Nowości 2017

Podział wg tematyki, ilości elementów, autorów. Ogólne dyskusje o puzzlach. Pytania, porady i nowości.
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Nowości 2017

Post autor: michael_s »

Malwina pisze: 17 listopada 2017, 10:43 Dziwne, ale fajnie, że coś nowego, a nie kolejny widoczek, albo przekolorowane zwierzątka. Gdzie można kupić?
Tutaj: http://www.lojagrow.com.br/puzzle-6000- ... do-mundo/p

Ale nie wiem czy wysyłają do Polski. I nie znam portugalskiego...
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowości 2017

Post autor: leżak »

Sama technika zaprezentowana na puzzlach - interesująca.
Jednak obrazek nie bardzo mi się podoba.
Także ulżyło mi - nie muszę na nie polować.
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Hojny7 »

michael_s pisze: 17 listopada 2017, 12:30
Malwina pisze: 17 listopada 2017, 10:43
Tutaj: http://www.lojagrow.com.br/puzzle-6000- ... do-mundo/p

Ale nie wiem czy wysyłają do Polski. I nie znam portugalskiego...
Nie wysyłają do Polski, kiedyś też chciałem coś od nich zakupić.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Cyber Killer »

Jeszcze mamy 2017 i Castorland znowu wrzucił kilka nowych obrazków, głównie 1 i 1,5k, ale są całkiem ładne np:
http://www.castorland.pl/pl/puzzle/c-151707?page=1 (jest też podobny z tygrysem http://www.castorland.pl/pl/puzzle/c-103935?page=2 )
http://www.castorland.pl/pl/puzzle/c-103980?page=2 (dolomity bez kościółka, wow!)
i inne, jakieś kwiaty, aniołki (blee) itd.

W sklepach pewnie się pojawią w ciągu paru dni.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Hojny7 »

Cyber Killer pisze:Jeszcze mamy 2017 i Castorland znowu wrzucił kilka nowych obrazków, głównie 1 i 1,5k, ale są całkiem ładne np:
http://www.castorland.pl/pl/puzzle/c-151707?page=1 (jest też podobny z tygrysem http://www.castorland.pl/pl/puzzle/c-103935?page=2 )
http://www.castorland.pl/pl/puzzle/c-103980?page=2 (dolomity bez kościółka, wow!)
i inne, jakieś kwiaty, aniołki (blee) itd.

W sklepach pewnie się pojawią w ciągu paru dni.
Ten pierwszy cudo, w sumie tygrys też daje radę.
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: Nowości 2017

Post autor: XeniaRodefsky »

Szkoda, że w nowościach mamy praktycznie te same obrazki, tylko w innych elementacjach. Dubrownik 1000 i Dubrownik 4000 są łudząco podobne. Ramsau 3000 i Ramsau 1500 też są prawie identyczne. Ech...
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowości 2017

Post autor: leżak »

Łeeee, widzę, że się jednak na coś skuszę.
Wilk jest megazajebisty, na tygrysa pewnie też się skuszę. Może jeszcze coś... może nowy zatopiony galeon. Zobaczy się ;)
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Cyber Killer »

Tak, nowy zatopiony galeon też ładny, ale mam już ten poprzedni :-)

Za to chciałbym żeby Castorland i Trefl mieli jakiś np kanał RSS gdzie wpadałyby informacje o nowych pozycjach, lub chociaż od biedy newsletter. Takie odwiedzanie stronki raz na jakiś czas jest mocno uciążliwe.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowości 2017

Post autor: leżak »

Trefl to już w ogóle w tyle.
Zajmują się głównie promocją zabawek dla maluchów. Puzzle się sprzedają, za granicę też wysyłają, więc nie widzą pewnie takiej potrzeby.
Zresztą widać to na ich FB. Do Trefla się zniechęciłam. Jedyne puzzle jakie od nich ostatnio kupuję to 54 mini. Sobie kupiłam, jak tylko wydali Babel.
Zastanawiam się nad Sklepieniem. I to jedyne z ich oferty. MARAZM.
Pod względem oferty Castorland bije ich na głowę.
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Hojny7 »

