwa
E tam. To że jest stary nie oznacza, że w forum o puzzlach gdzie jest 300 użytkowników, zaraz będzie atak najlepszych hackerów z całego świata. Bez przesady, a przeciwko botom są odpowiednie addony, które je zatrzymują. Mój stary od lat ma Windowsa XP, bez updatetów, bez antywirusa i korzysta z neta codziennie, a komputer chodzi jak strzała. Wszystko zależy od użytkownika. Jak wie gdzie ma się poruszać, to nie ma problemów. Co klikać a czego nie.

@Dawid
Ogólnie nie chce mi się cytować, ale popieram Cię. Więc nie jesteś jedynym hejterem. Najgorsze jest to, że CK też hejtował, a teraz jest niby tym rozdzielającym. Z całej tej dyskusji rozczarował mnie tylko hojny7 jednym tekstem.
Kolejny miał być w przyszłości z nagrodą ( Ravensburger 9000 underwater paradise) ale przy takim podejściu wątpię żebym go kiedyś zorganizował [emoji4]
Taki poziom gimnazjalisty. Albo co gorsza, bogatego koleżki, któremu wydaje się, że jak zapoda biżuterie kobiecie, to ona wyskakuje z majtek. Niestety na facetów takie coś nie działa.
Posiadam: 8 pudełek, 39700 elementów
Dotychczas ułożone: 3 obrazy, 7000 elementów

Aktualnie układam: 6000 Clementoni (36522) Zamek Neuschwanstein: http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=318&t=13596
Awatar użytkownika
Bimbosz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 561
Rejestracja: 30 marca 2016, 23:43
Lokalizacja: Silesia, Koszęcin

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Bimbosz »

Sonne pisze:
Bimbosz pisze:
Nieee, chodzi o Alfoholików, klub alfy romeo :)
A tych ludzi od testowania warsztatów samochodowych? Dobra koniec ze zgryźliwością :).

Nie, nie nie, nie wiem czemu ten stereotyp, my jesteśmy od testowania lawet, mamy całą siatkę ogólnopolską który laweciarz jest tańszy i w ogóle :lol:

mechanik żaden już nie chce ich naprawiać, u każdego stoi po kilka i nie robią nawet :lol:
Zapraszam do odwiedzania Mojego profilu :?
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: RE: Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Hojny7 »

Sonne pisze: Taki poziom gimnazjalisty. Albo co gorsza, bogatego koleżki, któremu wydaje się, że jak zapoda biżuterie kobiecie, to ona wyskakuje z majtek. Niestety na facetów takie coś nie działa.
Sprowadzając kogoś do gimnazjum pokazujesz tylko swój poziom. Kolezka nie jestem bogatym też nie, chyba że każdego który się umie dzielić okreslasz jako bogatego. Łatwo jest kogoś krytykować ale samemu coś zorganizować już nie. Raczej nie wypowiadam się na temat polityki zbyt często ale idealnie pasujesz do tego grona które hejtuje 500+ a w kolejkach po nie stoją pierwsi cichutko [emoji4]
Sonne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 03 stycznia 2017, 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: RE: Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Sonne »

Hojny7 pisze:
Sonne pisze: Taki poziom gimnazjalisty. Albo co gorsza, bogatego koleżki, któremu wydaje się, że jak zapoda biżuterie kobiecie, to ona wyskakuje z majtek. Niestety na facetów takie coś nie działa.
Sprowadzając kogoś do gimnazjum pokazujesz tylko swój poziom. Kolezka nie jestem bogatym też nie, chyba że każdego który się umie dzielić okreslasz jako bogatego. Łatwo jest kogoś krytykować ale samemu coś zorganizować już nie. Raczej nie wypowiadam się na temat polityki zbyt często ale idealnie pasujesz do tego grona które hejtuje 500+ a w kolejkach po nie stoją pierwsi cichutko [emoji4]
Ty chyba nie wiesz co piszesz. Nic nie organizuje, hahah. Nie podlegam pod program 500+, więc mnie on nie dotyczy. Nie głosuje w ogóle na żadne partie, bo nie ma to żadnego znaczenia, kto czerpie pieniądze z koryta. Dobra koniec tematu. Ja już swoje powiedziałem i wyrobiłem sobie o Tobie zdanie. Idź dalej zatop pieniądze w puzzlach, których i tak nigdy nie ułożysz. Masz prawie wszystkie 9000 Ravena, masz o wiele większe elementacje w kolekcji wykupione, a dłubiesz tysiączki. Ba nawe 150 Jumbo nie chce Ci się ułożyć przed wystartowaniem swojego konkursu.

Edit:
chyba że każdego który się umie dzielić okreslasz jako bogatego
Że jak? Że Ty umiesz? Nie Ty nie umiesz, Ty umiesz pokazać co byś dał, gdyby nie było hejterów. Ale Ty wcale nic nie dałeś. Pokazałeś marchewkę, którą zabierasz, bo tłum adorantów Ci się nie podoba, którzy pokazali Ci wadę Twojego projektu. Nie potrafisz przyznać racji, ale potrafisz zabrać marchewkę.
Posiadam: 8 pudełek, 39700 elementów
Dotychczas ułożone: 3 obrazy, 7000 elementów

Aktualnie układam: 6000 Clementoni (36522) Zamek Neuschwanstein: http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=318&t=13596
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2277
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Cyber Killer »

Myślę, że potrzebujemy tu interwencji moderatora.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Hojny7 »

Zabrzmiało jak hejt z zazdrości. Układam to na co mam ochotę. Obecnie z kobietą wynajmujemy 36m więc niemam możliwości na 9tki kupiłem je ponieważ potem będą droższe i nie dostępne. Nie organizujesz bo łatwiej jest hejtowac niż organizować. To jakie masz o mnie zdanie jest mi obojętne bo Cie nie znam. [emoji4]
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: RE: Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Hojny7 »

Cyber Killer pisze:Myślę, że potrzebujemy tu interwencji moderatora.
Też był bym za usunięciem 50% tego wątku negatywnych emocji
Sonne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 03 stycznia 2017, 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt JUMBO 150.000 - zapraszam wszystkich.

Post autor: Sonne »

Hojny7 pisze:Zabrzmiało jak hejt z zazdrości. Układam to na co mam ochotę. Obecnie z kobietą wynajmujemy 36m więc niemam możliwości na 9tki kupiłem je ponieważ potem będą droższe i nie dostępne. Nie organizujesz bo łatwiej jest hejtowac niż organizować. To jakie masz o mnie zdanie jest mi obojętne bo Cie nie znam. [emoji4]
Ja także z kobietą wynajmuje podobny metraż co Twój, 3000 udaje mi się układać. Kwestia organizacji. Układam na płycie HDF, układam na stole, gdy jest on nie używany. Jak ktoś chce z niego skorzystać, to zdejmuje płytę i wkładam po łóżko. 9000 tysięcy to w zasadzie podobny wymiar, bo 2x 4500. Owszem trudniej będzie połączyć całość, ale mimo to myślę, że uda się na głównej podłodze.
Nie organizuje, bo mój czas przeznaczam na Tworzenia spisu. Gdy on się skończy, zorganizuje coś. Mam pewien pomysł, przy pomocy innych, aby go udoskonalić, na pewno będzie fajny.
Posiadam: 8 pudełek, 39700 elementów
Dotychczas ułożone: 3 obrazy, 7000 elementów

Aktualnie układam: 6000 Clementoni (36522) Zamek Neuschwanstein: http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=318&t=13596
Zablokowany

Wróć do „HydePark”