Clementoni

Dane kontaktowe, wasze opinie odnośnie produktów, nowości w ofercie
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Clementoni

Post autor: Marcin S. Puzzler »

http://www.clementoni.com/pl/

Włoska firma produkująca zabawki, gry edukacyjne oraz puzzle. W ofercie posiada spory wybór puzzli dla dzieci oraz kolekcję sztuki. Producent jednego z większych obrazów na świecie - do wyboru jeden z 4 obrazów o liczbie elementów 13.200 (a dokładnie 13.224).
Dostępne w Polsce.

Zapraszam do dyskusji i wymiany opinii.
Fionka
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 30
Rejestracja: 01 marca 2013, 20:53

Re: Clementoni

Post autor: Fionka »

Dobra marka.
Obrazy z serii Art Deco są świetne - na razie popełniłam 3
Skusiłam się też na fluorescencyjną Josephine Wall i również się nie zawiodłam.
Jedna z moich ulubionych marek :)
crissy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 19 września 2014, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Clementoni

Post autor: crissy »

Ułożyłam właśnie obrazek firmy Clementoni z serii Romantic Italy. To moje pierwsze puzzle po baaardzo długiej przerwie więc póki co nie porównam ich z innymi.

Moje spostrzeżenia na ten moment: kształty puzzli przeciętne - ani bardzo powtarzalne, ani jakieś mega udziwnione, jak dla mnie ok. Puzzle dobrze dopasowane, trzymają się siebie, da się podnieść kawałki obrazka o powierzchni ok. 10-15 puzzli, da się też przesunąć cały obrazek ciągnąc za jeden brzeg. Dość widoczne łączenia puzzli - na to od razu zwracały uwagę osoby podziwiające moje "dzieło".
Puzzle mają delikatną strukturę lnu, ale mimo tego są dość błyszczące i zdecydowanie lepiej mi się je układało, paradoksalnie, przy słabszym świetle (nie miałam okazji układać ich w świetle dziennym.

Jeżeli chodzi o wzornictwo, to na razie nie mam wielkiego doświadczenia, ale ten obrazek, który ułożyłam (Wenecja), przypadł mi do gustu. Cała ta seria jest trochę podkolorowana, ale nie wygląda to sztucznie. I nie wiem z czego to wynika, ale obrazek zdecydowanie lepiej wygląda przy sztucznym świetle - tak jakby nabierał głębi. Przy świetle dziennym wydaje się dość "płaski" i trochę nijaki.

Edit: Aha - zapomniałam jeszcze napisać o dwóch rzeczach, być może dla kogoś ważnych. Po pierwsze puzzle dość intensywnie pylą. Po drugie, już przy pierwszym układaniu część z nich zaczyna się rozwarstwiać.
Azzie
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3
Rejestracja: 26 września 2014, 21:16

Re: Clementoni

Post autor: Azzie »

Kupiłem Clementoni 3x 1000 elementów Miasta (Paryż, Rzym, Londyn) i byłem dość mocno zdziwiony różnicami w wykonaniu poszczególnych obrazków, pochodzących z jednego przecież pudełka. O ile Londyn był wykonany bardzo dobrze, tj. wszystkie puzzle były rozłączone, to w Paryżu znalazłem parę połączonych które przy rozłączaniu oczywiście się zniszczyły... Może wyrobiony wykrojnik?

Generalnie z jakości byłem bardzo zadowolony, ładnie się łączą, nie ma wątpliwości czy puzzle pasują w danym miejscu, żadnego pyłu, natomiast co do obrazków to różnie. W przypadku Londynu byłem rozczarowany niewielką głębią ostrości zdjęcia, a przecież to panorama! W wielu miejscach coś co na pudełku wyglądało ostro, w rzeczywistości puzzlowej było mniej lub bardziej rozmytą plamą. Dużo lepiej sprawił się Paryż, który w całości ostrość zdjęcia miał mniej lub bardziej poprawną.

Również jeśli chodzi o trzymanie się puzzli po ułożeniu były widoczne różnice: Londyn bez większych problemów odwróciłem na brzuszek, aby podkleić plecki, natomiast Paryż przy próbie przesunięcia zaczął się rozpadać, aż w końcu mu pomogłem do końca, bo nie mogłem patrzeć jak wije się w agonii. Więc podklejony mam tylko jeden obrazek z tego zestawu.

