Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Moderatorzy: Vicky, Czak Noris

Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5105
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: jagabaga »

Vicky pisze: 20 lutego 2023, 09:09 nieco dłuższy termin trwania Ankiety.
(...)
ustalenie wiążącego kworum.
Jestem ZA :)
Anula
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1213
Rejestracja: 24 stycznia 2019, 00:33
Lokalizacja: Otwock

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Anula »

To ja też się wypowiem, a co :lol:.

1. Podoba mi się pomysł ukrycia liczby głosów do czasu zakończenia głosowania, zawsze to dodatkowa niespodzianka, choć i tak pewnie będę głosować niemal w ostatniej chwili ;).
2. Dwa konkursy tematyczne w roku - wiosna i jesień, czas trwania max.6 tygodni plus konkurs świąteczny (nie zimowy!)
3. Zgłaszanie puzzli miesiąca pozostawiłabym bez zmian, czyli nominują inni forumowicze jeden obrazek.
4. Dokooptowanie zwycięzców konkursów tematycznych do Wielkiego Finału - tu mam problem, bo byłam przeciw, ale jako zwyciężczyni kilku takich konkursów, i że dzięki temu zajęłam drugie miejsce chyba zmienię zdanie i będę za ;). Wiem jestem próżna :oops:.
5. Lucky Loser - fajna idea, byle z umiarem, trójka wystarczy jak pisze Pomysłodawczyni.
6. Gospodarze programu - Ibisz i Pogodynka nie dorastają Wam do pięt :!:. Osobiście dziękuję, że Wam się chce dla dobra ogółu.
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2023, 10:54 przez Anula, łącznie zmieniany 1 raz.
2024r.: 16 obrazów, 12 marek, 13524 el.
2023r.: 58 obrazów, 24 marki, 54065 el.
2022r.: 72 obrazy, 30 marek, 55460 el.
2021r.: 56 obrazów, 26 marek, 50380 el.
2020r.: 50 obrazów, 25 marek, 41600 el.
2019r.: 46 obrazów, 13 marek, 42800 el.
Awatar użytkownika
Berry
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 668
Rejestracja: 08 listopada 2018, 20:24

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Berry »

Wiele już zostało napisane z czym się zgadzam więc nie będę się rozpisywać ale dodam swoje 3 grosze jeśli chodzi o kategorie dla konkursów tematycznych :roll: Moim zdaniem fauna i flora była zbyt szeroką kategorią. Wiadomo puzzle pewnie znajdą się ze wszystkim i nie ma co przesadzać też w drugą stronę ale wydaje mi się, że ciekawsze by było w przyszłości unikanie aż tak szerokich tematów :)
Awatar użytkownika
olcia.313
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 338
Rejestracja: 24 marca 2021, 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: olcia.313 »

To i ja dołączę się do dyskusji, chociaż już wszystko zostało powiedziane :) Przyznaję, że rzadko wchodzę na forum w związku z totalnym brakiem czasu (dwójka wiecznie chorych i niechcących spać dzieci + praca + ogarnięcie wszystkiego w mieszkaniu) i poza wrzuceniem od czasu do czasu czegoś ułożonego praktycznie nic nie komentuję. Raz w miesiącu korzystam z listy Puzzabell (o dzięki Ci!) i przeglądam wszystko, co ułożyliście w danym miesiącu, daję nominację i potem głosy. Niemniej:
- jestem za 2 konkursami tematycznymi + 1 zimowym, nie świątecznym, ponieważ jest wtedy większy wybór puzzli;
- lucky looser - bardzo fajny pomysł - czasami naprawdę szkoda drugich miejsc, więc te 2-4 były takim dopełnieniem;
- zwycięzcy konkursów tematycznych dobrze sobie dawali radę w głosowaniu na puzzle roku, więc zapotrzebowanie na takie puzzle jest.
Bardzo dziękuję Vickiemu za ogarnianie forum i trzymam kciuki za jak największą liczbę bardziej aktywnych niż ja członków :)
2021 - 48 pudełek - 67700 elementów
2022 - 11 pudełek- 28000 elementów
2023 - 21 pudełek - 37500 elementów
2024 - 3 pudełka - 8000 elementów
kredka
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 82
Rejestracja: 30 września 2022, 17:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: kredka »

