Zasady nominacji - ANKIETA

Moderatorzy: Vicky, Czak Noris

Ilość nominacji na osobę

Jedna nominacja
29
67%
Więcej nominacji
14
33%
 
Liczba głosów: 43

Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Zasady nominacji - ANKIETA

Post autor: Czak Noris »

Podczas nominowania puzzli styczniowych pojawiły się głosy, żeby nominować tylko jeden obraz, bo po co komplikować jakimiś listami rezerwowymi itp.
Żeby nie było nudno, po chwili wpadły osoby będące za większą liczbą nominacji :)

Wszystkim się nie dogodzi, ale niech suweren się wypowie co jest najlepsze dla ogółu ;)
Każdy ma jeden głos, można zmieniać decyzję.

UWAGA: Zmieniona ankieta, tak by nie faworyzować jednogłosowców.
Pierwsza tura rozstrzygnie tylko czy będzie można nominować więcej niż jeden obrazek.
W razie wygranej wielogłosowców odbędzie się głosowanie uzupełniające :)


Zasady będą obowiązywały od nominacji marcowych.
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: Zasady nominacji - ANKIETA

Post autor: Czak Noris »

Zastanawiam się teraz, czy sensownie skonstruowałem ankietę.
Chyba wynik jest z góry ustalony przez możliwe odpowiedzi. Zwolennicy jednego głosu mają tę przewagę, że głosują na jedną opcję.
Zwolennicy wielogłosowości podzielą się na kilka opcji, a w sumie może być ich więcej niż jednogłosowców.

Może lepiej byłoby najpierw ustalić jeden głos czy wiele, a w razie wyboru wielu głosów zdecydować bardziej szczegółowo.

EDIT:
Na pewno pytania były postawione pod pożądany wynik. Usuwam ankietę i dodaję zmienioną.
Przepraszam za zamieszanie.

PS. Żeby nie było, że unieważniam poprzednie głosowanie, bo od początku nie szło po mojej myśli, jestem zdeklarowanym jednogłosowcem ;)
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5080
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Zasady nominacji - ANKIETA

Post autor: jagabaga »

Generalnie jestem za 1 nominacją/forumowicza, ale można by "przewidzieć sytuację" małej liczby nominacji w danym miesiącu ;), bo trochę smutno byłoby wybierać spośród np. 1 nominacji ;). To oczywiście ekstremum i nie sądzę, by na naszym forum zaistniało, ale teoretycznie jest to możliwe.
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1298
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Zasady nominacji - ANKIETA

Post autor: Dawid »

jagabaga pisze: 20 lutego 2018, 11:58 Generalnie jestem za 1 nominacją/forumowicza, ale można by "przewidzieć sytuację" małej liczby nominacji w danym miesiącu ;), bo trochę smutno byłoby wybierać spośród np. 1 nominacji ;). To oczywiście ekstremum i nie sądzę, by na naszym forum zaistniało, ale teoretycznie jest to możliwe.

Dlatego napisałem w tamtym wątku:
Dawid pisze: 01 lutego 2018, 17:43 (...) Natomiast jeśli się nie uzbiera odpowiednia liczba nominacji to ostatniego dnia nominacje bez limitu na zasadzie kto pierwszy ten lepszy i gotowe.
Problem z mnogością nominacji jest taki, że jak jedna osoba nominuje puzzle nr 1, nr 2 i nr 3, to już kolejna osoba nie zgłosi raczej puzzli nr 2, no bo są już zgłoszone. A że na liście rezerwowej? To może niektórym osobom umknąć.
Umówmy się, że fajne i wyjątkowe puzzle i tak nie przejdą niezauważone przez limit nominacji - ktoś je w końcu nominuje. A jeśli limit ograniczy nam nominacje dla wzorów przeciętnych i nijakich, to tylko lepiej.

W ogóle ja uważam, że o ile wybór puzzli miesiąca/roku powinien być oczywiście demokratyczny, to już szczegółowe kwestie zasad nie powinny być każdorazowo poprzedzone głosowaniami. Osoby ogarniające powinny podjąć suwerenne decyzje na podstawie własnej analizy długofalowych skutków, a nie na podstawie tego, co w danym momencie sądzi "lud". Bo już się powoli robi klasyczne "podjęcie uchwały na temat trybu podjęcia uchwały".
Jak się za coś zabiera i bierze się za to odpowiedzialność, to trzeba umieć podejmować decyzje (jakie by nie były), a nie zostawiać wszystko vox populi.
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 7 pudełek / 4599 el.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5080
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Zasady nominacji - ANKIETA

