Książki

czyli Wasze hobby, pasje, przepisy na dobrze spędzony czas...
MgQ
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 185
Rejestracja: 13 marca 2015, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

Post autor: MgQ »

ridibunda pisze: 08 lutego 2018, 06:08 Przeglądam sobie porannie forum i znalazłam tę wypowiedź. Tez jestem fanką Kinga, na dzień dzisiejszy mam 41 jego książek, brakuje mi jeszcze paru, np. z bestsellerów nie mam "Wielkiego Marszu". I niespecjalnie lubię cykl "Mroczna Wieża".
To rewelacyjny pisarz, on wciąga w powieść tak, że trudno się oderwać.
Właśnie we wtorek kupiłam "Śpiące królewny", zapowiada się super.
U mnie kolekcja powiększyła się do 35 pozycji, jednak tych które wymieniłaś jeszcze nie posiadam, ale na pewno się u mnie znajdą :-) Aktualnie kończę buick 8, a przede mną trylogia Pan Mercedes :-)
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Post autor: Junka »

ridibunda pisze: 08 lutego 2018, 06:08
MgQ pisze: 16 marca 2016, 12:48 Jeżeli chodzi o książki to jestem wielkim fanem Stephena Kinga. Posiadam aktualnie 20 jego pozycji, lecz systematycznie kupuję kolejne...:)
Rewelacyjnie potrafi opowiedzieć każdą historię, także czyta się jednym tchem... No może przesadziłem, ale można się wciągnąć. Jeżeli ktoś lubi literaturę grozy,horroru oraz fantastyki to szczerze polecam:)
Uwielbiam również książki z Uniwersum Metro 2033, oraz opowieści o Dexterze;)
Przeglądam sobie porannie forum i znalazłam tę wypowiedź. Tez jestem fanką Kinga, na dzień dzisiejszy mam 41 jego książek, brakuje mi jeszcze paru, np. z bestsellerów nie mam "Wielkiego Marszu". I niespecjalnie lubię cykl "Mroczna Wieża".
To rewelacyjny pisarz, on wciąga w powieść tak, że trudno się oderwać.
Właśnie we wtorek kupiłam "Śpiące królewny", zapowiada się super.
Ja również! Pożerałam jego (i Koontza) książki jak byłam nastolatką, a i teraz także nie stronię :) Obecnie odświeżam "To" - czytałam kilkanaście lat temu, a teraz przed obejrzeniem filmu chciałam sobie wszystko przypomnieć. Pamiętam, że wtedy byłam zachwycona, dziś już troszkę mniej ;)
"Śpiące królewny" widziałam, też na pewno przeczytam w swoim czasie :)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Książki

Post autor: ridibunda »