Vicky pisze: 20 lutego 2023, 09:09 Od razu też zaznaczę, że na ten moment widok i przebieg ankiet zostaje bez zmian. Tzn. bez poważniejszej ingerencji w skrypt dokonanej przez głównego administratora, nie zadzieje się nic w kwestii ukrywania głosów.
Czy będą podjęte jakieś próby wprowadzenia zmian czy raczej nie ma szans?
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Vicky »

kredka pisze: 22 lutego 2023, 17:07 Czy będą podjęte jakieś próby wprowadzenia zmian czy raczej nie ma szans?
Próba w postaci pisma w tej sprawie do administratora forum. Ale na razie nie wiem czy szybko uda się nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Vicky »

Powracając do wyboru puzzli tematycznych, należało by się zastanowić jakie kategorie podać w ankiecie.
Poniżej wycinek z zeszłorocznymi propozycjami. Te co wykorzystano - wiadomo odpadają z głosowania.
Ale możliwe, że powinny pojawić się jeszcze jakieś inne, nowe kategorie.
Zrzut ekranu 2023-02-23 213529.jpg
Chciałbym kwestię wyborów tematu załatwić jeszcze w marcu. Więc sugeruje przemyśleć już teraz sprawę.

Przy okazji 8 marca to chyba całkiem dobry dzień na rozpoczęcie wiosennej sesji portretów!? :D
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5774
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: edorka »

Ja bym dokoptowała puzzle impossible do tej gromadki. Takie naciapciane do bólu, wielo-wielokolorowe, których urodę docenimy tylko na zbliżeniach.

Sporo osób takie układa, a tak się składa, że coś tam mam w zasobach, ale wziąć się za nie..... ciężko jest. Przydałby się impuls :lol:

___________________________________________
Czy gradienty też są zaliczane do impossible?
Bo tak, czy siak, obie kategorie już były wymienione.


V.
kredka
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 82
Rejestracja: 30 września 2022, 17:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: kredka »

Vicky pisze: 23 lutego 2023, 21:42 Przy okazji 8 marca to chyba całkiem dobry dzień na rozpoczęcie wiosennej sesji portretów!? :D
Ile czasu będzie trwał konkurs?
Zakładając, że etap zgłoszeń zostanie skrócony do 6 tygodni, koniec głosowania wypadnie w majówkę.

---

Moje propozycje nowych tematów:

- martwa natura
(bukiety, owoce, naczynia, książki, instrumenty muzyczne, itp.)

- kolaże / aranżacje zdjęć lub obrazów
(kompozycje kilku, kilkunastu lub więcej zdjęć i obrazów o podobnej tematyce)

- nietypowe formaty
(puzzle w kształcie koła, kwadratu, panoramy, puzzle konturowe, itp.)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Vicky »

"Czas układania"
Doszedłem do wniosku/postanowiłem, że ten pierwszy konkurs będzie trwać przez 7 tygodni. A ten drugi przez 6 tygodni. Skracam oba, ze względu na wiele pojawiających się głosów - aby jednak było krócej niż ostatnio. Z drugiej jednak strony ten portretowy będzie o tydzień dłuższy, ze względu na poczynione liczne przygotowania. Wiem, że dużo z Was deklarowało zakupy pod kątem tej imprezy, więc żeby nikogo nie stresować, te kilka dni dłużej to taki ukłon w ich/naszą wspólną stronę.

