Instagram

Pomoc techniczna, uwagi, propozycje.
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Instagram

Post autor: UncleLion »

Co byście powiedzieli na uruchomienie kanału puzzleforum na Instagramie?
Założenie:
zamieszczamy tylko ułożone puzzle z informacją co to za wzór, jaka elemntacja, firma i kto ułożył. Możemy też linkować do profilu na Instagramie jeżeli "układacz" posiada.
Cel:
Promocja forum, szukanie nowych osób (wiem, że nie wszystkim na tym zależy- ale nie zamykajmy się na innych ;) ), a dodatkowo pewna archiwizacja tego co już zostało ułożone (problem, który mnie osobiście męczy - znikające fotki:/ ).
daro
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1057
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 20:32

Re: Instagram

Post autor: daro »

O matko, ledwie jako tako opanowalem facebook żeby tam być na grupie, a tu Instagram.
Ale jestem za :)
Awatar użytkownika
Mikson
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 428
Rejestracja: 02 października 2018, 14:29
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Instagram

Post autor: Mikson »

Ja jestem za! :) Mam profil na Instagramie, gdzie wrzucam swoje ułożone puzzle, kilka osób z forum chyba nawet tam widziałam. Myślę, że byłaby to bardzo fajna promocja forum :)
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Instagram

Post autor: ridibunda »

Ja nie jestem za tym.
Kto chce, to znajdzie forum bez problemu - cały czas ktoś nowy dochodzi, i super. Fotki wrzucamy tutaj, po co powielać?
Ale ja ani facebookowa, ani instagramowa nie jestem, z wyboru. To forum ma urok, dlatego tu jestem. Oczywiście, jeśli założycie konto to miłej zabawy, ale beze mnie, ja się na to nie piszę.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Instagram

Post autor: jagabaga »

ridibunda pisze: 14 stycznia 2019, 09:51 Ja nie jestem za tym.
Kto chce, to znajdzie forum bez problemu - cały czas ktoś nowy dochodzi, i super. Fotki wrzucamy tutaj, po co powielać?
Ale ja ani facebookowa, ani instagramowa nie jestem, z wyboru. To forum ma urok, dlatego tu jestem. Oczywiście, jeśli założycie konto to miłej zabawy, ale beze mnie, ja się na to nie piszę.
Ja też jestem przeciw. Tutaj jestem, bo to forum jest wyjątkowe pod wieloma względami - i takimi, które można nazwać i takimi "nienazywalnymi" - tu jest po prostu fajnie i fajne jest to, że nowe osoby nie pojawiają się tabunami - każdy się przedstawia, z każdym można się przywitać, zadać pytanie, pożartować :) Nową osobę da się troszkę poznać, a nowa osoba poznaje nas :). Z ogromem nowych forumowiczów nie będzie na to ani czasu, ani nawet ochoty, by klepać post dla samego napisania "Cześć", więc z puzzleforum.pl zrobi się kolejna internetowa forumowa bleeee-masówka.
Na fejsie też mnie nie ma i również jest to mój celowy wybór. I jest mi z tym bardzo dobrze :).

edit: LEPSZE JEST WROGIEM DOBREGO!!!!!
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: Instagram

Post autor: Czak Noris »

Jaga dobrze prawi!
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
ahcinga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 615
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 08:00
Lokalizacja: Lublin

Re: Instagram

Post autor: ahcinga »

Czak Noris pisze: 14 stycznia 2019, 11:40 Jaga dobrze prawi!
Podpisuję się pod tym
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Instagram

Post autor: jagabaga »

UncleLion pisze: 13 stycznia 2019, 22:15 Cel:
Promocja forum, szukanie nowych osób (wiem, że nie wszystkim na tym zależy- ale nie zamykajmy się na innych ;) )
A jeśli forum zostanie tak wypromowane, że w jednym dniu konto założy 100, czy 200 nowych użytkowników i każdy poprosi o założenie albumu, to Administracja nadąży? ;)
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Re: Instagram

Post autor: UncleLion »

jagabaga pisze: 14 stycznia 2019, 12:52
UncleLion pisze: 13 stycznia 2019, 22:15 Cel:
Promocja forum, szukanie nowych osób (wiem, że nie wszystkim na tym zależy- ale nie zamykajmy się na innych ;) )
A jeśli forum zostanie tak wypromowane, że w jednym dniu konto założy 100, czy 200 nowych użytkowników i każdy poprosi o założenie albumu, to Administracja nadąży? ;)
tego bym się nie obawiał - patrząc na wielkość forum, wielkość grup puzzlowych na facebooku... raczej aż tak popularne puzzle nie są ;)
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4034
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Instagram

Post autor: Wojciech »

Nie jestem starym forumowiczem, ale pozwolę sobie zabrać głos w tej sprawie.

