1000 - Flamingo [Heye]

Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

1000 - Flamingo [Heye]

Post autor: yarkoos »

Puzlle, które przypadły mi do gustu gdy tylko ujrzałem je na forum. Nie wpadły, od razu, w krąg zainteresowań ze względu na niewymagającą elementację. Gdy jednak stanęła przede mną ściana, na której zobaczyłem je oczyma wyobraźni, należało je zdobyć. Dobra cena pojawiła się u naszych, zachodnich sąsiadów i, z przebojami, dotarło do mnie pudełko z nierozpakowaną zawartością:

Obrazek

Układanie ich jest czynnością bezstresową i przyjemną. Zatem bez zwłoki osiąga się efekt:

Obrazek

Kolejnym etapem jest zakup podkładu. Wybrałem sklejkę 6mm w nadziei, że nie da się wygiąć. Posmarowałem ją klejem do tapet:

Obrazek

Po przełożeniu puzzli:

Obrazek

odczekałem aż wyschną, polakierowałem i mam. Jeszcze nie wiszą, ale jest blisko.

Przy okazji, gdyby ktoś, jak ja, chciał dobrać deseczkę/płytę pod tak, aby nie wystawała, sugeruję samemu zmierzyć puzzle po ułożeniu. Tak zrobiłem (na szczęście przed zakupem) i okazało się, że wymiary z pudełka różnią się w widoczny sposób (w moim przypadku 8mm). Przestrzegam.
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2018, 14:36 przez yarkoos, łącznie zmieniany 1 raz.
I still play with cars and puzzles.
Awatar użytkownika
ilka
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 112
Rejestracja: 25 lutego 2017, 13:40
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: 1000 - Flamingo [Heye]

Post autor: ilka »

Fajnie, że już dotarły, super obrazek, taka mała rzecz a cieszy :)
Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

Re: 1000 - Flamingo [Heye]

Post autor: yarkoos »

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. Cel został zrealizowany i puzzle zdobią ścianę, na którą były przeznaczone. Sklejkę 6mm nawierciłem na głębokość 5,5mm :) tak aby nie przewiercić naklejonych puzzli, wiertłem o szerokości skorelowanej z główką wkrętów. Po umieszczeniu 2 wkrętów w ścianie w odległości o ok 1mm mniejszej niż nawiercone otwory tak, aby główki wystawały 5,5mm ze ściany, nałożenie płyty, z konieczności nieco na wcisk, dało pożądany efekt. Trzyma się solidnie i stabilnie. Opcja ewentualnego umieszczenia odrobiny silikonu w otworach przed nałożeniem na wkręty nie była konieczna.

Obrazek
I still play with cars and puzzles.
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1000 - Flamingo [Heye]

Post autor: Junka »

Mam w swojej pracy chyba identyczny sufit :D
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
ODPOWIEDZ

Wróć do „yarkoos”