Nic nie pisałem o Rzymie, bo oddałem go siostrze, zapytam o uwagi później. Generalnie zestaw świetny, szczególnie że kupiłem go za jedyne 21 zł w Auchan.

Ale widać tutaj pewną regułę: niekoniecznie marka producenta decyduje o jakości puzzli. Podejrzewam że wyrobienie wykrojnika, czyli to czy puzzle pochodzą z początku produkcji czy też z końca, ma również znaczenie.

Wszystkie puzzle były błyszczące co mocno wkurzało w czasie układania przy sztucznym świetle, ale miały też na sobie delikatną fakturę niby materiał, który był zorientowany w jednym kierunku, co pozwalało zidentyfikować czy puzzel ma być pionowo czy poziomo, dzięki czemu układanie było ułatwione.
młoda
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1
Rejestracja: 20 grudnia 2014, 01:01

Re: Clementoni

Post autor: młoda »

Jako, że jestem tu nowa, witam wszystkich bardzo serdecznie.
Swoją przygodę z puzzlami postanowiłam zacząć (trochę przez przypadek) od puzzli Clementoni zakupionych w lidlu. Piękny motyw z Rzymem, cena też świetna, ale jak dla mnie mają jedną ogromną wadę, UCZULIŁY MNIE! Po otwarciu okazało się, że jest w nich dosyć sporo pyłu, ale nie zraziłam się. Po około godzinie układania każde miejsce na ciele na które dostał się pył (przeniosłam go na dłoniach dotykając np. twarzy) zaczął swędzieć i puchnąć jak od ugryzienia komara. Po chwili całą twarz i przedramiona (a także plecy w kilku miejscach) miałam spuchnięte, czerwone i swędzące. Rano wyglądało to tylko gorzej, bo jakoś tak "rozlało" się po twarzy i wyglądałam jakbym była mocno poparzona. Nadmienię, że nie jestem alergikiem i jakakolwiek reakcja zdarzyła mi się pierwszy raz w życiu, więc byłam w ostrym szoku (znajomi w pracy, do której musiałam iść następnego dnia, też bo wyglądałam trochę jak Freddie Kruger).
Czy komukolwiek zdarzyło się coś takiego? Czy wiecie czego oni używają do produkcji? W sumie to napiszę chyba do nich maila, niech wiedzą.
Zamówiłam już puzzle innej firmy przez internet, ale uraz pozostał i teraz będę je układać z drżeniem serca i w strachu o moją piękną twarz ;) :lol:
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 03 lipca 2015, 12:28
Kontakt:

Re: Clementoni

Post autor: Kacper_Potocki »

Obrazek


Nie dawno popełniliśmy "Chamonix Valley" 3000 z serii High Quality. Pierwszy raz zetknęliśmy się z tymi puzzlami i postaram się przekazać uwagi, które są raczej pozytywne.

Klocki tej firmy mają wiele zalet, a największą z nich jest jakość obrazu. Pomimo, że po ułożeniu całość miała wymiary 115x83cm, to szczegóły, nawet pojedyncze źdźbła traw było można odróżnić na pojedynczym elemencie. To niesamowite, nie widziałem jeszcze lepszej jakości obrazu - bardzo ostry, doskonale stonowane kolory i nasycenie. Nazwa serii High Quality to jednak nie tylko zabieg marketingowy. Ja osobiście układam puzzle inaczej niż moja teściowa. Teściowa szuka po kolorze i kształcie, ja wybieram losowy klocek i szukam po szczegółach na elemencie, gdzie on pasuje do całości na obrazku z pudełka. Dlatego puzzle tej marki są dla mnie doskonałe do układania.

Można zauważyć wysoką jakość materiału oraz wykrojenia. Nie są tak grube jak Jumbo i mają delikatniejsza powierzchnię, która częściej się odkleja podczas odczepiania, ale ogólnie jakość wykonania jest na wysokim poziomie. Czasem wykrojenie jest idealne i między poszczególnymi klockami mamy nawet pół milimetra różnicy. Na szczęście na 3000 tylko kilka takich było. Szczeliny są i to typowe, więc trudno poznać czy element pasuje czy nie. Jumbo tutaj jest lepiej wykonane.

Puzzle są bardzo błyszczące i maja powierzchnię gładką. Doskonałe do układania przy świetle słonecznym, ale fatalne przy świetle sztucznym. Chyba najbardziej odbijały światło ze wszystkich jakie do tej pory miałem okazję układać.