Proponowany kalendarz:
I Temat: 8 marca - 25 kwietnia (układanie)
II Temat: 13 września - 24 października (układanie)

Ankieta na wybór drugiego tematu:
27 luty - 6 marca

*** Nietypowe formaty są chyba jednak zbyt wąskim tematem. Bardzo mało wzorów jest o tej specyfice. I jednak nie każdy lubi tak na siłę eksperymentować.
Ewik
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 24 września 2022, 20:58

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Ewik »

kredka pisze: 24 lutego 2023, 20:36 [quote=Vicky post_id=151723 time=1677184945 user_id=2373

---

Moje propozycje nowych tematów:

- martwa natura
(bukiety, owoce, naczynia, książki, instrumenty muzyczne, itp.)

- kolaże / aranżacje zdjęć lub obrazów
(kompozycje kilku, kilkunastu lub więcej zdjęć i obrazów o podobnej tematyce)

- nietypowe formaty
(puzzle w kształcie koła, kwadratu, panoramy, puzzle konturowe, itp.)
Jestem za kolażami. Mam parę takich, które na upartego mogłyby pasować i do portretów i do natury, ale kolaż to najlepsza kategoria.
Awatar użytkownika
Rav
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 709
Rejestracja: 26 maja 2019, 13:49

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Rav »

Widzę ze dyskusja wrze, więc też wrzucę swoje 3 grosze

1) "Ukrycie liczby głosów" - nie widziałem na żadnym forum takiego rozwiązania, nie sądzę żeby było możliwe, prawdę mówiąc nigdy nie sugeruję się ilością wcześniej oddanych głosów, więc dla mnie bez znaczenia. Ale jeśli większości na tym zależy i jest to technicznie możliwe to czemu nie.

2) Konkursy tematyczne - była kiedyś ankieta - zdecydowana większość była za 2 konkursami tematycznymi + świąteczny - nie zmieniałbym tego. Czas trwania - 4 - 6 tygodni jest wystarczające.

3) Lucky Loser - jestem przeciw, ale jest ankieta - niech większość decyduje. Swoją drogą w chwili pisania tego postu jest dokładnie 50/50 - zachęcam wszystkich którzy są przeciw do głosowania ;) I piszę to ja, który w pierwszym punkcie piszę że bez znaczenia jest to czy widać wyniki ankiet na bieżąco :lol:

4) Dokooptowanie Zwycięzców Konkursów Tematycznych - jestem za - w tym roku tak było i nie wydaje mi się żeby był z tym problem.

5) Formuła listy podpowiedzi - jest OK, przy okazji Puzzabell - wielkie dzięki

6) Konkurs świąteczny - tu nie powinienem się wypowiadać, bo jakoś nie zdarzyło mi się układać tego typu puzzli. Ale zainteresowanie jest, więc pewnie warto zostawić.

7) Liczba nominacji - jedna na osobę jest ok.

8) "Gospodarze programu" - Vicky - wielkie dzięki za ogarnianie tego wszystkiego.

9) Ankieta na wybór tematu - ankieta to dobry pomysł. Jak rozumiem pierwszy temat jest już ustalony, więc będziemy głosować tylko nad "jesiennym".

10) Wakacyjny konkurs - odpowiedzią jest pkt 2 - jestem przeciw.

Przepraszam za większość tak kategorycznych wypowiedzi - za/przeciw - nie chciałem się za bardzo rozpisywać, ale to oczywiście tylko moje subiektywne opinie.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Vicky »

No Heja.

Przed chwilą udostępniłem Ankietę na wybór jesiennego tematu w tzw. Drugim konkursie tematycznym (2023). Miało być formalnie od jutra, ale powiedzmy, że to jutro, to już lada moment, więc jest ok. W ankiecie można tym razem oddać dwa głosy. Uznałem, że jeden to mogło by być za mało, żeby wyrazić nasze szeroko pojęte preferencję. Więc - a nuż jak nie ten, to jakiś zapasowy zwycięży. :lol:

Wygra tylko jeden temat z największym liczbowo poparciem. W razie remisu spodziewajcie się dogrywki. Ale w przyszłości zastanowimy się co dalej. Może coś w dłuższej perspektywie wymyślimy też dla tego wszechobecnego "laki luzera". :lol:

Proponowane motywy - tu nic odkrywczego. Większość kategorii została powtórzona z zeszłego roku. Jako nowe doszły: martwa natura, kolaże, puzzle w 2K, oraz kategoria regionalna. "Puzzle na 2000 elementów" wymyśliłem jako taki złoty środek między standardem, który zdecydowanie przeważa w naszych konkursach tematycznych (czyli 1000 elementów), a ideą wielkoformatowych puzzli na 3000 i więcej. Jeśli zaś chodzi o kategorię "regionalną", tutaj należało by doprecyzować o jaki kraj, bądź region będzie chodziło. Przykładowo: tylko polskie puzzle, angielskie puzzle, niemieckie, itp. Zatem w przypadku akurat tej kategorii dojdzie do jeszcze jednego głosowania.

Jeżeli chodzi o szczegółowość motywów... Jest różnie! Zdaje sobie sprawę, że niektóre są bardzo jednoznaczne. Ale większość zaprezentowanych ma bardzo pojemne pole do ewentualnego popisu. Właściwie to wszystko zależy od interpretacji. ;)



ANKIETA na wybór tutaj!
ANKIETA Lucky Looser* tutaj!
kredka
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 82
Rejestracja: 30 września 2022, 17:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: kredka »

Vicky pisze: 24 lutego 2023, 21:21 *** Nietypowe formaty są chyba jednak zbyt wąskim tematem. Bardzo mało wzorów jest o tej specyfice. I jednak nie każdy lubi tak na siłę eksperymentować.
Jest spory wybór puzzli panoramicznych. I myślę, że znajdą się osoby, które prędzej ułożą jakąś panoramę niż puzzle 3000+. ;)
Nie wiem dlaczego moja propozycja nie została dodana do ankiety, gdyby nikomu się nie spodobała taka kategoria to po prostu nikt by na nią nie zagłosował.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5105
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: jagabaga »

Rav pisze: 26 lutego 2023, 12:43 3) Lucky Loser (...) - zachęcam wszystkich którzy są przeciw do głosowania ;)
A ja zachęcam do głosowania na opcję TAK - choćby po to, żeby skosztować eksperymentu. Śmiertelnie trujący na pewno nie jest, a jak będzie niedobry, to zostanie wyrzucony - ot, co ;) (bogatsi w doświadczenia będziemy mogli jeszcze raz zagłosować w tej sprawie na rok 2024)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Vicky »

kredka pisze: 26 lutego 2023, 23:36 Nie wiem dlaczego moja propozycja nie została dodana do ankiety, gdyby nikomu się nie spodobała taka kategoria to po prostu nikt by na nią nie zagłosował.
Z jednej strony jest mi oczywiście przykro, że apodyktycznie odrzuciłem propozycję. A ty masz o to żal. Z drugiej jednak odpowiem, że była jakaś tam dyskusja. Na Twój głos odpowiedziałem swoim argumentem. Ty dziś odpisujesz swoim kontrargumentem. Wszystko ok. Tylko dlaczego twoja opinia jest dopiero teraz, po fakcie? Zapewne nie byłbym głuchy na Twoje racje. Ale przy ich braku wyszło, jak wyszło.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: kallarepka »

Vicky pisze: 27 lutego 2023, 16:47
kredka pisze: 26 lutego 2023, 23:36 Nie wiem dlaczego moja propozycja nie została dodana do ankiety, gdyby nikomu się nie spodobała taka kategoria to po prostu nikt by na nią nie zagłosował.
Z jednej strony jest mi oczywiście przykro, że apodyktycznie odrzuciłem propozycję. A ty masz o to żal. Z drugiej jednak odpowiem, że była jakaś tam dyskusja. Na Twój głos odpowiedziałem swoim argumentem. Ty dziś odpisujesz swoim kontrargumentem. Wszystko ok. Tylko dlaczego twoja opinia jest dopiero teraz, po fakcie? Zapewne nie byłbym głuchy na Twoje racje. Ale przy ich braku wyszło, jak wyszło.
Rozumiem was oboje. Zgadzam się z kredką, że skoro i tak jest głosowanie, to równie dobrze opcji do wyboru mogłoby więcej, nikomu by to nie zaszkodziło.