Różnymi rzeczami się zajmowałem lub zajmuje w życiu.
Korzystałem z forów o różnej tematyce.
To co mi się podoba na forach, to to, że można w nich spotkać prawdziwych pasjonatów. Profesjonalistów, amatorów, ale zawsze pasjonatów. Którzy w ten czy inny sposób takie forum znajdą i stają się jego częścią z obopólną korzyścią.
Natomiast, otwarcie się na lanserów z socjalmediów nie zawsze jest korzystne dla forum.

P. S. Z góry przepraszam forumowiczów, jeśli ktoś poczuł się urażony. Nie było to zamierzone.
Moja wypowiedź tyczy się forum jako ogółu, nie pojedynczych osób.
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Instagram

Post autor: chrumcia91 »

Nie posiadam instagrama i nie zamierzam miec, wiec dla mnie nie :P
Awatar użytkownika
boni19
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 391
Rejestracja: 26 września 2018, 18:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Instagram

Post autor: boni19 »

Zgadzam się z Jagą, Wojciechem, Ridibundą i pozostałymi, którzy są na nie. Nie będę powielać ich słów, dodam tylkow podobnym tonie jak Wojciech, że zalew osób, które niekoniecznie są pasjonatami, a mają chwilowy rzut na puzzle niekoniecznie byłby dobry dla forum.
Wszystko się ułoży... Album Puzzle 2018
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Instagram

Post autor: kallarepka »

Ja nie jestem Instagramowcem i nie potrzebuję obecności forum na Instagramie. Ale myślę, że tak jak są ludzie "forumowi", którzy nie przepadają za Instagramem, tak pewnie są też ludzie "instagramowi", którzy nie przepadają za aktywnością na forach.
Także wejście na Instagram jako próba dotarcia z naszym hobby do innej grupy ludzi - ok.
A jako dodatkowy kanał dla naszych forumowiczów - pewnie niepotrzebne. Zwłaszcza, że ci, którzy przechowują zdjęcia na flickrze, a jeszcze dodatkowo są tam w różnych grupach puzzlowych, mają tam coś w rodzaju instagrama.
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2825
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Instagram

Post autor: Ann999 »

Ja osobiście nie potrzebuję instagrama, ledwo mi czasu starcza na przejrzenie fb i flickr, ale uważam, że warto się promować w innych mediach.
Przecież to jest dobrowolne. Kto będzie chciał zamieszczać fotki na instagramie to zamieści a kto nie będzie to nie zamieści. Ja osobiście wiele zyskałam przez wizyty na fb i flickr - zobaczyłam ile fajnych ludzi układa puzzle (może nawet "poznałam fajnych ludzi", chociaż w moim przypadku to lekkie naciągnięcie, bo z natury dzikus jestem ;) ), zobaczyłam mnóstwo puzzli, których nie miałabym szansy zobaczyć na Forum, poznałam nowe marki, WPD, GJJ, sklepy i stronki puzzlowe o ktorych nie miałam pojęcia. Myślę że to też działa w drugą stronę i ludzie z fb i instagrama przyjdą na Forum. Część ułoży i zamieści 1-2 obrazki i zniknie, to taki urok dzisiejszego pędzącego świata mediów społecznosciowych, ale pewnie kilka osób zostanie na stałe, co będzie wartością dodaną i dla starych i dla nowych członków. Z czysto ekonomicznego i egoistycznego punktu widzenia, im wiecej szumu wokół puzzli i potencjalnych klientów, tym wieksza szansa na nowe wzory i wiekszy wybór u producentów.
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Awatar użytkownika
madi9011
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 949
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 16:16
Lokalizacja: Jarosław / Przeworsk/Siennów
Kontakt:

Re: Instagram

Post autor: madi9011 »