Niestety ogromną wadą tego producenta jest niezwykle małe zróżnicowanie kształtów i wielkości klocków. Szukając po kształcie i wielkości można jeden klocek przypasować do kilku miejsc i nie mamy pewności, czy się zgadza czy nie. Nie tylko kształtów jest mało, klocki są identycznej wielkości, co dla mnie jest wadą. Lubię urozmaicenie w tym aspekcie zabawy.

Przy puzzlach 3000-elementowych wielkość klocków jest w sam raz - ani za mała, ani za duża. Idealna do ostrości obrazu. Obraz po ułożeniu miał wymiary 115x83 cm. Cena jest raczej z tych średnich. Kosztowały 53zł + przesyłka.

Zdjęcie pod kątem artystycznym to już ocena bardzo indywidualna. Mi się podobał niezwykle, gdyż jestem synem leśnika i uwielbiam przyrodę - szczególnie krajobrazy.

Podsumowując po jednym układaniu. Ocena w skali szkolnej (1-6) - daję 4+, czyli dobrze plus.
Awatar użytkownika
Imp
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 681
Rejestracja: 20 lipca 2015, 13:35

Re: Clementoni

Post autor: Imp »

Pierwszy raz układałam Clementoni.
Obrazek

Na plus:
- Zaokrąglone narożniki - bardzo fajny pomysł .
- Gruby kartonik, żadnego rozdwajania się.
- Precyzyjne spasowanie elementów.
Na minus:
- Mnóstwo pyłu poprodukcyjnego; no chyba, że to dodatkowe elementy w wersji jak w tym dowcipie o bułce tartej :mrgreen:
- Słabe, rozmyte zdjęcie; spodziewałam się bardzo wyraźnej panoramy a tu kiszka. W dodatku połowę obrazka z Paryżem stanowi niebo, na którym prawie nic się nie dzieje. Nudne do układania.
- Brak wymiarów gotowego obrazka na kartonie.
- Słaba jakość opakowania – kiepski karton, podatny na uszkodzenia, a w dodatku farbuje ręce.

Daję 3, no dobrze 3+ za te narożniki. Czyli lekkie rozczarowanie 'światową marką'.
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Clementoni

Post autor: michael_s »

Imp pisze: W dodatku połowę obrazka z Paryżem stanowi niebo, na którym prawie nic się nie dzieje. Nudne do układania.
No wiesz, panorama Paryża musi zawierać w sobie Wieżę E., a że jest ona najwyższą budowlą w mieście to naturalnym jest, że wokół niej widać tylko niebo. :)
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Clementoni

Post autor: leżak »

Jak na razie sobie chwalę. Jednak z wypowiedzi w tym temacie lub w waszych albumach łatwo zauważyć, że firma nie stosuje jednolitych standardów. Stąd zauważalne różnice w jakości - zarówno materiał jak i rozdzielczość obrazków.
Awatar użytkownika
Imp
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 681
Rejestracja: 20 lipca 2015, 13:35

Re: Clementoni

Post autor: Imp »

michael_s pisze:
Imp pisze: W dodatku połowę obrazka z Paryżem stanowi niebo, na którym prawie nic się nie dzieje. Nudne do układania.
No wiesz, panorama Paryża musi zawierać w sobie Wieżę E., a że jest ona najwyższą budowlą w mieście to naturalnym jest, że wokół niej widać tylko niebo. :)
ale TAKIE niebo :o Jakiś księżyc i gwiazdki by dali, albo zachód słońca, albo stado paryskich gołębi chociaż :D
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Clementoni

Post autor: Daff »

Układałam dziś małe puzzle 500 el. z Kolekcji High Quality (Travel). Nie mam porównania z innymi puzzlami tej marki, ale ten egzemplarz to dla mnie ideał :D Absolutnie wszystko - kształt elementów, dopasowanie, grubość, faktura, kolory, to jak leżą w dłoni - rewelacja. Układanie to czysta przyjemność. Pudełko solidne i bardzo estetyczne. Jedyny minus, to nieco więcej pyłu niż zwykle, tak że segregowanie elementów przebiegało wśród odgłosów niezliczonej ilości kichnięć ;)
PiotrK
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 77
Rejestracja: 18 kwietnia 2016, 22:45
Lokalizacja: Zielonka k. Bydgoszczy

Re: Clementoni

Post autor: PiotrK »

