Promocja forum

Pomoc techniczna, uwagi, propozycje.
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Promocja forum

Post autor: UncleLion »

Czołem!

Nieczęsto piszę na forum, ale cały czas o nim pamiętam, zaglądam i myślę, co zrobić, by je bardziej wypromować. Bo mimo wszystko miło by było, gdyby nasza społeczność się rozrastała.
I sobie pomyślałem, że skoro forum, jak na te czasy, działa naprawdę prężnie, więc może znajdą się osoby, które chciałby włączyć się do zewnętrznej promocji forum?

Po pierwsze Facebook - aby systematycznie się tam coś pokazywało. A jest co pokazywać.
Drugi pomysł do rozważenia (może wręcz alternatywa dla FB) forumowy instagram?
Trzecia propozycja, najtrudniejsza, to możliwość wykorzystania przestrzeni Przystanku Planszówka (dla młodszych forumowiczów - jestem współzałożycielem obu - Przystanku i Forum stąd propozycja). Na PP nie raz poruszałem tematykę puzzlową więc jest to przestrzeń, która mimo wszystko jest otwarta na takie działania. Jednak zdaje sobie sprawę, ze pisanie o puzzlach nie jest łatwe. Łatwo je pokazać, lecz napisać 300-500 słów o obrazku, emocjach jakie niósł i jakości często jest wyzwaniem. A do tego, tak jak na Facebooku można sobie pozwolić na średnie zdjęcia, tak w treściach, które ktoś ma czytać na stronie, o dobre zdjęcia trzeba zadbać. Ale jeżeli ktoś chciałby pisać - jest miejsce, i jest pomoc techniczna przy przygotowywaniu treści.

Przemyślcie, bo to najlepszy czas na działania. Co roku widać wzrost aktywności właśnie w okresie jesienno-zimowym. Zresztą sam "ojciec założyciel", Marcin S. Puzzler jest tego doskonałym dowodem ;)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Promocja forum

Post autor: jagabaga »

Z jednej strony Promocja w realiach dzisiejszego świata to coś pożądanego dla "twórców", jednak z drugiej to więcej chaosu i przypadku, z którymi będą musieli zmierzyć się zarówno administratorzy, jak i użytkownicy. Moim zdaniem nasze forum świetnie promują boty, bo bardzo często, gdy szuka się czegoś u wujka Google, to w wynikach (zwłaszcza graficznych) pojawiają się odnośniki do nas. Tym sposobem, bez specjalnej akcji promocyjnej, trafiają tutaj głównie puzzlomaniacy.

PS. Ja promuję nasze forum linkiem w sygnaturce, który mam w swoim profilu na innych forach :)
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Promocja forum

Post autor: michael_s »

Proponuję zacząć od lepszego pozycjonowania w google. Na hasło "puzzle" nie ma forum na pierwszych dziesięciu stronach, a dalej nie chciało mi się szukać.
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Promocja forum

Post autor: Cyber Killer »

Tylko po co? Zobacz na statystyki, forum jest oglądane ogromną ilość razy dziennie bez żadnych dodatkowych akcji. Ludzi z failbooka tu nie wciągniesz, oni są przeciwni włożeniu jakiegokolwiek wysiłku w cokolwiek. Jeśli mieliby się zarejestrować na drugiej stronce, i jeszcze ją dodatkowo odwiedzać to będzie to dla nich problem, bo że dlaczego nie jest to grupą na failbooku itd.

Jeśli cokolwiek można poprawić, to daj Marcinowi pełne prawa admina, żeby mógł więcej rzeczy na forum konfigurować (i potencjalnie dostęp do serwera). Były sytuacje kiedy przydałoby się to, on nie mógł, a Ty sam byłeś nieobecny.