MgQ pisze: 08 lutego 2018, 11:12
ridibunda pisze: 08 lutego 2018, 06:08 Przeglądam sobie porannie forum i znalazłam tę wypowiedź. Tez jestem fanką Kinga, na dzień dzisiejszy mam 41 jego książek, brakuje mi jeszcze paru, np. z bestsellerów nie mam "Wielkiego Marszu". I niespecjalnie lubię cykl "Mroczna Wieża".
To rewelacyjny pisarz, on wciąga w powieść tak, że trudno się oderwać.
Właśnie we wtorek kupiłam "Śpiące królewny", zapowiada się super.
U mnie kolekcja powiększyła się do 35 pozycji, jednak tych które wymieniłaś jeszcze nie posiadam, ale na pewno się u mnie znajdą :-) Aktualnie kończę buick 8, a przede mną trylogia Pan Mercedes :-)
Buicka mam, podobał mi się, choć kojarzy mi się się z mistrzowską Christine, chyba przez to że też samochód w roli głównej. Z z trylogii brakuje mi jeszcze ostatniej części. Trochę mi się czas teraźniejszy w tej trylogii nie podoba, nie najlepiej mi się to czyta, chociaż fabuła ok.
Junka pisze: 08 lutego 2018, 11:13
ridibunda pisze: 08 lutego 2018, 06:08
MgQ pisze: 16 marca 2016, 12:48 Jeżeli chodzi o książki to jestem wielkim fanem Stephena Kinga. Posiadam aktualnie 20 jego pozycji, lecz systematycznie kupuję kolejne...:)
Rewelacyjnie potrafi opowiedzieć każdą historię, także czyta się jednym tchem... No może przesadziłem, ale można się wciągnąć. Jeżeli ktoś lubi literaturę grozy,horroru oraz fantastyki to szczerze polecam:)
Uwielbiam również książki z Uniwersum Metro 2033, oraz opowieści o Dexterze;)
Przeglądam sobie porannie forum i znalazłam tę wypowiedź. Tez jestem fanką Kinga, na dzień dzisiejszy mam 41 jego książek, brakuje mi jeszcze paru, np. z bestsellerów nie mam "Wielkiego Marszu". I niespecjalnie lubię cykl "Mroczna Wieża".
To rewelacyjny pisarz, on wciąga w powieść tak, że trudno się oderwać.
Właśnie we wtorek kupiłam "Śpiące królewny", zapowiada się super.
Ja również! Pożerałam jego (i Koontza) książki jak byłam nastolatką, a i teraz także nie stronię :) Obecnie odświeżam "To" - czytałam kilkanaście lat temu, a teraz przed obejrzeniem filmu chciałam sobie wszystko przypomnieć. Pamiętam, że wtedy byłam zachwycona, dziś już troszkę mniej ;)
"Śpiące królewny" widziałam, też na pewno przeczytam w swoim czasie :)
Filmu nie oglądałam, ale też przeczytałam teraz "To" drugi raz. I mam takie same uczucia jak przy pierwszym czytaniu - część z dziećmi super, część z dorosłymi trochę nużąca. Jakby było trochę krótsze, to byłoby chyba lepiej.
Kupiłam teraz to nowe tłumaczenie, z tym dzieckiem w kaloszach na okładce i nie podoba mi się to, że zamiast słowa "pławimy się" używane jest "pływamy". Pławimy było dużo lepsze, od razu ciarki przechodziły człowieka:)
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Post autor: Junka »

ridibunda pisze: 08 lutego 2018, 11:25 Filmu nie oglądałam, ale też przeczytałam teraz "To" drugi raz. I mam takie same uczucia jak przy pierwszym czytaniu - część z dziećmi super, część z dorosłymi trochę nużąca. Jakby było trochę krótsze, to byłoby chyba lepiej.
Kupiłam teraz to nowe tłumaczenie, z tym dzieckiem w kaloszach na okładce i nie podoba mi się to, że zamiast słowa "pławimy się" używane jest "pływamy". Pławimy było dużo lepsze, od razu ciarki przechodziły człowieka:)
O rety, serio z tym "pływamy"? Masakra. To "pławimy" ma swój klimat ;)
Mi teraz się trochę dłuży ta opowieść, dużo dygresji, które robią klimat, ale ja chce już już mieć akcję ;) Akurat fragmenty z dorosłymi lubię :)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
MgQ
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 185
Rejestracja: 13 marca 2015, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

Post autor: MgQ »

Junka pisze: 08 lutego 2018, 11:13 Ja również! Pożerałam jego (i Koontza) książki jak byłam nastolatką, a i teraz także nie stronię :) Obecnie odświeżam "To" - czytałam kilkanaście lat temu, a teraz przed obejrzeniem filmu chciałam sobie wszystko przypomnieć. Pamiętam, że wtedy byłam zachwycona, dziś już troszkę mniej ;)
Dla mnie "To" jest jedną z najlepszych jego książek, niesamowicie wciągająca:) A co do filmu(tego z 2017), to mnie osobiście bardzo się podobał, bardzo dobrze oddany klimat oraz świetna gra młodych aktorów, aż nie mogę się doczekać drugiej części, chociaż jestem ciekaw kto będzie w dorosłej obsadzie ;)
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Post autor: Junka »

MgQ pisze: 08 lutego 2018, 12:01
Junka pisze: 08 lutego 2018, 11:13 Ja również! Pożerałam jego (i Koontza) książki jak byłam nastolatką, a i teraz także nie stronię :) Obecnie odświeżam "To" - czytałam kilkanaście lat temu, a teraz przed obejrzeniem filmu chciałam sobie wszystko przypomnieć. Pamiętam, że wtedy byłam zachwycona, dziś już troszkę mniej ;)
Dla mnie "To" jest jedną z najlepszych jego książek, niesamowicie wciągająca:) A co do filmu(tego z 2017), to mnie osobiście bardzo się podobał, bardzo dobrze oddany klimat oraz świetna gra młodych aktorów, aż nie mogę się doczekać drugiej części, chociaż jestem ciekaw kto będzie w dorosłej obsadzie ;)
Ooo nieee, jak to drugiej części? :(
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
MgQ
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 185
Rejestracja: 13 marca 2015, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