Jesteśmy po ułożeniu Romantic Venezia w elementacji 1000. Fajnie się układało, obrazek nie był zbyt wymagający. Ciekawe wykrojniki, no i w odróżnieniu do Trefla, dobrze dopasowane.
Posiadam 13 pudełek - 36000 elementów.
Ułożone 8 obrazków - 16500 elementów.
W trakcie układania - Przerwa 8-)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5106
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Clementoni

Post autor: jagabaga »

Zakupiłam dzisiaj Clementoni dające efekt 3D (oczywiście po ubraniu się w te gustowne tekturowe okularki ;) ). Układał już ktoś? Jakie wrażenia?
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: Clementoni

Post autor: Ania »

ukladałam papugę. jakiś efekt jest, ale przede wszystkim puzzle mają fajne kolory i są przyzwoicie wykonane :) Jaki wzór będziesz układać?
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5106
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Clementoni

Post autor: jagabaga »

Ania pisze:ukladałam papugę. jakiś efekt jest, ale przede wszystkim puzzle mają fajne kolory i są przyzwoicie wykonane :) Jaki wzór będziesz układać?
Ja wybrałam ocean, chociaż w finalnym zestawieniu ocean-papugi miałam trudny wybór ;), zwłaszcza z uwagi na to, że papugi są pionowe, a moje mieszkanie preferuje obrazki pionowe.
Awatar użytkownika
Anglik
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 21
Rejestracja: 30 marca 2016, 14:39
Kontakt:

Re: Clementoni

Post autor: Anglik »

leżak pisze:Jak na razie sobie chwalę. Jednak z wypowiedzi w tym temacie lub w waszych albumach łatwo zauważyć, że firma nie stosuje jednolitych standardów. Stąd zauważalne różnice w jakości - zarówno materiał jak i rozdzielczość obrazków.
Przyłączam się do tej opinii. Ułożyłem na razie dwie panoramy Clementoni z (kupionego w Smyku) zestawu 3 x 500 zwierzęcych "półportretów" (zebra, tygrys, słoń) i puzzle te są wkurzająco nieostre. Wygląda to tak, jakby producent zrobił ostre zdjęcia na okładkę pudełka, po czym powiększył każdego JPG-a do formatu wykrawanego obrazka bez eliminacji rozmycia towarzyszącego powiększeniu. Do tego stopnia, że włosy sierści widoczne na pudełku jako pojedyncze na klockach stają się podwójne! Duże rozczarowanie. Praktycznie w większości nie patrzyłem na pudełko podczas układania, bo i tak z powodu tych minusów większość dopasowywania polegała na metodzie "chybił trafił" albo "według odcienia". Kolory puzzli są też bardziej rozmyte, matowe i szarawe niż sugeruje to zdjęcie na pudełku. Niewielkie lśnienie powierzchni powoduje, że właściwie nadają się do układania tylko w świetle dziennym.

Z drugiej strony widziałem inne puzzle Clementoni, z minionkami ("Impossible Puzzle" 1000), gdzie kontury, krawędzie i linie były idealne, kolory żywe, a sama powierzchnia matowa, choć miła w dotyku. Dzień do nocy normalnie, jak puzzle zupełnie innego producenta... Czy to wynika tylko z różnicy między fotografią zrobioną na żywo a klatką rysunkowej, od początku komputerowej animacji? Ale przecież wyżej w tym wątku Daff podała przykład kolekcji High Quality, w której wszystko grało, mimo że było to zdjęcie... I bądź tu człowieku mądry ;-)

(Sam nie zwróciłem uwagi na zapylenie, ale to może dlatego, że już przy początkowym liczeniu puzzli rozkawałkowuję ewentualne złączone pozostałości i machinalnie, jeśli trzeba, odmuchuję klocki z proszku).
NIKITA
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 38
Rejestracja: 13 lutego 2016, 18:59

Re: Clementoni

Post autor: NIKITA »

Mam pytanie do wszystkich, za którym motywem jesteście bardziej na tak:
Clementoni 13200 galop koni vs Clementoni 13200 new York...?

Ewentualnie czy lepiej zainwestować w mniejszą elementację Educa 6000 Domek nad jeziorem wiosną?

Każda opinia się liczy:).
Nikita
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: Clementoni

Post autor: Czak Noris »

Generalnie w tego typu pytaniach zawsze odpowiadam tak samo: wybierz to, co TOBIE podoba się bardziej.
To Ty będziesz je układała i ewentualnie wieszała na ścianę, nie my.