Ja mam swój profil instagramowy prywatny a drugi z puzzlami. Chciałam oszczędzić moim znajomym oglądania prawie samych zdjęć puzzli więc założyłam specjalne dla siebie konto. Na puzzlach mam więcej osób obserwujących niz na prywatnym :D :D Czasami dodaje #puzzleforumpl pod zdjęciami. Jeśli ktoś się zainteresuje to znajdzie forum bez problemu. Natomiast stwarzanie konta dla całego forum myślę że nie ma sensu. Nie każdy może się zgodzić na udostępnianie swoich zdjęć z forum na instagramie.
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość, to nie jest to czas zmarnowany"
...
obecnie zajmuje się dziećmi <3 syn21.05.2019 i córka 02.01.2021r <3 .... wrócę do Was ;)
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Re: Instagram

Post autor: UncleLion »

Gwoli małego wyjaśnienia - nie chodzi, by każdy musiał wrzucać sam fotki na Instagrama, lecz o jedną-dwie osoby, które czuwałyby nad tym kanałem wybierając treści z forum.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Instagram

Post autor: Cyber Killer »

Ja też jestem przeciw. Dbam o moje fotki i póki żyję to nie powinny zniknąć, a forum jest wystarczająco popularne imho.

Również jeśli komuś przyjdzie do głowy kopiować je gdzieś indziej to nie daję zgody na upload ich tam gdzie następuje przeniesienie praw autorskich, tzn praktycznie wszystkie mainstream społecznościówki - co wrzucacie na failbooka i podobne staje się ich własnością, a nie waszą.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
ahcinga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 615
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 08:00
Lokalizacja: Lublin

Re: Instagram

Post autor: ahcinga »

UncleLion pisze: 15 stycznia 2019, 12:46 Gwoli małego wyjaśnienia - nie chodzi, by każdy musiał wrzucać sam fotki na Instagrama, lecz o jedną-dwie osoby, które czuwałyby nad tym kanałem wybierając treści z forum.
To już mi się wcale nie podoba. Nie podoba mi się, że ktoś będzie udostępniał dalej moje zdjęcia bez mojej wiedzy i zgody.

Na forumowym koncie na fb zostało umieszczone moje zdjęcie. Nikt mnie nawet o tym nie poinformował. Nie zaglądam na fb zbyt często i zupełnie przypadkiem je zauważyłam. Nie podoba mi się taki kierunek promowania.
Chcę sama decydować które zdjęcia, na których portalach będą udostępniane.
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Re: Instagram

Post autor: UncleLion »

ahcinga pisze: 15 stycznia 2019, 14:29
To już mi się wcale nie podoba. Nie podoba mi się, że ktoś będzie udostępniał dalej moje zdjęcia bez mojej wiedzy i zgody.

Na forumowym koncie na fb zostało umieszczone moje zdjęcie. Nikt mnie nawet o tym nie poinformował. Nie zaglądam na fb zbyt często i zupełnie przypadkiem je zauważyłam. Nie podoba mi się taki kierunek promowania.
Chcę sama decydować które zdjęcia, na których portalach będą udostępniane.
Odnośnie konta facebookowego - zamieścił je z tego co pamiętam Marcin S. Puzzler zgodnie z regulaminem forum nie zmienianym od 15-02-2013.
Nikt nie umieszcza niczyich zdjęć bez zgody. Forum powstało jako inicjatywa hobbystyczna, od czasu założenia nie czerpiemy z niego korzyści finansowych (jak pewnie zauważyliście nie ma na forum reklam - choć nie wykluczone, że w przyszłości się pojawią) i utrzymujemy je z Marcinem z własnych środków.

Niemniej zależy nam, by forum było rozpoznawalne ponieważ mamy świadomość, że jest ciekawą inicjatywą. Godną rozwoju - stąd szukamy dróg, by mimo wszystko zachować przynajmniej taką dynamikę jaka jest teraz. Nie ma tutaj masowych nalotów, udało się w dużej mierze zwalczyć konta zakładane przez booty na początku. Patrząc na logowania około 170 osób mających konto już przynajmniej raz w tym roku się zalogowało. To około 1/5 zarejestrowanych użytkowników. Myslę, że to dobry wynik. Oczywiście jedni są bardziej aktywni drudzy mniej, niektórzy mają okresy dłuższych przerw, ale powracają. I tak pewnie dalej będzie. Do tego oczywiście są osoby, które nie logują się, gdyż nie potrzebują takiej potrzeby.

