Puzzle firmy Lais - pytanie

Podział wg tematyki, ilości elementów, autorów. Ogólne dyskusje o puzzlach. Pytania, porady i nowości.
Karon
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 7
Rejestracja: 15 grudnia 2020, 18:21

Puzzle firmy Lais - pytanie

Post autor: Karon »

Witam🙂 chciałabym zasięgnąć Waszej opinii odnośnie puzzli firmy Lais. Jaka jest ich jakość?? Są drogie, ale mają kilka obrazów impresjonistów, które mnie kuszą...
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3551
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Puzzle firmy Lais - pytanie

Post autor: aneta »

Hej :) Widzę, że nie ma odzewu, a wyszukiwarka na forum nie pokazuje mi ani jednego postu ze słowem "Lais". To może ja się wypowiem, bo akurat jestem w trakcie układania moich pierwszych (na razie jedynych) puzzli tej firmy :)

Wykrojnik mają bardzo fajny, nie ma wątpliwości, czy puzzel pasuje czy nie :) Ale obrazek, przynajmniej w moim przypadku (2000 el.) ma jakby trochę za małą rozdzielczość i wychodzi nieco rozmyty. To moje wstępne odczucia; na razie mam tylko ramkę i kawałek, więc są bardzo ogólnikowe i wstępne. Nie sądzę jednak, żeby jakoś szczególnie zaburzało to mój odbiór całości, ponieważ akurat na moim obrazku mało co "ma być" ostre - 90% to niebo, bez cumulusów/ innych konkretnych kształtów na niebie :lol:

Niestety u mnie około 20 elementów wymaga podklejenia (tylna warstwa tektury), ponieważ puzzle były niedocięte i przy rozłączeniu (zawsze rozłączam takie "pary") siłą rzeczy się rozdwoiły. Ale to mi akurat nie przeszkadza, problem jest do rozwiązania w prosty sposób. Podobną rzecz miałam przy puzzlach z mapą Tatr (do obejrzenia w moim albumie), również raczej nietanich (choć przy Lais drogimi ich nie można nazwać :lol:). Co ciekawe, mapa Tatr była najprawdopodobniej również drukowana w Niemczech, ale nie wiem, przez jaką firmę. Przy Tatrach elementy miałam dodatkowo postrzępione, jakby cięte tępawym nożem. W Lais na szczęście tego nie mam :)

Jutro podeślę Ci na priv fotki ułożonych fragmentów :) Całość (ułożone puzzle) będzie w moim albumie prawdopodobnie na sam koniec roku.

Czytam teraz swój post przed kliknięciem "Wyślij" i wydaje mi się, że recenzja nie wygląda zachęcająco :lol: Ale powiem Ci szczerze, że sama się zastanawiam nad zamówieniem jeszcze kilku puzzli tej firmy, bo obrazki mają nietuzinkowe. Jeżeli chcesz rzetelnej recenzji, to za jakieś dwa tygodnie zrobię o nich post, opiszę wszystko dokładnie, i zobaczysz zdjęcia ułożonych :)
Karon
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 7
Rejestracja: 15 grudnia 2020, 18:21

Re: Puzzle firmy Lais - pytanie

Post autor: Karon »

aneta pisze: 16 grudnia 2020, 23:47 Hej :) Widzę, że nie ma odzewu, a wyszukiwarka na forum nie pokazuje mi ani jednego postu ze słowem "Lais". To może ja się wypowiem, bo akurat jestem w trakcie układania moich pierwszych (na razie jedynych) puzzli tej firmy :)

Wykrojnik mają bardzo fajny, nie ma wątpliwości, czy puzzel pasuje czy nie :) Ale obrazek, przynajmniej w moim przypadku (2000 el.) ma jakby trochę za małą rozdzielczość i wychodzi nieco rozmyty. To moje wstępne odczucia; na razie mam tylko ramkę i kawałek, więc są bardzo ogólnikowe i wstępne. Nie sądzę jednak, żeby jakoś szczególnie zaburzało to mój odbiór całości, ponieważ akurat na moim obrazku mało co "ma być" ostre - 90% to niebo, bez cumulusów/ innych konkretnych kształtów na niebie :lol:

Niestety u mnie około 20 elementów wymaga podklejenia (tylna warstwa tektury), ponieważ puzzle były niedocięte i przy rozłączeniu (zawsze rozłączam takie "pary") siłą rzeczy się rozdwoiły. Ale to mi akurat nie przeszkadza, problem jest do rozwiązania w prosty sposób. Podobną rzecz miałam przy puzzlach z mapą Tatr (do obejrzenia w moim albumie), również raczej nietanich (choć przy Lais drogimi ich nie można nazwać :lol:). Co ciekawe, mapa Tatr była najprawdopodobniej również drukowana w Niemczech, ale nie wiem, przez jaką firmę. Przy Tatrach elementy miałam dodatkowo postrzępione, jakby cięte tępawym nożem. W Lais na szczęście tego nie mam :)

Jutro podeślę Ci na priv fotki ułożonych fragmentów :) Całość (ułożone puzzle) będzie w moim albumie prawdopodobnie na sam koniec roku.