leżak pisze:Trefl to już w ogóle w tyle.
Zajmują się głównie promocją zabawek dla maluchów. Puzzle się sprzedają, za granicę też wysyłają, więc nie widzą pewnie takiej potrzeby.
Zresztą widać to na ich FB. Do Trefla się zniechęciłam. Jedyne puzzle jakie od nich ostatnio kupuję to 54 mini. Sobie kupiłam, jak tylko wydali Babel.
Zastanawiam się nad Sklepieniem. I to jedyne z ich oferty. MARAZM.
Pod względem oferty Castorland bije ich na głowę.
Ida w to co daje większy zysk. Na polu niskich elementacji jest przesyt w dużych zbyt wąskie grono na rynku aby inwestować w technologię. Mnie tylko boli że wygaszane projekty które z 2 ręki sa bardzo drogie nie sa wznawiane, jest wiele świetnych wzorów które mogły by wrócić nie tylko u trefla.
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowości 2017

Post autor: leżak »

Fakt.
Ogólnie mają to w d...
Wiele osób z forum pisze do producentów.
I dziwi mnie, że nikt z firmy T czy C nie śledzi naszego forum. Mieliby rozeznanie co jeszcze ludzie chcą układać i co sądzą o jakości ich produktów.
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2825
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Nowości 2017

Post autor: Ann999 »

może my nie jesteśmy reprezentatywni...
Inwestują w ogół a nie margines.
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
D4MON
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 493
Rejestracja: 03 września 2017, 17:30

Re: Nowości 2017

Post autor: D4MON »

leżak pisze: 07 grudnia 2017, 14:47 Fakt.
Ogólnie mają to w d...
Wiele osób z forum pisze do producentów.
I dziwi mnie, że nikt z firmy T czy C nie śledzi naszego forum. Mieliby rozeznanie co jeszcze ludzie chcą układać i co sądzą o jakości ich produktów.
Lepiej nie,forum dostałoby bana na zakupy i tyle w temacie :lol: Rosjanie są zachwyceni jakością,a to 200kk luda,to nie będą się przejmować "zgiłym zachodem",któremu w "głowach się poprzewracało" z jakością
Posiadam: 277 pudełek 365480 elementów
Dotychczas ułożone: 28 obrazki 24490 elementów
Aktualnie układam: Trefl 1000 Pejzaż z wulkanem
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowości 2017

Post autor: leżak »

Miałam na myśli krajowych producentów. Gdzież bym śmiała marzyć, że zagraniczni śledzą nasze forum, skoro mają pewnie własne.
Nie mówię, że mają wydawać tylko to co chcemy w szczegółach. Chodzi o to by chociaż dodali kilka wzorów z innej tematyki. Urozmaiciłoby to trochę ich ofertę. My byśmy byli zadowoleni, a im i tak puzzle by się sprzedawały, nawet lepiej niż teraz.
Przykład np. Mondopuzzle, D-Toys pokazuje jak można wykorzystać lukę w ofercie. Gdzie mimo wysokiej ceny opłaca się sprzedawcom importować do Polski, bo są na nie chętni z racji atrakcyjnej oferty. Albo Steppuzzle - gdyby nie mieli atrakcyjnej oferty, akcja Dawida nie trafiłaby na tak podatny grunt. Czyli jednak producenci potrafią.
Ostatnio zmieniony 08 grudnia 2017, 18:09 przez leżak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1298
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Nowości 2017

Post autor: Dawid »

leżak pisze: 07 grudnia 2017, 21:50 Albo Steppuzzle - gdyby nie mieli atrakcyjnej oferty, akcja Dawida nie trafiłaby na tak podatny grunt. Czyli jednak producenci potrafią.
Z drugiej strony, gdyby nie mogli opędzić się od zapytań o swoje puzzle, to moja akcja nie byłaby potrzebna - po prostu byłyby do kupienia w Polsce ;)

Ja bym tę dyskusję smutno skonstatował, że jak ludzie zadowalają się byle czym, to dostają byle co. A większość niestety się zadowala.
Nawet na tym forum, które niby skupia "koneserów", większość obrazków w tematach to te same, powtarzalne, supermarketowe wzory. Tak że nie wiem, czy to by cokolwiek zmieniło, gdyby producenci stąd czerpali inspirację ;)
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 7 pudełek / 4599 el.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3918
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Nowości 2017

