1000 Forum Trajana - Trefl

Awatar użytkownika
mystique
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 105
Rejestracja: 02 lutego 2016, 12:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

1000 Forum Trajana - Trefl

Post autor: mystique »

Trzecim (i ostatnim) obrazkiem ze zbiorczego opakowania Trefl, było dla mnie "Forum Trajana". Z elementami w liczbie 500. Wydaje mi się, że mimo mniejszych rozmiarów od "Wenecji", to właśnie te puzzle układało mi się najlepiej.Ale zanim ów koniec nastąpił, czekała mnie krótka i fajna przygoda w postaci zdjęcia przedstawiającego rzymskie Forum Traiani.

Obrazek

Za dużo Wenecji, za dużo Koloseum...

...dlatego ten obraz układało się chyba najlepiej. Ale to nie jedyny powód, po prostu absolutnie nie było się do czego przyczepić. Często szukam wręcz na siłę jakiegoś "ale" tylko po to, żeby zwrócić Waszą uwagę na dany aspekt, żeby samemu czegoś w swoim puzzlowym szaleństwie nie przegapić, żeby starać się być obiektywnym. Pamiętajcie, że nawet z moimi "żalami", cieszy mnie każdy ułożony obraz, zawsze towarzyszy temu uczucie satysfakcji.

Nie zaskoczę, jak napiszę, że zacząłem od ramki. Celowo to podkreślam, bo to nie tylko częste pytanie, ale też jak najbardziej uzasadnione. Opisywałem przy okazji większych obrazów, że to moim zdaniem raczej nie ma sensu. Jedynie na start ograniczamy swoją przestrzeń (rozmiary) i swobodę (dostęp) działania. Naturalnie, przy puzzlach 500, 1000 czy i pewnie 1500 (w zależności od rozmiarów), to zupełnie co innego.

Obrazek

Włoski tryptyk zrobiony!

Cóż, ani "Forum Trajana", ani pozostałe obrazki oczywiście nie są trudnym wyzwaniem. Mogą być za to doskonałym wstępem do nieco poważniejszych obrazów lub też świetnym uzupełnieniem "diety" puzzlowego mianiaka. Wszystkie trzy obrazki traktuję jako całość. Fajny pomysł, minimalne niedociągnięcia, ale nadal dobra zabawa. Polecam, niezależnie od doświadczenia. A dzięki ułożeniu tego trio, z pewnością nie będę już pomijał podobnych, zbiorczych opakowań. (:

Obrazek

Obrazek
denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za głupotę innych (:
http://poukladany.blogspot.com/
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2851
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: 1000 Forum Trajana - Trefl

Post autor: Ann999 »

Zawsze mnie zachwyca że puzzle dają taką możliwość obserwowania różnorodności :) Każdy może układać co innego, ma różne podejście do układania i różne metody. Ja na przykład nie wyobrażam sobie jak można nie zacząć od ramki :lol: Nawet przy dużych puzzlach dzielonych na ćwiartki układałam "półramki". No nie da rady inaczej :lol: :lol:
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mystique”