Mikroguma do układania

Podział wg tematyki, ilości elementów, autorów. Ogólne dyskusje o puzzlach. Pytania, porady i nowości.
Nika
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 77
Rejestracja: 26 lutego 2018, 23:31
Lokalizacja: Pajęczno

Mikroguma do układania

Post autor: Nika »

Przeglądając dziś ofertę hurtowni florystycznej (jestem florystką ;) ) wpadł mi w oko materiał o nazwie pianka kreatywna i od razu w mojej głowie zaświtało mi pytanie - czy można wykorzystać ją jako matę do układania puzzli? Co o tym sądzicie?
Większe wymiary są dostępne pod nazwą mikroguma - 100x50 cm, 100x150 i 100x200. I są dostępne różne grubości - od 1,5 mm. Wydaje mi się, że odpowiednio giętka (do dobrego zwijania) będzie taka o grubości 2-3 mm.
Cena za kawałek 100x200 na allegro to ok. 50 zł + koszty przesyłki.
Obrazek

Do twórczego myślenia zmusił mnie kot ;) Mam futrzaka od stycznia i zajął mi biurko - uwielbia na nim spać a ja nie mam gdzie układać a tu czekają na mnie 3000... :mrgreen:
Awatar użytkownika
keto81
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 440
Rejestracja: 27 grudnia 2017, 15:08
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Mikroguma do układania

Post autor: keto81 »

Czekamy z niecierpliwością jak to przetestujesz :D.
Pozdrawiam
Artur

Dotychczas ułożone: 21 604 elementów.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Mikroguma do układania

Post autor: Cyber Killer »

Sądzę, że może być zbyt śliska/twarda, aby trzymać puzzle po zwinięciu lub je nadmiernie odkształcać. Filcowe maty jednak są dobre w tym że są na tyle miękkie, aby puzzle mogły się w nich z łatwością 'zatopić'.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Nika
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 77
Rejestracja: 26 lutego 2018, 23:31
Lokalizacja: Pajęczno

Re: Mikroguma do układania

Post autor: Nika »

Do testowania kupiłam na razie mały kawałek - 100x20 - jak się nie będzie nadawał do układania, to zużyję go do innych celów ;)
Cyber Killer pisze: 02 marca 2018, 09:43 Sądzę, że może być zbyt śliska/twarda, aby trzymać puzzle po zwinięciu lub je nadmiernie odkształcać. Filcowe maty jednak są dobre w tym że są na tyle miękkie, aby puzzle mogły się w nich z łatwością 'zatopić'.
Brystol wydaje się bardziej śliski, a trzymam w nim puzzle 1000 el już od 3 lat - potrzebowałam na szybko pozbyć się ich z biurka, a nie miałam do nich pudełka i tak jakoś zostały. Nie przesuwają się, są dalej na środku, mimo, że tuba stoi w pionie i są przesuwane przy każdym odkurzaniu ;)

Zapomniałam jeszcze dopisać - mikroguma (w większych kawałkach) występuje w trzech kolorach - czarnym, szarym i białym.
Awatar użytkownika
Cirizrivii
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 79
Rejestracja: 19 lutego 2018, 11:21
Lokalizacja: Wrocław/Krasnystaw

Re: Mikroguma do układania

Post autor: Cirizrivii »

W takim razie czekamy na relacje czy się nadaje ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle - dział ogólny”