Zamieszczanie zdjęć w postach

Pomoc techniczna, uwagi, propozycje.
Awatar użytkownika
madi9011
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Kontakt:

Re: Zamieszczanie zdjęć w postach

Post autor: madi9011 » 01 paź 2017, 9:13

Tomcio pisze:Ogarnąłem jakoś Flickra z poziomu komputera i udało się dodać zdjęcia do postu.
Ale czy ktoś może mi wytłumaczyć jak dodać foto do postu z aplikacji Flickr dla Androida?
Włączam aplikację, wchodzę na moje konto, Camera Roll i wybieram zdjęcie. Klikam opcję udostęoniania i wybieram "Copy Url".
Aplikacja kopiuje link do schowka. Po wklejeniu go na forum nie widać zdjęcia. Jest tylko napis "Obrazek"
Ktoś pomoże?
Mam ten sam problem. Nie wiem jak to zrobić wrzucając z telefonu. Podejrzewam że się nie da. Ewentualnie wchodząc jako ze strony internetowej a nie z aplikacji bo tak nie próbowałam . Ale z moim telefonem to nie chce mi się tak bawić w takie wklejanie zdjęć
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość, to nie jest to czas zmarnowany"

zapraszam https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1uHZW/

XeniaRodefsky

Post autor: XeniaRodefsky » 01 paź 2017, 9:35

Ja na Imgurze na aplikacji na telefon nie mogę umieszczać zdjęć na forum, tylko z komputera. Po prostu w aplikacji nie widzę tych opcji (np. generowania linków), nawet nie wiem, jak wrzucić nowe zdjęcie na sam Imgur, więc w tej chwili wygląda to tak, że robię fotkę telefonem, wysyłam sobie w mailu, i kiedy odpalam komputer, robię resztę. Nie ma lekko :(

Tomcio
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa

Post autor: Tomcio » 01 paź 2017, 9:38

Z poziomu przeglądarki w telefonie Flickr generuje długi link ale też nie przynosi to oczekiwanego efektu.
Przy udostępnianiu z przeglądarki nie ma opcji BBCode i to jest pewnie problem.
Na tą chwilę nie udało mi się ani z aplikacji ani z poziomu przeglądarki w telefonie.
Jedyna opcja to wrzucanie z kompa ale to jest trochę uciążliwe...
Szkoda, że dedykowana aplikacja nie posiada takich opcji jak wersja "komputerowa".

Awatar użytkownika
jagabaga

Post autor: jagabaga » 08 lis 2017, 7:49

W temacie zamieszczania zdjęć mam prośbę "kosmetyczną" :) : jeśli wstawiacie kilka zdjęć w poście, jedno pod drugim, róbcie odstępy między nimi (wystarczy dwa razy nacisnąć Enter ;) ). Bo bez tego często trudno znaleźć granicę, między dolną krawędzią danego zdjęcia a górną następnego i traci się czytelność/przejrzystość przeglądania. Dziękuję :mrgreen:
Oto ciąg cyfr: 1,2,3,4,5,6,7. Gdzie ukryła się 8-ka? Na pierwszy rzut oka 8-ki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry 8 nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma 8-ki.

Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator

Post autor: Marcin S. Puzzler » 08 lis 2017, 21:59

Słuszna uwaga Jago 8-)

Dodatkowo proszę wziąć pod uwagę to, o czym pisał ostatnio Dawid: cytując post, w którym są zdjęcia, unikajmy ich pojawiania się w cytowanym poście (czyli kasujmy cyt. zdjęcia w treści naszego posta). Oczywiście dotyczy to cytowania postów, w których jest duża liczba zdjęć oraz sytuacji, w których nasz post będzie zrozumiały bez zdjęcia/zdjęć; zasadnym natomiast będzie cytat ze zdjęciem, jeśli mamy pytanie, uwagę dot. konkretnego zdjęcia z cytowanego posta).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Uwagi dotyczące forum”