1000 Wenecja - Trefl

Awatar użytkownika
mystique
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 105
Rejestracja: 02 lutego 2016, 12:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

1000 Wenecja - Trefl

Post autor: mystique »

Intro

Czas na drugi z trzech obrazków, który znaleźć możemy w zbiorczym opakowaniu Trefl. Tym razem największy z trójki, choć nadal to raptem 1000 elementów. Z pewnością jednak, to już "zauważalne" puzzle.

Obrazek

Zachęcony bardzo szybkim ułożeniem "Koloseum", szybko przystąpiłem do otwarcia kolejnego worka z pudełka. Tym razem na celownik wziąłem największą układankę z zestawu, czyli obrazek przedstawiający weneckie gondole (i samą Wenecję w tle). Nieznaczną, ale zauważalną część obrazu stanowi też...wycieczkowiec. Nie da się ukryć, że to chyba nie jest najlepsze połączenie. Szczególnie wobec tylu kontrowersji dotyczących wycieczkowców właśnie w Wenecji. Trudno wręcz wymienić je wszystkie jednym tchem, ale w dobie tonącego miasta, niszczejących nabrzeży, ucieczki ludzi do przedmieść na lądzie, lokalnej i włoskiej polityki, zmian klimatycznych, problemu z samą turystyką, zanieczyszczeniem, etc., nie jest to najbardziej fortunny aspekt, który chcielibyśmy oglądać na obrazku z Wenecji. Dość już o tym, teraz puzzle!

Ponownie, jak przy wspomnianym wyżej "Koloseum", zacząłem od ramki. I ponownie dało się zbierać wręcz garściami inne elementy, które zacząłem grupować i odkładać na później. Pierwotnym planem było niebo, ale gondole wręcz same wskakiwały w swoje miejsca, aż szkoda było im w tym przeszkadzać! Całość poszła dość szybko, choć pojawiło się małe, ale zaskakujące trudności, o których poniżej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaskoczenie in... minus.

Nie wiedziałem, że w tak wydaje się prostej produkcji doszukam się jakiegoś wielkiego plusa lub minusa. Niestety, takowy się znalazł. Niestety, jest to minus. Pomijam fakt, że trzy elementy były po prostu fabrycznie uszkodzone - to się może zdarzyć, a wg mojej wiedzy można taki produkt zareklamować i zazwyczaj często taki wniosek ma pozytywny finał. Do meritum! Nieco irytują mnie puzzle, gdzie kilka elementów pasuje wręcz do całych kombinacji wokół. Ba! Pasuje na tyle, że ostatnie elementy zamieniałem miejscami niemal przy ułożonym obrazku! Oczywiście, takich sztuk był raptem kilka, ale była to zauważalna część czasu poświęcona na Wenecję 1000 Trefla. To zdecydowanie nie powinno tak wyglądać i nie jest częścią "funu". Poza tym, nie ma do czego się przyczepić, mam na uwadze to, że to nadal mniej skomplikowana produkcja. Niemniej od Trefla wymagam nieco lepszej jakości.

Czy polecam? Nadal tak! Nadal bowiem cały zestaw to fajne połączenie, a obrazek prezentuje się naprawdę ładnie.

Obrazek

Obrazek
denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za głupotę innych (:
http://poukladany.blogspot.com/
Awatar użytkownika
ann
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 533
Rejestracja: 10 stycznia 2021, 19:23
Lokalizacja: CT

Re: 1000 Wenecja - Trefl

Post autor: ann »

Wg mnie najładniejszy z tego zestawu :!:
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3553
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: 1000 Wenecja - Trefl

Post autor: aneta »

Według mnie też :) Piękne niebo!

Gdybyś nie napisał o wycieczkowcu, to wcale bym go nie zauważyła! W ogóle nie wiedziałam, że tam pływają wycieczkowce :O

A poza tym to bardzo ładne zdjęcia i bardzo przyjemnie się czyta tekst :)
Awatar użytkownika
mystique
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 105
Rejestracja: 02 lutego 2016, 12:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 1000 Wenecja - Trefl

Post autor: mystique »

ann pisze: 25 lipca 2022, 13:07 Wg mnie najładniejszy z tego zestawu :!:
taaaak, zdecydowanie! (:
denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za głupotę innych (:
http://poukladany.blogspot.com/
Awatar użytkownika
mystique
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 105
Rejestracja: 02 lutego 2016, 12:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 1000 Wenecja - Trefl

Post autor: mystique »

aneta pisze: 25 lipca 2022, 13:51 Według mnie też :) Piękne niebo!

Gdybyś nie napisał o wycieczkowcu, to wcale bym go nie zauważyła! W ogóle nie wiedziałam, że tam pływają wycieczkowce :O

A poza tym to bardzo ładne zdjęcia i bardzo przyjemnie się czyta tekst :)
dziękuję i polecam też "dłuższe" relacje, może też się spodobają! (:
denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za głupotę innych (:
http://poukladany.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mystique”