A pozycjonowanie - na 'puzzle' nie ma, ale na 'forum puzzle' jest na pierwszej pozycji, zarówno w google jak i duckduckgo.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Re: Promocja forum

Post autor: UncleLion »

Cyber Killer pisze: 28 listopada 2017, 10:39
Jeśli cokolwiek można poprawić, to daj Marcinowi pełne prawa admina, żeby mógł więcej rzeczy na forum konfigurować (i potencjalnie dostęp do serwera). Były sytuacje kiedy przydałoby się to, on nie mógł, a Ty sam byłeś nieobecny.
Któremu Marcinowi? Marcin S. Puzzler ma pełne prawa admina. Z serwerem, poza dniem, kiedy aktualizowałem phpBP od czasu przeniesienia całego forum na nowy serwer raczej nie było problemów?
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Promocja forum

Post autor: Cyber Killer »

Ma? To dlaczego mówił że nie ma możliwości zmiany rang czy modyfikacji theme'a?

Nic nie rozumiem. :shock:
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Re: Promocja forum

Post autor: UncleLion »

Cyber Killer pisze: 28 listopada 2017, 11:53 Ma? To dlaczego mówił że nie ma możliwości zmiany rang czy modyfikacji theme'a?

Nic nie rozumiem. :shock:
Modyfikacja szablonu chyba wymaga dostępu do serwera. tutaj takowego nie ma. Ale mogę się mylić - możecie wierzyć bądź nie, ale zakładając forum, każdy z nas się go dopiero uczył. i cały czas uczy. Po prostu chcieliśmy zrobić coś pozytywnego dla tego hobby.

Rangi - tutaj chyba w którejś z aktualizacji się pozmieniało. sam przeszukuje panel i nie mogę tej funkcji znaleźć.
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Promocja forum

Post autor: Hojny7 »

Grupa na fb by wystarczyła spokojnie lub strona główna forum z galerią, gdzie każdy mógł by dodać zdjęcie swojego wzoru. Puzzle są typowym hobby off-line, i ciężko je medialnie przedstawiać jako społeczność w obecnych kanałach medialnych. Z wszystkich dostępnych najwięcej możliwości daje facebook, możliwość sprzedaży, dodawanie albumów, nawiązywanie znajomości, luźne rozmowy, czyli wszystko to co obecnie istnieje tylko w bardziej podręcznym wydaniu.

Jeśli chodzi o stronę techniczną forum zawsze bardziej przyjazny wydawał mi się vBulletin oraz IPB ale oba skrypty są płatne.

Najbardziej przydała by się opcja samodzielnego zarządzania swoją galeria na forum oraz usunięcie pustych galerii.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Promocja forum

Post autor: Cyber Killer »

Przesiadce na FB jestem bardzo przeciwny i jeśli taka by nastąpiła to na mur beton odpaliłbym konkurencyjne forum.

Co do zarządzania galerią - na pewno można dać osobie prawa moderatora w ramach danego subforum, nie wiem czy można w ramach sub-sub forum, tak jak tu mamy.

@UncleLion - w sprawach technicznych feel free pytać mnie czy ogółem na forum, mamy tu ostatnio kilka osób zawodowo związanych z branżą IT (ja jestem adminem, ktoś inny pisał że kodzi w php, itd), wspólnymi siłami możemy zrobić, że forum będzie nawet tańczyć i śpiewać jeśli będzie taka wola.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Promocja forum

Post autor: Hojny7 »

Cyber Killer pisze: 28 listopada 2017, 20:57 Przesiadce na FB jestem bardzo przeciwny i jeśli taka by nastąpiła to na mur beton odpaliłbym konkurencyjne forum.
Administrator poszukuje nowych źródeł użytkowników, grupa na fb była by raczej uzupełnieniem a nie zamiennikiem.
Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Promocja forum

Post autor: yarkoos »

Cyber Killer pisze: 28 listopada 2017, 20:57 Przesiadce na FB jestem bardzo przeciwny i jeśli taka by nastąpiła to na mur beton odpaliłbym konkurencyjne forum.
Popieram przedmówcę i od razu bym się do niego zapisał :)
I still play with cars and puzzles.
Awatar użytkownika
ahcinga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 615
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 08:00
Lokalizacja: Lublin

Re: Promocja forum

Post autor: ahcinga »

