Educa

Dane kontaktowe, wasze opinie odnośnie produktów, nowości w ofercie
DarkVeroni
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 732
Rejestracja: 24 stycznia 2015, 01:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Educa

Post autor: DarkVeroni »

Marcin S. Puzzler pisze: 17 listopada 2017, 18:32
Cyber Killer pisze: 16 listopada 2017, 17:14 Łatwiej jak łatwiej, ciekawe czy ceny obniżą.
Jeśli wyprą Trefla z Biedronki to kto wie... :lol:
Albo Clementoni z Lidla :P
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Educa

Post autor: Cyber Killer »

Ja to miałem na myśli całkiem poważnie, Educa ma ceny wręcz zaporowe, są drożsi od Ravensburgera nawet.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Educa

Post autor: jagabaga »

Cyber Killer pisze: 18 listopada 2017, 18:54 Educa ma ceny wręcz zaporowe, są drożsi od Ravensburgera nawet.
Niestety, ale moim zdaniem jest "usprawiedliwione" lepszą jakością Eduki.
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1298
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Educa

Post autor: Dawid »

michael_s pisze: 16 listopada 2017, 14:45 Przed chwilą rozmawiałem z menedżerem Eduki na Polskę i dowiedziałem się, że firma zmienia system dystrybucji w Polsce, żegna się z Rekmanem i chce intensywniej wejść na rynek polski. Jednym słowem od przyszłego roku łatwiej będzie dostać Edukę w Polsce.
Sprawdziłem i jednak nie żegnają się z Rekmanem. Wygląda na to, że Rekman ma taką pozycję w Polsce, że nie będąc zabawkowym gigantem nie da się z nim pożegnać.
Ale plany intensywniejszego wejścia na rynek potwierdzone. Powinniśmy to odczuć w Q2 2018. Trzymam kciuki :)
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 7 pudełek / 4599 el.
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1530
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Educa

Post autor: Puzzabell »

W ramach relaksu chciałam sobie posortować nową Edukę Romero, i tu zonk. Educa zmieniła wykrojnik. Zawsze mi się to u nich podobało, że oprócz świetnej jakości wydruku i dobrej tektury, mieli bardzo mi odpowiadający wykrojnik, czyli same klasyczne poziome i pionowe, i trochę "falowanych". Zwykle sortowałam na 4 pojemniki - ramka, falowane (układane parami), pionowe i poziome. Ten schemat był dla mnie bardzo relaksujący i dobrze wyglądał na jednolitych powierzchniach, typu "słoń obok Taj Mahal", czy "miasto wieżowców", a przy pstrokatych obrazach też pomagało, że się nie rozpraszam na kształtach, tylko skupiam na kolorach. Miałam trzy obrazki Romero, którymi byłam zachwycona, a dzisiaj chciałam posortować na jutro czwarty. A kształty są takie:

Obrazek


Wszystkie możliwe rodzaje kształtów, plus falowane do każdego rodzaju - coś okropnego. Klasycznych zostało może 1/5, może nawet mniej.
Kompletnie mnie to zniechęciło do układania. Niestety, od dzisiaj Educa dzieli się dla mnie na starą i nową. Gorszy pieniądz wypiera lepszy :(
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Educa

Post autor: leżak »

Piękne. Chociaż 2k najbardziej mi się podobały.
Chętnie ułożyłabym sobie jeszcze jakiegoś Romero.
Już przedostatniego przegapiłam :( Za rzadko przeglądam ofertę poniżej 2k.
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1530
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Educa

Post autor: Puzzabell »

leżak pisze: 05 grudnia 2017, 21:56 Piękne. Chociaż 2k najbardziej mi się podobały.
Chętnie ułożyłabym sobie jeszcze jakiegoś Romero.
Już przedostatniego przegapiłam :( Za rzadko przeglądam ofertę poniżej 2k.
Mówisz i masz ;)

https://www.puzzle.de/vicente-romero-ro ... uzzle.html
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Educa

Post autor: leżak »

Kusisz ;)
Może uda się upolować w kraju.
Tylko duże elementacje jestem skłonna ściągnąć z zagranicy. Jak pójdę w mniejsze to nie będzie już żadnych hamulców.
Na otarcie łez kupiłam sobie takie - autor Alex Lashkevich:

Obrazek Obrazek

I taniej wyszło :) niż przy zakupie Eduki.
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1530
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Educa

Post autor: Puzzabell »

leżak pisze: 05 grudnia 2017, 22:18 Kusisz ;)
Może uda się upolować w kraju.
Tylko duże elementacje jestem skłonna ściągnąć z zagranicy. Jak pójdę w mniejsze to nie będzie już żadnych hamulców.
Na otarcie łez kupiłam sobie takie - autor Alex Lashkevich:

Obrazek Obrazek

I taniej wyszło :) niż przy zakupie Eduki.

