Ramka na wymiar - jak ją dobrać?

Trochę większe wyzwania czyli puzzle na dłużej niż jedno popołudnie. Opinie, nowości, rekordy.

Moderator: Ann999

merope
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2
Rejestracja: 14 marca 2021, 19:59

Ramka na wymiar - jak ją dobrać?

Post autor: merope »

Ułożyłam puzzle z trefla wesołe miasteczko, przymierzam się do zakupu ramki aluminiowej z plexi antyrefleksyjnym - właśnie takiej: ttps://aluramy.pl/pl/p/Rama-Aluminiowa-do-PUZZLI-alu-P-na-WYMIAR/340 - mam do Was pytanie, czy mam brać ramkę taką jaki jest wymiar puzzli: 85,1 x 116,3 czy dodać z 2 milimetry (mierzyłam je w częściach, bo są tak duże, że nie mieszczą mi się na stole - aktualnie mam je na 3 pu=półkach wyciągniętych z szafy :lol: )? Nie chcę puzzli kleić, pytanie, czy dadzą radę się utrzymać na ścianie, czy te ewentualne dodane 2 milimetry sprawią, ze puzzle będą się rozjeżdżać na ścianie? Proszę doradźcie, muszę zamówić ramkę, bo muszę odzyskać półki :D
abee
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 934
Rejestracja: 18 września 2015, 23:57

Re: Ramka na wymiar - jak ją dobrać?

Post autor: abee »

Zadzwoń do sklepu i zapytaj się. Oni oprawiają puzzle - z miesiąc temu byłam w jednym z ich sklepów i widziałam oczekujący na odbiór Trefl 4000 Marynarska przystań.
Tylko nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że wybór ramy alu na wymiar powoduje, że cena może znacznie skoczyć w górę.
Po drugie - ja mam plakaty w aluramach od nich - nie ma tam za dużo luzu przy brzegach, ale nie wiem jak to mogłoby wyglądać na środku obrazu jak włożyłabym nieklejone puzzle. Przy brzegach wciska się między ramkę a tył „sprężynki” dociskające. Trzymają bardzo dobrze. Ale co do trzymania nieklejonych puzzli to lepiej naprawdę rozmawiać ze sklepem, albo z firmą.
No i tam nie ma w tej ramce za dużo przestrzeni. Żeby cokolwiek włożyć w ramę trzeba rozkręcić sąsiadujące kątowniki. Z plakatami to nie problem wsuwać je do środka, ale puzzle praktycznie luzem, mogą być problematyczne.
No i praktyczna uwaga - ramki alu są dosyć ostre. Ja zanim oprawiłam parę rzeczy, to pokaleczyłam sobie trochę ręce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „3000 - ∞”