To co, przynajmniej mnie, martwi to fakt, że dużo zdjęć jest utraconych, bo znika z różnych platform. Na razie nie mam pomysłu co z tym zrobić, ale z Marcinem głowimy się nad tym.

Natomiast nie chciałbym, żeby nasze forum zostało w tyle za innymi inicjatywami, jak np. grupami na facebooku. Tym bardziej, że forma forumowa ma pewne przewagi, jak chociażby wygodniejszą historię wpisów. Z
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Instagram

Post autor: Cyber Killer »

Aby obrazki nie były tracone to nie ma innej drogi jak je samemu hostować. Tylko że to znaczy gigabajty damych i jeszcze więcej transferu, a za tym idą koszty. Nie wiem czy warto. Nie dajcie się nabrać na to że cloud hosting oferuje niskie ceny, wymaga to użycia konkretnych technologii aby można było to dobrze wykorzystać, ot tak phpbb nie potrafi z tym współpracować.

Można to spróbować obejść, np dodać forum do archive.org i gdyby cos zniknęło to stamtąd odzyskać choćby miniaturkę obrazka. No ale to żmudna ręczna robota.

Co do kosztów utrzymania serwera, jeśli je przedstawisz transparentnie to możemy pogadać o zrzutce na utrzymanie.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1530
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Instagram

Post autor: Puzzabell »

Cyber Killer pisze: 15 stycznia 2019, 15:10 Co do kosztów utrzymania serwera, jeśli je przedstawisz transparentnie to możemy pogadać o zrzutce na utrzymanie.
Popieram.
Mogę też pomóc w jakiejś formie archiwizacji.
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Re: Instagram

Post autor: UncleLion »

Cyber Killer pisze: 15 stycznia 2019, 15:10 Aby obrazki nie były tracone to nie ma innej drogi jak je samemu hostować. Tylko że to znaczy gigabajty damych i jeszcze więcej transferu, a za tym idą koszty. Nie wiem czy warto. Nie dajcie się nabrać na to że cloud hosting oferuje niskie ceny, wymaga to użycia konkretnych technologii aby można było to dobrze wykorzystać, ot tak phpbb nie potrafi z tym współpracować.

Można to spróbować obejść, np dodać forum do archive.org i gdyby cos zniknęło to stamtąd odzyskać choćby miniaturkę obrazka. No ale to żmudna ręczna robota.

Co do kosztów utrzymania serwera, jeśli je przedstawisz transparentnie to możemy pogadać o zrzutce na utrzymanie.
Jeżeli chodzi o koszty - pozwólcie, że najpierw przedyskutuje to z Marcinem. Do tej pory nie obarczaliśmy nikogo kosztami po to, by nie robić też zbędnego zamieszania ani nie wywierać formy przymusu. Forum ma być otwarte :)
Co do hostingu, bo to nie tajemnica, bazuje na zenboxie z którego jestem bardzo zadowolony. forum działa sprawniej niż w poprzednim hostingu, w razie awarii jest naprawdę bardzo dobry support (co dla mnie, humanisty administrującego forum, jest bardzo ważne). W celu racjonalizacji kosztu mam na nim dwie strony - forum i Przystanek Planszówka. Póki co plan, który mamy wystarcza. Rozwiązanie jest tym bardziej sensowne, że na forum widać bardzo duży przyrost uzytkowników w miesiącach zimowych i spadek w letnich.

Obecnie rozważam, czy nie skorzystać z jakiejś aplikacji jakie oferują do wgrania na serwerze: Piwigo, OwnCloud, Copermine, Koken, Zenphoto, ale przyznaje, że jeszcze nie zdążyłem się wgryźć co byłoby dobre dla forumowiczów. Może Cyber Killer albo PuzzaBell coś może polecić? Rozwiązanie powinno zakładać możliwość tworzenia galerii użytkowników i potem łatwego linkowania ich na forum.
Faktem jest, że może to wpłynąć na koszt hostingu, chociaż ten mamy rozliczany na podstawie unikalnych użytkowników, więc w przypadku forum to by się pokrywało.
Awatar użytkownika
madi9011
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 949
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 16:16
Lokalizacja: Jarosław / Przeworsk/Siennów
Kontakt:

Re: Instagram

Post autor: madi9011 »

ahcinga pisze: 15 stycznia 2019, 14:29
UncleLion pisze: 15 stycznia 2019, 12:46 Gwoli małego wyjaśnienia - nie chodzi, by każdy musiał wrzucać sam fotki na Instagrama, lecz o jedną-dwie osoby, które czuwałyby nad tym kanałem wybierając treści z forum.
To już mi się wcale nie podoba. Nie podoba mi się, że ktoś będzie udostępniał dalej moje zdjęcia bez mojej wiedzy i zgody.
sam pomysł jest fajny na promowanie, natomiast osoba która by tym się zajmowała prawdopodobnie musiałaby każdego za każdym razem pytać o zgodę o udostępnianie zdjęcia, jak dla mnie za dużo roboty i szkoda czasu ;)
z jednej strony sama udostępniam na forum, grupę i instagram i w pewnym stopniu są dostępne dla każdego a z drugiej strony nie chciałabym żeby ktoś przywłaszczał sobie moje puzzle jako on sam ułożył (i nie chodzi mi o to że jak osoba z forum by to robiła w ten sposób) tylko ogólnie zdarza się że ktoś inny ułożył a inna zbiera pochwały za ukradzione zdjęcia lub ułożone przez kogoś innego puzzle
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość, to nie jest to czas zmarnowany"
...
obecnie zajmuje się dziećmi <3 syn21.05.2019 i córka 02.01.2021r <3 .... wrócę do Was ;)
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Instagram

Post autor: Cyber Killer »

Obecnie rozważam, czy nie skorzystać z jakiejś aplikacji jakie oferują do wgrania na serwerze: Piwigo, OwnCloud, Copermine, Koken, Zenphoto, ale przyznaje, że jeszcze nie zdążyłem się wgryźć co byłoby dobre dla forumowiczów. Może Cyber Killer albo PuzzaBell coś może polecić? Rozwiązanie powinno zakładać możliwość tworzenia galerii użytkowników i potem łatwego linkowania ich na forum.
Faktem jest, że może to wpłynąć na koszt hostingu, chociaż ten mamy rozliczany na podstawie unikalnych użytkowników, więc w przypadku forum to by się pokrywało.
Ja używam Chevereto w darmowej wersji, niecałe 400 fotek zajmuje 1,2GB (używam tego ja + jeszcze 1 osoba), storage trzymam w OVH, gdzie za 1GB płacę 0,21 zł, ale mógłbym płacić ćwiartkę do połowy tego gdybym kupił Chevereto płatne, które ma opcję używania object storage... Dla naszego forum takich GB obrazków myślę że może przybywać co miesiąc taki gigabajt, po roku-dwóch sam koszt przestrzeni dyskowej podchodziłby pod 5 zł/miesiąc, więc niby bez dramatu, niby.

Przy czym to i tak byłby "zewnętrzny" host na obrazki gdzie trzeba by je wrzucać, a potem linkować (Chevereto samo generuje kody na forum) i ciągle ludzie mieliby problemy bo nie potrafią. Lepszym wyjściem może być uruchomienie wbudowanej funkcji załączników w forum phpbb. Można ograniczyć typ plików do obrazków i jakoś sensownie rozmiar, ustawić żeby wstawiało miniaturkę w posta zamiast pełnego obrazka... To byłaby opcja dla ludzi nie potrafiących hostować sobie fotek na zewnątrz. Oczywiście obecna funkcja wstawiania obrazków z zewnątrz tak jak teraz, jest od tego niezależna i zostanie (jeśli nie będzie specjalnie wyłączona).

PS. Uruchomienie uploadu załączników wiąże się z ustawieniem odpowiednich uprawnień na wskazanym katalogu po stronie serwer, no i zapewnieniem odpowiedniej ilości miejsca i zapewnienia że w przyszłości to miejsce można powiększyć. W razie coś to PW do mnie to pomogę z konfiguracją.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1530
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Instagram

Post autor: Puzzabell »

UncleLion pisze: 15 stycznia 2019, 15:49 Może Cyber Killer albo PuzzaBell coś może polecić? Rozwiązanie powinno zakładać możliwość tworzenia galerii użytkowników i potem łatwego linkowania ich na forum.

