Papieskie

Kama
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 127
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 22:49
Lokalizacja: Koszalin

Papieskie

Post autor: Kama »

W mojej rodzinie bardzo szanowanym i cenionym człowiekiem jest Karol Wojtyła.Dlatego podczas wakacji 2017r jednym z punktów naszej objazdowej wycieczki były Wadowice. Zwiedziliśmy Muzeum Domu Rodzinnego Wojtyłów oraz Kościół parafialny pw Ofiarowania NMP przyszłego papieża, który w 1992r został przez Niego podniesiony do rangi Bazyliki Mniejszej.W każdym zakątku tej świątyni czuć obecność Ojca Świętego, czuje ją do dziś i wiem,że będzie mi towarzyszyć zawsze.
W kamienicy,w której Karol Wojtyła mieszkał z rodziną powstało Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Zgromadzono tak wszelkie pamiątki związane z Nim. w tym domu urodził się Karol Wojtyła i mieszkał przez 18 lat. W tym miejscu zaczęła droga papieża do świętości.Nowoczesna multimedialna ekspozycja opowiada o całym życiu Karola Wojtyły - od Wadowic po 27 lat pontyfikatu. Można tak opisywać bez końca.
Jednak największe wrażenie robi sala, na straży której stoi replika zegara z bazyliki z datą 2 kwietnia 2005 oraz zegar zatrzymany na godz. 21.37. W tej sali ściany są ciemne, panuje półmrok, multimedialna ekspozycja pokazuje zdjęcia ze wszystkich okresów życia Karola Wojtyły, jedynym dźwiękiem jest odgłos rytmicznego bicia serca.....Jego serca.Jest to niesamowite uczucie, gdy zamknęłam oczy miałam wrażenie jakby stał przy mnie.
Polecam wszystkim razem i każdemu z osobna by zobaczyli i przeżyli to co ja. Wadowice- papieskie miasto to piękne , przesycone niesamowitą atmosferą miejsce.Oczywiście słynne kremówki to niebo w gębie :)
Już jakiś czas temu postanowiłam na swój własny sposób uczcić pamięć Największego Polaka.

Taki oto obrazek wisi u mojej mamy

Obrazek

A taki zestaw mam do ułożenia

Obrazek
Awatar użytkownika
spursik
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 447
Rejestracja: 26 września 2016, 23:08
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Papieskie

Post autor: spursik »

A gdzie można kupić takowe puzzle?
Kama
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 127
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 22:49
Lokalizacja: Koszalin

Re: Papieskie

Post autor: Kama »

Ten zestaw 3szt kupiłam na allegro za 54zl ,to cena już z wysyłka od KosmiczneZabawki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kama”