A Vicky jako gospodarz musi jakoś te wszystkie prośby, postulaty, sugestie ogarnąć, bo bywa ich sporo, bywają sprzeczne etc.

Mam nadzieję, że panoramy dostaną swoją szansę w kolejnym sezonie :)
Awatar użytkownika
olcia.313
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 338
Rejestracja: 24 marca 2021, 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: olcia.313 »

Mam pytanie: czy portret to tylko głowa czy też mogę zgłosić puzzle na których jest niemal cała postać?

____________
Odpowiedź
Źródło: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Portret
Bardzo szeroki wachlarz stylu i rodzaju
.
2021 - 48 pudełek - 67700 elementów
2022 - 11 pudełek- 28000 elementów
2023 - 21 pudełek - 37500 elementów
2024 - 3 pudełka - 8000 elementów
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5105
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: jagabaga »

olcia.313 pisze: 08 marca 2023, 14:24 Mam pytanie: czy portret to tylko głowa czy też mogę zgłosić puzzle na których jest niemal cała postać?
Wg mojego pojmowania portret to zarówno głowa, jak i postać/postaci w wersji statycznej (tj. nie wykazujące jakoby były w ruchu) - przykłady znalazłam w Wikipedii
Awatar użytkownika
wijkaa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1894
Rejestracja: 29 listopada 2019, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: wijkaa »

Tak z ciekawości, a jak postać jest w ruchu to co to jest?
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5105
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: jagabaga »

wijkaa pisze: 08 marca 2023, 16:52 Tak z ciekawości, a jak postać jest w ruchu to co to jest?
Obraz/rysunek/zdjęcie itp.(??)

Zamyśliłam "wcisnąć" na konkurs portretowy postać w ruchu, ale cały czas miałam opory ;), bo moim zdaniem portret powstaje w wyniku pozowania do niego. No i portrety chyba raczej dotyczą osób "realnych", które faktycznie żyły lub żyją.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Vicky »

Czytałem Ciotkę Wiki, ale przyznaje, że sam nie do końca rozumiem te wszystkie wytyczne. Na mój gust (i użytek) ograniczenie się do statysty na obrazie jest trudne do zdefiniowania. Więc ten RUCH, o ile nie jest jakiś "nachalny", to chyba może być.
Tak samo, jeśli ograniczymy się tylko do realnych postaci, to myślę, że może być bardzo ciężko z doborem odpowiednich motywów. Dlatego na przykład podałem styl lekkie fantasy, tzn. Nie do końca wróżki, elfy, czy inne dziwolagi. Ale te bardziej realne, ludzkie postacie czemu nie.
Zdecydowanie zwierzęta odpadają. A wiem, że mnóstwo jest takich selfie portretów. 😝
Awatar użytkownika
Nisia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2665
Rejestracja: 03 listopada 2019, 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Nisia »

Mnie się czasem wydaje, że za bardzo ograniczamy kryteria przy wyborze puzzli do konkursów tematycznych. Tu chodzi o zabawę, więc czemu nie wliczyć nawet portretów zwierzęcych?
Tak samo właśnie na koniec roku zrobiłabym zimowe puzzle, ale wliczylabym do tego też i świąteczne, bo w gruncie rzeczy to też zimowy temat, a nie tylko śnieg i bałwanki.
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2024: 4 obrazki, 3500 el
2023: 32 obrazki, 29826 el
2022: 29 obrazków, 26503 el
2021: układanych 59 obrazków, 58513 el
2020: układanych 58 obrazków, 64944 el
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: kallarepka »