Nie widać obrazków, ale skopiowałam adresy z cytowania. Też oba chodzą za mną.
A z jego prac wzięłabym to:

Obrazek

Ja mam na puzzle.de gotowy koszyk, i tylko szukam pretekstu, żeby jednak się poddać i zamówić ;)
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Educa

Post autor: Cyber Killer »

Puzzabell pisze: 05 grudnia 2017, 20:50 Wszystkie możliwe rodzaje kształtów, plus falowane do każdego rodzaju - coś okropnego. Klasycznych zostało może 1/5, może nawet mniej.
Kompletnie mnie to zniechęciło do układania. Niestety, od dzisiaj Educa dzieli się dla mnie na starą i nową. Gorszy pieniądz wypiera lepszy :(
No, ale przecież to zaleta, bardziej różnorodne kształty, to mniej frustracji przy układaniu. Dla mnie to spory plus że w końcu mają lepszy wykrojnik.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Educa

Post autor: jagabaga »

Cyber Killer pisze: 06 grudnia 2017, 06:06
Puzzabell pisze: 05 grudnia 2017, 20:50 Wszystkie możliwe rodzaje kształtów, plus falowane do każdego rodzaju - coś okropnego. Klasycznych zostało może 1/5, może nawet mniej.
Kompletnie mnie to zniechęciło do układania. Niestety, od dzisiaj Educa dzieli się dla mnie na starą i nową. Gorszy pieniądz wypiera lepszy :(
No, ale przecież to zaleta, bardziej różnorodne kształty, to mniej frustracji przy układaniu.
Co za dużo to niezdrowo :| (falki są frustrujące przy przenoszeniu fragmentów - nawet dwóch tak stykających się ze sobą puzzli, a jesli takie łączenia przeważają, to nie dziwię się wkurzeniu Puzzlabell)
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1530
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Educa

Post autor: Puzzabell »

Cyber Killer pisze: 06 grudnia 2017, 06:06 No, ale przecież to zaleta, bardziej różnorodne kształty, to mniej frustracji przy układaniu.
Cyberze, Ty apelujesz o stosowanie netykiety i formatowanie zdjęć, a ja apeluję o czytanie ze zrozumieniem ;)

Miałam ZERO frustracji przy układaniu, bo napisałam tak:
" ...mieli bardzo mi odpowiadający wykrojnik, czyli same klasyczne poziome i pionowe, i trochę "falowanych". Ten schemat był dla mnie bardzo relaksujący i dobrze wyglądał na jednolitych powierzchniach... "
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Educa

Post autor: Cyber Killer »

Tak, mieli inny wykrojnik, który lubiłaś, a ja piszę że ten nowy jest lepszy, bo bardziej różnorodny i dzięki temu mniej frustruje w ogólnym ujęciu. Ja doskonale zrozumiałem co napisałaś, ale chyba moja wypowiedź tutaj co niektórych zakręciła :-P.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Educa

Post autor: leżak »

Puzzabell pisze: 05 grudnia 2017, 22:42
leżak pisze: 05 grudnia 2017, 22:18 Na otarcie łez kupiłam sobie takie - autor Alex Lashkevich:
Też oba chodzą za mną.
A z jego prac wzięłabym to:
Nie chcę robić za dużego offtopic, ale twoja propozycja przypomniała mi też prace Rob'a Heffner'a (chodzi o kobietę w sukni przy fortepianie) chociaż nie ma takiego efektu "rozmazania".

