Pierwsze oznaki choroby? : )

griev82
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 62
Rejestracja: 08 października 2014, 23:44
Lokalizacja: Gryfów Śląski, dolnośląskie
Kontakt:

Pierwsze oznaki choroby? : )

Post autor: griev82 »

Czy to już oznaka choroby? Bo tak moja kobieta twierdzi : p A kolejne licytowane na znanym portalu aukcyjnym : ))) Być może nawet wczoraj wieczorem komuś z forum przebiłem kilka pudełek ; ))

Obrazek
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2849
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Pierwsze oznaki choroby? : )

Post autor: Ann999 »

Znajoma psychiatra powiedziała mi na to samo pytanie, że jeśli nie kupujesz po raz kolejny tych co już masz w domu, to jeszcze nie tragicznie ;)
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Pierwsze oznaki choroby? : )

Post autor: kallarepka »

Mogę cię pocieszyć, że ostra faza choroby, kiedy się kupuje bez opamiętania, mija po jakimś czasie. :) U mnie trwała jakiś rok i przeszła w fazę przewlekłą. ;) Teraz już kupuję nie więcej niż 1-2 pudełka na miesiąc. :)
bkiaw13
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1490
Rejestracja: 13 marca 2014, 20:36

Re: Pierwsze oznaki choroby? : )

Post autor: bkiaw13 »

Jaka choroba? Takie małe ilości nie mogą stanowić nawet namiastki. A mówi ci to osoba, która ma "raptem" (w swojej kolekcji) nie ułożonych tylko ok. 180 puzzli :oops: Jak przekroczysz stan 100 to wtedy można się zacząć martwić ;)
griev82
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 62
Rejestracja: 08 października 2014, 23:44
Lokalizacja: Gryfów Śląski, dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pierwsze oznaki choroby? : )

Post autor: griev82 »

U mnie już trwa trzy lata, choć przyznam, że z małymi przerwami na normalność... Sporo pudeł poszło też w drugi (a nierzadko i w któryś tam z kolei) obieg :)... nierzadko ceny za nie były większe niż ceny nowych w sklepie (kupuje wyłącznie przecenione).

Rekord to Cinque Terre Ravensburgera 2000 el. przecenione w Tesco na 29,99 zł, choć sporo czekałem na potwierdzenie tej ceny bo wg kodu kreskowego była normalna cena, czyli ponad 70 zł. Sprzedane na licytacji za chyba 75 zł :P

Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 czerwca 2017, 13:28 przez griev82, łącznie zmieniany 3 razy.
griev82
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 62
Rejestracja: 08 października 2014, 23:44
Lokalizacja: Gryfów Śląski, dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pierwsze oznaki choroby? : )

Post autor: griev82 »

Ja trzymam w pracy w tzw. graciarni, czyli pokoju na który do dziś nikt nie ma pomysłu :)
elmirka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 314
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 08:24
Lokalizacja: Tychy

Re: Pierwsze oznaki choroby? : )

Post autor: elmirka »

alina244, widziałaś mój nowy zakup, to powiem tak, że wydawało mi się, że nie mam gdzie tego wsadzić, ale szafa wczoraj się uelastyczniła i w bagażniku samochodu zostało mi ostatnie pudło z sześcioma puzzlami, więc "gdzieś" da się poupychać :lol: dzisiaj specjalnie przyjechałam wcześniej do pracy, żeby też wcześniej wyjść i będę kminić, gdzie to pochować :lol:
griev82
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 62
Rejestracja: 08 października 2014, 23:44
Lokalizacja: Gryfów Śląski, dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pierwsze oznaki choroby? : )

Post autor: griev82 »

Zawsze można mniejsze pudła pakować w te większe a same elementy w jakieś woreczki strunowe i oczywiście wszystko odpowiednio opisywać ;)
griev82
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 62
Rejestracja: 08 października 2014, 23:44
Lokalizacja: Gryfów Śląski, dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pierwsze oznaki choroby? : )

Post autor: griev82 »

Szkoda tylko, że większość ludzi uważa tych układających (w moim przypadku pomiędzy trzydziestką a czterdziestką) za lekko kopniętych w głowę... na dodatek tylko ciągle słyszę, że wszyscy wokół nie mają czasu na takie marnowanie czasu...
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2279
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pierwsze oznaki choroby? : )

Post autor: Cyber Killer »

No, za to mają czas na marnowanie czasu oglądając n+1 sezon (nie odcinek, tylko cały kolejny długaśny sezon) jakiegoś niezbyt rozgarniętego serialu, albo wędkowanie, albo znienawidzoną przeze mnie piłkę nożną, albo cokolwiek innego co jest popularnie akceptowanym w popkulturze hobby. Dla takich ludzi czytanie książek to też marnowanie czasu, tak samo gry komputerowe, oraz modelarstwo, i ogółem wszystkie aktywności praktykowane przez tzw geeków.