Gdybyś była Czakiem, wcześniej czy później wybrałabyś i galop i NY, NY raczej szybciej niż później.
Ale zaczęłabyś od wizyty nad jeziorkiem, wiosną.
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2279
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Clementoni

Post autor: Cyber Killer »

Jeśli to jest ten sam NY, który układa Bimbosz obecnie, to lepiej sie dobrze nad tym zastanowić.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
NIKITA
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 38
Rejestracja: 13 lutego 2016, 18:59

Re: Clementoni

Post autor: NIKITA »

Cyber Killer pisze:Jeśli to jest ten sam NY, który układa Bimbosz obecnie, to lepiej sie dobrze nad tym zastanowić.
A te z Ny są jakieś wadliwe?
Nikita
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: Clementoni

Post autor: Czak Noris »

Bimboszowi trafiły się tandetne, zobacz w jego relacji jakie ma problemy ze spasowaniem worków.
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2279
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Clementoni

Post autor: Cyber Killer »

Nawet jeśli spasowanie byłoby ok, to ostrość zdjęcia pozostawia sporo do życzenia.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
NIKITA
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 38
Rejestracja: 13 lutego 2016, 18:59

Re: Clementoni

Post autor: NIKITA »

Dziękuję Wam bardzo. Byłabym załamana takim bublem... Nawet gdy reklamacja będzie uznana to szkoda tych godzin na ułożenie czegoś co jest tandetnie wyprodukowane... A konie ktoś układał?
Nikita
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Clementoni

Post autor: michael_s »

NIKITA pisze:A konie ktoś układał?
A po co stworzyłem program 5000+?
http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=21&t=2645
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
spursik
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 447
Rejestracja: 26 września 2016, 23:08
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Clementoni

Post autor: spursik »

Zakupiłem po dobrej cenie dziś Clementoni 6000 Zamek Neuschwanstein ;) . Kupione z sklepie z "drugiej ręki" ale co najważniejsze Brand New pudełko jeszcze zafoliowane no i cena jedynie 5 funtów. I jak tu było nie brać za 25 zł 8-) . Tym bardziej, że nie mam puzzli tej firmy. Pierwszy raz mam pudełko w rękach z tak dużą elementacją no i fakt ważą trochę. Trefl 6000 co teraz układam bez porównania jeśli chodzi o wagę.
I co, szukam w sieci tego obrazka i jakoś nie mogę natrafić, są podobne elementacja ta sama firma, ale zawsze coś tam innego, a to chmury inne, kolor drzew inny... Najbardziej zbliżone są to tego co na zdjęciu poniżej. Ale to jeszcze nie to. Wiem że ten zamek to najbardziej rozpoznawalny wśród puzzli, ale żeby jedna firma wydała w tylu ujęciach ;) .

Obrazek
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2279
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Clementoni

Post autor: Cyber Killer »

Tylu? To zobacz nowy katalog Trefla, tylko w tym roku bedzie zamek N w 5 różnych wariantach, a dodaj to co było już wcześniej ;-)
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Clementoni

Post autor: michael_s »

Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
spursik
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 447
Rejestracja: 26 września 2016, 23:08
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Clementoni

Post autor: spursik »

michael_s pisze:spursik, sprawdź tutaj:

http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?p=21966#p21966
No i wszystko jasne. Pierwsze od góry moje.
DarkVeroni
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 732
Rejestracja: 24 stycznia 2015, 01:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Clementoni

Post autor: DarkVeroni »

A czy jest to możliwe aby dwa różne obrazki były pod tym samym numerem katalogowy?

Etid: podaję przykład z Allegro

1. http://allegro.pl/puzzle-6000-elemen-36 ... 20468.html

2.http://allegro.pl/puzzle-6000-elemen-wi ... 69838.html
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Clementoni

Post autor: michael_s »

DarkVeroni pisze:A czy jest to możliwe aby dwa różne obrazki były pod tym samym numerem katalogowy?

Etid: podaję przykład z Allegro

1. http://allegro.pl/puzzle-6000-elemen-36 ... 20468.html

2.http://allegro.pl/puzzle-6000-elemen-wi ... 69838.html
Zdjęcie z bezchmurnym niebem (drugi link) to tylko zdjęcie promocyjne tych puzzli i tak naprawdę takich puzzli nie ma. W rzeczywistości puzzle wyglądają tak jak w tym pierwszym linku.
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
ODPOWIEDZ

Wróć do „Producenci”