Czytam teraz swój post przed kliknięciem "Wyślij" i wydaje mi się, że recenzja nie wygląda zachęcająco :lol: Ale powiem Ci szczerze, że sama się zastanawiam nad zamówieniem jeszcze kilku puzzli tej firmy, bo obrazki mają nietuzinkowe. Jeżeli chcesz rzetelnej recenzji, to za jakieś dwa tygodnie zrobię o nich post, opiszę wszystko dokładnie, i zobaczysz zdjęcia ułożonych :)
Cześć 🙂🙂

Bardzo dziękuję za odpowiedź!! Brzmi całkiem zachęcająco i faktycznie, mają bardzo ciekawe obrazki o szerokiej tematyce. W internecie czytałam opinie tej firmie po włosku i niemiecku (niech żyje translator 😎😎) i ogólnie ludzie chwalili, chociaż zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony. Będę wdzięczna za zdjęcia 🙂🙂 i dalsze opinie.

Pozdrawiam 🙂
misiowy
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 198
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 16:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Puzzle firmy Lais - pytanie

Post autor: misiowy »

Ja mam jedne puzzle z tej firmy. Mają dla mnie coś absolutnie wyjątkowego - puzzle z mojej rodzinnej Bydgoszczy. Niemiecka firma potrafi docecnić to czego nie potrafi Trefl albo Castorland, czyli klasę bydgoskiej architektury :o

O ten wzór:
https://www.amazon.de/Lais-Puzzle-Bromb ... B0721CYQDR

Potwierdzam opinie @aneta. Jakość jest bardzo ok. Obrazek jakby reczywiscie trochę rozmyty, za to wykrojnik dosyć fantazyjny i dobrze przylegają. Ja nie miałam żadnych problemów z roklejaniem. Puzzle są dosyć mocno błyszczące. Układałam je w listopadzie i zostało mi tylko to czarne niebo do skończenia (nie mam do tego cierpliwości), ale to już będę robić po Nowym Roku. Najpierw muszę się obrobić ze startą świątecnych puzzli :D
Karon
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 7
Rejestracja: 15 grudnia 2020, 18:21

Re: Puzzle firmy Lais - pytanie

Post autor: Karon »

misiowy pisze: 17 grudnia 2020, 14:53 Ja mam jedne puzzle z tej firmy. Mają dla mnie coś absolutnie wyjątkowego - puzzle z mojej rodzinnej Bydgoszczy. Niemiecka firma potrafi docecnić to czego nie potrafi Trefl albo Castorland, czyli klasę bydgoskiej architektury :o

O ten wzór:
https://www.amazon.de/Lais-Puzzle-Bromb ... B0721CYQDR

Potwierdzam opinie @aneta. Jakość jest bardzo ok. Obrazek jakby reczywiscie trochę rozmyty, za to wykrojnik dosyć fantazyjny i dobrze przylegają. Ja nie miałam żadnych problemów z roklejaniem. Puzzle są dosyć mocno błyszczące. Układałam je w listopadzie i zostało mi tylko to czarne niebo do skończenia (nie mam do tego cierpliwości), ale to już będę robić po Nowym Roku. Najpierw muszę się obrobić ze startą świątecnych puzzli :D
Bardzo dziękuję za opinię! Jestem już do nich przekonana :) :) mają bardzo ciekawe motywy (np. architektura miast, o której wspominasz), chcę wybrać coś z impresjonistów więc w sumie obrazek może być trochę rozmyty ;)
Ewik
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 24 września 2022, 20:58

Re: Puzzle firmy Lais - pytanie

Post autor: Ewik »

To ja odświeżę temat.

Zastanawiam się nad zakupem Przysłów niderlandzkich tej firmy w elementacji 2000 elementów.

Czy zakupiłaś może impresjonistów z tej firmy? Interesuje mnie, czy nadruk też wydaje się "rozmyty" jak w pozostałych obrazkach układanych na forum? O ile przy zorzy i niemożliwych liniach, lekkie rozmazanie zbytnio nie przeszkadza, to przy malarstwie już może.

Forumowa wyszukiwarka wskazała 3 obrazki Lais - zorzę, szalone łamańce i Nocną Marę Fusslego, ale przy tych puzzlach nie było komentarza o jakości nadruku.

Może ktoś z Was układał coś bardziej klasycznego tej firmy i może się wypowiedzieć? Przy 2000 wolałabym, aby jakość była dobra.