Post autor: MgQ »

Junka pisze: 08 lutego 2018, 12:01 Ooo nieee, jak to drugiej części? :(
Film "To" z 2017 roku opowiada historię z czasów jak bohaterowie byli dziećmi, druga część będzie w kinach 6 września 2019 :)
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Post autor: Junka »

MgQ pisze: 08 lutego 2018, 12:09
Junka pisze: 08 lutego 2018, 12:01 Ooo nieee, jak to drugiej części? :(
Film "To" z 2017 roku opowiada historię z czasów jak bohaterowie byli dziećmi, druga część będzie w kinach 6 września 2019 :)
Ech.. aż odechciało mi się oglądać..
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
MgQ
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 185
Rejestracja: 13 marca 2015, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

Post autor: MgQ »

Junka pisze: 08 lutego 2018, 12:14 Ech.. aż odechciało mi się oglądać..
Dlaczego? Ogólnie film jest bardzo dobry i nie mogę doczekać się już drugiej części:)
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Post autor: Junka »

MgQ pisze: 08 lutego 2018, 12:20 Dlaczego? Ogólnie film jest bardzo dobry i nie mogę doczekać się już drugiej części:)
Bo w 2019 nic już nie będę pamiętać :P Nie lubię dzielenia na części.. Mogą być dzielone, ale jak już wszystko zostało wydane lub nakręcone ;)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
MgQ
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 185
Rejestracja: 13 marca 2015, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

Post autor: MgQ »

Junka pisze: 08 lutego 2018, 12:32 Bo w 2019 nic już nie będę pamiętać :P Nie lubię dzielenia na części.. Mogą być dzielone, ale jak już wszystko zostało wydane lub nakręcone ;)
To za rok przed pójściem do kina obejrzysz pierwszą część i będzie ok ;)
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Post autor: Junka »

MgQ pisze: 08 lutego 2018, 13:06
Junka pisze: 08 lutego 2018, 12:32 Bo w 2019 nic już nie będę pamiętać :P Nie lubię dzielenia na części.. Mogą być dzielone, ale jak już wszystko zostało wydane lub nakręcone ;)
To za rok przed pójściem do kina obejrzysz pierwszą część i będzie ok ;)
Niewykluczne. Nic to, już zaplanowane jest oglądanie filmu w weekend, więc dam radę ;)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
MgQ
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 185
Rejestracja: 13 marca 2015, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

Post autor: MgQ »

Junka pisze: 08 lutego 2018, 13:12 Niewykluczne. Nic to, już zaplanowane jest oglądanie filmu w weekend, więc dam radę ;)
Więc miłego seansu życzę :)
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Post autor: Junka »

MgQ pisze: 08 lutego 2018, 13:27 Więc miłego seansu życzę :)
Już po. No i nie wiem. Z jednej strony - fajny. Ale z drugiej, jako że oglądane świeżo po lekturze, to mam niedosyt. Wiem, że trzeba było pewne rzeczy zmienić itp. ale np. rola Mike była strasznie zmarginalizowana.
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
MgQ
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 185
Rejestracja: 13 marca 2015, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

Post autor: MgQ »

Junka pisze: 13 lutego 2018, 08:16 Już po. No i nie wiem. Z jednej strony - fajny. Ale z drugiej, jako że oglądane świeżo po lekturze, to mam niedosyt. Wiem, że trzeba było pewne rzeczy zmienić itp. ale np. rola Mike była strasznie zmarginalizowana.
Tak przeważnie jest, że obejrzenie filmu po przeczytaniu książki pozostawia pewien niedosyt, ale taka była wizja reżysera ;) wg mnie, Mike też był jakby lekko zepchnięty na dalszy plan, ale całość była ok:) Może kiedyś się doczekamy, że film będzie bliski odwzorowania tego co było w książce, ale chyba wtedy musiałby trwać kilkanaście godzin :)
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Post autor: Junka »