Post autor: Vicky »

Myślę, że to dość trafne co napisał Dawid. Zasadniczo nie mam nic przeciwko polskim firmom. Castora nawet bardzo lubię. Ale nie nazwał bym tych puzzli rarytasem. Celują w gusta przeciętnego odbiorcy (nie chcę tym określeniem nikogo obrażać!). A jak się trafi coś ekstra, to niestety szybko się kończy. To znaczy przez te 20 lat (albo i więcej) wydali sporo całkiem niezłych obrazków. Widać po reakcji na forum, które z nich nadal cieszą się sporym zainteresowaniem, i które z nich kosztują nadal spore pieniądze (np. Yerka). To samo w skrócie odnosi się do Trefla.
Tymczasem za większość prawdziwie "koneserskich" puzzli płaci się już spore pieniądze. A jak czytam na forum, (często-gęsto) cytaty w stylu np. "wolę wydać 100 zł za 5 pudełek (polskich) niż kupić za tyle samo jedno Heye", to nic dziwnego, że nadal pośród prezentowanych obrazków dominuje "marketowy rynek". A wystarczy wspomnieć, że Heye to marka ogólnie dostępna i nie trzeba wcale kombinować z zagranicznymi aukcjami.
Jak każda pasja puzzle niestety sporo kosztują. I to jest zrozumiałe, że nie każdego stać na wydawanie co miesiąc astronomicznych kroci. Szanuję to, że większość z nas chce się po prostu przy tym dobrze bawić. Ale będąc do bólu szczerym, podpisuje się pod tym, że sporo jest bylejakości na naszym forum. I jest do tego jeszcze jeden smutny rynkowy fakt: gdyby producenci kierowali się gustem wybrednej "mniejszości" szybko przestali by wydawać cokolwiek.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Cyber Killer »

Nie wiem czy poczuć się docenionym za cytat, czy się obrazić... ;-)
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3918
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Nowości 2017

Post autor: Vicky »

Cyber Killer pisze: 08 grudnia 2017, 12:36 Nie wiem czy poczuć się docenionym za cytat, czy się obrazić... ;-)
Nie zaprzeczam, że jednym z autorów podobnej wypowiedzi byłeś również Ty. A jak zareagujesz... to już twoje prywatne odczucie.
Jak napisałem, akceptuje to, że mnóstwo ludzi układa puzzle według swoich kategorii. I również fakt, że nie każdy chce/może wydawać duże kwoty na "wypasione obrazki". Sam nie chcę tu pozować na snoba, chociaż uczciwie powiem, że staram się dobierać tak pudełka, by nieraz móc zabłysnąć w gronie naszej forumowej społeczności. :lol: Ale uczciwie trzeba przyznać, że pośród mnóstwa prezentowanych obrazków, mały procent można uznać za kolekcjonerskie atrakcje.
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowości 2017

Post autor: leżak »

Nie trzeba dużo dawać za puzzle, by dostać coś interesującego.
Przykład czarnej serii art Trefla i tu np. Droga na Kalwarię (której koniec końców nie udało mi się kupić, bo szybko znikła) lub velvet. Bardzo je przecież chwalono na forum. Zastanawia mnie czemu Trefl nie poszedł za ciosem i nie rozszerzył akcji na pozostałe elementacje i tak szybko się z niej wycofał.
Prawdą jest, że wszystko co dobre, szybko się kończy.
Awatar użytkownika
Krzysztof
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 133
Rejestracja: 05 grudnia 2017, 20:27
Lokalizacja: Oborniki / Poznań

Re: Nowości 2017

Post autor: Krzysztof »

leżak pisze: 08 grudnia 2017, 14:19 Przykład czarnej serii art Trefla i tu np. Droga na Kalwarię (której koniec końców nie udało mi się kupić, bo szybko znikła) lub velvet. Bardzo je przecież chwalono na forum. Zastanawia mnie czemu Trefl nie poszedł za ciosem i nie rozszerzył akcji na pozostałe elementacje i tak szybko się z niej wycofał.
Prawdą jest, że wszystko co dobre, szybko się kończy.
Chodzi o Drogę na Kalwarię 1000 elementów? Jestem ciekaw czy te puzzle wystawione na allegro są dostępne. Jeden sprzedawca ma kilka sztuk. Obraz jest rewelacyjny, aż człowiek ma ochotę ułożyć takie puzzle ale 5000+
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2825
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Nowości 2017