Kolekcja ELEGANCE

Niektóre jego prace nadawałyby się na puzzle. Chociaż ja bardziej nastawiałabym się na baletnice dla moich chrześnic

Kolekcja DANCE

A dla mnie WildLife :)
Awatar użytkownika
Krzysztof
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 133
Rejestracja: 05 grudnia 2017, 20:27
Lokalizacja: Oborniki / Poznań

Re: Educa

Post autor: Krzysztof »

Poszukuję puzzli Eduki

16784 - 6000 Lakeside Cottage at Springs
16356 - 5000 Cottages
16323 - 4000 House Flowers

Jak sądzicie, czy te wzory będą łatwiej dostępne w nowym roku?? Jeśli jakimś cudem jakiś sklep ma je w swojej ofercie to ceny są dość wysokie a na allegro wręcz zaporowe... Chyba pozostanie skupić się na rodzimych producentach albo czekać na jakieś promocje na amazonie, chociaż Educa raczej rzadko łapie się na obniżki.
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Educa

Post autor: michael_s »

Krzysztof pisze: 07 grudnia 2017, 09:51 Poszukuję puzzli Eduki

16784 - 6000 Lakeside Cottage at Springs
16356 - 5000 Cottages
16323 - 4000 House Flowers

Jak sądzicie, czy te wzory będą łatwiej dostępne w nowym roku??
Są w aktualnym katalogu, więc powinny być bez problemu dostępne w okolicach kwietnia-czerwca przyszłego roku.
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
Krzysztof
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 133
Rejestracja: 05 grudnia 2017, 20:27
Lokalizacja: Oborniki / Poznań

Re: Educa

Post autor: Krzysztof »

michael_s pisze: 07 grudnia 2017, 10:01 Są w aktualnym katalogu, więc powinny być bez problemu dostępne w okolicach kwietnia-czerwca przyszłego roku.
Dzięki. W takim razie jeszcze wstrzymam się z zakupami. Przynajmniej kupka wstydu nie będzie się powiększać :)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Educa

Post autor: jagabaga »

Niektóre jego prace nadawałyby się na puzzle.
Kolekcja DANCE
To - od razu z kaloryferem ;) (taka mała dygresja do wątku Krzysztofa ;) )
Ravienne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 463
Rejestracja: 07 lipca 2017, 01:47
Lokalizacja: Hajnówka/Bielsk Podlaski/Białystok

Re: Educa

Post autor: Ravienne »

zdecydowanie moja ulubiona firma ;D mam już 5 wzorów z 2018 roku 8-)
W 2017 ułożyłam 25 pudełek - 15422 elementy
W 2018 ułożyłam 100 pudełek - 71774 elementów
W 2019 ułożyłam ...
viewforum.php?f=369 Takie ułożyłam
viewtopic.php?f=11&t=6437 Takie sprzedaję
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3918
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Educa

Post autor: Vicky »

Nie wiem co się podziało, ale Educa przeżywa istną rewolucję cenową. Znaczy się u nas - w Polsce. Jak zawsze była to jedna z droższych marek, tak teraz ceny, nawet tych dużych elementacji, opadły do śmiesznego poziomu (jak na Educe!). Mam nadzieję, że nie jest to spowodowane rzutem towaru z tzw. gorszego sortu, bo przyznaję, że ostatnio zaszalałem i na kilka fajnych motywów sobie pozwoliłem. Nie chciałbym się na nich zawieść. ;)
Miroly
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 17
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 13:39
Lokalizacja: Gniezno, Wielkopolskie

Re: Educa

Post autor: Miroly »

A ktore to tak potaniały z tych duzych elemntacji? :)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3918
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Educa

Post autor: Vicky »

Przed wakacjami kupiłem Opery za ponad stówkę. Teraz można nabyć je (3tys.!) za mniej niż 90 zł.
Jeszcze niedawno kanał Colmar był za 120-140 zł. Teraz kupiłem je (4 tys. !) za 80 zł
2000 tys. można znaleźć już od 45 zł. A standard to przecież jakieś 70 zł?
Zresztą same Tysiaki są już za trzy dychy.