Z góry dziękuję za pomoc i podpowiedzi 😊
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Puzzle firmy Lais - pytanie

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Też się przymierzałem do tej firmy. Opnie w sklepie są skrajne.
Ciekawa jest sprawa z cenami. 2000 elem. od ok. 70 zł., 1000 elem. prawie 2 razy droższe. Nie rozumiem, mają jakieś serie różniące się wykonaniem?
Ewik
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 24 września 2022, 20:58

Re: Puzzle firmy Lais - pytanie

Post autor: Ewik »

Marcin S. Puzzler pisze: 23 stycznia 2023, 21:35 Ciekawa jest sprawa z cenami. 2000 elem. od ok. 70 zł., 1000 elem. prawie 2 razy droższe. Nie rozumiem, mają jakieś serie różniące się wykonaniem?
No własnie, też się nad tym zastanawiałam. Nie wiem dlaczego 2000 są tańsze niż 1000.

Poczytalam też sobie opinii,głownie na Amazonie. To, że układany obrazek jest większy, niż przedstawiony na pudełku mi nie przeszkadza, ale wielu narzeka na złą jakość nadruku. Ktoś przy Triumfie śmierci, wrzucił zbliżenie na parę puzzli i faktycznie widać było piksele. Biorąc nawet poprawkę na jakość samych zdjęc w postach, nie jest to jednak zachęta.

Chyba jednak kupię Przysłowia niderlandzkie z Grafiki lub Bluebirda.
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3551
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Puzzle firmy Lais - pytanie

Post autor: aneta »

Ewik pisze: 30 stycznia 2023, 19:16
Marcin S. Puzzler pisze: 23 stycznia 2023, 21:35 Ciekawa jest sprawa z cenami. 2000 elem. od ok. 70 zł., 1000 elem. prawie 2 razy droższe. Nie rozumiem, mają jakieś serie różniące się wykonaniem?
Chyba jednak kupię Przysłowia niderlandzkie z Grafiki lub Bluebirda.
Zorientuj się zawczasu dla spokoju ducha, czy Grafika turecka czy francuska, a Bluebird czy turecki, francuski czy polski :P
Ewik
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 24 września 2022, 20:58

Re: Puzzle firmy Lais - pytanie

Post autor: Ewik »

Auć, to aż taki wybór? Proszę codziennie się człowiek uczy 😊
Żeby uprościć, co lepiej wybrać?

Bluebird jeszcze nie miałam, pierwszy ( wóz z sianem) do mnie idzie, zakupiony z okazji Dnia Puzzla, ale bez znajomości miejsca produkcji.

Jedną Grafikę mam, ale przyznam się, że nie zwróciłam uwagi na made in 😊
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2023, 00:52 przez Ewik, łącznie zmieniany 1 raz.
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3551
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Puzzle firmy Lais - pytanie

Post autor: aneta »

Podobno te tureckie najfajniejsze :p Sama układałam tureckiego Bluebirda i rzeczywiście super jakość. Polski to po prostu Trefl (nie wiem, jak z tekturą, może są jakieś różnice w stosunku do Trefla, ale wykrojnik jest treflowy). A francuską Grafikę widziałam na żywo w Puzzleland (ułożone, wisiały na ścianie). Wyglądało to spoko, ale podobno jakościowo nie umywa się do tych tureckich. Z tym że z tego, co kojarzę, chyba ani Grafika, ani Bluebird nie produkują już w Turcji.
Lamela
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 242
Rejestracja: 14 stycznia 2021, 21:02
Lokalizacja: Wrocław / Lubań

Re: Puzzle firmy Lais - pytanie

Post autor: Lamela »

Bluebird polski to taki wypasiony Trefl, chyba robiony na najlepszych maszynach.
A Grafika to największa pomyłka w mojej puzzlowej historii. Nowe zafoliowane miały nadruk niedoklejony do tektury. Zareklamowałem i otrzymałem zwrot pieniędzy. Dodam jeszcze, że były to najdroższe moje puzzle, a tektura i nadruk były cienkie i nie usprawiedliwiały takiej ceny. Kraju produkcji chyba nie było (albo tylko wyprodukowane w UE).
Załączniki
IMG_20220515_111816399.png
IMG_20220515_111748596.png
IMG_20220515_111744097.png
Ewik
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 24 września 2022, 20:58

Re: Puzzle firmy Lais - pytanie

Post autor: Ewik »

Lamela pisze: 01 lutego 2023, 20:52
A Grafika to największa pomyłka w mojej puzzlowej historii. Nowe zafoliowane miały nadruk niedoklejony do tektury. Zareklamowałem i otrzymałem zwrot pieniędzy.
Dobrze, że Ci się udało. Moja Grafika wygląda ok, chociaż jej jeszcze nie układałam. Zrobiona w EU, czyli... No własnie, dokładnie nie wiadomo.
A co do Bluebird, to wkrótce się przekonam, bo właśnie dziś odebrałam swoją paczkę z puzzlami zamówioną na Dzień puzzla 😊, a wśród puzzli Wóz z sianem Boscha,vwłasnie z Bluebird.
Załączniki
IMG_20230201_223838.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle - dział ogólny”