Nisia pisze: 11 marca 2023, 16:59 Mnie się czasem wydaje, że za bardzo ograniczamy kryteria przy wyborze puzzli do konkursów tematycznych. Tu chodzi o zabawę, więc czemu nie wliczyć nawet portretów zwierzęcych?
Tak samo właśnie na koniec roku zrobiłabym zimowe puzzle, ale wliczylabym do tego też i świąteczne, bo w gruncie rzeczy to też zimowy temat, a nie tylko śnieg i bałwanki.
Podpisuję się totalnie!!! Jak pisałam w wątku Iry - różne ciekawe interpretacje motywu portretu mogłyby być właśnie świeże, zabawne, inspirujące itp. Zastanawianie się, czy moje puzzle spełniają kryteria czy nie spełniają psuje trochę zabawę. Jeśli ktoś dostrzegł w jakimś obrazie portret, ciekawi mnie, skad takie skojarzenie. :) Takie jest moje skromne zdanie. :mrgreen:
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5105
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: jagabaga »

Nisia pisze: 11 marca 2023, 16:59 Mnie się czasem wydaje, że za bardzo ograniczamy kryteria przy wyborze puzzli do konkursów tematycznych. Tu chodzi o zabawę, więc czemu nie wliczyć nawet portretów zwierzęcych?
Tak samo właśnie na koniec roku zrobiłabym zimowe puzzle, ale wliczylabym do tego też i świąteczne, bo w gruncie rzeczy to też zimowy temat, a nie tylko śnieg i bałwanki.
I ja się pod tym podpisuję. To, że konkursowo układaliśmy florę i faunę, wcale nie musi oznaczać, że portrety to nie portrety zwierząt, bo fauna już była. Idąc tym tokiem nie powinny być zaliczane portrety malowane, bo... konkurs na malarstwo już był. Uważam, że w indywidulanym interpretowaniu kategorii Portret można by sobie pozwolić na szersze pole popisu, a jeśli inni uznają, że to nie jest portret, to po prostu nie nominują/nie zagłosują na dany nie-portret.

Na koniec roku również rozszerzyłabym kategorię obrazków stricte świątecznych na zimowo-świąteczne. Bo wzorów świątecznych nie ma na rynku nieskończonej ilości i zaczynają się powtarzać.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Vicky »

Jak uważacie. Żeby nie było narzucanych ograniczeń, zbędnych narzekań, zróbcie co tam macie na myśli. Chociaż wydaje mi się, że starałem się w miarę jasno zdefiniować zakres tematyczny - już w momencie układania tamtej ankiety (tzw. Legenda). Jest jeszcze drugi etap wyboru. I jeśli komuś dany obrazek się nie spodoba, to na pewno nie wskaże go do Ankiety. Z powodów własnych. Bez wnikania w szczegóły.

Z ankiety "Kto się boi Jagi - Bagi" wynika, że większość (choć tylko jednym głosem) boi się jej. I stąd mamy forumową akceptację pomysłu na Lucky Loosera. Kwestie formalne, związane z tym faktem, pozostawmy w rękach pomysłodawczyni. To już jej czary-mary przypilnują kto ostateczne znajdzie się w tym Finale. ;)
kredka
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 82
Rejestracja: 30 września 2022, 17:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: kredka »

Nisia pisze: 11 marca 2023, 16:59 Mnie się czasem wydaje, że za bardzo ograniczamy kryteria przy wyborze puzzli do konkursów tematycznych. Tu chodzi o zabawę, więc czemu nie wliczyć nawet portretów zwierzęcych?
Różne interpretacje tematu są mile widziane, ale moim zdaniem powinniśmy jednak zgłaszać tylko puzzle przedstawiające osoby.
Z definicji, portret to wizerunek osoby lub grupy osób.