Rozrywka to rozrywka, a nie marnowanie czasu. A opowiadanie komuś, że jego rozrywka jest gorsza od "mojej" rozrywki jest oznaką buractwa.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Pierwsze oznaki choroby? : )

Post autor: Vicky »

Przyznam że mam z tym problemy. Dokupywanie i licytowanie i upychanie po kątach. Ja to widzę w kategoriach chorobowych. Ale nie leczę się jeszcze. Może powinienem, ale wychodzę z założenia, że kiedyś tam życie samo mnie z tego uleczy.
Mam nadzieję, że bez bólu i bez konsekwencji... Hehe.
Z doświadczenia wiem również, że moje pasję często mnie nudzą (po jakimś czasie). Jestem jak na razie na etapie jeszcze takiej fascynacji, ale czasem łapie się na tym, że zdobywanie nowych pudełek bardziej mnie kręci niż zabranie się za kolejny projekt.
Poza tym są upały i nic się nie chce...
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: Pierwsze oznaki choroby? : )

Post autor: XeniaRodefsky »

Cyber Killer pisze:No, za to mają czas na marnowanie czasu oglądając n+1 sezon (nie odcinek, tylko cały kolejny długaśny sezon) jakiegoś niezbyt rozgarniętego serialu, albo wędkowanie, albo znienawidzoną przeze mnie piłkę nożną, albo cokolwiek innego co jest popularnie akceptowanym w popkulturze hobby.

Rozrywka to rozrywka, a nie marnowanie czasu. A opowiadanie komuś, że jego rozrywka jest gorsza od "mojej" rozrywki jest oznaką buractwa.
O tak, zgadzam się w całej rozciągłości.
Vicky pisze:Przyznam że mam z tym problemy. Dokupywanie i licytowanie i upychanie po kątach. Ja to widzę w kategoriach chorobowych. Ale nie leczę się jeszcze. Może powinienem, ale wychodzę z założenia, że kiedyś tam życie samo mnie z tego uleczy.
Mam nadzieję, że bez bólu i bez konsekwencji... Hehe.
Z doświadczenia wiem również, że moje pasję często mnie nudzą (po jakimś czasie). Jestem jak na razie na etapie jeszcze takiej fascynacji, ale czasem łapie się na tym, że zdobywanie nowych pudełek bardziej mnie kręci niż zabranie się za kolejny projekt.
Poza tym są upały i nic się nie chce...
Oj tak, dokupowanie pudełek, bo potem znikną ze sklepów i nie dostanę już wzorów, na których mi zależy i co? Gromadzę, a układanie idzie wolno. Obecnie 17 pudełek czeka. Coś tam zawsze układam, ale powoli no i kolekcja rośnie :)
I też mnie różne rzeczy po pewnym czasie nudzą. Może powinnam, tak jak Marcin, zrobić sobie przerwę?
Awatar użytkownika
eryczek
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 618
Rejestracja: 28 marca 2017, 22:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Pierwsze oznaki choroby? : )

Post autor: eryczek »

Zacny stosik! Miłego ukladania :-)
griev82
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 62
Rejestracja: 08 października 2014, 23:44
Lokalizacja: Gryfów Śląski, dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pierwsze oznaki choroby? : )

Post autor: griev82 »

eryczek pisze:Zacny stosik! Miłego ukladania :-)
No akurat prócz tej mapy, na którą nie mam miejsca do układania, a którą kupiłem przez rozdarte pudełko (kosztowała 14.99 zł w Lidlu), to reszta już ułożona ; ). Trzeba teraz zrobić sort i te w lepszym stanie na licytacje wystawić. Ale jak coś, to nowe zamówienie już powoli się na Allegro kompletuje.

Pozdrawiam
Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Griev82”