Dużo można by mnożyć przykładów. Nie każdy motyw jest po równie atrakcyjnych cenach, ale zawsze możesz przeglądać internet w poszukiwaniu najlepszej opcji. ;)
Ravienne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 463
Rejestracja: 07 lipca 2017, 01:47
Lokalizacja: Hajnówka/Bielsk Podlaski/Białystok

Re: Educa

Post autor: Ravienne »

Ja kupiłam educe 3000 tęcza. We wrześniu najtaniej było za nie 108zl. A teraz można je kupić nawet za 65
W 2017 ułożyłam 25 pudełek - 15422 elementy
W 2018 ułożyłam 100 pudełek - 71774 elementów
W 2019 ułożyłam ...
viewforum.php?f=369 Takie ułożyłam
viewtopic.php?f=11&t=6437 Takie sprzedaję
Biedrona
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2
Rejestracja: 14 grudnia 2018, 08:46

Re: Educa

Post autor: Biedrona »

A ja niestety się bardzo zawiodłem na Educe. Ostatnio kupiłem sobie zestaw 4000 elementów z mapą świata:
http://www.educaborras.com/en/ficha-producto/14827/
Po ułożeniu okazało się, że brakuje mi jednego elementu. Na opakowaniu jest informacja, że w takich przypadkach firma wysyła zagubiony element, trzeba tylko wypełnić odpowiedni formularz na ich stronie. Niestety przy próbie wysłania go otrzymałem informacje, żę ten zestaw nie jest objęty tą gwarancją :!: pomimo iż sepłnia wszystkie wymagania, opisane na ich stronie. To jeszcze nie koniec, wysłałem pytanie, dlaczego tak jest i niestety od ponad tygodnia nie uzyskałem odpowiedzi. Wysłanie kolejnego zapytania też nic nie dało. Ogólnie jestem bardzo zawiedziony, firma miała być solidna a takie coś się przytrafiło.
Czy ktoś miał podobne doświadczenie i mógłby coś poradzić.
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Educa

Post autor: michael_s »

Napisałem Ci pw przed przeczytaniem tego posta. Moim zdaniem powinieneś złożyć reklamację: https://www.educaborras.com/forms/problems/language:eng .

Lost piece service obsługuje tylko te puzzle, które mają jeszcze w produkcji. Starszych układanek, tych co wyszły z produkcji, bądź starych serii produkcyjnych nie obsługują.
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
kasia0504
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 71
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 08:23

Re: Educa

Post autor: kasia0504 »

Wczoraj zaczęłam swoje pierwsze puzzle z Educi i jedynym dla mnie minusem jest odrobinę zbyt luźne łączenie. Nie przeszkadza mi, że nie mogę podnosić obrazka ani nawet większych obszarów, ale mam koty i nawet lekkie poruszenie maty powoduje rozwalenie się ułożonej partii.

Tak czy inaczej pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Puzzle są bardzo miłe w dotyku i przyjemnie się je układa. Wykrojnik jest bardzo zróżnicowany.
Na pewno kupię więcej pudełek, bo wzory bardzo mi się podobają, ale niestety nie są to puzzle idealne dla mnie... Na pewno układając na płycie byłoby o wiele lepiej.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Educa

Post autor: jagabaga »

kasia0504 pisze: 13 lutego 2022, 07:43 mam koty i nawet lekkie poruszenie maty powoduje rozwalenie się ułożonej partii.
(...)
Na pewno układając na płycie byłoby o wiele lepiej.
Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma ;) - koci wskoko-wślizg na płytę też potrafi nieźle namiąchać układaczowi puzzli, bo płyta hdf (takiej najczęściej puzzlomaniak używa :)) jest śliska. Ale fakt - Educa jest luźna i po kocim "ataku" praktycznie nie zostaje nic w całości. Natomiast np. Trefl, czy niektóre Clementoni potrafią się obronić, przynajmniej w jakimś procencie ;).
kasia0504
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 71
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 08:23

Re: Educa

Post autor: kasia0504 »

Myślałam o tym, by kupić drugą płytę i przykryć nią puzzle + klipsami zabezpieczyć, ale to wtedy trzeba mieć miejsce na podłodze - mata jednak mniej zajmuje :D
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Educa

Post autor: jagabaga »

Zabezpieczonej płycie z puzzlami kot nie da rady :). Miałam na myśli kocie wskoko-wślizgi podczas układania ;).
Awatar użytkownika
christie07
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 839
Rejestracja: 10 kwietnia 2020, 10:36

Re: Educa

Post autor: christie07 »

kasia0504 pisze: 13 lutego 2022, 08:28 Myślałam o tym, by kupić drugą płytę i przykryć nią puzzle + klipsami zabezpieczyć, ale to wtedy trzeba mieć miejsce na podłodze - mata jednak mniej zajmuje :D
Ja tak robiłam, w przerwach od układania płyty wsuwałam pod kanapę - wiwat meble na nóżkach ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Producenci”