Post autor: jagabaga »

Dawid, oboje bijemy w ten sam bęben ;). A spisany i obwieszczony REGULAMIN zabawy to podstawa, zwłaszcza że zabawa jest wieloetapowa i każdy etap powinien mieć jednakowe reguły. 1 nominacja/forumowicza i dokoptowywanie nominacji, żeby było ich więcej, na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy", w wyborze puzzli 2017 sprawdziło się koncertowo 😊
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3925
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Zasady nominacji - ANKIETA

Post autor: Vicky »

Jestem raczej za wielonominacją. Myślę, że wybierając jakieś typy może się zdarzyć sytuacja, że ktoś inny również poda ten sam typ. Bo powiedzmy, że obojgu nam będzie podobać się to samo. A tak to przynajmniej unikam dobierania na siłę kolejnego tytułu, jeśli nie chcę, albo mam w rezerwie inny awaryjny, jeśli podoba mi się więcej niż jeden. Taki wybór może też bardziej odzwierciedlać gust kogoś, kto nie może zdecydować się na konkretny obrazek i podrzuca dwa, trzy pomysły.
Natomiast jestem zdania, że głosowanie powinno odbywać się na zasadzie jeden użytkownik oddaje jeden głos na jeden obrazek.
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: Zasady nominacji - ANKIETA

Post autor: Czak Noris »

No to wszystko jasne, od marca jedna nominacja na osobę.
Zwolennicy wielogłosowości mają więc ostatnią szansę na wykazanie się w lutym :lol:
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
qatro3
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 190
Rejestracja: 13 stycznia 2016, 09:11
Lokalizacja: Chełm

Re: Zasady nominacji - ANKIETA

Post autor: qatro3 »

Chciałbym zadać pytanko. Jakie mam spełnić wymogi aby wystartować do nominacji Ostatniej wieczerzy którą układam. Część C teraz za połową.
Awatar użytkownika
alpenliebe
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 243
Rejestracja: 12 października 2016, 13:25
Lokalizacja: Bydgoszcz/Berlin

Re: Zasady nominacji - ANKIETA

Post autor: alpenliebe »

qatro3 pisze: 01 marca 2018, 19:27 Chciałbym zadać pytanko. Jakie mam spełnić wymogi aby wystartować do nominacji Ostatniej wieczerzy którą układam. Część C teraz za połową.
Musisz te puzzle najpierw ulozyc... I w miesiacu, w ktorym je skonczysz ktos moze ciebie nominowac. Ale musimy widziec, ze je ulozyles, do tej pory tylko o nich mowisz, a zadnych zdjec nie widac.
'Find what you love and the let it kill you, cause there is no other way.'
Awatar użytkownika
qatro3
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 190
Rejestracja: 13 stycznia 2016, 09:11
Lokalizacja: Chełm

Re: Zasady nominacji - ANKIETA

Post autor: qatro3 »

Gdzie je mam wstawiać
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3925
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Zasady nominacji - ANKIETA

Post autor: Vicky »

qatro3 pisze: 01 marca 2018, 20:24 Gdzie je mam wstawiaćs
Postaram się to wytłumaczyć uprzejmie i łopatologicznie. Zabawa w której chcesz brać udział polega w głównej mierze ma subiektywnej ocenie forumowiczów, którzy zgłaszają dany obrazek, który im się spodobał. Użyłem słowa obrazek nie przez przypadek. Zdjęcie wstawione na forum w dziale twoja galeria stanowi potwierdzenie ułożonych puzzli. Będzie zdjęcie, będzie dowód na to, że są gotowe. I kolejna sprawa. Organizatorzy wyraźnie podkreślają, że w danym miesiącu należy zgłaszać tylko skończone układanki. Nie wiem ile przed tobą jeszcze zostało części Wieczerzy, ale póki co twoje dzieło nie jest kompletne.
Dla pocieszenia napiszę, że jeśli uda Ci się to w marcu, to jest szansa, że nowym miesiącu wejdą do konkursu.

P. S. Na forum w danym wątku wstawiasz link do strony hostingowej na której umieszczasz swoje zdjęcia. Jeśli szukasz szczegółowej podpowiedzi to na forum w ogólnym dziale znajdziesz dodatkowe informacje.
Awatar użytkownika
qatro3
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 190
Rejestracja: 13 stycznia 2016, 09:11
Lokalizacja: Chełm

Re: Zasady nominacji - ANKIETA

Post autor: qatro3 »

liczę że zdążę przed Wielkanocą ułożyć.
Zapraszam do albumu
http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=425&t=5340
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle miesiąca/roku”