Cyber Killer pisze: 28 listopada 2017, 20:57 Przesiadce na FB jestem bardzo przeciwny
popieram
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Re: Promocja forum

Post autor: UncleLion »

Mi też nie chodziło o dodatkowe grupy. Choć pomysł jest na czasie, to mimo wszystko to forum to taki mały fenomen w czasach, gdzie Facebook wszystko wypiera. Proponuje mimo wszystko zostać tutaj.
Bardziej chodziło mi o nasz Fanpage, który jest, a który pewnie mógłby być dobrą wizytówką forum, gdyby był systematycznie 2-3 razy w tygodniu zasilany treściami. Stąd moje pytanie: czy może ktoś ma ochotę włączyć się w takie działanie?
Awatar użytkownika
madi9011
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 949
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 16:16
Lokalizacja: Jarosław / Przeworsk/Siennów
Kontakt:

Re: Promocja forum

Post autor: madi9011 »

Na fb jest wiele grup utworzonych z puzzlami np puzzle to moja pasja i z tego co obserwuje kilka osóbz forum wrzuca tam zdjęcia także nie ma po co zakładać kolejnych grup i storn.
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość, to nie jest to czas zmarnowany"
...
obecnie zajmuje się dziećmi <3 syn21.05.2019 i córka 02.01.2021r <3 .... wrócę do Was ;)
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1298
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Promocja forum

Post autor: Dawid »

Myślę, że rozmowa skręca w zupełnie niezamierzoną przez autora stronę.

Nikt NIE ZAMIERZA przenosić forum na Facebooka. Nie jest to też odpowiednie miejsce na dyskusje o technicznych aspektach forum.

Wujek zadał proste pytanie: czy ktoś z tu obecnych ma pomysł na promocję forum w mediach społecznościowych i chciałby się zaangażować?
Jeśli nie macie i nie chcecie - nie piszcie. A jeśli macie uwagi do samego forum - napiszcie w nowym temacie.
Prosta rzecz dla dorosłych ludzi...

Ad meritum:
Ja się mogę włączyć w dodawanie treści na FB, chociaż na samo rozpropagowanie fanpage'a nie mam klarownego pomysłu. Nie przychodzi mi do głowy nic, poza aktywnym udzielaniem się w komentarzach na fanpage'ach producentów puzzli i przekierowaniu części użytkowników stamtąd na nasz fanpage.

Rozważyłbym też założenie konta na wykopie.
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 7 pudełek / 4599 el.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Promocja forum

Post autor: Cyber Killer »

A nie prościej zrzutka na AdWords? Nie wymaga żeby ktokolwiek tego potem pilnował, ot odpal i zapomnij.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Promocja forum

Post autor: Hojny7 »

UncleLion pisze: 29 listopada 2017, 08:47 Bardziej chodziło mi o nasz Fanpage, który jest, a który pewnie mógłby być dobrą wizytówką forum, gdyby był systematycznie 2-3 razy w tygodniu zasilany treściami. Stąd moje pytanie: czy może ktoś ma ochotę włączyć się w takie działanie?
Ja mogę się zająć strona graficzną tekstem też, ale musiał byś znaleźć kogoś do korekty treści. W pracy prowadzę stronę kultury oraz Facebooka więc jakieś doświadczenie jest. :)

Tak że chętnie pomogę jeśli jest okazja/możliwość.
Marta_002
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 224
Rejestracja: 09 października 2017, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Promocja forum

Post autor: Marta_002 »

Ja też chętnie mogę się przyłączyć, głównie jeśli chodzi o korektę :)
Awatar użytkownika
choco.memory
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 02:31
Lokalizacja: Katowice

Re: Promocja forum

Post autor: choco.memory »

