EUROGRAPHICS 2000 - Haru No Uta, by Haruyo Morita.

Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa

EUROGRAPHICS 2000 - Haru No Uta, by Haruyo Morita.

Post autor: Vicky » 25 maja 2018, 13:22

Projekt AZJA EXPRESS, odcinek 7 ;)

Dziś puzzle "marki premium" - choć jak się przekonałem, jest to określenie trochę na wyrost.
Obrazek

Eurographics
to kanadyjski producent, dość drogi, i dość trudno dostępny w Polsce. Prezentowany egzemplarz zakupiłem jako nówkę sztukę, dzięki uprzejmości znajomego, który sprowadził mi go po okazyjnej cenie, bezpośrednio z Anglii. Wprawdzie posiadam jeszcze jeden motyw (na 1000), jednakże używany i nie do końca stanowi on dowód jakości. A właśnie w tej kwestii byłem najbardziej ciekaw nurtującego mnie pytania - czy warto...?
No i niestety nie umiem sobie na to do końca odpowiedzieć. Z jednej strony Eurographics to bogactwo pięknych motywów, pięknie prezentujące się puzzle. Z drugiej słaba jakość (zdecydowanie nieadekwatna do ceny!), która już w momencie pierwszego używania rozczarowuje. Głównym tego powodem jest stosowany wykrojnik i cienka warstwa tektury. Poszczególne elementy (zwłaszcza te cienkie i większe) łatwo ulegają zagięciu "pośrodku", przez co w tych miejscach widoczna jest delikatna kreseczka na nadruku. Można się pocieszać, że całościowo ów defekt nie jest na szczęście zauważalny. Ale kiedy się o nim wie... to jednak pozostaje niesmak i jakaś taka skaza. :oops:
Podsumowując: nadruk i wzory na plus. Cena i jakość produktu na minus. Pozostaje kwestia czy jesteśmy skłonni przymknąć oko na wady, skupiając się na atrakcyjnych wzorach... ;)

Piękna Gejsza to oczywiście nie lada gratka w mojej azjatyckiej kolekcji. :) I muszę przyznać, że mimo pewnych zastrzeżeń co do kompozycji samego obrazka, całość prezentuje się nad wyraz dobrze. Ładne, bardzo "soczyste" kolory, z dużą paletą odcieni i odpowiednim połyskiem, sprawiają, że efekt końcowy wprost zachwyca. Mogę nawet powiedzieć, że włożony weń trud (niemały!) zwrócił się wielokrotnie w postaci olbrzymiego samozadowolenia :D

Moja ocena: 5(+)/6
Byłoby 6! gdyby nie wspomniana jakość elementów.

Galeria:
Obrazek

Obrazek
Szczególnie warto zwrócić uwagę na piękno kimona...

Obrazek

Obrazek

... i kwiatów
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 maja 2018, 14:14 przez Vicky, łącznie zmieniany 2 razy.
Ogłoszenia:
Aktualnie na sprzedaż: :arrow: Jarmark Puzzli; oraz Ankieta: :arrow: Temat na 100!

Awatar użytkownika
keto81

Re: EUROGRAPHICS 2000 - Haru No Uta, by Haruyo Morita.

Post autor: keto81 » 25 maja 2018, 13:47

Kanadyjski gwoli ścisłości :). Układałem jednego Eurographicsa, jeden czeka w kolejce. Co do jakości nie mogę się przyczepić na prawdę bardzo dobre. Co do ceny to niestety kilkadziesiąt złotych trzeba wydać za pudełko 1000 puzzli. Na nasze warunki to dużo.
Pozdrawiam
Artur

Dotychczas ułożone: 21 604 elementów.

Awatar użytkownika
Vicky

Post autor: Vicky » 25 maja 2018, 14:06

:x Obrazek
keto81 pisze:
25 maja 2018, 13:47
Kanadyjski gwoli ścisłości :). Układałem jednego Eurographicsa, jeden czeka w kolejce. Co do jakości nie mogę się przyczepić na prawdę bardzo dobre. Co do ceny to niestety kilkadziesiąt złotych trzeba wydać za pudełko 1000 puzzli. Na nasze warunki to dużo.
Tak. Kanadyjska marka, ale produkt ze Stanów (made in USA). Zatem wnioskuje, że mają także swą fabrykę w Stanach.
Niemniej poprawiam swój błąd z wcześniejszego wpisu. :roll:

P.S. Zaglądałem na twój post dot. Eurographics. Masz zupełnie inny rodzaj wykrojnika. Twój jest "tradycyjny". Tutaj - spójrz - jest inaczej. I właśnie w tym tkwi problem.
Ogłoszenia:
Aktualnie na sprzedaż: :arrow: Jarmark Puzzli; oraz Ankieta: :arrow: Temat na 100!

Awatar użytkownika
jagabaga

Post autor: jagabaga » 25 maja 2018, 15:56

Motyw, kolory, elementacja i na dodatek ciekawe kształty wprawiają w zachwyt :D
# Moja puzzloteka
# Moje puzzlowe podium: * Przywołanie morza * Zegar * Mezzo Goddess *

Awatar użytkownika
keto81

Post autor: keto81 » 25 maja 2018, 21:04

Vicky pisze:
25 maja 2018, 14:06
:x Obrazek
keto81 pisze:
25 maja 2018, 13:47
Tak. Kanadyjska marka, ale produkt ze Stanów (made in USA). Zatem wnioskuje, że mają także swą fabrykę w Stanach.
Niemniej poprawiam swój błąd z wcześniejszego wpisu. :roll:

P.S. Zaglądałem na twój post dot. Eurographics. Masz zupełnie inny rodzaj wykrojnika. Twój jest "tradycyjny". Tutaj - spójrz - jest inaczej. I właśnie w tym tkwi problem.
Tradycyjny, ale rozjeżdżający się. Tutaj u Ciebie podobnie jest jak w Masterpieces.
Pozdrawiam
Artur

Dotychczas ułożone: 21 604 elementów.

kasienka

Post autor: kasienka » 26 maja 2018, 1:20

Piękne puzzle!

Awatar użytkownika
szu
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa

Post autor: szu » 01 cze 2018, 12:10

jagabaga pisze:
25 maja 2018, 15:56
Motyw, kolory, elementacja i na dodatek ciekawe kształty wprawiają w zachwyt :D
o tak! cudowne są :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Vicky”