Post autor: Ann999 »

na kalwarie trzeba zapolować bo pojawia się regularnie na olx, ja ostatnio kupiłam za 10 pln z osobistym odbiorem :)
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Cyber Killer »

Klasyczne malarstwo jest generalnie dość mało popularnym tematem gdziekolwiek. Nawet w muzeach nie ma żadnych tłumów poza nocą muzeów, a tak obiektywnie patrząc na ogół te obrazy wyglądają niezbyt ciekawie. Postacie ludzkie jakieś takie pokraczne, kolory wyblakłe, tematyka w większości religijna, itd. Jak ktoś nie zna tematyki to w ogóle nie jest to pociągające. Stąd pewnie i na puzzlach słabo się sprzedawało, a zniknęło szybko bo może mały nakład był. Takie tam moje domysły.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
krejzOLKA
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 203
Rejestracja: 01 czerwca 2017, 09:10
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Nowości 2017

Post autor: krejzOLKA »

Ja lubię te pospolite obrazki, a większość tych "unikatowych" i "koneserskich" mi się po prostu nie podoba.
Cały czas myślałam, że forum jest miejscem dla wszystkich przeciętnych ludzi, którzy lubią układać puzzle, a nie dla koneserów. Muszę nad tym pomyśleć :)
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2825
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Nowości 2017

Post autor: Ann999 »

krejzOLKA pisze: 08 grudnia 2017, 17:01 Ja lubię te pospolite obrazki, a większość tych "unikatowych" i "koneserskich" mi się po prostu nie podoba.
Cały czas myślałam, że forum jest miejscem dla wszystkich przeciętnych ludzi, którzy lubią układać puzzle, a nie dla koneserów. Muszę nad tym pomyśleć :)
Forum jest po prostu dla wszystkich ludzi którzy lubią układać puzzle. kropka.
przy czym ja bym rozumiała konesera/przeciętnego układacza bez jakiegoś wartościowania. Ja uważam siebie za mieszankę bo czasem lubię obrazki dla koneserów a czasem te zupełnie przeciętne, jak seria z Biedronki. A szczególne upodobanie mam dla komercji w rodzaju Star Wars i Assasins Creed :P
Z drugiej strony są obrazki których w życiu bym nie układała, i jest ich naprawde bardzo dużo, co nie znaczy że je uważam za jakieś mniej wartościowe. Po prostu są inne ktore wolę.
Ja nie mam problemu ze znalezieniem obrazków ktore mi się podobaja zarówno w ofercie komercyjnej jak i w ofertach unikatów. jest tego tyle że i tak w życiu nie kupię nawet połowy tego co bym chciala mieć. Serio nie ma na co narzekać.
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Nowości 2017

Post autor: kallarepka »

krejzOLKA pisze: 08 grudnia 2017, 17:01 Ja lubię te pospolite obrazki, a większość tych "unikatowych" i "koneserskich" mi się po prostu nie podoba.
Cały czas myślałam, że forum jest miejscem dla wszystkich przeciętnych ludzi, którzy lubią układać puzzle, a nie dla koneserów. Muszę nad tym pomyśleć :)
Jest miejscem dla każdego. :) Nikt zresztą nie mówi, że fani kolorowych pejzaży to ludzie zwykli czy niezwykli. Jednym się podobają piękne krajobrazy. A innym się podoba sztuka klasyczna (nie zgadzam się zresztą, że tam "ludzie pokraczne, a kolory wyblakłe" ;).