MgQ pisze: 13 lutego 2018, 11:56
Junka pisze: 13 lutego 2018, 08:16 Już po. No i nie wiem. Z jednej strony - fajny. Ale z drugiej, jako że oglądane świeżo po lekturze, to mam niedosyt. Wiem, że trzeba było pewne rzeczy zmienić itp. ale np. rola Mike była strasznie zmarginalizowana.
Tak przeważnie jest, że obejrzenie filmu po przeczytaniu książki pozostawia pewien niedosyt, ale taka była wizja reżysera ;) wg mnie, Mike też był jakby lekko zepchnięty na dalszy plan, ale całość była ok:) Może kiedyś się doczekamy, że film będzie bliski odwzorowania tego co było w książce, ale chyba wtedy musiałby trwać kilkanaście godzin :)
Tak czy siak, na pewno obejrzę drugą część ;)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
MgQ
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 185
Rejestracja: 13 marca 2015, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

Post autor: MgQ »

Junka pisze: 13 lutego 2018, 12:18 Tak czy siak, na pewno obejrzę drugą część ;)
Ja tak samo, tylko jeszcze rok trzeba czekać ;)
Awatar użytkownika
Cirizrivii
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 79
Rejestracja: 19 lutego 2018, 11:21
Lokalizacja: Wrocław/Krasnystaw

Re: Książki

Post autor: Cirizrivii »

MgQ, Junka- nie rozumiem Waszego zachwytu nad Kingiem. Pewnego razu chciałam sprawdzić o co tyle szumu i akurat wpadł mi w ręce "Łowca snów". Bardzo się zniesmaczyłam. Potwór wychodzący z d*py nie przypadł mi do gustu i na starcie skreślił Kinga z mojej listy autorów do sprawdzenia/przeczytania :|
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2825
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Książki

Post autor: Ann999 »

King ma lepsze i gorsze ksiązki, mnie też niektóre jego dzieła nie przypadły do gustu. Ale za sam "Bastion" wszedł do czołówki moich ulubionych autorów i już tam pozostał. A jest jeszcze Salem i Cmętaż...
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Emilia
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 93
Rejestracja: 07 listopada 2017, 00:09

Re: Książki

Post autor: Emilia »

Cirizrivii pisze: 21 lutego 2018, 21:12 MgQ, Junka- nie rozumiem Waszego zachwytu nad Kingiem. Pewnego razu chciałam sprawdzić o co tyle szumu i akurat wpadł mi w ręce "Łowca snów". Bardzo się zniesmaczyłam. Potwór wychodzący z d*py nie przypadł mi do gustu i na starcie skreślił Kinga z mojej listy autorów do sprawdzenia/przeczytania :|
Zgadzam się, dawno dawno temu wymęczyłam "Komórkę", a w tamtym roku chciałam dać mu jeszcze jedną szansę i chwyciłam za "Misery"... I znowu po przeczytaniu poczułam się jakbym się unurzała w czymś plugawym. Facet, który wypuścił z siebie tyle tego różnorakiego paskudztwa jest po prostu straszny. Jedno jest pewne, już nigdy nie wezmę do ręki nic jego autorstwa.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Cyber Killer »

Ja też mam niezbyt dobre zdanie o Kingu, ale z innego powodu. Lubię m.in. horrory, czytałem jego Buick'a 8 i był po prostu miałki, nudny i nie straszny. Widziałem parę ekranizacji i było podobnie, jedynie Rose Red trzyma poziom. Poza tym czytałem opowiadanie z Mrocznej wieży i to było bardzo fajne, ale to fantasy a nie horror. A już kompletnie wszystko Kinga blednie w porównaniu do prac Lovecraft'a. Nie wiem jak można Kinga nazywać autorem horrorów.