Jestem tu nowa, więc dodam swoje 3 grosze z mojej perspektywy.
Kiedy szukalam informacji i rad nt. puzzli bez problemu znalazlam forum. I chyba jest to jedyne takie forum, ja w każdym razie na inne nie trafilam albo inne były na tyle mało interesujące, że nawet nie zakodowalam.
Myślę też, że urok tego forum polega na tym (przyjemniej dla mnie ma to ogromne znaczenie), że tu wszyscy sa spokojni, kulturalni, bez zbędnego pośpiechu-czego nie można powiedzieć o grupach, fanpage'ach na fb.
Obawiam sie, że połączenie forum z Facebookiem może skutkować niekontrolowanym przeniesieniem dyskusji na fb, co z kolei spowoduje utratę wyżej wynienionych wartości forum.
Jak dla mnie forum działa świetnie, a w Internecie nie ma problemu z wyszukaniem go.
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Promocja forum

Post autor: Aśka300 »

Zgadzam się z koleżanką wyżej. Tu jest spokój. Może dlatego, że nie ma tu latających wiecznie reklam i bombardowania różnymi ofertami, sprawami publicznymi etc. Nawet jeśli na fb wejdziemy w grupę puzzlofanów z boku pojawiają się dręczące reklamy. Z kolei denerwuje mnie też to, że jak wezmę telefon do ręki to ciągle pojawiają się jakieś powiadomienia - ten ułożył to, ten tamto. Jeśli mam chwilę to wchodzę na grupy na Facebooku i dokładnie oglądam posty użytkowników, tak samo jak tu na forum. Jednak dzień jest dość stresujący i nie lubię dodatkowo być bombardowana powiadomieniami i reklamami.
Forum to znalazłam przypadkowo. Układałam kilka razy puzzle na stronie puzzle factory. Wpisywałam puzzle f.... i wyskoczyło mi w google puzzle forum ;)
Awatar użytkownika
DeVire
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 783
Rejestracja: 13 stycznia 2016, 20:39
Lokalizacja: Namysłów

Re: Promocja forum

Post autor: DeVire »

Włączając się do dyskusji o promocji forum mam tylko takie małe pytanko
Po co? - co ma nam to dać większą liczbę ludzi? Kto chce znaleźć forum to znajdzie.

Co do pomysłów:
1.Nie bardzo wiem ile jest ale może trzeba zwiększyć liczbę słów w pozycjonowaniu w google?

2. Sprzedaż puzzli na stronach allegro/olx po przez jakieś sub-forum. Osoba które kupuje puzzle ma odniesienie do forum sprzedaży na tej stronie.

Nie wiem czy to ma sens ale coś takiego przyszło mi do głowy.
"Skręć w lewo ,to drugie prawo"
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Promocja forum

Post autor: Cyber Killer »

W kontekście popularności, ostatnio przyszło nam tak wiele nowych osób, że ja przestałem nadążać z czytaniem wątków. Kiedy nie otworzę listy nieprzeczytanych postów to mam 4-5 stron do przekopania. Pod tym kątem chyba nie jest jakoś potrzeba jeszcze większej popularności? :-)
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
abee
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 934
Rejestracja: 18 września 2015, 23:57

Re: Promocja forum

Post autor: abee »

choco.memory pisze: 03 stycznia 2018, 15:52 Obawiam sie, że połączenie forum z Facebookiem może skutkować niekontrolowanym przeniesieniem dyskusji na fb, co z kolei spowoduje utratę wyżej wynienionych wartości forum.
Jak dla mnie forum działa świetnie, a w Internecie nie ma problemu z wyszukaniem go.
i pod tym mogę się podpisać!
Awatar użytkownika
Mrs_Wayne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 609
Rejestracja: 15 listopada 2017, 11:44
Lokalizacja: Bośnia i Hercegowina

Re: Promocja forum

Post autor: Mrs_Wayne »

Uwazam ze forum dziala bardzo dobrze :) w wyszukiwarce latwo go znalezc, takze mysle ze nie trzeba pod tym wzgledem nic zmieniac :)
grojec1
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 193
Rejestracja: 21 grudnia 2017, 23:04
Lokalizacja: na południu, tam gdzie robią dobre piwo

Re: Promocja forum

Post autor: grojec1 »

I ja lubię Forum, dobrze mi z Wami !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uwagi dotyczące forum”