W tej dyskusji chyba głównie chodzi jednak o małe urozmaicenie, a nie o ocenianie, co jest ładne, a co nie. Jeden typ obrazków jest nadreprezentowany, a drugi niedoreprezentowany. I tego nam żal.
krejzOLKA
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 203
Rejestracja: 01 czerwca 2017, 09:10
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Nowości 2017

Post autor: krejzOLKA »

Właśnie o to mi chodzi, żeby każdy układał to, co mu się podoba bez oceniania, czy jest to przeciętny obrazek czy koneserski i czy któryś jest lepszy od innego. Ja dzielę je tylko na takie, które mi się podobają i nie. A każdemu podoba się co innego, bo każdy jest inny ;)
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Nowości 2017

Post autor: kallarepka »

krejzOLKA pisze: 08 grudnia 2017, 17:28 Właśnie o to mi chodzi, żeby każdy układał to, co mu się podoba bez oceniania, czy jest to przeciętny obrazek czy koneserski i czy któryś jest lepszy od innego. Ja dzielę je tylko na takie, które mi się podobają i nie. A każdemu podoba się co innego, bo każdy jest inny ;)
Otóż to. :)

Może nie "przeciętny" a "popularny" bardziej tu pasuje, jeśli idzie o krajobrazowe obrazki. Tak jak "koneserski" bo rzadki, słabo dostępny.
Myślę sobie, że w czasach, kiedy wydawane były głównie dzieła sztuki na puzzlach, bo one były dostępne w wystarczającej rozdzielczości zapewne i odpowiedniej jakości, piękny krajobraz ze zdjęcia z soczystymi kolorami mógłby stać się również dobrze koneserski jak teraz jakiś Bruegel.
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: Nowości 2017

Post autor: XeniaRodefsky »

Jako, że jestem miłośniczką zapewne niewyszukanych wzorów-krajobrazów ze zdjęć podoba mi się kilka ostatnich wypowiedzi :lol: no nie byłabym w stanie układać Eschera, ciapatych obrazków, klasycznych malowideł (z powodu odczuć podobnych do Cyber Killera :) ) i nic na to nie poradzę. Babcia mojego męża z kolei najbardziej lubi ciapkowate obrazki, i też nie wie dlaczego. Mówi, że próbowała układać inne puzzle, ale nie dają jej takiej przyjemności i koniec. Cieszmy się różnorodnością na tym forum po prostu i już. Ale przyznaję, że fani malarstwa mają po prostu trudniej. Takie życie, ale też się trochę dziwię, producenci mogliby choć parę puzzli rocznie wydać ciut mniej banalnych (serio Castor musi mieć aż tyle aniołków w ofercie?). Nie wierzę, że by się nie sprzedały co najmniej tak dobrze, jak n-ty zamek N. Ten się na pewno dobrze nie będzie sprzedawał, za dużo zieleniny jak na 4k http://www.castorland.pl/pl/puzzle/c-400218, zamiast niego powinni byli dać coś dla Dawida ;) Te trzy łudząco podobne obrazki w elementacji 3k jednocześnie w sprzedaży to też jest dla mnie dziwne:
http://www.castorland.pl/pl/puzzle/c-300242
http://www.castorland.pl/pl/puzzle/c-300273
http://www.castorland.pl/pl/puzzle/c-300198
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowości 2017

Post autor: leżak »

Jak widać: "jeden ogórki, drugi ogrodnika córki" ;)
Swoją drogą Castorlanda nie zaliczyłabym do "marketowego rynku" z prostej przyczyny - nigdy nie spotkałam ich na półce w markecie :lol:
Z kolei do tej grupy zaliczyć musiałabym Clementoni - a tego producenta cenię, potrafi wyważyć swoją ofertę, więc zawsze znajdę coś na siebie.

A wracając do nowości w 2017 - na empik.com pojawiły się puzzle z pracami Marjolein Bastin

4 wzory, poniżej poglądowy, co do stylu prezentowanego przez artystkę.

Obrazek

Chociaż jeżeli chodzi o cenę to przydałaby się jakaś promocja.
Awatar użytkownika
Imp
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 681
Rejestracja: 20 lipca 2015, 13:35

Re: Nowości 2017

Post autor: Imp »

leżak pisze: 08 grudnia 2017, 18:23 Chociaż jeżeli chodzi o cenę to przydałaby się jakaś promocja.
Ależ oni to dają juz w promocji :D

btw. nie podoba mi się ten styl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle - dział ogólny”