Nie mam wiedzy informatycznej.
Moja oferta pomocy dotyczy archiwizacji ręcznej w razie potrzeby, coś w rodzaju list, które robię co miesiąc. Mogę je dostosować do potrzeb i sugestii, nawet tymczasowo.
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Instagram

Post autor: chrumcia91 »

ahcinga pisze: 15 stycznia 2019, 14:29
UncleLion pisze: 15 stycznia 2019, 12:46 Gwoli małego wyjaśnienia - nie chodzi, by każdy musiał wrzucać sam fotki na Instagrama, lecz o jedną-dwie osoby, które czuwałyby nad tym kanałem wybierając treści z forum.
To już mi się wcale nie podoba. Nie podoba mi się, że ktoś będzie udostępniał dalej moje zdjęcia bez mojej wiedzy i zgody.

Na forumowym koncie na fb zostało umieszczone moje zdjęcie. Nikt mnie nawet o tym nie poinformował. Nie zaglądam na fb zbyt często i zupełnie przypadkiem je zauważyłam. Nie podoba mi się taki kierunek promowania.
Chcę sama decydować które zdjęcia, na których portalach będą udostępniane.
Wlasnie się dowiedziałam ze na fb jest puzzleforum :lol: :lol: :lol: brawo ja..... juz polubilam
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Re: Instagram

Post autor: UncleLion »

Wygląda na to, że większa część wypowiedziała się na "nie" - zatem nie będę naciskał.
Choć temat promocji forum mimo wszystko uważam za warto rozpatrywania i jeżeli ktoś ma jakieś pomysły, zawsze warto się nad nimi pochylić.

Ze względu na zmiany techniczne na forum, dokonaliśmy aktualizacji regulaminu. Z racji, że nie mam pewności czy wiadomość masowa dotarła na wasze skrzynki pocztowe (do części na pewno, ale nie mam pewności, czy do wszystkich) informuje też tutaj. Dodany został fragment o zdjęciach (paragrafy 21-23). Prosimy o zapoznanie się z nimi.
Awatar użytkownika
boni19
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 391
Rejestracja: 26 września 2018, 18:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Instagram

Post autor: boni19 »


UncleLion pisze: Ze względu na zmiany techniczne na forum, dokonaliśmy aktualizacji regulaminu. Dodany został fragment o zdjęciach (paragrafy 21-23). Prosimy o zapoznanie się z nimi.
Może głupie pytanie, ale czy te postanowienia dotyczą również osób, które nadal będą hostowały zdjęcia na zewnętrznych serwerach?
Wszystko się ułoży... Album Puzzle 2018
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Re: Instagram

Post autor: UncleLion »

boni19 pisze: 17 stycznia 2019, 08:25
UncleLion pisze: Ze względu na zmiany techniczne na forum, dokonaliśmy aktualizacji regulaminu. Dodany został fragment o zdjęciach (paragrafy 21-23). Prosimy o zapoznanie się z nimi.
Może głupie pytanie, ale czy te postanowienia dotyczą również osób, które nadal będą hostowały zdjęcia na zewnętrznych serwerach?
Tak, ale tego dotyczył już od samego początku istnienia forum § 6,7,8.

Na szczęście na tym forum nie spotykamy się z tego typu problemami, więc jeszcze nie musieliśmy się tym posiłkować.
Ale jeżeli zezwalamy na zamieszczanie zdjęć na forum wolałbym uniknąć sytuacji, w której ktoś tworzy konto po to, by (ekstremalny przypadek) wrzucać jakieś porno, pobrać link a dalej zamieszczać je jako odnośnik z nazwą forum w adresie.
Awatar użytkownika
boni19
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 391
Rejestracja: 26 września 2018, 18:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Instagram

Post autor: boni19 »


UncleLion pisze:
boni19 pisze: 17 stycznia 2019, 08:25
UncleLion pisze: Ze względu na zmiany techniczne na forum, dokonaliśmy aktualizacji regulaminu. Dodany został fragment o zdjęciach (paragrafy 21-23). Prosimy o zapoznanie się z nimi.
Może głupie pytanie, ale czy te postanowienia dotyczą również osób, które nadal będą hostowały zdjęcia na zewnętrznych serwerach?
Tak, ale tego dotyczył już od samego początku istnienia forum § 6,7,8.

Treści są dla mnie oczywiste :) Bardziej chodziło mi o rozmiar pliku i liczbę zdjęć.
Wszystko się ułoży... Album Puzzle 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uwagi dotyczące forum”