Możemy wybierać różne style przedstawiania osób, nawet dzieła abstrakcyjne lub w klimatach fantasy, na tym poprzestańmy.
Kategoria jest już wystarczająco obszerna, aby każdy coś dla siebie znalazł.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5105
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: jagabaga »

Vicky pisze: 15 marca 2023, 12:30 mamy forumową akceptację pomysłu na Lucky Loosera.
Przyznam, że wynik głosowania zaskoczył mnie. Nie przypuszczałam, że finalna przewaga którejkolwiek szali będzie 1-głosowa i że taka +/- będzie się utrzymywała praktycznie przez cały czas trwania ankiety. Ponieważ tak się stało, włączymy Lucky Loserów do Wielkiego Finału 2023. To powinno zweryfikować poglądy za i przeciw, a po tym eksperymencie dobrze byłoby ankietę powtórzyć (jeśli oczywiście nasze konkursy będą miały ciąg dalszy w kolejnym sezonie). Pogadamy "po" :).
kredka
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 82
Rejestracja: 30 września 2022, 17:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: kredka »

W związku z dyskusją, jaka pojawiła się tutaj, postanowiłam trochę pogrzebać. I niestety nie mam dobrych wieści.

Moje poszukiwania rozpoczęłam od przeglądnięcia wszystkich ankiet konkursowych. Poniżej linkuję wszystkie:
- Christmas Puzzle 2020!
- Puzzle MALARSTWO - Konkurs. Edycja specjalna nr 2.
- Puzzle MAPY - Konkurs. Edycja specjalna nr 3.
- Konkurs Świąteczny (21r.) - Ankieta.
- Festiwal Humoru A.D. 22! - Ankieta!
- FAUNA/FLORA - Ankieta Konkursowa!
- Christmas Puzzle - Ankieta (2022).
- Puzzle Portrety - Ankieta.

A następnie poszukałam użytkowników, którzy zarejestrowali się w czasie trwania tych ankiet.
Pominęłam tylko pierwszy konkurs, bo nie było w nim jeszcze typowania.
Znalazłam w sumie 24 "zielonych" użytkowników.
6 z tych użytkowników logowało się w ostatnich dniach trwania ankiety portretowej.
3 z nich (Zbych, kinja, Emi) zarejestrowało się 6 czerwca 2021, w ostatni dzień głosowania na MALARSTWO, a dokładniej - w ciągu ostatnich kilkudziesięciu minut tej ankiety. Pozostali (kalina, miluś, Filson06) zarejestrowali się 29 grudnia 2021, w czasie ankiety świątecznej.
2 konta z tych 6 (kinja oraz miluś) zalogowały się zaraz przed północą ostatniego dnia ankiety portretowej.

konta_1.jpg
konta_2.jpg

Czy to nie za duży zbieg okoliczności, aby tak wielu użytkowników zarejestrowało się w podobnym czasie, akurat w trakcie głosowań konkursowych, nic nie napisało przez wiele miesięcy i zalogowało się teraz w trakcie trwania ostatniego głosowania konkursowego?
Po co? - Może tylko po to, by oddać głos konkursowy?

Moja prośba do administratorów/moderatorów:
Proszę o rozważenie zbanowania ww. kont oraz wprowadzenia dodatkowego ograniczenia dla "zielonych" użytkowników, aby nie mogli głosować w kolejnych ankietach - jeśli jest to oczywiście możliwe.

Jest jeszcze kwestia pewnego użytkownika, który od niedawna nie jest już "zielony", ale który również zarejestrował się 6 czerwca 2021, w ostatni dzień ankiety Malarstwa, pierwszego konkursu tematycznego z nominacjami i również logował się w trakcie głosowania portretowego. Użytkownik ten kilka razy napisał coś na forum.

partner.jpg

Zachęcam do zapoznania się z postami użytkownika Partner.
Zachęcam również do zapoznania się z wynikami wszystkich ankiet konkursów tematycznych.
I na koniec, do wyciągnięcia własnych wniosków.
Awatar użytkownika
wijkaa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1894
Rejestracja: 29 listopada 2019, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: wijkaa »

Nie chcę w to wierzyć.
Forum to taka przestrzeń nieskrępowanej radości i pozytywnych interakcji, nie chce żeby i tu dotarły metody jak z QAnon i zielonych ludzików :-(
W sumie to teraz czuję jakby już zostało zbrukane, niezależnie od tego jaka jest prawda i jest mi z tego powodu bardzo smutno.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle miesiąca/roku”