Mam jeszcze Cmętarz zwierząt w kolejce, ale z tego co słyszałem od mojej żony, też nie porywa. Wygląda mi na to że faceta okrzyknięto 'mistrzem grozy' na podstawie jakieś 1 dawno zapomnianej książki, a potem leciał na samym marketingu.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Post autor: Junka »

Na szczęście, świat literatury jest bardzo bogaty i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Ja z Kingiem pierwszą styczność miałam jako nastolatka, więc odbierałam pewne rzeczy inaczej. Chociażby To, książka, którą przy pierwszym czytaniu byłam zachwycona, a czytana kilka tygodni temu, trochę mnie nudziła. Ale obecnie czytam Śpiące królewny i robię to z wielką przyjemnością - fajnie napisana, a fabuła mnie wciągnęła.
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Książki

Post autor: jagabaga »

To i ja dorzucę swoje trzy grosze do Kinga ;). "Ruszył" mnie Zieloną Milą, więc sięgnęłam po kolejną jego książkę - Misery. Niestety, dość mocno się rozczarowałam, tym bardziej że po zapoznaniu się z opiniami na lubimyczytac, nastawiałam się na mocny dreszczyk.
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Książki

Post autor: ridibunda »

Junka pisze: 22 lutego 2018, 08:07 Na szczęście, świat literatury jest bardzo bogaty i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Ja z Kingiem pierwszą styczność miałam jako nastolatka, więc odbierałam pewne rzeczy inaczej. Chociażby To, książka, którą przy pierwszym czytaniu byłam zachwycona, a czytana kilka tygodni temu, trochę mnie nudziła. Ale obecnie czytam Śpiące królewny i robię to z wielką przyjemnością - fajnie napisana, a fabuła mnie wciągnęła.
Dokładanie tak, Junka!
Ja już przeczytałam "Śpiące królewny". Początek podobał mi się bardzo, koniec - akcja w wiezieniu trochę mnie znużyła. Ciekawa jestem jednej rzeczy, nie wiem, czy przeoczyłam to ja, czy King - jak przeczytasz, to się odezwij, zapytam Cię o coś.

Co do Kinga - jak każdy ma książki lepsze i gorsze. Akurat "Łowcy snów" są wg. mnie bardzo średni, "Buick 8" trochę lepszy, ale też nie powala na kolana. Natomiast "Misery" to mistrzostwo świata, groza absolutna, ale wiadomo, każdy inaczej odbiera wrażenia. Podobnie "Cmętaż żwierząt", świetny. Dla mnie takim "plugawym" (jak ktoś wyżej napisał) autorem jest Masterton, tego nie czytam, więc wiem, o co chodzi.
King w dużej dawce też jest ciężki, ja muszę sobie robić przerwy i w międzyczasie czytać co innego.
Ale ja, jak Junka, Kinga poznałam jako nastolatka i już kilkadziesiąt lat z nim spędzam, to inne odczucia niż znaleźć jakąś książkę przypadkiem i przeczytać, bo wpadło w ręce.
Pomijając tematykę, King jest też wg. mnie bardzo dobrym pisarzem - umie opowiadać, jego opisy są czasem jak poezja. No lubię go, po prostu:)
Sucha
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 84
Rejestracja: 17 stycznia 2018, 13:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Książki

Post autor: Sucha »

King ma swoje wzloty i upadki, niektóre książki nie powinny były nigdy powstać (Przebudzenie), niektóre uważam za mistrzostwo (Wielki marsz), a niektóre są bardzo dobrymi czytadłami (Mrocza wieża).
Książki kultowe jak "TO" czy "Bastion" muszą trafić na podatny grunt (odpowiedni stan psychiczny, wiek i kontekst). Z resztą zawsze tak jest, że książka/film/serial staje się kultowy dlatego, że trafia w "swój czas". Gdy miałam naście lat, czytałam wszystkie książki Kinga jak leciało. Teraz te kilkanaście lat później, wiem że bym przez nie nie przebrnęła.
Najlepszym przykładem tego mechanizmu są "Przyjaciele" serial kultowy, który teraz wydaje się "biedny".
A o kultowości Kinga świadczy, że każdy znajdzie coś dla siebie, od horrorów dla nastolatków (Smętarz dla zwierząt), przez Wielki marsz czy Ostatni bastion Barta Dawesa, aż do opowiadań.

Ps. dla wielbicieli fantastyki polecam najlepszą książkę moim zdaniem: Kłamstwa Locke'a Lamory (nie Kinga)

Ps2. Od początku pisania komentarza do jego wysłania, pojawiły się 3 inne wpisy... Muszę zwiększyć prędkość pisania, ale przestać sie rozpraszać takimi drobiazgami jak praca. ;-P
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Post autor: Junka »

ridibunda pisze: 22 lutego 2018, 09:05 Dokładanie tak, Junka!
Ja już przeczytałam "Śpiące królewny". Początek podobał mi się bardzo, koniec - akcja w wiezieniu trochę mnie znużyła. Ciekawa jestem jednej rzeczy, nie wiem, czy przeoczyłam to ja, czy King - jak przeczytasz, to się odezwij, zapytam Cię o coś.
Odezwę się, zaintrygowałaś mnie :D
ridibunda pisze: 22 lutego 2018, 09:05 Pomijając tematykę, King jest też wg. mnie bardzo dobrym pisarzem - umie opowiadać, jego opisy są czasem jak poezja. No lubię go, po prostu:)
Pod tym się podpisuję moją prawą i lewą ręką :)
Sucha pisze: 22 lutego 2018, 09:07 Ps. dla wielbicieli fantastyki polecam najlepszą książkę moim zdaniem: Kłamstwa Locke'a Lamory.
Skoro polecasz to wpiszę na swoją listę i postaram się zapoznać, chociaż sam opis fabuły (na lubimyczytac.pl) jakoś mnie nie powalił ;)
Widzę, że jest to cykl i to chyba jeszcze nieskończony?
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
Sucha
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 84
Rejestracja: 17 stycznia 2018, 13:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Książki

Post autor: Sucha »

Junka pisze: 22 lutego 2018, 09:13 (...)
Skoro polecasz to wpiszę na swoją listę i postaram się zapoznać, chociaż sam opis fabuły (na lubimyczytac.pl) jakoś mnie nie powalił ;)
Widzę, że jest to cykl i to chyba jeszcze nieskończony?
Tak jest to cykl, chociaż jak dla mnie mógłby się skończyć po pierwszej książce (dlatego polecam Kłamstwa... a nie cały cykl).
Pewnie gdybym sama miała kupować, też bym po nią nie sięgnęła, ale skoro ją dostałam to trzeba było przeczytać. ;-)
I tak jakoś na początku kolejki najulubieńszych książek wylądowała. ;-)
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Post autor: Junka »

Sucha pisze: 22 lutego 2018, 09:18 I tak jakoś na początku kolejki najulubieńszych książek wylądowała. ;-)
Takie zaskoczenia są super :) Nie bez powodu funkcjonuje przysłowie aby, nie oceniać książki po okładce ;)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
MgQ
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 185
Rejestracja: 13 marca 2015, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

Post autor: MgQ »

Jeżeli chodzi o Kinga, jest to autor który napisał ponad 70 powieści i zbiorów opowiadań, więc sam stwierdzam, że nie wszystko co napisze musi być wybitnym arcydziełem. Są książki rewelacyjne dla mnie jak np. Carrie, Bastion, To, Lśnienie, Miasteczko Salem, Zielona Mila czy opowiadanie Skazani na Shawshank. Oraz te mniej udane np. Stukostrachy, Łowcy Snów czy Marzenia i Koszmary, chociaż ten ostatni to zbiór opowiadań. King ma swój specyficzny sposób pisania i rozumiem, że nie wszystkim musi się podobać, jednak jakby nie był dobry w tym co robi to nie miał by przecież takiej popularności oraz nagród jakie otrzymał. A jeżeli chodzi o nazywanie Kinga mistrzem grozy czy horroru to jednak odnosi się do tego co napisał dawno temu, ponieważ większość jego bardziej znanych "horrorów" przypada na lata 70 i 80, a wtedy pojęcie horror i to co przez to można pokazać znacznie różni się od tego co dzisiaj nazywamy horrorem. ;-)
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2825
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Książki

Post autor: Ann999 »

ridibunda pisze: 22 lutego 2018, 09:05 Dla mnie takim "plugawym" (jak ktoś wyżej napisał) autorem jest Masterton, tego nie czytam, więc wiem, o co chodzi.
ja jako nastolatka uwielbiałam horrory Mastertona :)
na poczatku lat 90-tych, kiedy Amber zaczął wydawać jego horrory to było objawienie. Miałam wersje Manitou i Wyklętego tak zaczytane, że każda kartka latała odzielnie :D
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jeżeli nie puzzle to....”